Sada je: 29 ožu 2024, 12:49.

Rodilište SVETI DUH

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la mama the pooh » 08 kol 2013, 16:45

bila sam prije tjedan dana na pregledu(prvi pregled) i trudna sam bila punih 8 tjedana
čak mi je i rekla ako hoću abortus da je to zadnjin vlak da ga napravim
moram 20og opet na pregled(degenerativne bolesti) molim se da sve bude ok, ipak imam dosta godina za prvorotkinju
slika
Avatar
mama the pooh
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 kol 2013, 12:41

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Mariachi » 08 kol 2013, 17:09

ok, to je početak, ako nije jako krvarenje, miruj, proći će, ali ipak je dobro da odeš k njoj da ti eventualno napravi uzv i da duphastone za održavanje trudnoće...

neću se miješati u to što je rekla za ab, ali ja osobno ga nikad ne bih napravila...

btw. debelo smo OT :oft ali bitno je da tvoj bebač bude ok!
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la mama the pooh » 08 kol 2013, 17:14

Ma koji ab?!

Cijeli zivot zelim dijete. Rekli su mi da su mi sanse male. I sad dobijemo najljepsi dar sto sam ikad mogla dobiti, bila bi luda da to napravim.
Ugl, hvala svima
slika
Avatar
mama the pooh
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 kol 2013, 12:41

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Mariachi » 08 kol 2013, 18:12

:up
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Diami » 08 kol 2013, 22:23

Po pitanju testova na bolesti, treba znati da ovisno o tome koje testove ti planira napravit, dobiješ samo vjerojatnosti za neke bolesti. Trebalo bi unaprijed razmisliti i/ili odlučiti što ako test ispadne lošiji, da li bi išla dalje na invazivne metode (amniocenteza) ili ne, te ako da, što bi ako nalaz ispadne drugačiji od priželjkivanog.

To čisto onako usput, jer se ovim prvim testovima iz krvi, ili kombiniranim probirom iz krvi i pomoću uzv-a, dobije samo "vjerojatnost" da dijete ima neku bolest, to nije sigurna dijagnoza, a izgleda da mnogi doktori to ne objasne tako pacijenticama.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la mama the pooh » 11 kol 2013, 21:13

Hm, nista od toga ( testova) jer nebi napravila AB ni da mi potvrde neku od "bolesti"
slika
Avatar
mama the pooh
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 06 kol 2013, 12:41

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Diami » 14 lis 2013, 14:24

Friško s Duha - posjete su u sobu i mogu djeca u sobu. Ima jedna bočica s dezinfekcijskim gelom u sobi, pa si s time mogu ruke dezinficirati. Mojim klincima (skoro 5 i 2,5g) je jak puno značilo da mogu do mene i bebe. Imala sam normalne cimerce, objimaje dolazila sao uža obitel u posjetu, oni su skoncentrirani na "svoju rodilju" tako da nije bilo frke glede (ne)poštivanja privatnosti. Za odlazak na wc i sl staviš bebu u svoj krevetić, tuš obaviš do su bebe na kupanju i prrgledima ujutro. :-)

Al nedostajalo je svega od spavaćica, tetra pelena, vate, tableta, rivanola... :(

Osoblje ok, kao i prva dva puta, tu i tamo koji mrgud, ostali super. :dada
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Mariachi » 18 lis 2013, 08:16

Diami je napisao/la:Friško s Duha - posjete su u sobu i mogu djeca u sobu. Ima jedna bočica s dezinfekcijskim gelom u sobi, pa si s time mogu ruke dezinficirati. Mojim klincima (skoro 5 i 2,5g) je jak puno značilo da mogu do mene i bebe. Imala sam normalne cimerce, objimaje dolazila sao uža obitel u posjetu, oni su skoncentrirani na "svoju rodilju" tako da nije bilo frke glede (ne)poštivanja privatnosti. Za odlazak na wc i sl staviš bebu u svoj krevetić, tuš obaviš do su bebe na kupanju i prrgledima ujutro. :-)

Al nedostajalo je svega od spavaćica, tetra pelena, vate, tableta, rivanola... :(

Osoblje ok, kao i prva dva puta, tu i tamo koji mrgud, ostali super. :dada


Hvala ti puno, Diami, na friškom izvješću, baš se pakiram tamo kroz 10-ak dana (ovisi kad krene).
Meni je bitno da mi dođe muž i donese što trebam, ali s obzirom da smiju i djeca, njima će to biti wow! :joy
Znači i tetra pelene da uzmem? Trebala bi ih nekako označiti da mi ih ne poberu... :/
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la mamitaaa » 19 lis 2013, 08:23

Mariachi je napisao/la:
Znači i tetra pelene da uzmem? Trebala bi ih nekako označiti da mi ih ne poberu... :/


ja sam rodila na SD nije bilo potrebe da koristim svoje tetra pelene (ponijela sam tri kom), bilo ih je dovoljno čak su sestre znale ostavit tetru koja je bebi ispod glave ako je čista kad su ih nosile ne kupanje, pa kad ih vrate imaju opet pod glavom čiste pelene.
posteljine i spavaćica nema. wc papira, papirnatih ručnika, tekući sapun, dezinficijensa ima. jedino nismo imali tople vode :lol
osoblje sve ok.
13.04.2003.
21.10.2008.
05.09.2013.
Avatar
mamitaaa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 160
Pridružen/a: 20 svi 2011, 19:25
Lokacija: Bj

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Diami » 21 lis 2013, 18:42

I mi smo mislile da nema tople vode, dok nismo skužile da treba pustiti vodu jedno 5 do 10 minuta pa dođe topla... :mrgreen

Tetre ne treba nositi, samo treba žicati sestre i biti uporan. Nezgodno je u biti ako si vikendom jer onda im praonica ne radi pa zna biti na knap.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la mamitaaa » 22 lis 2013, 09:20

Diami je napisao/la:I mi smo mislile da nema tople vode, dok nismo skužile da treba pustiti vodu jedno 5 do 10 minuta pa dođe topla... :mrgreen



puštale smo i po pola sata - satali jedan dan, noć, dan nije bilo :mrgreen

ali preživile smo :nata
13.04.2003.
21.10.2008.
05.09.2013.
Avatar
mamitaaa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 160
Pridružen/a: 20 svi 2011, 19:25
Lokacija: Bj

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Diami » 22 lis 2013, 13:10

Znači to se još pogoršalo... :ajme
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Mariachi » 22 lis 2013, 13:11

pitanje je kako je ovih dana tamo, s obzirom na štrajk
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Mariachi » 01 stu 2013, 12:10

evo friškog izvješća, rodila sam 24. 10.

kratki su sa spavaćicama i plahtama, tak da smo se malo morale strpit s mijenjanjem, nema onako da ti dođu svako jutro namjestit krevet i promijeniti ako je prljavo, nego su kolica u hodniku i ak kaj upikneš, promijeniš si sama. a spavaćice su naše.

tople vode je bilo za tuširanje.

inače, babica, sestra i doktor na porodu su mi bili savršeni! rađala sam u 4. boksu, to su prenamijenili jednu doktorsku sobu nasuprot onih boksova, muž bio sa mnom, ma, ko u hotelu sam bila. svake 2-3 minute su mi virili kroz zavjesu na vratima, provjeravali je li sve ok.

gore na babinjačama me nisu ni pretjerano zanimali, jer mi nije niš trebalo, al ima ih različitih, od jako "pametnih" koje sve znaju i sole svima pamet, pa nekih koje su bile ljute kaj uopće moraju radit pa ti premata dijete tak da ga hiće po krevetu ko neki jastuk, do onih koje su bile stvarno strpljive i tak sve lijepo i nježno odradile... njima bi trebao neki poticaj, tipa nagrade za lijepo ponašanje na kraju godine, tak mi se čini...

osobno mislim da bi jedino pedijatri trebali biti malo ažurniji s tom žuticom i radije ostaviti dijete jedan dan na fototerapiji nego da ja doma skužim da je žut i da pada na težini jer ne posiše dovoljno mlijeka da bi to ispralo zbog pospanosti. to nije prvi put, već sam imala slučaj sa ME, nju su i sunčali i opet su ju pustili doma s višim bilirubinom i s 15 dana smo završile na rebru na infuziji. nadam se da sad nećemo tako.

inače, SD je moj izbor no.1 za porod.
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Diami » 04 stu 2013, 10:43

Ne vjerujem da olako puštaju u vezi žutice. Kvaka je vjerojatno i u tome da je u pravilu 3. dan po porodu razina bilirubina najviša, ali eto ne uvijek. Neki već prvi dan imaju ogromnu razinu, a neki možda tek 4. dan - a ako su ovi potonji imali 3. dan razinu ispod granične (250) onda ih puste doma ako nema drugih problema.

A boja kože nije mjerilo za razinu bilirubina, ovisi i o boji puti, meni je K jako svijetle puti, bio je jaaako žut i ja sam bila uvjerena da nam ne gine par dana sunčanja (i bjeloočnice su mu bile žućkaste), ali je razina bila ispod granične i išli smo doma, a M mi se uopće nije činila ni blizu tako žuta i ispalo je da ima preko 270 i morala je jedan dan na sunčanje, drugi dan je već bilo ispod 250. E mi se učinila žuća nego M svojevremeno i opet sam strahovala da moramo ostati, al je opet imala dosta ispod granične razine (oko 235 ak sam dobro zapamtila).

Ja sam se iznenadila da sad samo pitaju "hoćete mjeriti temperaturu?", nije više obavezno, pored toga krevet si uredno moraš sam popravljati (kod K su sako jutro išle mijenjati posteljinu ak je zaprljana ili ako je čista popraviti krevetninu takoreć) i za novu plahtu moliti ako ih nema... I vele cure (cimerice, ja nisam bila te sreće) kad niej šef babinjača tamo, onda biše nisu "skidaj gaće vizite", meni se taman vratio šef sa godišnjeg... :ajme
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la RasteBuša » 11 ožu 2014, 10:00

Drage mame molim vas za pomoć!

sve sam bliže odluci da rodim na Sv.Duhu pa me zanima slijedeće:

1.Priznaju li tr. tečaj završen u kojem od Domova zdravlja ili to mora biti isključivo njihov tečaj?
(iako se nadam da nam za 2.porod ni ne treba tečaj...al znam da oni uglavnom traže)

2.Kada se mora obavit 1.pregled u TA? I koliko ranije naručit za isti?

3. Posjete u sobi- koliko ljudi može istovremeno doć? Iz vašeg iskustva, dolaze li isključivo zdrave osobe i dječica? (važno mi je da mi starija curka može doć pa makar na kratko, a opet razmišljam o bebici i koliko je ona eventualno ugrožena ostalim posjetiteljima...)


Hvala puno svima!!
RasteBuša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 952
Pridružen/a: 29 lis 2011, 09:56

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la silki » 11 ožu 2014, 10:42

RasteBuša je napisao/la:1.Priznaju li tr. tečaj završen u kojem od Domova zdravlja ili to mora biti isključivo njihov tečaj?
(iako se nadam da nam za 2.porod ni ne treba tečaj...al znam da oni uglavnom traže)

priznaju. mi smo tečaj odgulili u petrovoj.

2.Kada se mora obavit 1.pregled u TA? I koliko ranije naručit za isti?

38tt. mislim da sam se naručila s negdje 36/37tt.

3. Posjete u sobi- koliko ljudi može istovremeno doć? Iz vašeg iskustva, dolaze li isključivo zdrave osobe i dječica? (važno mi je da mi starija curka može doć pa makar na kratko, a opet razmišljam o bebici i koliko je ona eventualno ugrožena ostalim posjetiteljima...)

kod nas je bilo k'o u prometnom uredu, nekima smeta, nekima ne. nažalost ne možeš utjecati na to hoće li dolaziti zdravi ili bolesni u posjetu.
neki ljudi ne razmišljaju previše o tome :whew


u svakom slučaju, nakon dvoje rođenih tamo, sv. duh ima svaku prepuruku s moje strane :luv
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la anđeo2601 » 30 ožu 2014, 13:40

rodila prije 12dana i nema bolje bolnice
Avatar
anđeo2601
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 238
Pridružen/a: 04 ožu 2013, 17:49
Lokacija: Zaprešić

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la mimy » 02 tra 2014, 12:27

Ja sam rodila prije 2 mjeseca. Kod poroda su mi bili svi super, i babica i doktorica i sestre. A na odjelu babinjaca mladje sestre su dobre, ali neke starije su malo bezobrazne. Sve u svemu imam pozitivno iskustvo, bitno mi je bilo da su mi na porodu dobri :)
mimy
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 31 ožu 2014, 15:54

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la RasteBuša » 06 tra 2014, 19:34

Hvala curke!!

definitivno idem na Sv.Duh pa ako mi možete preporučit kod koga da se naručim u TA? I kojim danom?

Svi mi hvale dr. Blagajića... :conf
RasteBuša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 952
Pridružen/a: 29 lis 2011, 09:56

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la anđeo2601 » 08 tra 2014, 14:06

on je odličan!!!ne možeš kod niti jednoga pogriješiti,meni su svi bili super,s obzirom na rizičan prijevremeni porod dosta dr. sam upoznala 2 ležeći gore
Avatar
anđeo2601
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 238
Pridružen/a: 04 ožu 2013, 17:49
Lokacija: Zaprešić

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la RasteBuša » 21 tra 2014, 18:26

Hvala anđeo! :kiss

A zna li netko kojim je danima Blagajić u TA?

Zvala sam neki dan TA i pitala od kojeg tjedna primaju na pregled i koliko dana prije se trebam javiti.Sestra mi rekla da dođem kad me gin.pošalje. Mene je gin. naručio na bris u 36.tjednu, a nakon tog da se javim u bolnicu....Na D1 uputnici mi ne pišu tjedni trudnoće neg samo da je uputnica do poroda.....I pojma nemam kad da ih zovem, koja je praksa, 2. mi je dijete i bojim se da će krenut ranije...Ima tko savjet kakav?

Hvala
RasteBuša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 952
Pridružen/a: 29 lis 2011, 09:56

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Diami » 21 tra 2014, 20:49

Pa vidi kakvo će biti stanje kad će ti bris uzimat, pa se onda naruči, dva tjedna prije nazvat je čist ok recimo ak ti u 36 tt veli da odeš za dva tjedna. Ili ak ćeš biti mirnija se u 35 tt naručiš za dva tjedna.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Blizanci » 22 tra 2014, 18:49

On ima ambulantu ponedjeljkom, na red se čeka 2 tjedna, no pitaj svejedno sestre prilikom narudžbe je li tog dana tamo jer često je na putu pa prebaci ambulantu na koji drugi dan.
Avatar
Blizanci
puslica
 
Postovi: 2162
Pridružen/a: 26 kol 2003, 21:16

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la anđeo2601 » 23 tra 2014, 15:06

reci kad zoveš da želiš k njemu iči tako sam ja hodala kod dr. Vasilja i poslije kod dr. Matijevića u visokorizičnu
Avatar
anđeo2601
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 238
Pridružen/a: 04 ožu 2013, 17:49
Lokacija: Zaprešić

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la MatiMokoš » 23 tra 2014, 20:23

Meni je Blagajić bio koma. Ali, bila sam na patologiji i bila sam mrvicu neuračunljiva. Ipak, dr. Akšamija me je uvijek znala (i htjela) umiriti i njezine procjene i dijagnostika su se pokazale točnima (procjena težine ploda, rasta i razvoja, stanja posteljice i svega drugoga što redovno mjere u rizičnim trudnoćama). Da nije nje bilo na odjelu, mislim da bi svisnula.
Na porodu ih je bila hrpa (mislim da je u jednom trenu bilo barem 10 ljudi u boksu-uključujući mm) i bili su odlični. Nije bila gužva taj dan u rađaoni pa su nas ostavili dosta dugo poslije poroda da se družimo utroje.
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la RasteBuša » 04 svi 2014, 13:02

Hvala na odgovorima.

Na ručila sam se kod Blagaića, pa ćemo vidjeti. Ma ionako znam da iz 1. iskustva da se sve za čas izokrene i ulijeću jedni drugima....Zapravo mi je postalo svejedno...Bitnije mi je kome ću dopasti na porodu, a to ne mogu znati :p . Nadam se najboljem.

Imam još samo pitanjce- kada ste i kome rekli da ste zainteresirani za epiduralnu?
Šta se smije unijet u rađaonu?

Hvalaaaa vam.
RasteBuša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 952
Pridružen/a: 29 lis 2011, 09:56

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Duksita-Marina » 24 svi 2014, 12:41

Bok,zovem se Marina,imam 16 godina i u 6 mjesecu sam trudnoce. Rodila bih na Sv.Duhu,ali me zanima,moze li moj decko(koji ce tada biti moj muz) biti samnom u radaoni,i to mislim bas unutra samnom za vrijeme poroda. Citala sam po forumima da bi trebao imati neki trudnicki tecaj....Molim vas za odgovor. Unaprijed hvala! :dada
Duksita-Marina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 24 svi 2014, 12:36

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Diami » 24 svi 2014, 21:19

Nekad uspije i bez tečaja, no sigurnije ga je imati. U većini zagrebačkih domova zdravlja održavaju se dvodnevni besplatni tečajevi (dva dana po dva, tri sata). Raspitaj se kod svog ginekologa, sestre u ordinaciji u pravilu znaju gdje se održavaju najbliži tečajevi.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la ivana13 » 30 svi 2014, 12:41

ja sam rodila prije 5 mj. na SD:
MM i ja išli smo na tečaj da bi on mogao biti prisutan... sestra je rekla da je jos rano da dolazi ...kako sam se naglo počela otvarati i brzo rodila pustili su ga dok su me šivali....šivao me dr Vasilj koji je jako ljubazan i divan doktor
-potpisala sam i pristanak za epiduralnu koju nisam dobila jer nije bilo mjesta u rađaoni
-uzimanje krvi iz pupkovine sestra je procijenila da neće biti dovoljno krvi pa je "šteta otvarati set" nisam imala snage da se prepirem pa sam samo rekla o.k.
Možda je taj dan bila gužva, nas je od jutra u predrađaoni bilo dosta ali sve u svemu ja sam malo razočarana kod nekih se poštuju sve želje a neki prođu ko ja (ali bitno da je moja curica o.k. :joy )
L 13.12.2013
ivana13
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 30 svi 2014, 11:06

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron