Sada je: 13 svi 2024, 08:41.

Proljetne mame i bebe (1.dio)

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la Lucy25 » 09 vel 2016, 12:15

Pozdrav ženice! Baš ste se lijepo raspisale :srca

Vidim da pišete o herpesu, hrkanju...e pa niste jedine jer i ja pilim drva noću sve u 16 :lol
Što se herpesa tiče, meni se odličnim pokazao baby propolis bez alkohola, prošlo sve za par dana.

Čitam sad za ovaj trudnički tečaj...fakat sramota da se plaća :ajme Kod nas je skroz besplatno, s tim ako ste ga već obavile u prvoj trudnoći, u rodilištu vam samo isprintaju potvrdu da ste već bili i nema problema, ne mora se ponovno. Mada, mi idemo opet jer smo prvi obavili prije 12 godina, a od onda se u našem rodilištu puno toga promjenilo. Počne nam u ponedjeljak i traje čak 4 dana po 2 sata.

Danas smo već 32+4 i mogu vam reći da mi dani strašno brzo prolaze. Već me počela hvatati nostalgija dok se sjetim da ću se za manje od dva mjeseca poroditi. Baš će mi faliti trudnički dani i trbuščić. Sva sam cmoljava nekak i mislim da su me tek sad počeli prati hormoni i promjene raspoloženja. Inače, moj bebač je fakat u nekom čudnom položaju i nikako ne mogu skužiti gdje mu je šta. I dalje mi se napuhava ogromna krvrga gore na lijevo pod rebrima, a ritanje osjetim skroz dole nisko iznad stidne kosti. Doslovno mi je pobjego u gače, samo se nadam da se čvrsto drži i da neće ispasti van :lol Ostatak trbuha ko da je prazan, jedino skroz na desnoj strani još osjetim micanje i lagane udarce, ali relativno je mirna beba i ne divlja unutra. Imam osjećaj da je još uvijek okrenut na zadak, budući da se tak nisko riče. Kažu da se po štucanju može odrediti položaj bebe, kao da je glavica na onoj strani gdje se osjeti štucanje, ali ja ga osjetim nekad skroz gore, nekad skroz dolje :dunno Nadam se da ću u petak na pregledu znati ipak nešto više, mada sumnjam da ću ovaj put ići na uzv jer mi ga ne radi svaki put.

Jel vi polako pripremate stvari za rodilište? Ja sam koma kaj se toga tiče, uvijek čekam zadnji čas umjesto da si sve unaprijed pripremim. Očito mi fali adrenalina pa sam eto tak malo neorganizirana :ajme S curama sam isto išla slagat torbu tek kad mi je pukao vodenjak. Ajme, dok se sjetim, koja je to panika bila :)
Melani 09.09.2004.
Lara 09.01.2006.


slika
Avatar
Lucy25
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 261
Pridružen/a: 22 ožu 2006, 15:25

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 09 vel 2016, 12:36

Buba je napisao/la:Zvala sam i moju poznanicu i riječko rodilište - u Rijeci se NE plaća i prisustvo NIJE uvjetovano tečajem.


super. moje frendice su rodile prije dvije, odnosno četiri godine u RI - tada se je plaćalo. i, da, provjerila sam - bilo je u medijima o tome, vjerojatno se nakon toga nešto (ili barem negdje) promijenilo.

Lucy, ja spremam lagano torbu. da ne bi bilo kao prošli put, kada je sve - uključujući moje i bebine stvari - spremala sveky :p
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la lilkillaink » 09 vel 2016, 14:19

šta da vam kažem..grozna mi je ta naplata..al čega..ajd', odijelo, ajd sredstvo za dezinfekciju..ako ćeš već naplatit pa ne košta više od 50kn da ga je**** na kraju krajeva, mi ćemo ga kupit..al eto.tužno.žalosno.

ja sam na prvom porodu definitivno imala too much stvari, žene su mi napričale kako nema ničeg živog i svega fali,pa sam tako i nosila..nisam uzela u obzir i da su žene šporke i neuredne i očekuju koješta..vrlo vrlo uredno i čisto, svaki dan smo dobile čistu spavaćicu bez da smo tražile, ako želiš sam presvuć bebu, ostave ti par pelena i u malu čašicu masti za guzu i par krpica za brisanje guze, na kraju krajeva, kolica sa svom opremom i vagom bude na hodniku i koja želi posluži se sama, kako su po dvije rodilje u sobi, nema gužve, svaka soba ima svoje kupatilo s wc-om, neke su govorile da nosim japanke za tuširanje, ne da nije bilo potrebe, spremačice čiste 3x dnevno sobu i kupatilo, možeš lizat pod. tako da, ovaj put nosim mini pakiranja stvari za osobnu higijenu, uloške, vlažni toaletni papir i eventualno rolu wc papira. mali i veliki ručnik, al svaki dan će mi mm donit čisti mali i veliki ručnik.tako da.idem s platenenom vrećicom u rodilište :mrgreen

nije da se hvalim, ALI :nata izgledam predobro :lol danas ušla u 27. tjedan, divno treće tromjesečje...danas me susida iz zgrade vidila, i govori, a jesi se to malo ubucila..ja joj govorim, pa i nisam puno s obzirom da trebam rodit početkom 5.miseca.ova se šokirala :lol :lol izgledam ko da sam se malčice udebljala.baš smišno..ne smeta mi ni malo, lakše mi je funkcionirat, mislim da sam do sada dobila sveukupno 3k-4g, to je malo bebe, malo plodne, sise i posteljica..taman

jučer sam kupila dvi ljetne dekice za bebonju, a kako su lipe i vesele, žuta i jedna šarena na prugice.baš su vesele

kitty otkrila san zašto je M negodovala za maškare danas, nije tila da njena teta opet bude klaun za maškare, ne voli klaunove :) ona se toga sića od prošle godine, i sića se da je teta stavila krafne u majcu da joj to budu sise..ja san se upišala od smiha. srećom, njena teta nije bila ni jučer ni danas u vrtiću
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la mlada mama19 » 09 vel 2016, 14:35

Hello proljetnice ;)

Buba radim radim, i radit ću do onog zakonskog roka 45 dana prije termina :mrgreen što bi bilo negdje do pola četvrtog mjeseca. Nije mi teško, ima dana kad bi najradije bila vani na suncu i pila kavu, no tih dana ima i kad nisam trudna :lol

Hrkanje, taman mi se zadnje dane mm ruga zbog toga, no to pripisujem prehladi :lol

Spremanje torbe za rodilište?? ooooooooo to mi izgleda tako daleko još

da da u st-u prisustvo oca se plaća :bigno

lilki gdje si dekice kupila?
i bravo za dobar izgleda :mrgreen :zivili nisam ni ja loša :znoj :lol
slikaslika
Avatar
mlada mama19
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 445
Pridružen/a: 10 lip 2007, 18:01

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la lilkillaink » 09 vel 2016, 14:48

mlada mama u Baby Center-u..snimila sam ih još pretprošli misec..baš sam zapela.i sad su aaalll mine :D a snimila sam i neke vreće za spavanje kod njih..kako su divne..čak i ne koštaju puno.misllim da će novčanik opet platit :hahaha
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la Lucy25 » 09 vel 2016, 15:06

što se tiče linije, i ja sam si bila fit do nedavno :)
Čini mi se ko da sam se preko noći duplo napuhnula, ali nema veze, lako ćemo za kile ;) Iako je činjenica da više u ništa ne stanem..neki dan sam onak bezveze išla mjerit opseg trbuha, kad ono 107 cm, a prije trudnoće je bio oko 80 :shock Svi misle da ću rodit za par dana, a kad im kažem da imam još 2 mjeseca ostanu paf :lol

Btw, kak da stavim onaj ticker u potpis? skroz sam zaboravila kak se to radi...imam kod, samo ne znam kud ga treba kopirati :ajme
Melani 09.09.2004.
Lara 09.01.2006.


slika
Avatar
Lucy25
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 261
Pridružen/a: 22 ožu 2006, 15:25

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 09 vel 2016, 16:10

ja sam se totalno zaljubila u ove jastuke za spavanje (za početak nećemo koristiti vreću, kasnije): http://www.atelierlela.hr/webshop/bebe-djeca/spavanje

narudžba pada 15. 2. :lol

ma i ja skroz super izgledam :oops: - ono, jamram zbog kila, ali u biti izgledam jako dobro, ten mi već dugo nije bio ovako super, napokon imam rumene obraze, većina kila je u trbuhu, nešto u guzi i cicama (napokon izgledam kao žensko!), a ekipa koja me vidi često ni ne skuži da sam trudna (ako imam jaknu ili slično) ili pak kaže da je trbuh taman za 4. mjesec trudnoće :p

lilki, stvarno je dobro opremljeno splitsko rodilište... kod nas je prilično prljavo (sanitarni čvorovi, sobe isto), odjeća za bebe je u poluraspadnutom stanju, za rodilje nema spavaćica - u biti sve donosimo sa sobom... :lebdi
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la Buba » 09 vel 2016, 17:10

Super za izgled cure! :joy Ja se isto žalim stalno, doduše ima dana kad izgledam koma, ali u pravilu sam zadovoljna... udebljala se jesam, a kako sam dosta visoka (180 cm) svi mi govore da se ništa ne vidi, čak se i ne kuži da sam trudna dok ne skinem jaknu ;)

Lilki nije ni čudo da morate plaćati prisustvo oca na porodu, treba platiti taj komfor nekako :lol I super što ste samo dvije u sobi... u Rijeci nas je bilo po 4 u sobama kod moja prva dva poroda, tko zna kako je sad... i 1 tuš na 8 žena i 1 wc na 8 žena :roll

Što se torbe tiče, ja sam još daleko od toga.... pripremit ću je cca mjesec dana prije..
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la IINA » 09 vel 2016, 23:15

Ovdje ima korisnih popisa potrepština za ponijeti u rodilište, za izlazak iz njega i za početak doma, pa kome treba ideja neka virne:
viewtopic.php?f=35&t=31807
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la Buba » 10 vel 2016, 07:09

Cure samo kratko od mene. Jučer sam pokvarila. Nije bilo jako, prije toga sam bila na wc, pa nakon 10tak min skuzila krv. Kasnije se smirilo, tijekom noći krvi samo u blijedim tragovima, sad nema nista ali nisam mirna pa ću ići na hitnu. Malo me bole križa, nista drugo, a bebica je prilično aktivna i to me nekako smiruje da je možda pukla neka kapilara ili sl. Jučer sam bila doduše malo aktivnija nego inače, nešto se i nervirala. ...
Vi se pazite a ja se javim, nadam se od kuće. ...
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la lilkillaink » 10 vel 2016, 10:47

buba javi nam se šta prije!! sigurno će bit ok!! ljubac tebi i bebi :kiss

kitty je, rodilište je stvarno dobro opremljeno, da bi riječ rekla, i većina osoblja je uljudna i dobra..ALI uvik ima onih nekoliko koji ti zagorčaju boravak..al' šta je tu je.

užasno mi je zadnji put bilo to šta, iako sam bila samo 2 ipo sata u rađaoni, sam veliku većinu vremena bila sama. i šta god da upitaš u onom kratkom guranju ruku u sebe, niko ništa neće da kaže, i nakon šta sam zazivala nekog da me dođe pogledat jer osjećam da beba ide van, niko se nije pojavia sljedećih 5 minuta i da nije naišla neka žnj sestra bila bi se sama porodila na stolu :shock al ovo vam govorim bez pretjerivanja. sestra koja me pregledala prije te zadnje, mi je rekla da prestanem izmišljat, jer prvorotkinje ne znaju kako porod izgleda, i da je čudno šta kod mene ide tako brzo, jer sam sigurno nešto radila kad sam tako puno otvorena došla u rodilište :ajme još mi je jedna u međuvremenu nagurala foly kateter bez da mi je rekla šta će mi napravit, niti ga je namazala, šta da vam kažem, 6 miseci nisam pišala normalno.užas. isto, u samom izgonu su mi govorile da tiskam između trudova, al tu sam ih uredno stavila na ignore, imala sam svoje, prejake trudove u kojima sam tiskala ko manijak, i tako je lipo išlo..pa nema šanse da se toliko stisnem bez trudova..lipo ja njima rekla, čekam trud.vrtile su očima.al ono..bitches :mrgreen :mrgreen

prijateljica je rodila prije 3 ipo miseca, rekla je da joj je ovaj put osoblje u rađaoni bilo divno, svi mladi, strpljivi, obazrivi, i na odjelu da je ekipa bila ekstra.tako da se pomalo čak i veselim :lol
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 10 vel 2016, 11:16

IINa, thanx. :kiss

Buba, jao, javljaj kako je... drži se - nadamo se da će sve biti OK, dovoljno da te puste doma... :kiss što je s onom tvojom naznakom previje bilo? uglavnom, javljaj i drži se.

da, lilki, moram priznati da sam za splitsko rodilište čula dosta sličnih priča - i više nego neljubazni odnos prema rodiljama. nadam se da će ovaj put biti bolje...
kod mene je bilo više-manje OK, premda mislim da bi bilo drukčije da MM nije bio sa mnom ;)
uh, potakla si me na razmišljanje o porodu - valjda će sve biti OK. samo da mi izguramo još koji tjedan...

cure, držite se! :hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la Buba » 10 vel 2016, 13:35

Ipak sam doma :yess malo je falilo da me ostave u bolnici. Ne znaju od čega sam krvarila, pregledao me je uzduž i poprijeko, i nije mu ništa jasno. Beba se još nije digla, praktički sjedi na ušću maternice. Ali pustili su me doma pod uvjetom da strogo mirujem. I sad sam sve doma angažirala, znaju da je druga opcija bolnica a svi bi radije da sam doma. Jedino sad sebe moram zauzdati, klinci se čude što će za marendu (svako jutro im pečem peciva, muffine i sl.), ali priviknut će se sad polako svi..... sad sam 26+1, da dođem barem do 32tt. Ustvari, prvi cilj mi je 30tt.

Dr me je prestrašio, kaže da je s bebom sve u redu, tražio je hematom, nije našao, pa kaže može biti svašta a može biti ništa.... mda.... mirovat ću pa vidjeti... redovna kontrola mi je za 2 tjedna, nije mi rekao kad se moram javiti svom gin., ja nisam pitala i sad ne znam ni sama hoću li čekati 2 tjedna ili ću ići sljedeći tjedan....
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 10 vel 2016, 13:57

super, Buba, da si doma! :joy

čuj, fakat miruj - evo, ja se maltene ne mičem već više od dva mjeseca (a prvorođenoj su malo više od 4 godine, njoj je još teže objasniti da se ne smijem kretati) - sada sam se već uhodala u mirovanje, ne da mi se dići ni kada moram :lol odbrojavamo dane i tjedne zajedno :kiss

ja bih u načelu čekala dva tjedna - to nije dugo vrijeme, a ako je sve OK - ni nema potreba da po tebi nepotrebno prčkaju. naravno, ako se ne događa nešto neobično - krvarenje, bolno itd.

kakav je taj ginkić što te je pregledao? OK je? na hitnoj?
jesi li razmišljala o tome da dalje trudnoću vodiš u bolnici? ja, recimo, više uopće ne idem kod svog socijalnog (a ni privatnog), isključivo u bolnicu - s obzirom na sve komplikacije...

drži se! :hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la Buba » 10 vel 2016, 14:07

Razmišljala sam, ali zar se mogu samo tako prebaciti u bolnicu, moram li koga tamo izabrati ili kako to ide?? Inače ovaj dr koji mi vodi trudnoću radi u bolnici, ali ga danas nije bilo. Idem kod njega privatno jer mi je blizu poliklinika gdje dolazi (Crikvenica), da ne moram ići u Ri.... ali sad sam već sva luda od svega...

Išla sam na ginekologiju kao hitni slučaj pa su me oni poslali na polikliniku i stvarno su me brzo obradili. A dr mi se čini malo zbunjen.... imala sam osjećaj da nije siguran u to što gleda... možda me osjećaj vara, ali baš mi je izgledao zbunjola... on se ulovio ustvari moja dva spontana prije ove trudnoće, pa kaže godine (kao da mi je 100 godina sam se osjećala!) i kaže da sam dobila previše kg... (po njihovoj vagi 10 kg sve skupa...), ne sviđa mu se ta moja anamneza pa bi me poslao u bolnicu, ali eto ako ja obećam da ću mirovati neka idem doma....

Isto mislim tako nekako, da čekam ta 2 tjedna, brzo će to proći, samo da se ne mrdam previše....
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la mlada mama19 » 10 vel 2016, 14:35

Dan proljetnice, kiša pada, trava raste :kima

Buba jako mi je žao što se malo zampliciralo, no sigurno nije ništa strašno, možda je neka kapilara u pitanju ili nešto? Ugl. miruj i čuvaj se, nek te drugi tetoše :dada

Lilki u baby centru dekice ha? koliko kunica?
Kitty i ja sam gledala te jastuke, prekokrasni su, mislim i ja da ide narudzba :mrgreen , isto 15.tog naravno :drink

Lucy kodove kopiraš u potpis u svom profilu ovdje :dada

Lilki ja sam rodila prvo u starom rodilištu, uvjeti su bili ajme.... a na porodu doživih što i ti samoću velebnu hahahhaha, nadam se ovaj put boljem iskustvu :yess
slikaslika
Avatar
mlada mama19
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 445
Pridružen/a: 10 lip 2007, 18:01

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 10 vel 2016, 15:35

Buba je napisao/la:A dr mi se čini malo zbunjen.... imala sam osjećaj da nije siguran u to što gleda... možda me osjećaj vara, ali baš mi je izgledao zbunjola... on se ulovio ustvari moja dva spontana prije ove trudnoće, pa kaže godine (kao da mi je 100 godina sam se osjećala!) i kaže da sam dobila previše kg... (po njihovoj vagi 10 kg sve skupa...)


a vraga mu - kako godine (mislim da smo nas dvije vršnjakinje - nitko nikada nije spomenuo "moje godine" kao razlog zbog kojeg imam problema u ovoj trudnoći!) i kile mogu imati veze s krvarenjem? jao, što me ljute liječnici! pa, bogamu, nisi dobila 25 kila dosad! kakve to veze može imati s krvarenjem???

uglavnom - ja sam se i u prošloj trudnoći naprosto naručila kod njih na pregled negdje već u 22, 23. tjednu (jer sam imala konizaciju, pa sam očekivala probleme). kod svog socijalnog sam tražila uputnicu i naručila. u prošloj su me trudnoći pitali zašto sam im došla, kada sam im rekla zašto (zbog mogućih komplikacija, cerviks bla bla bla) naprosto su me primili i nastavili naručivati dalje. u ovoj trudnoći ništa nisam morala objašnjavati - i oni su mi sami kod otpuštanja iz bolnice rekli da im dođem za tri tjedna. ja sam samo odlučila sama kod kojeg ću liječnika ići - njezina je ambulanta četvrtkom i zato idem na taj dan.

dakle, možeš odabrati liječnika, ali i ne moraš - naprosto se naručiš na sljedeći pregled kod njih u bolnicu, u vrijeme kada bi ti bio i pregled kod socijalnog.

ali s obzirom na to da ti je dosad trunoću vodio dr. koji i inače radi u bolnici, što ga ne nazoveš i kažeš mu što je bilo - pa neka te on savjetuje (trebaš li doći ranije ili je za dva tjedna OK)?

sve će biti OK - malo mirovanja, još par tjedana! :buket
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la lilkillaink » 10 vel 2016, 20:13

buba sad lipo odmiruj 2 tjedna..nemoj se zezat

mlada mama inače su 130kn al sam ubola neki popust na račun njihove kartice pa su me izašle 115kn


ja još uvik ne kužim zašto se naručujete u bolnicu na pregled? jel se to mora? znam da ovde niko to ne radi, ideš u svog ginekologa dok ti ne dođe za rodit :mrgreen i onda u rodilište. i to je to od bolnice..osim ako nema neke drame prije pa moraš ležat.

ionako boga pitaj ko će me porodit..ne znam ni ko me zadnji put porodia, ničije ime ne znam, niko se ne predstavlja
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 10 vel 2016, 21:22

lilkillaink je napisao/la: ja još uvik ne kužim zašto se naručujete u bolnicu na pregled? jel se to mora?


ma ne mora se - ali znaš da sam ja ležala i u prošloj i u ovoj trudnoći. ideš kod svog ginekologa i odeš roditi - ako je sve u redu. ako nije, onda je bolnica dobra opcija. i naprosto se sigurnije osjećam kada sam u bolnici jer tamo - zlu ne trebalo - odmah mogu napraviti i dodatne pretrage.

edit: lilki, mi ne govorimo ovdje samo o rodilištu. dakle, ja idem u vinogradsku u ZG-u, koji je Klinika za ženske bolesti i porodništvo, nije samo rodilište (ne znam kako je u ST-u). dakle, s obzirom na sve probleme (a trudnoća nije uredna), najjednostavnije je da idem tamo gdje su mi radili serklažu svojevremeno, stavili me na terapiju s prvorođenom i gdje me u trudničkoj ambulanti pregledava dr. koja me je i operirala i koja me može - po potrebi - poslati na dodatne pretrage i/ili strpati na njihovu patologiju (koja je u istom hodniku s rodilištem).
Zadnja izmjena: kittyilevin; 10 vel 2016, 23:07; ukupno mijenjano 1 put/a.
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la Janja » 10 vel 2016, 23:03

Pozdrav, ja sam danas cijeli dan jedva hodala koliko me donji dio trbuha rezao i bolio. Nekako mi je najgore kad ležim pa se hoću ustati, a moram za malim stalno jurcat pa sam baš nikakve volje. Vidim da su mi noge počele naticati i ruke.
Kako vi stojite sa namještanjem za spavanje? Ja poludim nikako se namjestiti, ili kad legnem prebaciti se s boka na bok.
Sutra imam pregled redovni, nadam se da je sve OK.
Bubu samo ti miruj, ima još vremena do kraja. Ja sam u 10tt tako prokrvarila jedan dan, trajalo je vrlo kratko i prošlo, ali sam se jako uplašila bilo je dobro što je taman ginekolog radio. Nije mi znao reći zašto se to desilo. Više se nije nikad to desilo, ali zato mi je trajna terapija Duphastone.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 11 vel 2016, 11:20

Janja je napisao/la:Kako vi stojite sa namještanjem za spavanje? Ja poludim nikako se namjestiti, ili kad legnem prebaciti se s boka na bok.


banana. (onaj jastuk za dojenje) ;) spas. ali moj trbuh nije jako velik. opet se svi čude da kako sam tako dugo trudna, a imam tako maleni trbuh :roll

danas ušla u 31. tjedan :dada

cure, je l' ima tko savjet gdje kupiti kućni ogrtač, ono, da je pristojne cijene i ne-babastoga izgleda. našla sam nešto na netu, ali ima li po nekim dućanima (HM, CA ili slično)? da pošaljem nekoga?

buba, kako je danas?
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la lilkillaink » 11 vel 2016, 12:49

uhh..kotrljanje s jedne na drugu stranu..postalo je malo otežano, iako isto ko i Kitty nemam uopće velik stomak, taj pritisak u momentu okretanja bude malo nezgodan..ja spavam na anatomskm jastuku, a obični zagrlim i jedan manji među kolina XD

taman se oblačim, čekam sestru da me odveze an pregled. kiša je, a predaleko mi hodat s M..tako da će me sister bacit tamo avi ostat s M..

pitala me M jutros, oćeš danas izvadit bracu? jel ga danas mogu imat u svojim rukama? :mrgreen :mrgreen

Buba kakvo je danas stanje?
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la mlada mama19 » 11 vel 2016, 13:00

Sretno curke na pregledu danas i čekamo izvještaje :kiss

Mi smo bili jučer. Sve je super, i sve je za pet, čirnili smo se malo na 4d, i malac se taman nasmješio :srca
Ja sam na +2.
ugl. jedino mi je upisano u trudničku da imam užu zdjelicu :whew

Lilki a baš najbolje kad me pitaju koji me dr. porodio? ono? pojma nemam :lol

Janja ja hb spavam ko beba i dalje... iako imam već konkretan trbuh , lijevi-desni bok su u igri.


Kitty wow 31.tjedan :luv

Buba javi seeeee
slikaslika
Avatar
mlada mama19
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 445
Pridružen/a: 10 lip 2007, 18:01

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la Janja » 11 vel 2016, 13:15

Joj i kod mene samo bokovi, ali to okretanje je problem postao. Još mi je i nos uzastopan pa spavam skoro u polusjedecem položaju.
Zadnjih tjedan dana se ustajem po noći na WC i onda se vratim pa zjake prodajem.
Ja se nadam da će bit sve OK danas na pregledu.
Ja sam bila na zadnjem pregledu +3kg nadam se da je ostalo tako. Nemam veliki trbuh bar se meni čini.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 11 vel 2016, 21:41

kako je bilo na pregledima?

nije nam se Buba javila, nadam se da je sve OK...

meni neke mučnine krenule, ne kao one na početku trudnoće, valjda stišće trbuh želudac... ili tlak? malo se pribojavam jer sam u prošloj trudnoći na kraju imala preeklampsiju. sljedeći tjedan idem na pregled, bit će sigurno sve OK odtad.
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la mlada mama19 » 12 vel 2016, 10:43

Izvještaji s pregleda cure? Javite da se ne brinemo ;)

Vidim svakakve tegobice nas već muče, ajmo cure izgurat to do kraja.... vrijedi :mrgreen

Mene najviše muči bebino skakanje po mjehuru, jako neugodan osjećaj. Imalo me leđa zezaju zbog uredskog posla. Ostalo za sad sve fine. No pitaj Boga što me čeka kad dođem u veće tjedne.

Jutros sam se probudila sa glavoboljom :(
slikaslika
Avatar
mlada mama19
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 445
Pridružen/a: 10 lip 2007, 18:01

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la IINA » 12 vel 2016, 14:22

ključam... idete na drugi dio.
viewtopic.php?f=35&t=79142
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Prethodna

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.