Sada je: 12 svi 2024, 21:47.

iznenada trudnoća

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

iznenada trudnoća

PostPostao/la lovechild » 10 srp 2015, 09:22

Drage moje (i dragi moji, ukoliko vas ima),

Jučer sam uzela test (prvi u zadnje vrijeme koji sam odmah prošla) i sad sam na sasvim novom terenu. Ja i MM čekamo bebu. Nismo je planirali, pojma nemamo koji su nam idući koraci i što radimo? Koliko 'brzo' moram na kontrolni kod ginekologa/liječnika? Mogu li pričekati još mjesec-dva prije no što ikome prijavim malog podstanara? :liza
Avatar
lovechild
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 10 srp 2015, 09:15

Re: iznenada trudnoća

PostPostao/la latica » 10 srp 2015, 09:32

čestitam lovechild :srca postat ćeš mama :luv

daj si vremena da se navikneš na sve, trudnoća traje 9 mjeseci, valjda zato i da se roditelji priviknu na ideju ;) ne moraš žuriti s pregledom, ne znam koliko si sad trudna, ali ako je ful rana trudnoća, moguće da se još ništa ni ne vidi na ultrazvuku, zato radije malo pričekaj. a poslije pregleda, nekako će sve ići svojim tokom, sljedeći pregled, pa ćeš se pomalo ufuravat u priče o trudnoći, pa o porodu i kasnije o bebi i svemu drugome. ovdje imaš super tema, sigurno će ti koristiti ;)
a vijest ćeš podijeliti s drugima kad budete oboje spremni, ni tu ne moraš žuriti :hug neki kažu odmah, neki tek nakon 3 mjeseca, vi ćete odolučiti.

opusti se i prati promjene na sebi i u sebi! želim ti lijepu trudnoću :luv
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: iznenada trudnoća

PostPostao/la snowwhite » 10 srp 2015, 11:24

Lijepo je latica sve to srpcila!
Cestitke :srca

Za prvi pregled pricekajnekih 7-8 tjedana od zadnje menstruacije. Tada ce vec biti sve vidljivo i uzvom.
Neki obavijeste okolinu s prvim plusom na testu, neki cekaju prvi uzv sa 7-8 tjedana a neki prva 3 mjeseca dok sve ne sjedne na svoje mjesto.
Ja sam s prvom cekala 3 mjeseca, s drugom 8 tjedana a s trecom sam zbog problema morala reci odmah.
Ti predahni, razmisli, odluci.

Ovdje mozes naci svoje sutrudnice, pisi, pitaj.
:mah
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: iznenada trudnoća

PostPostao/la IINA » 10 srp 2015, 12:08

Dobro nam došla.
Cure su sve već super napisale.
Ako imaš dodatna pitanja-tu smo.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib


Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.