Sada je: 29 ožu 2024, 07:40.

Riječko rodilište

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la zmajic » 11 ožu 2010, 10:34

To je super Anajob kad imaš povjerenja u ljude i ustanovu, da je barem svugdje tako. Svaka im čast, neka budu onda takvi i dalje i neće izostati zadovoljstvo ni njih kao osoblja ni rodilja, a sve na dobrobit bebica. Eto pozdravljam ih puno, i tebe draga! :mah
24.8.2003. Maks
10.11.2005. Masa
14.3.2010. Marta
Avatar
zmajic
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1350
Pridružen/a: 17 kol 2009, 12:15

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la martina123 » 14 ožu 2010, 19:13

VELIKO HVALA cijelom rijeckom rodilistu! Veliko HVALA na svoj paznji i njezi i pomoci!
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la bones » 06 tra 2010, 07:49

Evo da se i ja priključim, pa da kažem koju o riječkom rodilištu....
U rodilište sam došla sa puknutim vodejakom i vizijom u glavi da ću roditi u roku 12 sati :lol , (prošla zamišljeno za 30 miuta :mrgreen ).
Imala sam sreće više nego pameti jer mi je na porodu bila doktorica koja mi je vodila trudnoću - a baš taj dan sam trebala ići na kontrolu i odgodili mi za drugi dan, kad eto mene kod nje na "kontrolu"...
Mogu reći samo riječi pohvale za babice. :mah ..u predrađaoni su me stavili na ctg i morala sam ležati jer mi je voda pukla i dali su mi drip....
Kad su vidjeli da je došlo vrijeme, premjestili me u rađaonu i pozvali mm, obavila ja to za 2.5 sata, babice odlične, pažljive, strpljive...slušala sam ih što su govorile i sve je prošlo odlično.. :zivili
mm je cilo vrijeme bio sa mnom....osim dok su me šivali, i poslije 2 sata sa mnom i mišicom našom :kiss

5. kat je malkice drugačija priča, iako i tamo sam naišla na sestre koje su odlične, iako moram priznati to su starije sestre...
Navijaju za dojenje, pa kad malo zapne onda nije baš ugodno...meni je Doria drugi dan toliko iziritirala bradavice da mi je svaki njen usis bio bolan....a ona nervozna, izgleda da joj nije bilo dovoljno, a sestre bi samo došle i stiskale me.... :/ , sve dok nije jedna sestra ju uzela i nahranila i donijela mi ju nazad...bila sam joj zahvalna, jako jako....
Ali sve u svemu zadovoljna sam bila svime....vrlo su pažljivi i ljubazni i imaju strpljenja za sva pitanja koja im se postave :mah
Doria 23.09.2009.
slika
Avatar
bones
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 444
Pridružen/a: 03 tra 2010, 00:05
Lokacija: Rijeka

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la juhu-juhu » 26 tra 2010, 09:10

Evo i mene o riječkom rodilištu da kažem pokoju.Ja imam užasan strah i dan danas.Ležala sam malo na patologiji, sestre ok, vodio me jedan čovjek za kojeg je netko rekao da je jako ljubazan, međutim daleko je to od ljubaznosti i ljudskosti.Uglavnom on je šef pa ko je i malo tamo bio znat će o kome pričam.Uglavnom da nedužim samo želim reći i to iz osobnog iskustva da kompliciranije slučajeve kao i nešto što neznaju i nisu neki da bi to priznali.Konkretno radilo se o twin to twin tranfuzio sindromu kod jednojajčanih blizanaca.Komunikacija nula.Mislim da sestre bez nadzora liječnika nesmiju očitavati otkucaje srca,i ako u nešto sumnjaju moraju to prijavit.Kod mene niti su prijavili a ubjeđivali su da su ok, a već tada je jedan bio umro.Hitan carski, sestre na intenzivnoj super kao i tim prije svega anesteziologica.Peti kat kako koja,opet glavna sestra super.Nažalost moram se vratiti na dotičnog doktora koji je sigurna sam mogao i tjedan dana prije procijeniti stanje ugroženog mi sina međutim on se doslovno poigravao, ali ono što želim samo reći kad su nastali problemi kod preživjelog blizanca e ljudi moji tu bahatost i aroganciju čovjek nemože ni opisat, zavaljen u stolici sa cigarom u ustima pričao je tolike nebuloze koje ni malo djete nebi povjerovalo.To je govorio mom mužu a mene je ko kugu izbjegavao.Za kraj želim reći da je komunikacija jako loša tamo općenito, da čovjek mora toliko biti pripravan u svakom trenutku da se izbori za sebe, kao i svaku informaciju dva puta provjeriti kod liječnika.Ima tamo ok ljudi i svašta se može i dogoditi ali mi neide u glavu da se netko svjesno poigrava da vidi dokle ću konkretno ja izgurat, jer mi je jedan od silne horde ginekologa koji su dolazili to da vide rekli da uoće nisu vjerovali da ću bar jednog izgurat.I za kraj ću ponoviti da stvarno ima dobrih ljudi tamo ali opet mi moramo biti pripravne u svakom trenutku i ne se 100% prepustit kao ja jer sam dotičnom čovjeku vjerovala što radi.
juhu-juhu
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 171
Pridružen/a: 07 sij 2010, 21:26

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la thalia » 22 svi 2010, 15:32

ja ću malo nahvalit rodilište.
došla sam u 3.
zamolila da mi ne daju drip jer se bojim i da me ne režu.
rekli su da neće.
i nisu.
bili su divni svi, pokazale su mi primalje kako da dišem da me ne režu, puknula sam malo. šivao me doktor specijalizant. bila je strašna gužva kad sam rađala, svi su stvarno bili odlični.
5. kat meni isto u redu. jedna sestra za bebe mi je maaaaalkoc antipatična. ma ne čak ni antipatična, nego ono, nije mi skroz simpatična.
ostale su sve odlične.
i još nešto, na 20 soba samo su 2 sestre. a zvono zvoni noć i dan :/

uglavnom, ri rodilištu ja dajem ponovno čistu peticu :5
još su se neke stvari popravilie u 4 godine.
nema više vaganja beba prije i poslije podoja, nekako je ritam stabilniji i kažu vam puno više toga.

hrana je i dalje teža katastrofa :loce

edit: juhu-juhu, jel se radi o dr. Pr. ili dr. Pe? meni ni jedan ni drugi nisu dragi. ni dr. S. imala sam ih sreće izbjeći sve ovaj put, prvi put me Pr. šivao i bio je strašno, strašno grub i neljubazan.
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la ANA CASH » 22 svi 2010, 16:42

evo i od mene :5 za ri rodilište,

jedino je meni i hrana bila ODLIČNA
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la thalia » 22 svi 2010, 18:12

ma daj ANAJOB :shock :lol

možda je menu bio drukčiji nego meni.
mi smo tri dana imali neko začinjeno mljeveno meso i kelj na lešo, a navečer sam dobila jednu večer "maneštru" - mrkvu, krumpir i rižu :strah
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la ANA CASH » 23 svi 2010, 10:24

:dunno meni je bilo fino

možda sam pukla od hormona :lol

prvi puta prije 4 god mi nije bilo fino, a sada super, jedino jednu večeru nisam pojela

šta reći :sumo
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la martina123 » 08 lip 2010, 18:15

Danas - RIJECKO rodiliste na Dnevniku Nove TV!!!!!!! Gledajte!!!!!!!! (9.6. u 19:15h) Rijecko rodiliste jedno od najboljih u Europi!!!!!!!!!!!!

Evo jos: http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/r ... uropi.aspx
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la mmk » 29 lip 2010, 11:19

sve pohvale za osoblje rodilišta Rijeka,isvi su mi bili divni oba puta,oim glavnog doktora S,koji je katastrofa.svi ostali su super,nadam se da ce tako i ostati :1
Mihael 12.01.2006. 3180g.,50cm Klara 17.05.2009.1390g,40cm
Avatar
mmk
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 43
Pridružen/a: 20 pro 2009, 14:20
Lokacija: krk,

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la noina_mamica » 01 vel 2011, 12:57

Ja bih samo dodala da sam zadovoljna tretmanom i ri-rodilištu. Dvaput sam tamo rodila, prvi put 2008. i drugi 2010. Mislim da se za te dvije godine dosta toga promijenilo u svakom smislu. Rodilište i osoblje su postali još bolji i imam samo riječi hvale za njih. Drugi put kad sam rađala, došla sam sa planom poroda i u pripremi za porod sam sa sestrama prošla svaku točku i porazgovarala o njoj i bile su uvažene ako je za to postojala mogućnost. Dobila sam i loptu kako sam i tražila.
Hrana je bila standardno bljutava ali to sam i očekivala pa me nije razočarala. Sestre za dojenje su bile isto ok. Dale su mi broj telefona dječje sobice i mogla sam ih zvati u svako doba noći ako mi je nešto trebalo.
Ovaj put nije bila gužva pa su svi bili opušteniji i mogli su ti se 100% posvetiti.
Sve u svemu, dajem im maksimalni broj bodova.
Mamin mali princ 2008.
Mamina princeza 2010.
Avatar
noina_mamica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 04 srp 2008, 11:21
Lokacija: Na moru

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la anchy21 » 05 ožu 2011, 19:46

ja sam rodila u karlovcu...al htjela bi drugo rodit u rijeci..jer sam tamo rodena,a i cula sam da su bolji uvjeti..po komentarima vidim nije bajno!a karlovac?na pocetku su svi bili odvratni...djete se igralo ,nije htjelo vuc..a sta drugo nego sam trazila dohranu...muke isusove s time,malo sam promjenila misljenje o osoblju,ali samo mrvicu...neljubaznost na prvom mjestu!
anchy21
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 05 ožu 2011, 12:12

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la Gabrić » 17 lip 2011, 22:31

Prvi put sam rodila 2008. dva dana nakon termina. Na redovnom pregledu djetetu nije bio dobar ctg i tad me jedna dr. prestravila svojim primjedbama o mojoj trudnoći i ostavila me u bolnici. Srećom došao je dr. F, predivan čovjek, smirio me i navečer je obavljen hitan carski rez. U ternutku kad su donijeli odluku o tome, oko mene se odjednom stvorilo toliko ljudi i svi su nešto radili, stvarno uigran tim, sve pohvale. Na petom katu sestre su bile odlične, ali u dječjoj sobi katastrofa.

2011. sam rodila drugo dijete. Bila sam u dva navrata na patologiji trudnoće. Sestre su pre, pre dobre. Na samu naznaku problema su me tješile i smirivale. Hvala im od srca. :kiss
U rađaoni je ovaj put bila malo čudna situacija. U boksu sam bila cca 3-4 sata i imala sam osjećaj da sam sve obavila sama. Nitko me nije pitao što bi htjela, dok sam rađala bila je prisutna samo babica i jedna žena(spremačica čini mi se), a dr. (vrlo mlad) je došao tek na kraj izgona. Navodno su trebali bolje paziti na mene jer je prvi porod bio CR. :dunno Babica je bila korektna.
Na petom katu neke sestre dobre, neke malo manje. Sve je super kad sve ide po špagi, ali kad dojenje zapne onda postaju malo bahate. Na trenutke su neke samnom razgovarale kao da sam retardirana. I sve se osjećaju pozvane da mi štipaju bradavice koje su mi ionako bile bolne zbog ragada.
Hrana se drastično pogoršala u odnosu na prvi put.
Daju jednokratne gaćice i uloške, ali im često ponestane pa je bolje to odmah imati sa sobom.
U otpusnom pismu su napisali da je laktacija uspostavljena, a nije bila. Vrlo im je važna statistika.
slikaslika
Avatar
Gabrić
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 407
Pridružen/a: 28 sij 2009, 12:56
Lokacija: Zapad

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la Eva82 » 14 ruj 2011, 12:34

Nisam stigla sve detaljno procitat, pa pliz ne zamjerite ako je nesto vec receno..
Uglavnom, prvi put sam rodila u Zagrebu carskim rezom. Nije bilo nikakvih komplikacija, osim sto sam prenjela nekih tjedan dana, ali sve proslo super, jako sam se dobro oporavila i sve u svemu pozitivno (koliko to moze bit) iskustvo.
Sada zivimo u Rijeci i htjela bih ovdje i roditi, no bojim se...
Cula sam da im je jako bitna statistika, da budu bolnica sa najmanje carskih u RH, pa da odgađaju carski do kraja. ( navodno je bilo i slucajeva raznih neg. posljedica za dijete :angry )
Stoga me jaaako muci da mi ne bi forsirali prirodan porod, da se tamo mucim i patim satima, a onda na kraju da mi kazu da ipak moram na carski :conf
Da li se moze to sa carskim unaprijed dogovoriti sa doktorom?
Malo me utjesilo kada sam cula da svima nude epiduralnu, je li to istina?
Jas bih najrađe s epiduralnom,pa ako bi bas trebalo carski, jer se grozim pomisli visesatnih trudova i bolova, a da onda na kraju opet ne rodim prirodno..
Ako netko ima info o ovome, pliz javite se :kiss
I. 06/06.
slika
Eva82
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 473
Pridružen/a: 06 ruj 2011, 10:15

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la Minna » 14 ruj 2011, 12:52

Koliko znam iz iskustava poznanica, carski je ovdje u slučaju nužnosti za mamu i bebu, odnosno gleda se doslovno kao operativni zahvat. Vodiš li trudnoću kod nekoga od ginekologa u bolnici ili kod socijalne/privatne ginekologice? Budući da nisam sigurna da se redovnim putem može dogovoriti prisustvo određenog ginekologa na porodu. Ovdje je praksa da ukoliko je sve u redu porod vodi babica i dvije sestre, a doktor dolazi samo u slučaju komplikacija. Možda je drugačije ako već imaš nekakvu medicinsku dokumentaciju da bi ti štetio vaginalan porod, mada ni to nije garancija. Prijateljičina šogorica ima problema s očima, donjela je sve potrebne papire da bi joj napinanje kod vaginalnog porođaja moglo jako naštetiti, no međutim rodila je "normalno"...
Da li svima nude epiduralnu...i da i ne...sve ovisi koliko ćeš biti otvorena kad stigneš u rodilište, možeš je primiti samo do određenih cm. Ali te pitaju što želiš, dakle epiduralna, stolčić, voda..opet ako je sve do tog trenutka u redu.
Moj ti je savjet da se na vrijeme raspitaš ako je moguće dogovoriti carski, ako ga baš toliko želiš, a i kada dođe vrijeme poroda da kažeš što želiš...ja sam odbila drip i epiduralnu, tražila stolčić i sve sam dobila kako sam htjela, rodila za 2h i sve 5. Mada opet kao i svugdje, nažalost, zavisi kako potrefiš smjenu ;)
...Mrvica moja...
Leon, 22.07.2008.
Avatar
Minna
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 877
Pridružen/a: 09 srp 2007, 21:09
Lokacija: Rijeka

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la thinkPINK » 14 ruj 2011, 13:02

Ne možeš dogovoriti carski ako za to nemaš zdravstvenu podlogu.
No, možeš prilikom dolaska u rodilište reći svoje želje, kakav porod želiš - u vodi, stolčić, želiš li epiduralnu i slično.
I da, tvoj stav i strah može ometati prirodan tijek poroda. U to je nešto što možeš pokušati kontrolirati. ;)
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la Eva82 » 16 ruj 2011, 09:53

Hvala cure na odgovorima :)
Ma nije da bi ja na carski, strah me samo ovoga-[
Eva82 je napisao/la:Stoga me jaaako muci da mi ne bi forsirali prirodan porod, da se tamo mucim i patim satima, a onda na kraju da mi kazu da ipak moram na carski

A buduci da nemam nikakvih posebnih zdravst.razloga za carski, ni ja ne vjerujem da cu se moći to dogovoriti, ali ni ne treba, samo da mi daju epiduralnu :mrgreen
Sta cu kad me frka :oops: hehe.
Buduci da sam prvi put isla privatno kod gin. koji je bio sef odjela u bolnici, i on me porodio i sve, nisam o nicemu unaprijed brinula.. Sad me zanima samo jos kako to ide, da li ja mogu doci npr. mjesec dana prije termina u bolnicu na neki razgovor, informirati se o svemu? Jel to uobicajeno?
I. 06/06.
slika
Eva82
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 473
Pridružen/a: 06 ruj 2011, 10:15

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la Mala Bornica » 17 ruj 2011, 21:15

Ja sam prosli tjedan bila na pregledu u rijeci, i dok sam bila prikacena na ctg pricala sa sestrom. Rekla mi je da se uvazavaju zelje rodilje ukoliko je to moguce naravno.
Koliko sam shvatila, kad dodjes u rodiliste mozes reci svoje zelje pa se procijeni mogu li proci. Epiduralna, epiziotomija, drip, stolcic, voda...
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15989
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la n&e&e » 13 lis 2011, 21:02

Evo da se i ja pridružim pohvalama babicama i sestrama u rodilištu u Rijeci..Ubrzo me to opet čeka i voljela bi kad bi mi se potrefilo sve isto..Najveće pohvale sestri na neonatologiji gđa. Vanja vjerovatno Rerečić,i babici koja me porodila,jako mi je žao da sam zaboravila ime ali kako se ponašala odgovorno i snažno (kako po meni i treba bit a ne mlakasto) jer mi je pomogla da rodim brzo i čemu sam se najviše radovala bez rezanja..ona je malo jača gospođa i žao mi je što sam tada zaboravila ime..Tada sam sva bila prestrašna..
Mislim da ima svaka ljudska osoba svoje dobre i loše dane i da oni to vide na tisuću puta a nama je to jedinstveno..
Iako sam bila i dan ranije i otišla kući na vlastitu odgovornost,u jednu ruku mi je ilo i drago jer mi je tu noć bila jedna grozna sestra,crna,kratko ošišana,spavalo joj se i smetala sam joj vidljivo..
Al na kraju,sve je prošlo idealno idući dan...
n&e&e
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 13 lis 2011, 20:27

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la kika1985 » 05 vel 2012, 19:27

Ja sam rodila prije 18 mj ali vjerujem da se nije puno promijenilo... Ležala sam 2 tj na 4. katu, patologiji jer sam prenijela, bila zatvorena skroz i imala manjak plodne vode, tamo su sestre odlične i simpatične i stvarno za svaku pohvalu.
Stavljali me na probni drip 2 puta, nije upalilo.. 16. dan nakon termina dobila trudove, oko 20.00 i spasila me sestra koja mi je rekla da je bolje da ostanem na katu i čekam da postanu učestali jer će me dolje izmaltretirati, svaka joj čast. Oko 3.00 smo zvale dr. Š. da me pregleda (doktorica iz pakla, katastrofa, gruba, neljubazna, kao da smo životinje a ne ljudi..) i otišla u rađaonu. Došao muž, i on je bio u slijedeća 4 sata jedini koji je bio sa mnom, nitko nije ni provirio da vidi da li je sve ok. Spojena na ctg cijelo vrijeme, izašla lista od 3 metra a nitko ne gleda, muž kaže da mu se čini da su otkucaji slabi, panika. Dođe sestra ljuta šta je netko zove, pogleda ctg, PANIKA. Hrpa doktora odjednom, muža poslali van, radili malenoj ph krvi s glavice, sve ok ali hitno na carski jer joj je život ugrožen..U 9.14 se rodila, apgar 10/10, sve savršeno.
Na intenzivnoj taj cijeli dan i cijelu noć i drugi dan na 5. kat slijedećih 5 dana. Sestre koma, forsiraju dojenje a mlijeka nigdje, svaka te stišće za bradavice ko da su gumene.. Malena mi je izgubila dosta na kilaži jer nisam imala ni kapi mlijeka (nikad nije ni došlo :( ) i trebale smo ostati još u bolnici i onda su mi prošvercali u bolnicu termosicu prokuhane vode, aptamil i jadno dijete se napokon najelo, dobila 250 g i otišle napokon kući.
Sve u svemu, nemam baš dobro iskustvo i koliko me prvi put nije bilo strah, toliko će me drugi put biti sad kad znam koliko su svi ležerni i koliko riskiraju život i mama i beba. (ako se uopće odlučimo na još jedno dijete jer me stvarno strah..)
kika1985
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 01 pro 2011, 19:51

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la Twins Twice » 04 sij 2013, 18:07

ima li netko iskustvo s porodom u vodi?
slikaslika

slikaslika
Avatar
Twins Twice
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 31 srp 2006, 23:23

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la Kika27 » 06 sij 2013, 11:03

martina123 je napisao/la:Danas - RIJECKO rodiliste na Dnevniku Nove TV!!!!!!! Gledajte!!!!!!!! (9.6. u 19:15h) Rijecko rodiliste jedno od najboljih u Europi!!!!!!!!!!!!

Evo jos: http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/r ... uropi.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Ajme majko kakva su druga rodilišta ako je Riječko među najboljima!
Ja na žalost nemam baš najbolja iskustva. Što se tiče samog poroda, babica i doktorica su bile super, samo riječi hvale imam. Ali što se drugog tiče - koma! Ležali smo u bolnici skoro 3 tjedna, na neonatologiji. Rodila sam na vrijeme, sve je bilo u redu, ali je mali morao na terapiju zbog srca. Njegova dijagnoza ovisila je o raspoloženju doktora, nisam 2 puta vidjela istog doktora, nikakvu konkretnu dijagnozu nisam dobila niti mi je išta bilo rečeno (dok nismo nakon 2 tjedna završili u dječijoj bolnici Kantrida). Nakon svega iz rodilišta su me htjeli izbaciti jer sam im ja bila nepotrebna, kad sam im rekla da neću pustiti malog i da ja ostajem, svađali su se samnom da dramatiziram. Jedna pedijatrica mi je izjavila "Vaše dijete nije zdravo i vi morate biti spremni na sve, pa i ono najgore!" Ej pa toj ženi treba dati otkaz momentalno, pa ne možeš to reći majci koja je rodila prije 2 dana!!! I sve to smo prošli da bi na kraju ispalo da mi djetetu nije ništa i da je sasvim normalan i zdrav dečko, pa su nas pustili doma!
Kika27
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 10 pro 2012, 10:45

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la Lena » 06 sij 2013, 12:25

Twins Twice je napisao/la:ima li netko iskustvo s porodom u vodi?

pisali smo o tome dosta, malo pogledaj u pretražniku. ;)
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la Twins Twice » 12 sij 2013, 00:11

hvala!
slikaslika

slikaslika
Avatar
Twins Twice
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 31 srp 2006, 23:23

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la gagy » 23 sij 2013, 12:44

Moje iskustvo, traumatično, Riječko rodilište je sve samo ne prijatelj djece. Sve će napravit samo da smanje broj carskih rezova, pa čak i ako će time ugroziti život majke i djeteta. Kod mene je bio taj slučaj, bila sam dijabet na inzulinu, tlakaš s blizanačkom trudnoćom, bebe su bile velike, a oni su išli na prirodan porod. Ginekolog koji me porađao je bio katastrofa, vrijeđao me, čak me u jednom trenutku i udario po nozi tako da mi je ostao otisak njegove ruke na nozi. Prvi blizanac se rodio sve ok, a drugoga su vukli na vakuum, ugušili, oživljavali, apgar 1/3 i siroče se jedva izvukao, pravi borac, sad je hvala Bogu sve ok, još postoji opasnost od epilepsije i sličnih bolesti povezanih s nedostatkom kisika u mozgu. Zahvaljujući njima od njihovog rođenja do danas dječja bolnica kantrida mi je postala drugi dom. ONO ŠTO SU U RIJEČKOJ BOLNICI ZABRLJALI, PEDIJATRI NA KANTRIDI MORAJU ISPRAVLJAT. Žalosno je to što sam ja samo jedna od mnogih koje su morale to proći. Zbog njih mi ne pada napamet da više rađam, jer su mi utjerali strah u kosti i mislim da nikad neću zaboravit tu traumu. Masu puta kad zatvorim oči sjetim se poroda i ginekologe koji viču "gubimo dijete, zovite onoga koji je inducirao ovaj porod". :yangel
Avatar
gagy
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 27 lis 2011, 18:30
Lokacija: Rijeka

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la TOMISLAVA » 23 sij 2013, 14:36

Gagy prestrasno :(
I ja sam rodila u Ri takodjer blizance, i dam sam kojim slucajem procitala ovaj tvoj post prije poroda, ne bih se usudila tamo ic rodit.
slika
Avatar
TOMISLAVA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 549
Pridružen/a: 17 lip 2007, 23:07

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 23 sij 2013, 15:08

gagy je napisao/la:Moje iskustvo, traumatično, Riječko rodilište je sve samo ne prijatelj djece. Sve će napravit samo da smanje broj carskih rezova, pa čak i ako će time ugroziti život majke i djeteta. Kod mene je bio taj slučaj, bila sam dijabet na inzulinu, tlakaš s blizanačkom trudnoćom, bebe su bile velike, a oni su išli na prirodan porod. Ginekolog koji me porađao je bio katastrofa, vrijeđao me, čak me u jednom trenutku i udario po nozi tako da mi je ostao otisak njegove ruke na nozi. Prvi blizanac se rodio sve ok, a drugoga su vukli na vakuum, ugušili, oživljavali, apgar 1/3 i siroče se jedva izvukao, pravi borac, sad je hvala Bogu sve ok, još postoji opasnost od epilepsije i sličnih bolesti povezanih s nedostatkom kisika u mozgu. Zahvaljujući njima od njihovog rođenja do danas dječja bolnica kantrida mi je postala drugi dom. ONO ŠTO SU U RIJEČKOJ BOLNICI ZABRLJALI, PEDIJATRI NA KANTRIDI MORAJU ISPRAVLJAT. Žalosno je to što sam ja samo jedna od mnogih koje su morale to proći. Zbog njih mi ne pada napamet da više rađam, jer su mi utjerali strah u kosti i mislim da nikad neću zaboravit tu traumu. Masu puta kad zatvorim oči sjetim se poroda i ginekologe koji viču "gubimo dijete, zovite onoga koji je inducirao ovaj porod". :yangel



Da li si bila na prirodnom porodu ili su ga inducirali?
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la Lana&beba » 23 sij 2013, 19:13

Vidim ima svakakvih priča, bolje mi je da ni ne čitam jer ću pokvariti svoje jako pozitivno iskustvo riječkim rodilištem.
Tamo sam zajedno sa svojom L. provela 6 dana i stvarno ne mogu naći ni jednu negativnu stvar koja mi se desila. I doktori i sestre su bili maksimalno fer, pogotovo jedna starija pedijatrica koja me zagrlila i tješila usred navale hormona dok je moja mrvica ležala na prematurnom odjelu tri dana. Ta njena ljudskost mi je tada jako puno značila.
Ovaj put opet idem roditi u Rijeku, ni ne pomišljam na druge opcije (iako mi je Pula skoro duplo bliže).
Želim vam svima lagani porod i lijepo iskustvo kakvo sam ja imala :luv .
slikaslika
Avatar
Lana&beba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 711
Pridružen/a: 29 stu 2012, 14:00
Lokacija: little piece of heaven

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 23 sij 2013, 20:14

Lana&beba je napisao/la:Vidim ima svakakvih priča, bolje mi je da ni ne čitam jer ću pokvariti svoje jako pozitivno iskustvo riječkim rodilištem.
Tamo sam zajedno sa svojom L. provela 6 dana i stvarno ne mogu naći ni jednu negativnu stvar koja mi se desila. I doktori i sestre su bili maksimalno fer, pogotovo jedna starija pedijatrica koja me zagrlila i tješila usred navale hormona dok je moja mrvica ležala na prematurnom odjelu tri dana. Ta njena ljudskost mi je tada jako puno značila.
Ovaj put opet idem roditi u Rijeku, ni ne pomišljam na druge opcije (iako mi je Pula skoro duplo bliže).
Želim vam svima lagani porod i lijepo iskustvo kakvo sam ja imala :luv .



potpis.
ali ne duplo bliža, ja jesam u Puli. no idem u rijeku.
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Rodilište RIJEKA

PostPostao/la gagy » 23 sij 2013, 22:02

Rodila sam prirodno i inducirali su mi porod, jer su klinci bili navodno veliki, a ja otvorena 3 prsta. Ne govorim da svi tako završe, nekima porod prođe super. Prije blizanaca sam u Riječkoj bolnici rodila curicu, koja zbog toga što je predugo bila u plodnoj vodi dan danas ima žilu ispod oka koja se jasno vidi. JA SAMO ZNAM DA VIŠE NEMAM POVJERENJA U TE DOKTORE. Pošto imam 3 djece htjela sam se podvezat, ali se ne usudim njima pod nož. Možda odem u Zagreb, tamo me nisu razočarali.
Avatar
gagy
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 27 lis 2011, 18:30
Lokacija: Rijeka

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.

cron