Sada je: 28 ožu 2024, 10:25.

Rodilište SVETI DUH

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 08 lip 2009, 16:44

Odlučili smo, preglednosti radi, odvojiti podatke o pojedinim rodilištima (barem onima u kojima djecu rodi većina naših forumašica-ostala će rodilišta ostati na zajedničkoj temi).
Molimo vas da svoje dojmove i iskustva nastavite pisati i dalje, a sve radi naših novih trudnica, koje vjerojatno željno iščekuju informacije iz prve ruke :dada

Podaci o rodilištu sv. Duh:

http://www.obsd.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rodilište sv. Duh nosi UNICEFovu titulu "Rodilište-prijatelj djeteta", a to znači:
zdrava djeca zdravih rodilja su isključivo dojena, bez dohranjivanja
zdrava djeca zdravih rodilja smještena su uz majke (rooming in) 24h/dnevno, uz odnošenje na jutarnju higijenu, vaganje i pedijatrijski pregled u trajanju od otprilike 1,5h
nakon vaginalnog poroda bez komplikacija omogućen je prvi kontakt koža na kožu u trajanju od otprilike 2h, rodilja se potiče na prvi podoj

Za prisustvovanje oca na porodu potrebna je potvrda s tečaja. Neki lječnici je ne traže, nekima je svejedno o kojem se tečaju radi, a neki traže isključivo tečaj s klinike, zato savjetujemo da pohodite taj tečaj, zajedno s partnerom:


INTERDISCIPLINARNI TECAJ ZA TRUDNICE (priprema za porod)


Klinika za ginekologiju i porodništvo u suradnji sa Zavodom za fizikalnu medicinu, rehabilitaciju i reumatologiju i Zavodom za anesteziologiju i intenzivno liječenje Opće bolnice "Sveti Duh" organiziraju interdisciplinarni tečaj za trudnice sa svrhom pripreme za porod.

Interdisciplinarnost tečaja osigurana je sudjelovanjem ginekologa, pedijatra, anesteziologa, primalja, medicinskih sestara i fizioterapeuta.

Tečajevi su organizirani jednom mjesečno utorkom i četvrtkom te traju ukupno 8 sati (4 dolaska po 2 sata) s početkom u 15.00 sati.

Na tečaju mogu sudjelovati trudnice (s partnerima) na pisanu preporuku ginekologa u drugom i trećem tromjesječju. Preporuku je potrebno predočiti voditelju tečaja prije početka vježbanja.
Klinika za ginekologiju i porodništvo 08 "Sveti Duh" (II kat, predavaonica).

Zainteresirane trudnice mogu se predbilježiti za tečaj svakog dana na telefon 01/3712317 (tajništvo Klinike).



Brojevi telefona:

Hitna ginekološka ambulanta
radno vrijeme: ponedjeljak-nedjelja od 00.00 do 24.00 sata
telefoni:
01/3712195 od 08.00 do 16.00 sati
01/3712200 od 16.00 do 08.00 sati

Hitna trudnička ambulanta - rađaona
radno vrijeme: ponedjeljak-nedjelja od 00.00 do 24.00 sata
telefon: 01/3712291

Opća ginekološka ambulanta
radno vrijeme:
ponedjeljak-četvrtak od 08.00 do 20.00 sati
petkom od 08.00 do 16.00 sati
predbilježbe na telefon: 01/3712195

Ambulanta za visokorizičnu trudnoću
radno vrijeme: ponedjeljak-četvrtak od 12.00 do 16.00 sati
predbilježbe na telefon: 01/3712223

Trudnička ambulanta
radno vrijeme:
ponedjeljak-četvrtak od 08.00 do 20.00 sati
petkom od 08.00 do 16.00 sati
predbilježbe na telefon: 01/3712196

Ginekološki ultrazvuk
radno vrijeme: ponedjeljak-petak od 08.00 do 16.00 sati
predbilježbe na telefon: 01/3712247

U rodilište sv. Duh pripadaju trudnice područja: Črnomerec, Susedgrad i Zaprešić, što uglavnom nije uvjet, ali može predstavljati problem za trudnice s drugih područja Zagreba.
Zadnja izmjena: IINA; 10 vel 2016, 15:32; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: lakše pronalaženje teme za nove članice-izmjena tipa teme
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la skorpionka » 08 lip 2009, 16:49

Dogovorile smo se da ovdje mozete nastaviti s iskustvima ali i s postavljanjem pitanja.

Kako je moja sumoderatorica frisko rodila tamo evo njen post na tu temu, pa tako Krumpirić kaže:

SD-najnovije (friško da nemere friškije )
Rađaonica: Neznam koliko sam mjerodavna jer sam došla apsolutno otvorena, ali:
sestra na prijamu: izuzetno ugodna, pitala imam li šta protiv braunile, pitala piški li mi se (vodila me na WC, nije išlo), pomogla mi popet se na stol i slično, rekla mi 100puta da se slobodno derem i da zna da me boli (opet napominjem, ja se nisam derala nešto vau, a i došla sam na najgori dio, dijete zapelo u rotaciji i žena je znala da to boli)
lječnica no1: izvinjavala mi se pri vaginalnom pregledu (znam da vas boli jer je to kraj, al moram), rekla mi (i ona i navedena sestra) 3 puta da će to brzo, da ne brinem, pitala me smije li probušit vodenjak da prati glavicu, donijela prijenosni uzv da ne mora bušit vodenjak, ja rekla nek buši. Tada je otprilike otišla i došla je dr no2, samo svratila, otišla i ona, ostala babica sama s nama
babica; prišapnula mi da je lakše pustit lagano nagonu nego prodisat, al ne stiskat (to sam već čitala u Ini May i zbilja je neusporedivo lakše), trudila se oko međice, 5 puta rekla da me nije luda rezat pa da mora šivat , jako je masirala, hrabrila me (rekla da imam snažne mišiće i da tiskam jako jako dobro, hrabrila me da vidi glavicu i tako dalje..), dala je vremena posteljici koju smo dugo čekali, nije stiskala trbuh, nije me plašila, ništa, čekala je trud moj koji je potaklo tonkino cicanje, izašla posteljica
lječnica no2: došla pregledat posteljicu, gledala je sigurno 10ak minuta, zajedno s babicom, nadam se da su zajedno sve odgledale okej , pregledala međicu, pitala mm-a hoće jedan šav estetike radi , stavila jedan šav na živo-nisam osjetila (rekla mi je, ja bi vam dala injekciju, al isti vrag, ubod injekcije-ubod za šav-to je isto jedan ubod i gotovo, a sve je utrnuto jer je još friško-ništa ništa nećete skužit. I bi tako. Osjetila sam samo končić kako prolazi. Kaže mm-u: evo sad može odmah akcija za treće (aha, hau jes nou)
Tonka je bila na meni 2h, babica je ušla 2 puta provjeriti krvarenje, fundus i slično, ostalo vrijeme smo ja i mm bili sami s Tonči.
Dakle-sve u svemu-DIVNO!!
Čiča koji me vozio na kat-pričao mi kako je došao jedan pijani noćas na hitnu i dogodovštine s njim-za riknut
Na babinjačama-sve se sestre javljaju odmah na gumb, sestre za mame potiču kretanje, vode na WC odmah, savjetuju kad se tuširat, natjeravaju da piješ vode i paziš na sebe...
sestre za djecu-pokazuju dojenje (meni nije trebalo, al s cimericom su se bome namučile), jedino je jedna jako divljački mijenjala pelenu djeci, ja nisam nijednom tražila mijenjane, sama sam ju stalno mijenjala.
Rooming in je gotovo potpun, nisam čula ni vidila nadohranjivanje zdrave bebe sa zdravom mamom. Djeca se odnose oko 7:30 na kupanje i pedijatrijski pregled i vaganje. Donose se natrag u 9 i to je to.
LJečnička vizita je neusporedivo ugodnija nego u PEtrovoj (ko i sve ostalo, uostalom), samo jednom skidanje gaća, ostalo razgovor.
Sve je superultra čisto, WC, uvijek puno WC papira, ručnika papirnatih, sapuna.Ma odlično. Čistačice brišu sobu 3 puta na dan. NA hodniku pred vratima sobe imaš kolica sa spavačicama i posteljinom di si možeš uzet ako trenutno nema sestre koja mijenja posteljinu..,,
Šećer na kraju-dr. Stanojević koji radi pregled djeteta na otpustu pred tobom, on ih vrti, diže, premjerava, sluša, priča, pjeva, a oni PREDU!!Doslovno. Ja nikad to nisam vidila, takvu ruku za djecu, tu obostranu ljubav. Divota, eto.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 08 lip 2009, 17:26

20.02.2008.
Sramežljiva žirafa je napisao/la:Sveti Duh prije nekoliko mjeseci:
- ne pripadam tamo po mjestu stanovanja, ali primljena sam
- uvažili su moje želje da rodim što prirodnije (bez dripa, epiziotomije i sl.)
- moj muž nije imao potvrdu s tečaja (samo su me pitali je li obrazovan i kulturan :)
- bili smo svi troje još jedan sat zajedno u boksu nakon poroda
- bebe su bile s mamama u sobi cijelo vrijeme, osim kad bi ih odnijeli na kupanje
- ako beba ima žuticu i mora na fototerapiju, donose je na podoj
- vidjela sam slučajeve žena koje su bile preumorne pa su tražile da im odnesu bebu da se naspavaju i nije bilo problema
- ženama nakon carskog reza bili su dozvoljeni posjeti u sobu dok još nisu mogle ustati

Ako vas još što zanima, pitajte. A vjerojatno će se javiti i tko sa svježijim vijestima. U svakom slučaju, da ponovo rađam, izabrala bih opet Sveti Duh.
:mah


01.11.2008.

silki je napisao/la:cure moje, rebecca, zt i sve koje se odlučite za porod na sv. duhu nećete pogriješiti. ja sam oduševljena doktorima, babicama, sestrama na odjelu babinača, čistačicama, kuharicama, ma svim ljudima koji rade tamo. toliko ljubavi prema svom zvanju i profesionalnosti dugo na jednom mjestu nisam vidjela.
ja, kao što znate imam mučno iskustvo s prvim porodom u petrovoj. bez obzira što sam se i tada brzo otvarala oni nisu imali vremena čekati jer sam bila prvorotka. nafilana dripom i sredstvima protiv bolova ne sjećam se svog poroda, ni djeteta kad su mi ga stavili na prsa. rez je bio takav da dva dobra mjeseca nisam mogla sjesti kako treba. dojila u bolnici nisam jer su ga cijelo vrijeme hranili i na podoj ga donosili sitog i uspavanog objašnjavajući da je beba izmučena od poroda. uglavnom preplašena i mlada samo sam čekala da dođem kući ne znajući da će mi upravo ti prvi dani biti loša odskočna daska za hendlanje bebe, dojenje...

da se vratim na sv. duh. ovaj porod bio je sasvim novo iskustvo. tako prirodan i divan. bez ikakvih lijekova, s puno razumijevanja, s dobrim vodstvom babice alenke, bez rezanja, šivanja...
cijelu priču s poroda napisati ću čim ulovim vremena :kiss

kako bilo, bolnica sv. duh s punim pravom nosi naziv prijatelja djece, i majki - vjerujte mi.

mislim da smo o posjetama i roomingu već sve napisale ali ako vas nešto zanima pitajte :mah


silki je napisao/la:na nosite spavačice, ima ih u izobilju. čiste uvijek stoje složena na kolicima uz kupaonice i možeš ih uzeti koliko god ti dnevno treba.
savršene su, imaju duboke izreze za dojenje i najbolje su one na cvijetiće (plave, crvene, narančaste).
bebe su s mamama u sobama, po 3 rodilje u sobi. ja sam bila na odjelu patologije s još par cura jer su imali katastrofalnu gužvu i farbali su sobe na odjelu babinjača pa nas je bilo 4 u sobi.
beba je s tobom cijelo vrijeme. ako želiš uzmu je oko ponoći i vrate oko 5 ujutro da se naspavaš. boromira nisam dala :3srca

a klopa je savršena :drink
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la suska » 08 lip 2009, 22:54

pa tako Krumpirić kaže:

SD-najnovije (friško da nemere friškije )
Rađaonica: Neznam koliko sam mjerodavna jer sam došla apsolutno otvorena, ali:
sestra na prijamu: izuzetno ugodna, pitala imam li šta protiv braunile, pitala piški li mi se (vodila me na WC, nije išlo), pomogla mi popet se na stol i slično, rekla mi 100puta da se slobodno derem i da zna da me boli (opet napominjem, ja se nisam derala nešto vau, a i došla sam na najgori dio, dijete zapelo u rotaciji i žena je znala da to boli)
lječnica no1: izvinjavala mi se pri vaginalnom pregledu (znam da vas boli jer je to kraj, al moram), rekla mi (i ona i navedena sestra) 3 puta .......

Potpisujem te krumpiric rodila 13.1 i sve je tak kak si napisala drze te ko kap vode na dlanu
slikaslika
IVAN: 13.5 05`
ANAMARIA: 13.1 09`
Avatar
suska
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 430
Pridružen/a: 04 tra 2009, 23:15
Lokacija: Zaprešić

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la pepeljuga25 » 16 lip 2009, 16:03

jooooj mene puno toga zanima....
prvi porod...
imam osjećaj da ništa ne znam...
ajme...
hvala Krumpirić tvoj me post ohrabrio...
može par pitanja?
pepeljuga25
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 16 lip 2009, 15:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 16 lip 2009, 16:45

naravno.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la pepeljuga25 » 17 lip 2009, 09:02

hvala...
danas sam pričala s patronažnom sestrom (u petak mi dolazi) nisam ni znala da dolaze i prije poroda :oops: ...ovako preko telefona čini mi se fantastična žene, draga, otvorena i puna razumijevanja zanima me koja su njena zaduženja, odnosno što bi mi ona trebala pokazati/pomoći, kad dolazi prvi put poslje poroda, tko ju obavještava da treba doći i sl.
zanima me i postoji li mogućnost da me ne prime na sv.duh iako kod njih idem na uzv? prijateljici su rekli u vinogradskoj - gdje je išla na preglede nedavno da ona ne spada kod njih pa da nek ide u petrovu gdje spada (a došla je na porod i muž ju je onda vozio u petrovu)
da li da od svog ginekologa tražim uputnicu da idem na koji pregled na sv.duh, jer do sada sam preglede obavljala kod njega a uzv na sv.duhu? ili da se sama naručim kod nekog od doktora? ( može i preporuka :) )
koga na sv.duhu ili gdje već da pitam što mi je potrebno za rodilište? na netu sam našla kojekakvih popisa, pa mi se neki čine i pomalo pretjerani, ali kako mi je ovo prvi porod a nemam koga pitati ili ću nositi kao što su neke nosile po tri torbe stvari ili ću doći bez ičeg pa će mi dragi po potrebi pakirati...
kao što vidite imam hrpu pitanja,i pomalo sam zbunjena, pliiiiz pomagajte bit ću vam svima neizmjerno zahvalna
pepeljuga25
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 16 lip 2009, 15:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 17 lip 2009, 09:36

pepeljuga25 je napisao/la:hvala...
danas sam pričala s patronažnom sestrom (u petak mi dolazi) nisam ni znala da dolaze i prije poroda :oops: ...ovako preko telefona čini mi se fantastična žene, draga, otvorena i puna razumijevanja zanima me koja su njena zaduženja, odnosno što bi mi ona trebala pokazati/pomoći, kad dolazi prvi put poslje poroda, tko ju obavještava da treba doći i sl.
zanima me i postoji li mogućnost da me ne prime na sv.duh iako kod njih idem na uzv? prijateljici su rekli u vinogradskoj - gdje je išla na preglede nedavno da ona ne spada kod njih pa da nek ide u petrovu gdje spada (a došla je na porod i muž ju je onda vozio u petrovu)
da li da od svog ginekologa tražim uputnicu da idem na koji pregled na sv.duh, jer do sada sam preglede obavljala kod njega a uzv na sv.duhu? ili da se sama naručim kod nekog od doktora? ( može i preporuka :) )
koga na sv.duhu ili gdje već da pitam što mi je potrebno za rodilište? na netu sam našla kojekakvih popisa, pa mi se neki čine i pomalo pretjerani, ali kako mi je ovo prvi porod a nemam koga pitati ili ću nositi kao što su neke nosile po tri torbe stvari ili ću doći bez ičeg pa će mi dragi po potrebi pakirati...
kao što vidite imam hrpu pitanja,i pomalo sam zbunjena, pliiiiz pomagajte bit ću vam svima neizmjerno zahvalna

-u rodilištu ispuniš papirić sa svojim podacima, tu je napisana adresa, oni zovu nadležnu patronažu i ona, kad dodješ doma, zove tebe...
ona bi ti trebala pomoći s dojenjem, ako ne ide, pogledat tvoju ranu ako imaš epizotomiju, pomoći ti ako imaš zastoje mlijeka, ako imaš problema s krvarenjem.......trebala bi barem jednom izvagati bebu, da vidi napreduje li, trebala bi ti rješiti probleme s pupkom, ako ih ima, doći ti okupati prvi put bebu, nakon što opadne pupak...(ovo sve govorim što inače rade patronažne, ja sam svojoj rekla da dodje samo vidjet pupak kad otpadne, ona je došla, pitala me kako sam, nemam ranu, dojim 2.put nakon 1. dugog dojenja pa nemam problema...samo je pogledala pupak i izvagala bebu i popričali smo o kvartu :mrgreen: ). Ako je ista (ako si krajnje zapadno), super je sestra!
-ako je strašna gužva na SD, mogu ti radit probleme pri upisu na prvi pregled-ako tu ne spadaš...prvi pregled ti treba bit oko 38.tj.,poslat će te tvoj gin. Neznam koga ti sugerirat, većina ih je ok :dada Ako se osobno dodješ upisat na prvi pregled, manja je vjerojatnost da te odbiju, nego ako zoveš na tel. Ako kod njih obaviš preglede, neće te odbit na porodu :mrgreen:
popis na našem forumu ovdje je ok, jedino za SD ti NE TREBA spavaćica, jer ima njihovih i stalno su ispred sobe, pa si uzmeš novu, kad se ova uprlja. MORAŠ donijeti u prvoj turi barem paket jednokratnih gaća, opremu za higijenu i 2-3 paketa onih uložaka od vate tipa Vir, Veo,...to obavezno.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Rogue » 17 lip 2009, 09:40

Krumpirić je napisao/la:ona bi ti trebala pomoći s dojenjem, ako ne ide, pogledat tvoju ranu ako imaš epizotomiju, pomoći ti ako imaš zastoje mlijeka, ako imaš problema s krvarenjem.......trebala bi barem jednom izvagati bebu, da vidi napreduje li, trebala bi ti rješiti probleme s pupkom, ako ih ima, doći ti okupati prvi put bebu, nakon što opadne pupak..

:shock: moja nije napravila ni 5% navedenog. valjda nije mogla od noktiju duzine 1m i da necim ne uprlja novo odjelce.
sori na offtopicu, ali sam se iznenadila
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 17 lip 2009, 09:47

ovo sve joj je u "opisu posla" i moja se za sve ponudila i sve je napravila susjedi koja ima prvo dijete. Ja sam rekla da ne treba.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la ema emily » 17 lip 2009, 09:52

Rogue- daj pliz reci pa što onda JE napravila tvoja patronažna?
slika slika
slika slika
Avatar
ema emily
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 561
Pridružen/a: 15 pro 2005, 14:16
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Barbi » 17 lip 2009, 10:01

u rodilištu ispuniš papirić sa svojim podacima, tu je napisana adresa, oni zovu nadležnu patronažu i ona, kad dodješ doma, zove tebe...


Samo da malo ispravim ovaj dio, ovo drži vodu ako rađaš u bolnici u koju spadaš, onda bolnica obavještava nadležnu patronažnu službu ali samo onih domova zdravlja koji su na istom području kao i bolnica u kojoj rađaš, dakle u kvartu u širem smislu.
Ako rađaš u bolnici Sveti duh a živiš npr. u Dubravi onda bolnica neće obavijestiti tebi nadležnu patronažnu službu već moraš ti nazvati dom zdravlja kojem pripadaš i dogovoriti se s patronažnom službom za posjet.

Ovako je bilo donedavno, ako se nešto mijenjalo ispričavam se na dezinformiranju.:)
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la mama njonji » 17 lip 2009, 10:04

evo samo info. u vezi njihovog trudničkog tečaja:
trenutno primaju predbilježbe za rujan, preko ljeta se ne održava, a lipanjski je počeo jučer i sve je puno
ali kaže ljubazna teta na telefonu da primaju potvrde tečajeva iz bilo kojeg doma zdravlja
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la skorpionka » 17 lip 2009, 10:05

Ma svastare oni s tim. Ja sam prvi put spadala u Petrovu, drugi put u Vinogradsku, oba puta rodila na Sv Duhu. Oba puta sam ispunila taj papiric. Oba puta su se patronažne meni javile na telefonon. Nisam nista posebno zvala.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la mama njonji » 17 lip 2009, 10:07

Barbi je napisao/la:
Samo da malo ispravim ovaj dio, ovo drži vodu ako rađaš u bolnici u koju spadaš, onda bolnica obavještava nadležnu patronažnu službu ali samo onih domova zdravlja koji su na istom području kao i bolnica u kojoj rađaš, dakle u kvartu u širem smislu.
Ako rađaš u bolnici Sveti duh a živiš npr. u Dubravi onda bolnica neće obavijestiti tebi nadležnu patronažnu službu već moraš ti nazvati dom zdravlja kojem pripadaš i dogovoriti se s patronažnom službom za posjet.

Ovako je bilo donedavno, ako se nešto mijenjalo ispričavam se na dezinformiranju.:)

Točno.
Ja sam rodila na Sv. Duhu a živim na Maksimiru i našu patronažnu smo ranije obavijestili u Domu zdravlja Maksimir (dobili njezin mob., rekla da MM javi kad rodim i sve bilo OK - on je nazvao kad stižem doma iz rodilišta, ona stigla kako smo se dogovorili)
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Barbi » 17 lip 2009, 10:08

Vidiš, vidiš. Mojih par frendica koje su rađale na Svetom duhu a nisu tamo spadale morale su same zvati domove zdravlja. Neke nisu ni zvale pa im nije patronažna niti došla.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la pepeljuga25 » 17 lip 2009, 10:09

jooj hvala vam puno....
ja sam u remetincu...ne znam jel to ista patronažna, ali ova mi se stvarno bar ovako preko telefona čini super....uostalom vidjet ću u petak kad dođe..do tada ću joj spremiti listu pitanja...jadna ona samnom...
hvala puno još jednom....svima! posebno krumpiriću :kiss
pepeljuga25
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 16 lip 2009, 15:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 17 lip 2009, 10:11

mama njonji je napisao/la:evo samo info. u vezi njihovog trudničkog tečaja:
trenutno primaju predbilježbe za rujan, preko ljeta se ne održava, a lipanjski je počeo jučer i sve je puno
ali kaže ljubazna teta na telefonu da primaju potvrde tečajeva iz bilo kojeg doma zdravlja

jesu, ako ne naletiš na nekog ko ne prima :mrgreen:
al dobro, nas su kao pitali potvrdu, ja sam rekla da je medju papirima, ona je rekla da joj se neda tražit, da nema veze :mrgreen:
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 17 lip 2009, 10:14

pepeljuga25 je napisao/la:jooj hvala vam puno....
ja sam u remetincu...ne znam jel to ista patronažna, ali ova mi se stvarno bar ovako preko telefona čini super....uostalom vidjet ću u petak kad dođe..do tada ću joj spremiti listu pitanja...jadna ona samnom...
hvala puno još jednom....svima! posebno krumpiriću :kiss

Jel Mirjana??mi smo živjeli u Trokutu :mrgreen: i ona nam je bila patronažna za 1.dijete.
Super je, jako ljubazna, ali jako voli pratit napredak u težini koji mora biti idealan. Dakle, možda vas, ako ne budete idealno napredovali, bude gnjavila dolascima na vaganje svako malo.Nemoj se opterećivat previše težinom-unaprijed upozoravam (ako je ona u pitanju).
Inače je super. Napravit će sigurno sve što sam nabrojala da patronažna radi.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la skorpionka » 17 lip 2009, 10:39

Mojih par frendica koje su rađale na Svetom duhu a nisu tamo spadale morale su same zvati domove zdravlja. Neke nisu ni zvale pa im nije patronažna niti došla.


Prije će biti da su patronazne uzele zdravo za gotovo da onaj tko njih osobno ne nazove ne treba patronaznu. :mrgreen:

Meni je isto Mirjana bila patronazna za prvo dijete :mrgreen: O.k. je.

Drugi put me neka neljubazna nazvala da je dobila popis iz rodilišta pa da kao vidi jel smo dosli doma. Kad je cula da joj dajem voljno i da ju molim da ne dolazi, mam je postala hiper ljubazna :faca
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Rogue » 17 lip 2009, 10:41

moja patronazna nam nije pokazala kako se cisti pupak, pa je otpao tek 16. dan i skoro se ugnjoio. pomoc o dojenju je bila samo teoretska, rekla mi je da pijem puno vode, kupim sesirice jer imam uvucene bradavice i izdajam se. izvagala ga je jednom i odmah rekla da kupim AD i krenemo sa nadohranom. rekla mi je da mu dajem cajeve (nisam) i to je otprilike to. mozda sam neku sitnicu zaboravila.
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 17 lip 2009, 10:47

Rogue je napisao/la:moja patronazna nam nije pokazala kako se cisti pupak, pa je otpao tek 16. dan i skoro se ugnjoio. pomoc o dojenju je bila samo teoretska, rekla mi je da pijem puno vode, kupim sesirice jer imam uvucene bradavice i izdajam se. izvagala ga je jednom i odmah rekla da kupim AD i krenemo sa nadohranom. rekla mi je da mu dajem cajeve (nisam) i to je otprilike to. mozda sam neku sitnicu zaboravila.

užas :roll:
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Megan » 03 srp 2009, 23:59

Kakva je situacija sa dojenjem tj nedojenjem? Ja bih svakako pokusala unatoc tome sto mi je lijecniskim pregledom utvrdjeno da nemam mlijecnih kanala tj. da ih imam premalo.
Ako ipak ne uspije mlijeko doci, kako se to na Sv. Duhu hendla buduci da je beba stalno sa mamama?
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Pati » 04 srp 2009, 00:53

Eh... "Samo se vi gospođo trudite i dalje" i slusajte kak vam djetetu krulji u želucu i neutjesno place satime jer nemate niti jednu kap.
Tako je odprilike bilo meni prije 2 tjedna.
EMA, 10.08.2005.slika

VITO, 22.06.2009.slika
Avatar
Pati
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 305
Pridružen/a: 04 stu 2005, 12:27
Lokacija: Jarun

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 04 srp 2009, 07:45

vedi, nama je sestra ušla u sobu 2. jutro i pitala jeste čule bebicu noćas (kako ne, jedna je beba grooooooooooooooooozno plakala čitavu noć), kaže sestra "ja sam pitala mamu dali želi nadohranu, mama nije htjela"...tako da...vjerujem da, ako postoji problem, sigurno daju nadohranu, ne pilaju.

eh,da , ovo što kaže Pati:
vako, ako ti kažeš da imaš problem, nema Boga da ti ne daju nadohranu, nisu munjene, a i iskreno, ima ih koje jedva čekaju-al se boje šefa :mrgreen:
nego, inače ne daju jer ne znaju podlogu. Većini žena koje nemaju iskustva s dojenjem ne uspiju položaji od prve, beba ne uspije prihvatit cicu, blabla-plus što većina zna taman ništa o dojenju, pa očekuje da mlijeko teče u potocima 1.dan i ne želi dojit jer "nema kapi"-kad prva 2 dana nebi ni trebalo bit nikakvih pustih kapi... :dunno
Nemaju one pojma jel kod tebe il Pati takav slučaj, il ZBILJA imate problem, zato pilaju...kad imaš problema s dojenjem, treba reć, pa će ti žena dat dohranu, nije luda. A nije luda ni da svima nudi , jer to rodilište nema djaba titulu kakvu ima, hrpu plakat o dojenju, ne pušta djaba filmove o dojenju i nije bezveze S šef :mrgreen:
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Pati » 04 srp 2009, 09:59

A cuj ja sam sa druge strane kumila i molila, i lijepo sam rekla da sa prvim je bio totalni fijasko po pitanju dojenja, pa su me uredno izignorirali.
Ova druga bebica u sobi je bila mala mala, pa su ga cijelo vrijeme nosili na hranjenje, a Vitek je bio veliki, pa su ga drzali na dijeti. :roll:
EMA, 10.08.2005.slika

VITO, 22.06.2009.slika
Avatar
Pati
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 305
Pridružen/a: 04 stu 2005, 12:27
Lokacija: Jarun

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Megan » 04 srp 2009, 11:15

Uh sad sam u velikoj dilemi...
Inace spadam u Petrovu, ali tamo mi prvi put uopce nisu htjeli pomagati oko dojenja nego L. dovodili sitog.
Sada bih htjela na Sv.Duh bas zbog toga da mi se pomogne, i tamo idem na UZV kontrole od pocetka, ali me strah jer znam da su mi lose predispozicije za dojenje...
Moram jos razmisliti dobro o tome...
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la skorpionka » 05 srp 2009, 09:00

Ja bih svakako pokusala unatoc tome sto mi je lijecniskim pregledom utvrdjeno da nemam mlijecnih kanala tj. da ih imam premalo.


Ako je taj pregled napravljen kao sto je i uobicajeno izvan trudnoce onda jos uvijek ostaje sansa da to malo proliferira u trudnoci: Kakav ti je porast grudi u trudnoci??? Ne mozes znati dok ne probas.

A cuj ja sam sa druge strane kumila i molila, i lijepo sam rekla da sa prvim je bio totalni fijasko po pitanju dojenja, pa su me uredno izignorirali.


Kako bilo jedni ce biti nezadovoljni za slucaj da su odmah tutnuli bocicu a drugi ce biti nezadovoljni jer nisu. Ja sam uvijek na strani onih koji daju dojenju sansu. Meni je mlijeko oba puta navrlo tek treci dan a cimerica koja je sa mnom rodila je vec drugi dan izdajala da sam ja pala na dupe kad sam vidila koliko.

kad prva 2 dana nebi ni trebalo bit nikakvih pustih kapi...


Potpis. A vecina zena misli da ako nemaju u potocima da onda nema smisla dojiti i da svakako treba dati bočicu.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Krumpirić » 05 srp 2009, 09:09

ja sam oba puta nalet mlijeka imala tek doma :dada
s tim da ga ovaj put skoro nisam ni imala-pravi nalet. Cice mi nikako nisu bile tvrde i prepune i sve što ide..jer je T non stop potezala prvih 15-20 dana...tek sada kad ima kakavtakav :lol ritam(čitaj:prodje više od pola sata medju podojima), nekad se skuži da "ima mlijeka" iliti vidi se da dojim, inače ne :dunno
a dobila je 1600g u mj dana. Tako da je to relativno.

Ima žena koje imaju problema, al većina ne zna da se ne "dobiva" mlijeko odmah i da cice nisu spremište za mlijeko, tako da sestre moraju biti uporne, mislim, ja preferiram da su uporne. A kad izadjemo van..odluka je na nama..beba 3 dana nema tolke potrebe kolke smo mi zamislili. Ne treba joj gotovo ništa ako je donešena i zdrava. :dunno
Želučić joj je ko pikula.
Tako da, šta zbilja nije bolje da pomažu i da ne daju olako dohranu? Možda si ti Pati kolateralna žrtva :dunno , al je postotak od 13% :dunno dojene djece u HR stvarno ...koma. A sigurno bi više mama dojilo da se u svim rodilištima barem donekle trude...

ili da ijedan pedijatar osim Stanojevića u HR rodilištima zna doći do mame i reći joj na otpustu da DOJI NA ZAHTJEV, ne daje vodu, čaj, dudu i odmara se... :jadnimi
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Rodilište SVETI DUH

PostPostao/la Megan » 05 srp 2009, 09:59

skorpionka je napisao/la:Kakav ti je porast grudi u trudnoci???

Ostala sam na istom broju (3) samo su mi bradavice tamnije. Cujem da zna mlijeko krenuti i u trudnoci, kod mene nema nista, ali se ponekad zna u grudnjaku naci male zgrudane kuglice, u tragovima doduse, ali ipak...
Ipak cu ja pokusati.
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Sljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.