Sada je: 13 svi 2024, 17:47.

EPIDURALNA

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

EPIDURALNA

PostPostao/la oksi » 15 pro 2010, 22:40

Molim sve koje imaju bilo koja iskustva sa epiduralnom da mi nešto kažu.Ja u petak moram ić roditi jer beba jako spustila se nizko ako je samo 38 tjedn.Moj doktor je rekal da če mi dat epiduralnu i da če biti sve ok.Idem u OB Karlovac.Šta to je kako funkcionira dal šta boli ???
oksi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 12 ruj 2010, 15:31

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la mrs. eastwood » 15 pro 2010, 22:52

samo mirno! mnoge su zene rodile i sa i bez epiduralne...

tako ako se mislis informirati u dva dana u vezi svega oko epi - duboko udahni.

imaš na roda.hr vrlo dobro opisano - sretno!
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la Tii » 15 pro 2010, 23:06

ja nebi hvala
18.2. princezica :)
Avatar
Tii
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 254
Pridružen/a: 05 stu 2009, 00:50
Lokacija: Split

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la oksi » 15 pro 2010, 23:14

recite zašto ne
oksi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 12 ruj 2010, 15:31

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la titirlica » 15 pro 2010, 23:18

Ja sam rodila uz epiduralnu i opet bi, bolilo me je , ali nemogu ni zamisliti kako bi me bolilo da ju nisam dobila :/
Mislim ja ni zub nebi išla vaditi bez injekcije pa zašto bi i rodila bez ako imam tu mogučnost :dunno
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la Stefanova_mama » 15 pro 2010, 23:22

Ni ja ne bih. Probili su mi ovojnicu oko kicmene mozdine iglom (ili kako rece anesteziolog tada "nista se ne brinite malo smo promasili"), likvor curka zauvek, za uspomenu imam migrene.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la titirlica » 15 pro 2010, 23:28

Stefanova_mama je napisao/la:Ni ja ne bih. Probili su mi ovojnicu oko kicmene mozdine iglom (ili kako rece anesteziolog tada "nista se ne brinite malo smo promasili"), likvor curka zauvek, za uspomenu imam migrene.


Ajmee , pa kako su to uspjeli? jesi se dobro namjestila, jesi bila prije poroda na pregledu kod anesteziologa da vide kakva je kičma?
Meni su to u sekundi napravili , nisam ni osjetila...bilo je baš kako su mi i na pregledu rekli :dunno
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la oksi » 16 pro 2010, 10:20

ooooooo sad stvarno neznam šta da radim. :(
oksi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 12 ruj 2010, 15:31

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la snowwhite » 16 pro 2010, 10:38

oksi porazgovaraj sa svojim doktorom. najbolje je vidjeti koji tijekom će ti ići porod a ne ovaok napamet.
meni su savjetovali epiduralnu jer se nikako nisam otvarala pa su pojačali drip kako bi napokon nešto krenulo. ipak epiduralna nije djelovala :dunno
bolilo je luđački iako me anesteziologica uvjeravala da epi djeluje i da bi me bolilo još jače da ju nisam dobila.
to ne znam.
evo uskoro ću na drugi porod i ovaj puta ju ne želim.

znam da ima žena koje su oduševljene epiduralnom. rodile bez imalo boli i bez ikakvih posljedica.
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la li-la » 16 pro 2010, 10:52

Ja nisam dobila epiduralnu,nije mi trebalo,rodila sam normalno,malo je boljelo,ali ništa strašno,poslije sve zaboraviš kad rodiš.I to bi svakoj ženi preporučila. :bab
li-la
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 21
Pridružen/a: 15 lis 2010, 00:16

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la snowwhite » 16 pro 2010, 11:00

li-la svaki porod je drugačiji a i mi ljudi smo drugačiji. nemaju svi prirodne trudove, ne otvaraju se sve žene jednako, nisu ni svi trudovi isti. i neki ne zaborave...
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la titirlica » 16 pro 2010, 11:30

btw. moja susjeda s mora je prije 2 godine vadila umnjak uz injekciju , krivo su joj pogodili živac i sad je na desno oko totalno slijepa :place
Nikad se nezna kako se nešto može završiti , naizgled bezazlene stvari završe ružno :/
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la li-la » 16 pro 2010, 11:33

Ja to znam,nisam mislila ništa loše,govorim za one žene koje mogu roditi normalno bez injekcija,ali neće.Imam prijateljicu koja je rodila prvo dijete na carski,jer je morala,a drugo dijete je isto htjela na carski,ali su joj rekli da će roditi prirodnim putem,naravno bila je ljuta,i rodila je prirodno(naravno da je njurgala kako ju boli).Meni je drugi porod bio lakši od prvog.prvo dijete je rođeno na vakum,jer mi je bio visok tlak.
li-la
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 21
Pridružen/a: 15 lis 2010, 00:16

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la bibili » 16 pro 2010, 13:05

Ja sam se porodila sa epiduralnom i imam sve najlepse da kazem o tome. Nista me nije bolelo i porodjaj mi je sad isustvo kojeg se secam sa odusevljenjem. Posto je beba imala veliku glavu imala sam savove i iznutra i spolja. Ne mogu da zamislim kako bih to prezivela bez epiduralne.
Nemam, niti sam imala ikakve posledice.
I won't let up, shut up, slow up or give up!!!
Avatar
bibili
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 05 lis 2010, 13:31

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la oksi » 16 pro 2010, 13:48

kako je dok su ti nju stavili.Dal moraš biti jako mirna,dal boli to jako?
oksi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 12 ruj 2010, 15:31

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la oksi » 16 pro 2010, 13:52

Ovo mi je drugi porod.Prvi je bio četri sata dripa puno rezanja i šivanja.I normalno užasni bolove.Zato sad razmišljam dal bi pristala na epiduralnu.
oksi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 12 ruj 2010, 15:31

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la snowwhite » 16 pro 2010, 13:55

pa drugi je kažu lakši :)

mene epiduralna nije bolila, ali da, moraš biti mirna kada te pikaju. i to ti je cijelo vrijeme ne leđima i neke cjevčice ali mene nije smetalo, no kažem nije ni djelovalo :/
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la SunčicaVŽ » 16 pro 2010, 16:45

Eto, čitam vas jer sam ja nakon prebolonog i mučnog prvog poroda - nisam se otvarala, a trudovi su me razarali - na drugi išla s dogovorom da će biti epiduralna i krenulo je sporim otvaranjem i kad je počelo jače bolit zatražila sam epi, tad mi je doktor kao slučajno kod pregleda probio vodenjak i snimio još jedan ctg te pozvao anesteziologa, no kako sam se cijelo vrijeme trudova kretala po želji, naglo sam se počela otvarat i od jedva 4 cm otvorenosti sam za 45 min rodila, anesteziolog je došao kad su mi već dali bebu :hahaha
Na trećem porodu su me babice molile i nagovarale da mi daju injekcije protiv bolova, drip...i sve ostalo jer sam se jako sporo otvarala opet :roll i ista priča...kad sam došla do 4 cm...za 30 min sam rodila..i bila sam presretna zbog prirodnog poroda...
Uglavnom, bolovi na drugom i trećem porodu mi nisu bili problem, ni približno jaki ko na prvom jer sam mogla hodati, biti na lopti, kretati se skroz i glavni uzrok moje boli na prvom porodu bio je ležeći položaj.
Na tvojem mjestu bi imala dogovor za epi u pripremi, ali bi si ostavila mogućnost da za vrijeme poroda odlučim što mi je bolje u tom trenutku.
A rizik od nuspojava uvijek postoji...kao i za svaku anesteziju..
Sretno, što god odlučila :mah
A 01.03.2000. - Filozof
B 17.10.2003. - Mudirca
L 28.01.2009. - Princeza
SunčicaVŽ
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 13 tra 2010, 11:40

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la giami » 16 pro 2010, 16:56

mmar je napisao/la:Treći put sam tražila epiduralnu na samom porodu, malkice su me zaboravili u rađaoni, a bila sam na indukcijskom od početka, tako da me slučajno zatekla anesteziologica kad sam već skoro pala s kreveta
Uglavnom, dala mi je injekciju, jedva me podigla jer su me trudovi već razvaljivali, počela je djelovat već nakon par minuta i šta da kažem, osjećala sam da mi je spasila život u tih zadnjih dvadesetak minuta poroda.

Nisam imala nikakve nuspojave epiduralne, kasnije su me boljela leđa, rekli su da moguće da je od toga, ali je prestalo.

evo i kod mene identično za treći put osim što ja nisam došla na indukciju nego sam prenjela i došla sa slabim trudovima svakih 5 min, no bila sam otvorena jedva 2 prsta, odlučili su me ostaviti i dati mi drip, bolilo je luđački pa su me oni sami savjetovali da uzmem epiduralnu jer je bilo neizdrživo (al fakat, a nisam bila prvorotka), nakon epi je boljelo ali sam barem došla do daha i bilo je ipak manje bolno.

Jedino što me jako boljelo kad su me piknuli :/
kasnije su me leđa oko uboda boljela još nekih cca mjesec dana, i nakon toga ništa.
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la Krumpirić » 16 pro 2010, 20:53

ček ček od početka.
zašto moraš ići u petak roditi jer se beba spustila ?
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la bibili » 16 pro 2010, 21:19

Kad sam presla na sto za poradjanje ukljucili su mi drip, iako sam bila otvorena 5 cm. Pola sata tih, indukovanih bolova je bilo strasno, prestrasno. Da nisam dobila epi, ne bih mogla da saradjujem. Htela bih, ali ne bih mogla, jer nisam mogla ni da disem od bolova.
Onda su mi zbog epija privremeno iskljucili drip i prvo su mi dali lokalnu anesteziju kako bi taj region kicme utrnuo. Ja sam osetila ubod u kicmu, ali nije bilo nikakvog bola (mesto uboda me malo bolilo sutradan, ali zanemarljivo spram ostalih bolova). Morala sam biti potpuno mirna, zato su i cekali miran period izmedju trudova da mi daju prvo lokalnu anesteziju, a onda i epi.
Ne znam kako je u hr, ali ja nisam dobila anesteziju, vec samo analgeziju. To znaci da me samo trudovi nisu boleli, svaki napon sam osetila kao snazan nagon da kakim. Povrh svega, boleo me isijas i anesteziolog mi je rekao da epi na to ne deluje.
I won't let up, shut up, slow up or give up!!!
Avatar
bibili
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 05 lis 2010, 13:31

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la mama141705 » 16 pro 2010, 22:54

Meni je prvi porod bio bolan ajme bas zbog lezanja i dripa.Drugi i treci sam se opametila pa sam do zadnjeg trena hodala po hodniku i nisam se dala u krevet jer mi je tako bilo lakse.I da , kad sam radjala drugi put trudovi su bili tako lagani da sam ja stalno mislila da moram ici na veliku nuzdu.U zadnji tren me spasila babica jer me vidjela na hodniku i pitala sto mi je a ja rekla da moram ici na veliku nuzdu i ona posumnjala i rekla zena koliko puta sam vec isla na wc.Kazem ja valjda vec 100 puta samo se secem wc-soba-wc.Odvede ona mene na pregled i kaze gospodjo umalo ste rodili na wc-u.Tu vecer su mi u 7 sati rekli da mogu mirno leci jer necu ja roditi do sutra ,rodila vec u 9 i 15.I treci porod je bio slican ovome samo se wc-u vise nisam priblizavala.Uvjek kazem da znam da cu i 4 roditi ovako lako odmah bih isla radjati.
mama141705
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 335
Pridružen/a: 24 svi 2009, 22:14

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la Betty Boop » 05 vel 2013, 23:53

prije tri i pol mjeseca prvi put sam rodila uz drip i epiduralnu. trudovi su počeli u 4 u jutro, prvo svakih 10 min, a nakon pola sata išli su svakih 5 min
u bolnicu sam se javila nakon 3 sata, točnije u 7.15 jer mi je krenuo sluzavi čep. bila sam otvorena 2 cm, a plodna voda je bila žućkasta pa su me zadržali. u 12.30 stavili su me na drip, ali samo 8 kapi, a trebalo je biti na 16, tako da sam se i uz drip sporo otvarala, na kraju su mi ponudili epiduralnu i ja sam prihvatila. kad je došao anesteziologi počeo mi stavljati cijevčicu malo sam se bojala, al ipak sam pristala, pomagao je medicinski tehničar, on me držao dok mi je doktorica gurala iglu u leđa. Epiduralna je djelovala i donijela mi olakšanje. u 19.15 sam rodila. sam porod trajao je 5 min, rodila sam u dva truda. sad kad gledam ipak ne bih više epiduralnu, zato što su me leđa od nje boljela još mjesec i pol dana, a osjećam ubod i dan danas nakon tri i pol mjeseca. Naravno lako mi je sad govoriti kad znam da bi drugi porod trebao biti lakši.
slika
Avatar
Betty Boop
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 23 tra 2012, 14:46
Lokacija: Zagreb

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la titirlica » 07 vel 2013, 17:31

evo ja i drugi puta rodila uz epiduralnu i moram priznati da je ovaj puta to bilo još bolje obavljeno . Nikakvih bolova nisam imala niti na porodu niti poslije poroda, čak sam i zaspala uz trudove blizu stotke :ajme babica me došla probuditi da je beba krenula i da moram tiskati :p
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la zvrka » 07 vel 2013, 18:43

čak sam i zaspala uz trudove blizu stotke

ajme pa to je diiiiiiiiiiivnooooo! Ja sam cijelu trudnoću izričito bila protiv, kad me na porodu dr. prvi puta pitao hoću li epid. još uvijek sam prilično sigurno rekla - neću. Kad me drugi put pitao (nakon 3,5 sata na prostinu) vrlo nesigurno sam rekla ne. Više me nije pitao :mrgreen , a da jest vikala bi daaaaaaaaaaaaaj!!!! Samo onda je bilo kasno već za to. Poslije sam se zaklela da ako budem drugi put rađala odmah ću s vrata tražiti epidur.
To je bilo prije 9 mj. Sad opet ne znam... :mrgreen
dražesni pupoljak svibanjski 2012.
Avatar
zvrka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 815
Pridružen/a: 20 ruj 2011, 09:22

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la sunceko29 » 03 lip 2013, 09:14

Rodila prije 3 tjedna i uzela epiduralnu. Nakon trudova i kad je epiduralna pocela djelovati imala sam feeling da sam u wellnessu :lol ... Skroz pozitivno iskustvo s nikakvim posljedicama tipa bolovi u ledjima i sl. I drugi put cu definitivno radjati sa slicnim scenarijem!
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la Maaryaa » 13 stu 2013, 16:41

Bila san spojena na drip 5 sati. Nikako se nisan otvarala. Trazila epiduralnu a on meni da apaurin u inekciji. Oh...
Bija jedini anestiziolog,a on ima dva carska
Koje san ja srice
Na drugm porodu cu trazit je i nadan se dobit je ;(
Kazu kad vidis bebu zaboravis. Ja nemogu zaboravit. Bilo je uzasno.
Trudovi su mi poceli u 7 navecer ,rodila sam sutra dan u 1,30 popodne. S tim da san bila svo to vrime u boksu,a na porodu mi je bija muz. Blazen bija spasija me..
Al jel se ta sva bol isplatila. JE!! Iman predivnog sina od 7 mj <3
.. nisam vise rockerica postala sam majka ..
slika
Avatar
Maaryaa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 07 lip 2013, 13:03

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la ixica » 21 svi 2014, 11:20

ja sam cijelo vrijeme bila protiv, a na dan poroda 4 sata prije izgona dali su mi epiduralnu, no mene nije primila. i dalje me boljelo ko i prije. kažu da ima i takvih slučaja.
slika
slika
ixica
mora držati dijetu na poslu
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 10 pro 2012, 16:26

Re: EPIDURALNA

PostPostao/la sarasvati » 21 svi 2014, 11:25

Ja je nisam željela. I nisam nimalo požalila!
slika
sarasvati
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 07 sij 2014, 14:04


Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.