Sada je: 12 svi 2024, 21:20.

Što biste mijenjali...

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Što biste mijenjali...

PostPostao/la skorpionka » 14 vel 2011, 20:17

u vašem boravku u bolnici nakon poroda?

Što vas je smetalo, što biste promijenili, kako biste unaprijedili zdravstvenu uslugu koja se tiče tog perioda nakon samog poroda?

Pa da krenem prva:

1. ukinula bi ono rano, tj prerano jutarnje mjerenje temperature. Naime, znalo bi mi se dogoditi da taman zaspim s bebom i onda me sestra drmne da si stavim toplomjer. To radi noćna sestra, a po meni ništa se ne bi dogodilo da nam taj toplomjer da sestra koja je došla u jutarnju smjenu. Neizmjerno me to smetalo, plus što sam znala odmah zaspati natrag, čim bi stavila toplomjer, pa bi mi ispao pa ga traži po krevetu i nisam imala pojma jesam li si uopće adekvatno izmjerila temperaturu.

2. drugačije bi organizirala one poslijepodnevne posjete, rodilje nemaju gdje sjesti za to vrijeme. Taj dio je već zahtjevniji za riješiti zbog prostornih limita i činjenica da i strinine tete dolaze u posjet jer je to dio nacionalnog folklora :ajme

3. izbacila one grozomorne krevetiće za bebe koji se ljuljaju, stavila nešto što je fiksirano na krevet od rodilje ili nekakva ogradica na velikom krevetu.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la Krumpirić » 14 vel 2011, 20:32

skoro sve ko i ti. Ne kužim buđenje u 5 u rodilištu, kužim u bolnici, al... :dunno
krevetići za bebe su koma, mislim da je dosta ograda kod mame il neki normalni krevetići
vizita u maniri skidaj gaće mi je isto ajme. Znam da se treba pregledati rodilje, al to baš nije ugodno. doduše, mene ovaj put nisu tjerali da se skidam, jer nisam imala epizotomiju, al stvarno nije ugodno
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la Crazy Daisy » 14 vel 2011, 20:36

broj rodilja u sobi. nas je bilo 6 + rooming in :ajme
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la mrs. eastwood » 14 vel 2011, 21:24

mene je najviše smetalo što nisam znala tko je tko niti bi se itko predstavio (osim šefa pedijatrije :klanja koji ima pločicu s imenom i glavna mu sestra)
sve ostalo što je proparadiralo kroz sobu niti znam jesu li sestre za bebu ili za mame ili spremačica :dunno doktor za mame, doktor za bebe

a u rađaoni isto - nema razlike babica, sestra, spremacica ...

ja bih da ima barem jedna udobna stolica, da ne kažem fotelja u sobi!
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la mrava » 14 vel 2011, 22:18

skorpionka, slažem se sa sva tri tvoja navoda, a dodala bih i

4. ukinula bih gledanje Šeherezade i inih gluposti za vrijeme radnog vremena jer se prvo odgleda serija do 21h pa se tek onda dođe po bebe da ih urede za noć
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la sandram » 14 vel 2011, 22:52

Sve navedeno u Os rucak sluze na prozoru. Nema niti jedan stol sa stolicom za koji zena moze (pokusati ako nista drugo)sjesti i rucati, a da ne spominjem bravure na krevetu kad rucak stave na stolic uz krevet.
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la snowwhite » 14 vel 2011, 23:11

buđenje u zoru u vinogradskoj ima smisla jer kako nema rooming in malo poslije buđenja i temperature donose bebe na dojenje. ali način buđenja bi se svakako mogao promijeniti.

jutarnja vizita je valjda događaj dana. koliko strke i priprema oko nje, sestre u strahu, spremaju, slažu, čiste, a doktori u sobi budu max 2 minute. nepotrebno :dunno + skidanje gaća i po pola sata prije :ajme da sve bude spremno :roll
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la tanjabb » 14 vel 2011, 23:40

a kakvi su krevetici za bebe? Kaj nisu one plasticne prozirne kadice?

zabunila se moderatorica, nisam ništa editirala
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la mare10 » 14 vel 2011, 23:44

Kod nas, su krevetići koji se ljuljaju, željezne rešetkice :ajme :ajme grozno :ajme Nisam mogla mišicu gledati u njemu
''Za odgojiti dijete, treba cijelo selo.''
Avatar
mare10
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 344
Pridružen/a: 06 lip 2009, 20:02

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la skorpionka » 14 vel 2011, 23:45

Ooooo, tanjabb, nije ti to dezela :lol
Metalni, rešetke, s mehanizmom za ljuljanje kojeg su zakočili s nekom plastikom (kao ono čime budu igračke pričvršćene za ambulažu) jerbo se previše ljulja. Plastične kadice sam vidjela dvije :ajme
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la tanjabb » 14 vel 2011, 23:52

Pa da, meni se cinilo da sam na nekim fotkama i ovdje vidjala te plasticne kadice (kojim se btw moze i podici cijeli madrac malo ukoso da beba spava na lagano povisenom).
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la tamara1981 » 15 vel 2011, 00:29

Moj D.je imao čast biti u toj˝kadici˝,iako sam vidjela da se koriste i ti krevetići sa rešetkama
I mene je strahovito nerviralo kad bi sestra viknula:skidaj gaće,ide doktor...mo´š mislit....
A i ljubaznost im nije najjača strana...
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la mali_princ » 15 vel 2011, 00:50

Kao i sve vi potpisujem ono "Skidaj gače!!" Par puta mi se omaklo u bradu..ma skidaj si ih ti! :hahaha
Ja ću reći za Petrovu, jer sam tamo bila...dakle, užasno me živciralo što nisam imala jastuk, nego neki komad spužve ubačen u jastučnicu!! A vrat...aaaa....ukočila se cijela!! Ovaj put nosim švicarski nožić, pa ću si izrezbarit makar anatomsku spužvu od toga! :mrgreen
Stanje sanitarnih čvorova! Od predrađaone, do svih ostalih katova! Staro, staro i bljak!
I naravno ljubaznost!!! Pa jel radiš na farmi ili sa rodiljama i novorođenim bebama??? Kao da niti jedna od njih nije rodila, i nije svjesna tog događaja! :whew
prva sreća: Matija, 23.12.2005.
druga sreća: Luka, 08.07.2011.
Avatar
mali_princ
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 413
Pridružen/a: 20 stu 2010, 12:32
Lokacija: zagreb

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la Lena » 15 vel 2011, 10:12

mrs. eastwood je napisao/la:mene je najviše smetalo što nisam znala tko je tko niti bi se itko predstavio (osim šefa pedijatrije :klanja koji ima pločicu s imenom i glavna mu sestra)
sve ostalo što je proparadiralo kroz sobu niti znam jesu li sestre za bebu ili za mame ili spremačica :dunno doktor za mame, doktor za bebe

mene to isto smeta. ok, ako te nema ništa za pitati pa samo prodefilira kroz sobu, ali da nije u stanju reći gđo. taita, ja sam dr. tajitaj. :dunno
ja sam ostala paf kad se je, tek prilikom drugog poroda, predstavio dr. koji je uzimao anamnezu prilikom prijema na odjel. onda su mi kasnije objasnili da je još "friški". :/

i ja sam još jedno gunđalo oko toplomjera u 5 ujutro. :dada
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la Novamama » 15 vel 2011, 10:58

i ja sam imala kadicu, sad tek vidim da sam bila povlaštena :lol
ti krevetići su problem, jer je premalen prostor između 2 kreveta pa se još naguraju dječji krevetići i uopće nemaš manevarskog prostora za staviti dijete u njega. ja sam morala svaki put doći s druge strane kreveta da bih prišla dječjem krevetiću.

meni je smetalo i neonsko svjetlo cijelu noć. ako već mora biti svjetlo, barem da postoji neko diskretno.

i naravno toplomjeri, skidanje gaća, i isto nepredstavljanje doktora. uopće ne znaš tko je tko, to je istina.
Avatar
Novamama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4694
Pridružen/a: 04 lis 2001, 15:37

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la mamashnita od noje » 15 vel 2011, 11:01

off topic - u petrovoj, prije 6 godina, svi smo imali plasticne kadice na kotacicima :dunno
doduse, odjel za carice.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la skorpionka » 15 vel 2011, 11:19

meni je smetalo i neonsko svjetlo cijelu noć. ako već mora biti svjetlo, barem da postoji neko diskretno.


X ovo sam zAboravila navesti u prvom postu :dada
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la lara.b » 15 vel 2011, 11:42

Bolje navest što je bilo dobro..kraći će bit popis :roll
Mogu vas sve potpisat što se tiče
- mjerenja temp. u 5,
- vizita u maniri skidaj gaće
- kvaliteta kreveta (u Vinogradskoj katastrofa..bar prije 3,5 god., meni je to ooogroman problem s obzirom na stanje mojih leđa)
- ne predstavljanja
- neonska svjetla (to mi i na poslu smeta)
- i wc i kupaone nisu reprezentativne ali to je ipak veći 'zahvat',... kao i kreveti i jastuci (al jastuk bar možete donijet svoj)
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la kerry » 15 vel 2011, 13:07

kod nas je nova bolnica, pa su i novi super kreveti , super sanitarije, krevtići za bebe su ti prozirni plastični sa mogućnošću podešavanja nagiba...osoblje je isto ok, naravno uvijek se nađe iznimka...

ali mene je nakon prvog poroda isto smetalo to nepredstavljanje, ne tolko doktora, nego sestara-trebale bi barem imati neke oznake da znaš koje su zadužene za bebe, a ne kad pitaš nešto dobiješ odgovor "To morate pitati sestru iz dječje sobe"-ok, ali koja je ta?? :dunno
isto je malo glupo kaj ak trebaš pozvati sestru za bebu prvo moraš zvati onim zvoncem "običnu" sestru i onda ona živčani kaj mora ići po ovu iz dječje sobe...

i veliki propust , pošto je bolnica-prijatelj djece, neusklađenost i nedovoljna edukacija o dojenju...meni srećom nije trebala nikakva pomoć oko toga, ali i prvi i drugi put sam vidla kak su prošle cimerice-nisu došle sa nikakvim predznanjem o dojenju, a tamo im nitko ništa nije objasnio ili uputio, a kad su nešto pitale od svake sestre su dobile drugačiji odgovor i pljuvanje da zašto to radi ovak, a ne onak ( a radi na način kak joj je prva sestra rekla)...
Avatar
kerry
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 439
Pridružen/a: 24 lis 2009, 13:42

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la cakorka » 15 vel 2011, 14:24

Ja sam imala srecu da rodim u "zapadnoj"bolnici tako da mi vasa iskustva zvuce kao nocna mora :strah

Razumijem nedostatak nove opreme i zastarjelost iste ali ono sto nerazumijem je ta neljubaznost osoblja :ne bar to nista ne kosta.Niko ne ocekuje da ga ljube ali malo ljudskosti i opste kulture nebi bilo na odmet.
sreca moja 2008
slika
Avatar
cakorka
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1166
Pridružen/a: 29 tra 2008, 14:20

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la Vanči » 15 vel 2011, 14:46

ah, zaista sve što ste navele + kreveti su (bar u Os) previsoki! Ja sam se na koljenima penjala na krevet! (nisam preniska, 163cm) Nakon epiziotomije mi nije palilo ni ono lijeganje preko lijevog boka jer da bi uopće počeo s lijeganjem moraš se popeti na prste da bi prvo mogao nasjesti na krevet, užas

A definitivno me najviše mučilo što u vrijeme posjeta, ako bismo sve rodilje izašle iz sobe, bebu ostavljaš u sobi bez nadzora, tako da smo se onda mi žene organizirale da jedna od nas uvijek ostane u sobi. Bilo bi dobro da ih za to vrijeme sestre imaju kod sebe bar na 15 min, da ne razmišljam plače li beba, treba li ju podići, treba li opet bljucnuti, nije li se zagrcnula...
slika slika
Avatar
Vanči
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 170
Pridružen/a: 02 pro 2009, 17:12

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la Vanči » 15 vel 2011, 15:13

Zaboravila spomenuti da je madrac bio iz čak 3 dijela :roll pa malo propadneš između, pa ti se pomjeri jedan dio...

I još nešto - ne daj Bože da krvlju zaprljaš gornju plahtu. Bolje da te nema... to mi je vrhunska nebuloza - ajd se ti sad penji na taj previsoki krevet, pa za vizitu još bez gaćica samo s uloškom i pritom pazi da slučajno ne pokapaš tu plahtu :ne pa dobro, jesmo li rodile prije koji sat ili nismo?!
slika slika
Avatar
Vanči
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 170
Pridružen/a: 02 pro 2009, 17:12

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la Gloria's Mum » 15 vel 2011, 16:53

:hahaha Skidaj gace-ide doktor! :hahaha Sta oce bit sexa?

Joj cure drage..to je sve za pobit!I porusit do temelja.Personal vratiti u skolske klupe i naucit osnovama ponasanja,pa tek onda pojedinim radnim momentima.
Razumijem da se nema sredstava(nikad ih nije ni bilo.sad ni pogotovu),da personal sigurno nije adekvatno ni placen i da im se radni dan sastoji u zabusavanju i gledanju na sat(ili gledanje tv-a).Ali nerazumijem nekulturu.Odakle su svi ti ljudi sto pacijenta smatraju za nekog ko nije vrijedan ljudske rijeci,pozdrava,paznje..a o pomoci da i negovorimo.
Tako mi je krivo na nas narod sto su takvi kakvi su..sto ih ama bas ni po cemu nemogu porediti s ostalim bolnicama u Evropi.. :/
Gloria-28.01.2005
Laura-26.12.2007
Nella-11.09.2011
Avatar
Gloria's Mum
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1781
Pridružen/a: 25 pro 2006, 16:49
Lokacija: Sweden

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la danijela81 » 15 vel 2011, 17:09

i skidanje gaća (koje je i mene kačilo bez obzira na carski, da dr. vidi "lohije" :roll ), i ranojutarnje mjerenje temperature, i to što nas je bilo 6+6 u sobi (6 rodilja i 6 beba, predivan rooming in), i neljubaznost, i nervozu, čak i nakon boravka u rodilištu od skoro dva tjedna, sve bih nekako bolje podnijela samo da mi je netko, neka sestra, bilo tko, pomogao da se operem nakon cijelog dana trudova na dripu, i onda nakon carskog, nakon kojeg sam jedva treći dan ustala na wc skupa s dripom i kateterom :roll (dakle, 4 dana intenzivnog znojenja bez ikakvog dodira s vodom)
ali ne, morala sam se podapirati u umivaoniku kako god sam mogla, a nisam mogla puno, kosa masna, u sobi prevruće...
prvo tuširanje tek nakon 7 dana, kada su mi skinuli kvačice sa reza.
u životu se nisam osjećala prljavije. sestrama je to u opisu posla, ali bilo im je teško čak i kada sam zamolila da mi pomognu. rekle su mi nek mi moji donesu vlažne maramice :roll

kada sam ležala u Vinogradskoj na patologiji trudnoće, bilo je najnormalnije da sestre pomognu kod tuširanja ako rodilja ne može sama, a u KBO su me gledale kao da sam ih zamolila ne znam što
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la tamara1981 » 15 vel 2011, 17:35

Mene su natjerali da ustanem i da se otuširam 4 sata nakon poroda iako sam rekla da se ne osjećam dobro.Na kraju sam pala u nesvjest nasred kupaonice,tlak mi je bio 80/60 a iz mene je lilo ko iz kabla(hemoglobin mi je rapidno padao zbog krvarenja)-na to su samo komentirale:ah,te prvorotke :roll
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la special » 15 vel 2011, 20:58

- u zd bolnici
1. rooming in (barem za sobu CR-a) - mozda ovo zvuci kao da ne volim svoju bebu, ali nije tako... jednostavno nakon CR-a nisi sposoban niti misliti a kamoli se brinuti za bebu koja non-stop place.
2. komu od wc-a
3. seronju od pedijatra koji s tobom nece prica
od 11.10.2010. mama jedne zvijerke slika
Avatar
special
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 02 vel 2011, 18:42
Lokacija: zadar

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la nevenera » 15 vel 2011, 21:09

meni je zadarsko rodilište skroz ok
svjetlo se može ugasiti (iznad glave je). ima stol, sestre su mi bile ok. rooming in mi je ok, jer da tin nije plakao dok nije dobio žuticu ne znam kad bi ga stavila na ciku. kod nas nema skidanja gaća.

neonatolog stvarno ne kaže ništa, a kreveti su bili previsoki.
ona ljuljalica s bebom mi je koma, radije da se namontira nešto na krevet. ili da npr jedna strana kreveta ima neku ogradu ili što već.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la Mama Mia28 » 15 vel 2011, 22:46

-previsoke krevete il bar da da smjeste visoke žene na visok krevet a niže na niži a ne visoke na niski i obrnuto, ja sam se na svoj morala penjat po stepenicama(imam 161cm) a cimerica od 190 je morala čučnut da sjedne na krevet.
-mjerenje temperature u 5 ujutro
- sat i pol nakon poroda natjerali su me da maltene četveronoške otpužem na tuširanje u kupaonu.Hodat nisam mogla jer mi se vrtilo ko nikad u životu.
-skidaj gače, širi noge ide doktor.
-pedijatar koji kaže "morate ostat još par dana nešto nije u redu"-i ode
-najlon 20cmx20cm koji cjelu noć moraš namještat jer klizi i gužva se.Ako šta pobjegne na madrac,čuvaj se.
-mogli bi stavit i malo omekšivaća kad peru posteljinu jer mi se sva koža "opekla" na onom tvrdom plehu.
- možda mrvica, al stvarno mrvica soli u hrani i malo veće porcije-ta rodile smo, trebamo hraneeee!
-da wc rodilja ne bude točno nasuprot sobe beba.

Moj porod je bio prije skoro 3 godine, al sveg ovog se sjećam ko da je jučer bilo.
2008.slikaslika
Avatar
Mama Mia28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1617
Pridružen/a: 07 pro 2009, 14:39
Lokacija: Na zapadu

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la marsovka » 15 vel 2011, 22:57

Meni je u najnajnajgorem sjecanju ostala kupaona u Vinogradskoj :ne Ok, ja sam rodila prije malo vise od 4 godine i stvarno se nadam da se nesto promijenilo (iako sumnjam), ali da dodjes u tus, a tamo nema niti zavjese na tusu, niti vjesalice da si stvari objesis, sve ti zapliva u vodi.... ma uzas jedan. Znam da se nema para, ali sam sigurna da bi se naslo za par vjesalica i zavjesa za tus kad bi se htjelo :dada
Cak sam se bavila mislju da sve to kupim i odnesem u bolnicu jedan dan kad dodjem malo k sebi od poroda, ali naravno da nisam :whew.
Pa onda ono da dopustaju pusenje u kupaonama :ajme
Avatar
marsovka
celebrity
 
Postovi: 15918
Pridružen/a: 24 sij 2003, 14:14
Lokacija: ZG

Re: Što biste mijenjali...

PostPostao/la Mama Mia28 » 15 vel 2011, 23:03

marsovka je napisao/la:Pa onda ono da dopustaju pusenje u kupaonama :ajme


to je i mene najviše smetalo, pogotovo kad bi otvorili vrata dječje sobe i zahoda,a onda i prozor u zahodu i dječjoj sobi pa bi svi ti miomirisi lijepo šetali amo tamo (pošto je wc točno nasuprod dj.sobe)
2008.slikaslika
Avatar
Mama Mia28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1617
Pridružen/a: 07 pro 2009, 14:39
Lokacija: Na zapadu

Sljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.