Sada je: 29 ožu 2024, 08:28.

Rodilište VINOGRADSKA

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la badada » 07 sij 2014, 18:09

ja sam u Vinogradskoj rodila prije 4mj
nisam smjela ništa imati sa sobom, muža sam nazvala kad sam krenula u box i to je to
kad su krenuli trudovi ionako mi nije bilo do ničega a igrom slučaja porod je dovršen carskim tako da je dobro da nisam ništa jela i pila
ako se osjećate slabo oni će vam tamo dati bocu infuzije, bolje i to nego da završite na operacionom stolu punog želudca jer tada postoji mogućnost da se ugušite
07.09.2006. veliki zvrk
09.09.2013. mala zvrkica
Avatar
badada
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1621
Pridružen/a: 22 ožu 2007, 20:36

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la Plusic » 07 sij 2014, 18:15

marijask je napisao/la:Što se mene tiče ja bi vam preporučila dr Djaković koja je jedna predivna doktorica, ja sam kod nje išla na preglede, a carski mi je napravio dr Bolanča za kojeg isto tako imam same pohvale.

ekipa sa mog drugog poroda - predivni.
dr. Djakovic je doktorica koju si i ovaj put zelim na porodu, uistinu predivna, cijele trudove je propricala sa mnom, zapricavala me i uistinu ucinila da prode lakse :)

ja sam isla direkt u radaonu, nista nisam smjela imati, pa cak ni ona dva sata poslije nisam dobila ni vodu ni nista za jesti(dali su mi mobitel ;) )
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la sarasvati » 10 sij 2014, 00:57

snowwhite je napisao/la:sarasvati u zagrebu teško da ćeš naći bolnicu bez rooming in-a.
u vinogradskoj prije godinu i pol još su bili u začecima. meni je bilo ok, nisam imala nikakvih prigovora niti problema. ali meni je bilo treće dijete :cool

u rađaonu (tada) nije smjelo ništa, ni voda a kamoli energetska pločica. vodu ti oni tamo daju ali malo, jesti ne smiješ ništa jer zbog mogućnosti da porod završi na carskom rezu ne daju ništa.

Ako je još tamo preporučam Dr. Grbavca


Želim ja rooming-in. Dapače. Ali mi je nezamislivo da ne mogu imati nešto sa sobom i da mi samo netko vlaži usta. Nije mi nikako prihvatljivo potencijalno njihovo objašnjenje da je sve to radi mogućeg carskog. A što se događa kada čovjeka treba hitno operirati zbog neke nesreće, recimo, vjerujem da mu se ne daje prvo klistir pa sve redom, nego se jednostavno djeluje.

Uh, nadam se smjeni s kojom ću se barem malo razumjeti :)

badada i plusic - jeste li bile s pratnjama ili same na porodu?
slika
sarasvati
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 07 sij 2014, 14:04

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la sunceko29 » 10 sij 2014, 11:36

Meni je bila sestricna sa mnom, a muz dosao odmah nakon sto je nas malac se rodio i prerezao pupcanu vrpcu :luv ...
I da, sve zahvale babici Blazenki i dr. Grbavcu kojeg preporucam! Nadam se takvom scenariju poroda i iduci put ;)
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la badada » 10 sij 2014, 14:20

bio je muž samnom :dada
kad su krenuli trudovi meni stvarno nije bilo ni do pića ni hrane a kamoli moba, bilo mi je jako bitno da je mm tu i to je to
stalno su nas sestre i doktori obilazili, provjeravali kako porod napreduje, nismo niti uopće bili prepušteni sami sebi
klistir se radi u početnoj fazi poroda, ako vi dođete prekasno onda ga niti ne naprave
a ako tijekom poroda dođe do toga da morate hitno na carski (kao ja) onda ste iz jedne sale u drugoj u roku 2min i naravno da se isto ne radi klistir (jer je hitna situacija) nego ste im tada pod povećalom i veći je rizik (iako je svaka operacija rizik)

e sad rooming in, sve je to super ali po meni moglo bi se rodiljama koje su imale teži porod (opet kao ja) izaći malo više ususret, jako je teško s ranom od carskog brinuti se za bebu samostalno
meni se desilo to , da kad sam u očaju zvonila sestrama da dođu malo bebu uzeti k sebi, jer ju nisam mogla nositi da se smiri, hladno sam odbijena i rečeno mi je da i prst boli kad se porežeš pa...
uglavnom :whew neće me više vidjeti ionako
07.09.2006. veliki zvrk
09.09.2013. mala zvrkica
Avatar
badada
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1621
Pridružen/a: 22 ožu 2007, 20:36

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la sarasvati » 10 sij 2014, 18:47

Ovo mi je prva trudnoća i vjerujem da ja to sve vidim ružičastije nego što to jest. I za situaciju koja se dogodila tebi, najviše sam čula da se događa na SD. Žao mi je što ipak na molbu nisu reagirali.
slika
sarasvati
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 07 sij 2014, 14:04

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la Sioux » 12 sij 2014, 13:22



Thanks!!
Sioux
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 05 sij 2014, 12:22

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la sarasvati » 12 sij 2014, 20:36

Trebamo li potvrdu od tečaja za Vinogradsku? Ići ću uskoro do bolnice, ali evo, znatiželjna sam već sad :)
slika
sarasvati
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 07 sij 2014, 14:04

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la sunceko29 » 12 sij 2014, 22:01

Ja sam bila na tecaju no ne traze potvrdu
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la sarasvati » 12 sij 2014, 22:51

I ja/mi bismo išli, ali s obzirom da ne znam koliko često se održavaju tečajevi, pitam za svaki slučaj ako ga ne naciljamo.
slika
sarasvati
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 07 sij 2014, 14:04

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la sunceko29 » 12 sij 2014, 22:59

Mislim da su jednom mjesecno, obicno pocetkom mjeseca i traje tecaj 5 dana. Dosao je 300 kuna prije kojih godinu dana i meni je bio bas ok, informativan i koristan!
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la sarasvati » 12 sij 2014, 23:17

Super. U utorak šećem tamo! Hvala :)
slika
sarasvati
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 07 sij 2014, 14:04

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la Diami » 19 sij 2014, 08:45

Ima i besplatnih tečajeva po domovima zdravlja koje isto priznaju osim u Petrovoj. :dada
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la sarasvati » 19 sij 2014, 11:56

Raspitala sam se i za te. Idem(o) ovaj tjedan. Štreberski ćemo ići na oba. :pise Ako nam uspije dobiti mjesto u Vinogradskoj. Prvi ispod crte smo.

I da, trenutno se ne može znati kada koji doktor radi u TA.
slika
sarasvati
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 07 sij 2014, 14:04

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la RasteBuša » 14 vel 2014, 10:19

Pozz svima!!

Prvo sam dijete rodila u Vinogradskoj prije god. i 3 mj. kad su bebu pokazivali preko stakla, posjete su bile na hodniku :ajme

Trebam rodit krajem 5.mj. pa me zanimaju friške informacije.

1.Jesu li sad posjete u sobi? Dok je beba samnom?

2.Općenito, kako funkcionira rooming in od samog poroda do izlaska....Koliko je beba samnom?

3.Je li se što promjenilo u sobama? Izgled, koliko nas je unutra itd??


Puno vam hvala!!!
RasteBuša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 952
Pridružen/a: 29 lis 2011, 09:56

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la sunceko29 » 14 vel 2014, 10:27

Ja sam rodila prije 9 mjeseci u Vinogradskoj. Beba je s tobom i tm odmah u boksu na mazenju i skin to skinu oko 2 sata, nose ih samo na kupanje i sredjivanje nakon poroda dok tebe smjeste u sobu.
Ima nekoliko soba s 2 zene i vlastitom kupaonicom. One di su bile 4 zene su sad 3 zene zbog krevetica za bebe koji su sad stalno s vama...
Posjete su u sobi i moze samo 1 osoba jer je beba s tobom, ne preporucuju bas malenu djecu kao posjete jer su ipak male bebice u pitanju pa da slucajno ne pokupe nesto tako malene...
Sreeetno!!!
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la RasteBuša » 18 vel 2014, 14:04

Sunčeko- hvala ti.

Šta znači ,,ne preporučaju malu djecu u sobi?,,. Smiju li ili ne?
Moja curka će tada imat 2,5 godine i naravno da bi mi došla samo ako je potpuno zdrava. Ona mi je najvažnija da može doć u posjet braci i mami. Nitko drugi ta 3 dana nije neophodan.I prema tome ću i donjet odluku .

Hvala :kiss
RasteBuša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 952
Pridružen/a: 29 lis 2011, 09:56

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la zara01 » 18 vel 2014, 14:24

RasteBuša je napisao/la:Sunčeko- hvala ti.

Šta znači ,,ne preporučaju malu djecu u sobi?,,. Smiju li ili ne?
Moja curka će tada imat 2,5 godine i naravno da bi mi došla samo ako je potpuno zdrava. Ona mi je najvažnija da može doć u posjet braci i mami. Nitko drugi ta 3 dana nije neophodan.I prema tome ću i donjet odluku .

Hvala :kiss

Ne smiju.Frendicin je 5 god.nisu dali....
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la RasteBuša » 18 vel 2014, 14:40

:ajme :ajme

Pa gdje da rodim i vidim dijete???
RasteBuša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 952
Pridružen/a: 29 lis 2011, 09:56

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la snowwhite » 18 vel 2014, 15:10

Ti možeš izaći u hodnik gdje su posjete i vidjeti dijete ali dijete ne može u sobu. (Tako je bilo pred godinu i pol)

Samo razmisli prije svega, ne znam kakva ti je curka, njima jako teško padne kad moraju nakon sat vremena doma a mama ostaje u bolnici s bebom.
Bude puno teže nego da se ni ne vidite 3 dana.
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la sarasvati » 18 vel 2014, 21:46

RasteBuša, nama su na tečaju rekli da ne daju djeci da dođu u posjetu baš u sobu. E sad, to je rekla doktorica koja je sva jako "NE" prema svemu, a opet kad smo razgovarali s primaljom ja sam vidjela i neku malu mogućnost da dođe moja mama i moj partner u vrijeme posjeta. Mislim, svako po par minuta, ne istovremeno.
slika
sarasvati
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 07 sij 2014, 14:04

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la sarasvati » 18 vel 2014, 21:51

RasteBuša, nama su na tečaju rekli da ne daju djeci da dođu u posjetu baš u sobu. E sad, to je rekla doktorica koja je sva jako "NE" prema svemu, a opet kad smo razgovarali s primaljom ja sam vidjela i neku malu mogućnost da dođe moja mama i moj partner u vrijeme posjeta. Mislim, svako po par minuta, ne istovremeno.
slika
sarasvati
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 07 sij 2014, 14:04

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la zara01 » 19 vel 2014, 09:12

RasteBuša je napisao/la::ajme :ajme

Pa gdje da rodim i vidim dijete???

Na sv.Duhu mogu,provjeri ako ti je vazno ovo za Vin.Posjete su u sobama,beba je s tobom,ti mozes izaci na hodnik vidjeti dijete,muz pricuva bebu u sobi,takvo je iskustvo moje frendice....Cak upisuju u biljeznicu tko ti dolazi.
Nisu joj mogli doci mama i muz,pitali su da jedan ude,drugi izade-ne-jedna osoba po danu.
Koliko sam cula dosta su strogi po pitanju posjeta...
E sad ne znam jel postoje sestre koje popuste...
Petrova isto ne pustandjecu,cak ni veliku kao moj..
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la Diami » 19 vel 2014, 14:51

Meni su na Duhu došli i mm i djeca, poslije njih sveki i moji roditelji, i drugim rodiljama su djeca dolazila. U sobama su onigelovi za dezinfekciju ruku, što su svi gosti koristili.

Ako su u Vinogradskoj tako strogi, a tebi je to važno, razmisli onda o Sv. Duhu.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la RasteBuša » 20 vel 2014, 15:23

Hvala vam.

Važno mi je -da. Već sam mislila o Sv.Duhu pa zbog drugih komplikacija odlučila možda ipak Vinogradska, a sad opet Sv.Duh...Joj, loptam se...A vrijeme curi tik-tak...
RasteBuša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 952
Pridružen/a: 29 lis 2011, 09:56

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la anna » 25 stu 2015, 14:15

Evo, rodila sam prije mjesec dana u Vinogradskoj. Za razliku od prije 9 godina ovo je bilo totalno pozitivno iskustvo.
Porod je krenuo puknućem vodenjaka kod kuće, odvezli smo stariju seku kod bake i u rodilište. Nakon nekih pola sata u počeli trudovi , prvo dva na 10 minuta, nekoliko na 5 minuta te smo onda došli na prijem.Radi se ctg, pregled i klistir. Bila sam otvorena 5 cm. Dok je klizma odradila svoje i kad sam završila tuširanje, sve skupa za nekih pola sata odlazak u rađaonu. Otvorena 9 cm i porod kreće. U 3 truda mala je bila vani. Doktor i mlade primalje odlični. Za svaku stvar obavijeste što će raditi ili dati neki lijek. Na početku se potpisuje pristanak na sudjelovanje studenata u porodu, pristanak na rezanje te želite li objavu rođenja u novinama. Nije bilo rezanja, mala je imala omotanu pupkovinu oko vrata, morala sam stati tiskati dok to nisu riješili. Sve pohvale za sve osoblje u rađaoni, radi mlada ekipa i odlični su, za razliku od prije i živčanih starih primalja. Nakon poroda je bebica s mamom i tatom u rađaoni 2 sata na maženju, te prvom pokušaju podoja. Nakon toga mama ide u sobu s tim da je prije sestra smještaja u krevet vodi na tuširanje i presvlačenje. Sestre koje se brinu za djecu su predivne, pomažu oko bebe, dojenja, odgovaraju na sva pitanja i dolaze čim im se pozvoni. Bebe su stalno s mamama, važu ih, pregledavaju, cijepe, provjeravaju sluh pred mamom. Rommig je stvar koja me nije ni najmanje oduševila, ipak bebe plaču po cijelom odjelu, pa je jako teško zaspati, pogotovo ako kao ja imate cimericu koja cijelu noć hrče bez prekida. 3 dana i noći nisam oka sklopila. Hrana je ok, ja sam jedino tražila da mi od doma donesu sok i nešto slatko. Posjete su od 16.30 do 17 sati, posjetitelji mogu u sobu do bebe, ali samo jedna osoba dnevno, ali samo odrasla osoba, djecu ne puštaju u sobe, nego odete do njih u hodnik na ulazu. Pelene za bebe i vlažne maramice donira Violeta, tako da ih tamo dobijete, ali količina ovisi o njihovim zalihama. Eto, nadam se da sam nekome pomogla svojim iskustvom. Ukratko, toplo preporučam Vinogradsku budućim mamama.
anna
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 25 stu 2015, 13:43

Prethodna

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.

cron