Sada je: 13 svi 2024, 02:10.

Elektivni carski

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Elektivni carski

PostPostao/la IINA » 18 pro 2013, 16:07

Na evo, ja sam prvi imala carski, hitan zbog abrupcije placente,
unutarnjeg krvarenja, bebi slabi otkucaji....nije mi ostao u nekom posebno lošem sjećanju sam carski. Okolnosti bogme jesu i prije i poslije operacije.
Puno je teže hendlat bebu sa desetak centimetara reza na trbuhu. Rez mi se ni ne vidi, ne smeta mi, ne boli, ne zateže. Fizički sam se dosta brzo oporavila.
Drugi porod sam imala vaginalni. Nije bio težak,ali dobila gaaadne hemeroide od tiskanja, rezali me, još i uspavali na kraju da provjerre rez na maternci zbog prijašnjeg carskog, pa ipak bi izabrala vaginalni ponovno.
Je boli, zna potrajati, nije ugodno, al svejedno.
Orca, nema te čega biti strah. Ako te brine rez i njegova izdržljivost u idealnoj si poziciji, jer kažu da je najbolje kada prođe između najmanje dvije i najviše četiri godine od carskog do vaginalnog.
Strah je normalan, mene je isto bilo strah, ali pošto sam provela puno mjeseci na patologiji trudoće naučila sam da je nabolje vjerovati doktorima, koliko god se to ponekad činilo nelogično. A zbilja nisam srela ginekologa koji će dati prednost carskom razu ukoliko za to nema indikacije osim straha.
Pa eto, pitaj svog doktora za savjet i objašnjenje.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Elektivni carski

PostPostao/la Mihica » 18 pro 2013, 16:36

Orca kako možeš misliti da je carski lakši ako nisi probala vaginalni?
Evo samo moj primjer,carski se pokazao rizičnijim i težim nego vaginalni.
Potpisujem inu, jer nema smisla raditi drugi carski ako nema za njega indikacija? Dapače mene je baš doktor savjetovao da rodim vaginalno ,jer je trudnoća kao i beba ok i da ne preporuča carski (petrova bolnica)
slika
slika
Avatar
Mihica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 11 tra 2011, 20:50

Re: Elektivni carski

PostPostao/la Orca » 18 pro 2013, 18:52

hvala IINA ;)

Mihica nažalost poznanice i prijateljice oko mene sve su imale loša iskustva sa prirodnim porodom, a i provela sam u predrađaoni dan i pola tako da sam se svega nagledala i naslušala :/
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: Elektivni carski

PostPostao/la Mihica » 18 pro 2013, 19:40

Orca al to ništa ne znači, možda si baš ti savršena rodilja, možda drugi put bude nešto sasvim drugo, kao kod mene,druga trudnoća i porod sve 5 ;)
A jesi li trudna?
slika
slika
Avatar
Mihica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 11 tra 2011, 20:50

Re: Elektivni carski

PostPostao/la newmom » 18 pro 2013, 20:51

Lorena82 je napisao/la:nažalost nisam probala vaginalni porod, ali vaginalni porod je prirodan način rođenja djeteta i puno je lakši, zdraviji i manje riskantan od carskog reza.
carski rez je abdominalna operacija.
a ja mislim da ti kao pacijent nikako sam ne možeš odlučivati o takvim stvarima.
meni je strašna želja bio vaginalni porod nakon prvog carskog


Lorena82 je napisao/la:ali evo sudbina je željela drugačije.


x na oboje

da sam mogla birati, oba bih puta rodila vaginalno
pogotovo na prvom porodu koji je trajao 24h, nakon toliko trudova bilo je za očekivati da konačno rodim, ali nije išlo...
i drugi put sam bila spremna roditi vaginalno, no ipak sam imala određenu dozu straha, jer je bilo očito da otvaranje opet neće ići lako
doktori su odlučili da se ide na hitan carski, ja sam im u potpunosti vjerovala da znaju što čine, i bilo je sve ok
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: Elektivni carski

PostPostao/la Orca » 19 pro 2013, 09:05

Mihica je napisao/la:Orca al to ništa ne znači, možda si baš ti savršena rodilja, možda drugi put bude nešto sasvim drugo, kao kod mene,druga trudnoća i porod sve 5 ;)
A jesi li trudna?


Jesam sad sam 3 mjeseca trudna :)
A vidjet ćemo, samo me zanimalo dal mogu tražit drugi carski. Sad sam shvatila da ne mogu i moram se počet polako psihički pripremat na vaginalni porod. Hvala svima na savjetima.
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: Elektivni carski

PostPostao/la Mihica » 19 pro 2013, 09:12

Čestitam!
Uživaj u trudnoći i ne brini, kako bude bit će.. Ja ću ti reći razloge zbog kojih se ide na dogovoreni drugi carski,tako je meni doktor u petrovoj rekao.. Znači ako je manje od 2 god od prvog carskog,ako je beba veća od 3.700 g,ako je na zadak ili zbog nekog drugog razloga ako su mama ili beba u opasnosti
Smiješ tražiti epiduralnu
Ma biti će ti super porod i tak osjećaj je neopisiv,ni 10 carskih ga nemože zamjeniti
Sretno!
slika
slika
Avatar
Mihica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 11 tra 2011, 20:50

Re: Elektivni carski

PostPostao/la Orca » 19 pro 2013, 09:39

hvala Mihica ;)
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Prethodna

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.