Sada je: 13 svi 2024, 04:12.

carski rez na dogovor

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

carski rez na dogovor

PostPostao/la sallly » 01 sij 2015, 23:01

Pozdrav. Nadam se da cu ovdje dobiti odgovore.. Postoji li u nasoj drzavi nesto kao ja zelim roditi na carski, dogovoreno,moze...?? Jednom sam imala carski i ne kuzim to njihovo,ne moze ovako...onako... Planiramo drugu bebu,pa me zanima kako i gdje mogu na carski. Kako to ide,ako postoji negdje?
Uvijek moze bolje...samo moras dovoljno htjeti!
sallly
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 01 sij 2015, 22:47

Re: carski rez na dogovor

PostPostao/la snowwhite » 02 sij 2015, 09:09

U poliklinici Podobnik se možeš dogovoriti.

U javnim bolnicama carski se ne radi po želji već po potrebi. s obzirom da si već imala carski ovisno o vremenu koje je prošlo velika je mogućnost da će te pitati želiš li opet na carski. No to ti nitko neće moći 100% garantirati dok ne budeš pred porod.
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: carski rez na dogovor

PostPostao/la sallly » 02 sij 2015, 09:32

Hvala puno. Cula sam za tu privatnu,naime tamo se placa puna cijena poroda.tako da sam odustala od toga. Joj..mislila sam da cu barem negdje u zg uspjet nac.
Uvijek moze bolje...samo moras dovoljno htjeti!
sallly
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 01 sij 2015, 22:47

Re: carski rez na dogovor

PostPostao/la snowwhite » 02 sij 2015, 09:36

ništa nije sigurno.
tako da ako i netko nudi nešto ispod pulta (a i to ćeš morat platit) do samog trenutka nećeš biti sigurna jel to to.

Rodila si na carski stoga šanse da te pitaju jel hoćeš opet su velike.
S druge strane još uvijek veći broj žena rađa vaginalno i sve to prođe. Nekima lakše nekima teže. :zub
Be positive :mrgreen

i dobro nam došla na forum :buket
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: carski rez na dogovor

PostPostao/la sallly » 02 sij 2015, 10:48

Hvala na dobrodoslici! Rodila sam na carski prije 4 godine,malac je bio krivo okrenut. Vjerujem da sve prode,ali isto tako smatram da bi ti trenutci majci trebali biti najlijepsi,a meni je i vadenje krvi problem.. jedva sam to prezivjela,da ne spominjem kako sam jednom pobjegla od toga,doslovce. sto htjedoh rec,citala sam da oko godinu-dvije nakon poroda na carski moze bit da bi opet,ali sto vise vremena prode,kao nema vise razloga za to.moze se i vaginalno.
Uvijek moze bolje...samo moras dovoljno htjeti!
sallly
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 01 sij 2015, 22:47

Re: carski rez na dogovor

PostPostao/la sallly » 02 sij 2015, 10:50

Eh da... Sve najbolje zelim u 2015. =D
Uvijek moze bolje...samo moras dovoljno htjeti!
sallly
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 01 sij 2015, 22:47

Re: carski rez na dogovor

PostPostao/la MON » 02 sij 2015, 17:16

ja sam prvi puta rodila na carski zbog procijenjene veličine bebe. kad sam došla nakon 11 godina drugi puta roditi, s trudovima, rekli su mi da bez obzira na njihovu preporuku, mogu tražiti carski jer je prvi porod bio takav. no, onda su opet procijenili bebu da je jako velika, pa su me tak i tak poslali na carski. to je bilo u vinogradskoj
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: carski rez na dogovor

PostPostao/la olja2208 » 02 sij 2015, 20:24

najbolje je konsultovati struku, odnosno doktora kojem vjerujes kod procjene. Strah je normalan, ali ipak treba ocijeniti sta je najbolja opcija iz perspektive struke. Naravno, pod jedan se uzima u obzir sigurnost bebe i mame i sta je u kontekstu najbezbjednije, ali i to kako se rodilja osjeca, tj. njeni strahovi i zebnje.
Ja sam nakon 2 prirodna poroda imala hitan CR zbog velicine i neangazovanja bebe u porodjajnom kanalu, i 4. put sam bila u velikom strahu, taj naredni porod je bio nakon nepune 3 godine, CR nije bio jedina opcija, ali je doktorica uzela u obzir i taj strah koji sam imala zbog prethodnog poroda, i na kraju je odlucila da idem na CR.
Takve odluke ipak ne bi trebale biti iskljucivo stvar zelje pacijentkinje, vec produkt dogovora zasnovanog na argumentima prvenstveno struke.
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: carski rez na dogovor

PostPostao/la sallly » 02 sij 2015, 22:25

zahvaljujem svima na odgovorima. :D ne znam sta cu.mozda pricekati jos koju godinu,tko zna mozda me i prode to sve,strah i ludilo.. Naravno,sto se tice sigurnosti,prije bi izabrala sigurnost nego da se sto desi bebi. Ja sam iz Siska..pa ovdje drugaciji sistem,kao da sam na marsu.kaze ginekologinja,ne ne,nema carski osim ako nije hitno. To je bilo prije 3 godine. Mozda se zena predomislila.. Hihi
Uvijek moze bolje...samo moras dovoljno htjeti!
sallly
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 01 sij 2015, 22:47


Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.