Sada je: 29 tra 2024, 00:10.

Rodilište SVETI DUH

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la skorpionka » 06 svi 2010, 19:08

Šta nema više ni one sestre s velikom pincetom koja miče uloške? :lol

Ja se nadam da ću ovaj put napokon upoznati rađaonicu na SD :mrgreen Rodila sam oba puta kad se rađaonica preuređivala, tako da pojma nemam kako izgleda. :p A s frendicama kojiam sam bila na porodu sam bila u drugim bolnicama. :)

Krumpi, sumo, kakva je rađaonica na SD, de mi opiši :dada
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la skorpionka » 06 svi 2010, 19:11

ne. doduše, žene koje su imale epizotomiju su jednom u moja 3 dana gore skidale gaće, ja ih nisam skidala
vizita je:kako ste, pišali, imali stolicu? boli vas?doviđenja.


Jel to promjena nastala odlaskom starog šefa bainjača dr J. u penziju ili?
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 06 svi 2010, 19:14

ja sam ušla unutra u noći, sama, u mraku, na brzinu me pregledala u prijemnoj sobi i pitala sve one podatke, pa skužila da nećemo stić ispunit, dala mm-u da ispunjava i ušla sam-tamo sam bila štajaznam 20min dok nisam rodila-tako da nisam unutra odrađivala trudove i pregledavala okolinu :lol
znam da je mm imao gdje nadolit vodu :lol , da je ono-okej, ugodno je, nisu mi palili svjetlo :srca :srca . Bio je taj neki fensi stol, al meni to nije trebalo :dunno
onda sam dobila dijete i niš me više nije zanimalo :mrgreen
štotebriga, važno je da dobiš odmah dijete na sebe-onako prljavo i diiiiiiiivno, aaaaaa zavidim. :ljubav

mislim da jest promjena, jer kad sam ja bila isto njega nije bilo (bio je na bolovanju prije te penzije, mislim :conf )
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la skorpionka » 06 svi 2010, 19:22

štotebriga, važno je da dobiš odmah dijete na sebe-onako prljavo i diiiiiiiivno, aaaaaa zavidim


ovo sam dobila odmah i u toj priručnoj sobi.
Mislila sam na to kako su fizički odijeljeni boksovi? Paravanima ili fiksnim pregradama? Pitam zato jer sam oba puta imala maksimalnu intimu, bez drugih rodilja oko sebe, u tim priručnim uvjetima.

Ja sam oba puta rodila u običnoj sobi prenamjenjenoj u rađaonicu, samo su bili oni stolci za rađanje unutra. Dobra strana je bila što je to onda značilo da sam bila sama u toj sobi, tako da nas nitko sa strane svojim trudovima i porodima nije dekoncentirao ono vrijeme nakon poroda dok smo bili sami s bebom. Isto nisu palili svjetlo, bilo je neko prigušeno svjetlo sa strane.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 06 svi 2010, 19:24

odvojeni su skroz (odvojene prostorije) :dada
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la skorpionka » 06 svi 2010, 19:35

Super :)

Sad kad bude opet npr pituravali u srpnju :lol
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Sanella » 06 svi 2010, 20:30

Bok curke...imam par pitanja pa ako bi bile toliko ljubazne... Dali trebam nositi pelene za bebu ili imaju oni svoje...isto me to zanima sa spavacicama i smo jos jedno pitanje :D idem na uvz od 4 t.t na SD (operirana u 12 t.t) i sad moram ici na ctg prije samog poroda pa me zanima dali se trebam naruciti za ctg ili samo dodem... Puno hvala :kiss
P.S i naravno ako imate jos koji savjet za prestrasenu prvorotkinju.... :mah
slika
Avatar
Sanella
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 75
Pridružen/a: 03 sij 2010, 17:13
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 06 svi 2010, 20:34

pelene moraš, spavačicu ne
CTG ide s pregledom, al socijalni gin nek napiše pregled+ctg. samo se za UZV treba posebno naručivati (naruče te da bude isti dan oboje kad dodješ tamo)

savjet: ne boj se, bit će sve okej, rodit ćeš si dijete :kiss
Pogledaj unicefov filmić i pročitaj IRK kad budeš tamo :dada
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Sanella » 06 svi 2010, 20:41

Na uvz sam narucena 21.05 (38 t.t) znaci na ctg se nemoram narucit nego predam uputnicu i to je to...
A koliko pelenica da ponesem za bebu i dali je to sve ili... Puno ti hvala
slika
Avatar
Sanella
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 75
Pridružen/a: 03 sij 2010, 17:13
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 06 svi 2010, 20:43

Sanella je napisao/la:Na uvz sam narucena 21.05 (38 t.t) znaci na ctg se nemoram narucit nego predam uputnicu i to je to...
A koliko pelenica da ponesem za bebu i dali je to sve ili... Puno ti hvala

moraš se za pregled naručiti, pregled+CTG, UZV je odvojeno, nazovi i reci kada si naručena za UZV, pa će te oni naručiti za isti dan za pregled+CTG

ponesi jedan mali Newborn paket pelena, maramice i kremicu.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la bubsek » 06 svi 2010, 20:47

meni nije jasno zasto se bolnica nemre brinuti bar o pelenama...

koliko god mi se cini dobra bolnica toliko mi je i losa,po tome nas mogu pustiti odmah nakon poroda domeka da se mi same u miru svoje kuce brinemo o svojim bebicama...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 06 svi 2010, 20:54

bubsek je napisao/la:meni nije jasno zasto se bolnica nemre brinuti bar o pelenama...

koliko god mi se cini dobra bolnica toliko mi je i losa,po tome nas mogu pustiti odmah nakon poroda domeka da se mi same u miru svoje kuce brinemo o svojim bebicama...

ne kužim što je problem u tome što doneseš svoje pelene za svoje dijete koje je s tobom u sobi??
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la kalea » 06 svi 2010, 20:54

bubsek, ma oni u principu i imaju pelene, samo zna usfalit... sve i da ne poneseš, ne bi ti dijete 3 dana bilo u istoj peleni...
inače, meni je recimo to s pelenama zadnja stavka u ocjeni kvalitete bolnice, nije mi bio problem (niti neznamkakav trošak) uzet par pelenica od doma

edit: uletila mi Krumpi :zivili
kalea
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1726
Pridružen/a: 22 tra 2004, 11:42

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 06 svi 2010, 20:56

kalea je napisao/la:bubsek, ma oni u principu i imaju pelene, samo zna usfalit... sve i da ne poneseš, ne bi ti dijete 3 dana bilo u istoj peleni...
inače, meni je recimo to s pelenama zadnja stavka u ocjeni kvalitete bolnice, nije mi bio problem (niti neznamkakav trošak) uzet par pelenica od doma

baš tako
kvaliteta pidjama i spavaćica, ljepota sobe i WCa (ne čistoća), obroci i slične stvari su mi zadnje na popisu razmišljanja o bolnici. :dunno
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Sanella » 06 svi 2010, 21:00

E sad mi je sve jasno...onda cu ja to ponjeti pa cu si ga sama preskinuti ako ce trebati ! A kaj se moze beba ostavit kod sestre kad se ide tusirat i tak to ili se gnjave zene u sobi da pricuvaju bebe?
slika
Avatar
Sanella
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 75
Pridružen/a: 03 sij 2010, 17:13
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la bubsek » 06 svi 2010, 21:01

ma iskreno luda sam...
u prvoj sam isla u petrovu i bilo je sve drugacije sad bi na s.duh a opet me strah da pola toga ne ponesem sto tamo treba (posto u petrovoj nisam nista trebala)...
a najveca mi je mora da se necu moci biti sposobna brinuti se o bebi koja je 24sata samnom,mislim da sam samo u panici i to valjda vecoj od prve bebe... :place
Zadnja izmjena: bubsek; 06 svi 2010, 21:02; ukupno mijenjano 1 put/a.
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la skorpionka » 06 svi 2010, 21:02

A kaj se moze beba ostavit kod sestre kad se ide tusirat i tak to ili se gnjave zene u sobi da pricuvaju bebe


Neće beba uteći, dok beba spava, ti se za pet minuta otuširaš, a cimerice te dozovu ako se probudila. Nije to nikakva gnjavaža ženama u sobi.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la skorpionka » 06 svi 2010, 21:03

koliko sam skužila oni imaju pelena ali ne dovoljno. Zato je dobro imati svoje.

Prije 3 godine rooming nije bio obaveza, ja sam malu imala 24 sata na svoj zahtjev. Tada su mi dali sve njihovo zamotano u jednu čistu tetru (pelene, benkice, gazice).

po tome nas mogu pustiti odmah nakon poroda domeka da se mi same u miru svoje kuce brinemo o svojim bebicama...


Ovo ti nitko ne brani, potpišeš i na vlastiti zahtjev odeš doma.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 06 svi 2010, 21:03

Sanella je napisao/la:E sad mi je sve jasno...onda cu ja to ponjeti pa cu si ga sama preskinuti ako ce trebati ! A kaj se moze beba ostavit kod sestre kad se ide tusirat i tak to ili se gnjave zene u sobi da pricuvaju bebe?

pa kad zaspe ostaviš ju u krevetcu i odeš se tuširat. neće nigdje :mrgreen
WC je na jednu sobu-tako da je odmah uz sobu.

bubsek, samo si u panici. ;)
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Sanella » 06 svi 2010, 21:08

E bubsek i meni je tako,ovo mi je prva bebe i neznam dali cu ja to sve znati sama...a sta je znam kakvih sve ima ljudi dali ce ima bit gnjvaza ili nece...ja njima mogu bebe pricuvati ali ja cu se uspanicit kad moje zaplace a komoli ne tude (dok se ja i beba ne skuzimo a onda cu vec bit doma)
Ma to ja na trnutke imam napade panike pa lupetam gluposti znam da nece beba uteci,odgodit ovo sve nemogu pa sta bude bude!
slika
Avatar
Sanella
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 75
Pridružen/a: 03 sij 2010, 17:13
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la bubsek » 06 svi 2010, 21:16

meni je u glavi ostao jedan dogadaj ...

dan prije nego sto sam trebala doma bebica mi se toliko jako rasplakala ja ju nisam nikako mogla smiriti morala sam zvati sestru a ona mi je u sali rekla (iako sam ja to shvatila skroz ozbiljno) "kako cemo mi pustiti tebe doma kada bebu nemozes smiriti" ...osjecala sam se tako jadno i nesposobno da sam se i ja skupa sa bebicom rasplakala...
toliko mi se to urezalo u pamcenje i stvorio se stah...

a kada sam dosla doma bila sam toliko opustena da nisam trebala niciju pomoc,koda sam ih rodila prije toga petoro...
domeka je ipak najbolje...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 06 svi 2010, 21:16

prvo-nema razloga za napadaje panike, barem ta 3 dana, jer pored kreveta imaš crveno dugme ;) i uopće, ako se bojiš, ne moraš sama presvlačit dijete, sestra dodje 3 puta presvući bebu i možeš ju dodatno zvati kadgod. Sve što moraš je kad zaplače stavit bebu na cicu, pročitaj i nauči položaje pri dojenju, osobito ležeće:dada i onda ju staviti na svoj trbuh (t2t) da podrigne, ako se bojiš dignut ju da podrigne...i to je to. Za sve ostalo zoveš.

Kad tudje zaplače, ako možeš hodati, odeš do WCa i pokucaš i ćao :dada
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 06 svi 2010, 21:17

bubsek je napisao/la:meni je u glavi ostao jedan dogadaj ...

dan prije nego sto sam trebala doma bebica mi se toliko jako rasplakala ja ju nisam nikako mogla smiriti morala sam zvati sestru a ona mi je u sali rekla (iako sam ja to shvatila skroz ozbiljno) "kako cemo mi pustiti tebe doma kada bebu nemozes smiriti" ...osjecala sam se tako jadno i nesposobno da sam se i ja skupa sa bebicom rasplakala...
toliko mi se to urezalo u pamcenje i stvorio se stah...

a kada sam dosla doma bila sam toliko opustena da nisam trebala niciju pomoc,koda sam ih rodila prije toga petoro...
domeka je ipak najbolje...

zato što ti je bilo bitno što ona misli, a trebalo bi ti biti bitno (makar znam da je to teško kad si sva ranjiva i osjetljiva poslije poroda)samo da zadovoljiš bebine potrebe i ne pretrgaš se pritom.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la zmajic » 07 svi 2010, 08:37

Rodila sam nedavno na SD-u, i da vizita još uvijek hoda okolo i gleda žene spuštenih gaća, a sestra ima pincetu za uloške. Prije vizite uđe sestra i najavi je i kaže da se skinu gaće. :mah
24.8.2003. Maks
10.11.2005. Masa
14.3.2010. Marta
Avatar
zmajic
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1350
Pridružen/a: 17 kol 2009, 12:15

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 07 svi 2010, 09:05

zmajic je napisao/la:Rodila sam nedavno na SD-u, i da vizita još uvijek hoda okolo i gleda žene spuštenih gaća, a sestra ima pincetu za uloške. Prije vizite uđe sestra i najavi je i kaže da se skinu gaće. :mah

2mj nakon tebe, mene nitko nije skidao-zanimljivo :mrgreen
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la zmajic » 07 svi 2010, 09:16

rodila sam 14.3.2010 :dunno znači prije nepuna dva mjeseca... ;)
24.8.2003. Maks
10.11.2005. Masa
14.3.2010. Marta
Avatar
zmajic
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1350
Pridružen/a: 17 kol 2009, 12:15

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 07 svi 2010, 09:18

zmajic je napisao/la:rodila sam 14.3.2010 :dunno znači prije nepuna dva mjeseca... ;)

aaaaaaaaa, sorrrrrrrrrrrrrrrrri..krivo vidjeh :oops:
da te već nisam stavljala na popis, pa ajde :loce

nego, da, mene nitko nije skidao niti imao pincetu i vizite su izgledale kako je gore navedeno.kako ste, pišali, kakali?

prije skoro pa godinu (uuuh)
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la veky32 » 07 svi 2010, 09:38

ma krumpi to je njima bilo mrsko gledati :mrgreen

inace se gleda stanje epiziotomije, pa jel maternica dosla na svoje, te jel krvaris
je malo sve to mesarski i mrzim tooooooooo
Avatar
veky32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 936
Pridružen/a: 30 svi 2008, 14:45

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 07 svi 2010, 10:01

veky32 je napisao/la:ma krumpi to je njima bilo mrsko gledati :mrgreen

inace se gleda stanje epiziotomije, pa jel maternica dosla na svoje, te jel krvaris
je malo sve to mesarski i mrzim tooooooooo

daaa, to jeto. I meni me bilo mrsko gledat :lol
nisam imala epiz, ni ja ni cimerica. Treća je imala CR. Nju su posebno dolazili gledati (dr koji ju je operirao) :dunno
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la skorpionka » 07 svi 2010, 13:07

Ma to vjerojatno nisu radili redaljku dok nije bilo J. ako kažeš da je bio na bolovanju.

Inače, već sam se poveselila promjeni, jer može se žene i humanije pregledati. Mi smo se zezali da funkciju sestre s pincetom dobije "kažnjenica" za taj tjedan. :lol
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron