Sada je: 16 svi 2024, 07:27.

Dolazak patronazne

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Dolazak patronazne

PostPostao/la bubsek » 29 lip 2015, 21:06

Dal je tko bio u situaciji da je odbio dolazak patronazne?

tj.da ju nije zvao...

Koliko sam razumjela po novom (barem kod nas)dolaze same jer ih bolnica posalje...do sada se zvala nakon poroda...

A zasto?...ide treca beba ,znam sve sama bez njene pomoci...
A najglavniji razlog je da mi je mladu kcerku sa svojom traljavoscu strpala u bolnicu sa svega dva tjedna starosti...
Da bi nakon sto smo provele u bolnici skoro dva tjedna nazvala svega jednom a nakon sto smo ponovno dosle kuci nije se vise ni pojavila pa cak ni nazvala da se bar isprica i pita kako je beba...

Patronazna je je ista i nemogu birati (vec sam provjerila) znaci dosla bi mi ta...a ja ju nezelim i sada me zanima ima li nacin da ako mi vec nemoze doci neka druga onda mi netreba ni ta...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Dolazak patronazne

PostPostao/la zauvijekmama » 29 lip 2015, 21:35

meni je bila dan nakon izlaska iz bolnice, rekla sam joj da sve znam i samo mu je pogledala pupak i preuzela papire koji njoj idu
rekla sam joj da cu je zvati kada nam otpadne pupak da dodje pogledati
i to je bilo to
rekla sam joj i da moze pisati da je bila vise puta, ako mora
slozila se s time

mislim da jednom moraju doci, ali ti joj odmah reci da sve znas i da ne treba dolaziti i da ces je zvati ako ces je trebati
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Dolazak patronazne

PostPostao/la skorpionka » 29 lip 2015, 21:58

Ja sam drugi i treci put ljubazni zamolila patronaznu da ne dolazi. Ona me nazvala na broj koji je dobila u rodilistu. Pitala kad moze doci i ja ju lijepo odgovorila od dolaska.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Dolazak patronazne

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 29 lip 2015, 22:08

Moja je jako draga. Ja se veselim i treci put da dodje. To cenam biti valjda jedan od rijezkih posjeta. Ja to sve zaboravim . bolje mi je da dodje
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Dolazak patronazne

PostPostao/la zauvijekmama » 29 lip 2015, 22:29

pčelica_maja_23 je napisao/la:Moja je jako draga. Ja se veselim i treci put da dodje. To cenam biti valjda jedan od rijezkih posjeta. Ja to sve zaboravim . bolje mi je da dodje

pcelice, jel treba cestitati?
;)
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Dolazak patronazne

PostPostao/la alkemicar » 30 lip 2015, 08:52

Meni je bila jucer, a izasle smo iz rodilistavu petak
al moja je odlicna
dobila je u bolnici telefon na koji me mose zvati, nazvala, rekla kad bi dosla, pregledala curicu, malo popricale... meni je to ugodna posjeta. Dolazi opet sutra
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: Dolazak patronazne

PostPostao/la mrs. eastwood » 30 lip 2015, 09:01

Znam da joj sestre iz rodilišta preko nas šalju sestrinsko pismo, to dobijemo uz otpusno. Ne znam što za nju u administraciji znači da si ti odbila :dunno
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Dolazak patronazne

PostPostao/la viki » 30 lip 2015, 09:08

bubsek je napisao/la:Patronazna je je ista i nemogu birati (vec sam provjerila) znaci dosla bi mi ta...a ja ju nezelim i sada me zanima ima li nacin da ako mi vec nemoze doci neka druga onda mi netreba ni ta...

- ja sam zvala sama drugu prije cca 3.g., i ona je rekla nema problema :dunno
Avatar
viki
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2490
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:11

Re: Dolazak patronazne

PostPostao/la bubsek » 30 lip 2015, 09:34

zivim u malom mjestu u kojem je samo jedna patronazna za nas dio...

neznam dal bi koja druga htjela uopce doci ako nije za taj dio a i posto nemam nikog da pitam kakvo je bilo iskustvo s drugima iskreno strah me kakva bi i ta druga mogla biti...

mozda najpametnije da pustim da dode sama ta "moja" i jednostavno pristojno zahvalim i kazem kako mi vise netreba dolaziti...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Dolazak patronazne

PostPostao/la Cathy » 30 lip 2015, 11:18

bubsek je napisao/la:zivim u malom mjestu u kojem je samo jedna patronazna za nas dio...

neznam dal bi koja druga htjela uopce doci ako nije za taj dio a i posto nemam nikog da pitam kakvo je bilo iskustvo s drugima iskreno strah me kakva bi i ta druga mogla biti...

mozda najpametnije da pustim da dode sama ta "moja" i jednostavno pristojno zahvalim i kazem kako mi vise netreba dolaziti...

Pa ako tebe uzrujava, neka netko drugi otvori i kaže joj da ju ne trebate.:)

Znam da je meni treća koja mi je bila, digla živac u nebo jer je htjela gledati ranu od epiziotomije. I nije se dala otkačiti... :roll
Prva dva puta je bila divna ali je promijenjena.:(
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Dolazak patronazne

PostPostao/la nevenera » 30 lip 2015, 11:22

ja sam se s trećim upisala kod druge patronažne. tj cura iz udruge u kojoj sam je patronažna i pitala me dal bi htjela da mi ona bude. ja sam rekla da može. ona je upisala mene pod svoje. tako da ako znaš neku patronažnu vidi da te upiše kod sebe - jer mi reče da nije više (bar u zadru) vezano za kvartove
inače, moja stara patronažna mi je super bila
i ja sam s trećim "sve" znala - ali me npr pupak namučio i trebalo nam je da dođe a da ne idem do dr samo zbog toga s jako malim djetetom
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Dolazak patronazne

PostPostao/la mamamana » 30 lip 2015, 12:10

zauvijekmama je napisao/la:meni je bila dan nakon izlaska iz bolnice, rekla sam joj da sve znam i samo mu je pogledala pupak i preuzela papire koji njoj idu
rekla sam joj da cu je zvati kada nam otpadne pupak da dodje pogledati
i to je bilo to
rekla sam joj i da moze pisati da je bila vise puta, ako mora
slozila se s time

mislim da jednom moraju doci, ali ti joj odmah reci da sve znas i da ne treba dolaziti i da ces je zvati ako ces je trebati

E baš je tako bilo i kod nas. Ženica je bila fina i sve, al meni zbilja nije bila potrebna, a ima žena kojima je trebala više, pa ju nisam htjela zamarati dolascima. I kod te prve posjete lijepo sam joj "zahvalila" u vidu bombonjere i kavice, a poslije ju više nisam zvala. Ne znam zašto bi tebe itko tjerao da u svoju kuću i u blizinu svog djeteta puštaš bilo koga tko ti nije po volji :dunno
mamamana
Žena FANATIKA Abbe i majka princa Georga
 
Postovi: 399
Pridružen/a: 15 stu 2014, 13:43
Lokacija: Zagreb


Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.