Sada je: 13 svi 2024, 13:00.

Proljetne mame i bebe (1.dio)

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 29 sij 2016, 11:26

lilki, javi kako je urin! uh, mene uvijek nekako plaše te urinske beštije - iako se uglavnom izliječe uz nešto antibiotika!

moja curka (k'o sto mi rekoše jučer na uzv-u - ne vidi se da išta visi, dakle, cura je) uglavnom udara u donjem dijelu trbuha (gdje su joj nogice) ili desno poviše (rukice), dakle, izvalila se po dijagonali zdesna na lijevo. osjećam povremeno da se okreće, namješta se valjda, i puno je jača i aktivnija od prvorođene - ali ja i dalje sama, da mi nisu rekli na UZV-u, ne kontam gdje joj je guza, a gdje glavica. nemajka bila i ostala :nokti s prvorođenom sam rijetko osjećala pokrete, uvijek sam nestrpljivo čekala da joj čuju otkucaje srca - a s ovom sam po tom pitanju totalno cool - mrda se stvarno puno. :srca
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la Lucy25 » 29 sij 2016, 14:25

lilki, znači nisam jedina :) Fakat ni kod mene nema nikakve logike...imam osjećaj ko da je u nekom poprečnom položaju. Na pregled idem za 2 tjedna, ali mislim da mi ne bude radila uzv, nego tek idući put :ajme Kod mene isto nalazi urina nisu bili baš bajni, ali je urinokultura bila skroz ok i bez ikakvih beštija :dunno tak da možda nije ništa strašno.

kitty, ja imam skroz obrnutu situaciju...cure su bile puno aktivnije, a ovaj bebač je puno mirniji i više osjetim micanje nego neke jake udarce. Valjda zato jer je u skroz drugačijem položaju, a i posteljica je sprijeda pa malo ublažava udaranje. Joj sad kad kažeš za otkucaje srca, ja sam umrla od straha i to dva puta jer ga sestra s fetoskopom uopće nije mogla uloviti. Prepipala mi je svaki centimetar trbuha i nikak čuti otkucaje. Malac se nekud sakrio i nije se dao smetati. Jedva jedvice ga je uspjela uhvatit. Uf, nimalo ugodan osjećaj :shock
Melani 09.09.2004.
Lara 09.01.2006.


slika
Avatar
Lucy25
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 261
Pridružen/a: 22 ožu 2006, 15:25

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 29 sij 2016, 15:01

Lucy25 je napisao/la:Malac se nekud sakrio i nije se dao smetati. Jedva jedvice ga je uspjela uhvatit. Uf, nimalo ugodan osjećaj :shock


oh, da, I hear you, sister. :lebdi dosad s time nije bio drame (odnosno, svaki put joj teško nađu otkucaje srca, ali se ona toliko miče da zasad nemam tih strahova), ali je s prvorođenom bilo drame - sjećam se jednom, negdje sam bila 25-26. tjedana trudna, izračunalo mi puno manju maternicu + nisu mogli naći njezine otkucaje. čekanje do UZV-je je bilo valjda najdulje čekanje u mom životu.

ma, čuj, Lucy, malac ti je očito velik i nema puno mjesta u trbuhu. zato se vrti više nego što udara. sve je to OK! :kiss
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la Buba » 30 sij 2016, 12:01

Bok cure!
Uh, sad mi je lakše kad vidim da i vas lupaju nisko. He hehehe!
Ja moju lupalicu osjetim u donjem dijelu trbuha, sjedi mi stalno na mjehuru, najviše što se 'popela' bilo je oko pupka.
Jučer sam bila kod dr i kaže da je okrenuta guzom prema dolje, još je posteljica nisko i ako se ne digne može doći do problema (carski), ali da ima vremena skroz do poroda da se još digne. I kažem ja njemu da ju osjetim jako nisko a on meni: nisko je relativan pojam. I ja još ludja nego prije!

Kitty super za konačni izlazak!

Lilki koliko si sad trudna? I ja bi morala ogtt napraviti, a idem i vaditi krv radi -rh faktora, to mi je rekao u 28 tt. Sad sam 24+5.

I da, rekao mi je da se smirim, ne moram stalno ležati ali nista teško nositi i ne znam koliko puta mi je rekao da ne smijem imati odnose, na kraju sam i ja pomislila da se po tom pitanju moram smiriti, a onda me dragi razuvjerio jer se on ipak sjeća koliko je to davno bilo, hahahaha.

A što se kukanja tiče - tu sam prvak! Pušem, kukam...... ali još ne posustajem jesti! Hahahaha
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 30 sij 2016, 13:06

curke, što smo ono rekli da je za herpes? lilki, ti si ga imala? imam ga već ful dugo, nije strašno, ne znam ni kuže li drugi, ali bih namazala nečim - ne znam smijemo li klasične kremice?

moja povremeno lupne pod rebrima, ali je puno aktivnija niže. ma super je curka - stalno neke vratolomije izvodi :srca

buba, ja sam ogtt radila prije neka dva tjedna, dakle negdje 26 + nešto trudnoće.

stigla mi nosiljka za bebačicu s ebaya :joy imamo od prvorođene mei tai, ali sam htjela nešto za od rođenja (a da nije klasična marama, s prvorođenom nije prolazila marama). ovo s ebaya je neka nosiljka koju nisam prije skontala, bila je jeftina, pa, rekoh, da vidim, djeluje OK, jedino mi se čini da beba može ispasti s unutrašnje strane (OK, pazi se, ali svejedno). pogledajte http://www.ebay.com/itm/Newborn-Baby-In ... Sw8d9UwF7-

:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la lilkillaink » 30 sij 2016, 14:51

BUBA,danas sam 25+4.znaci ogtt radila u 24. tjednu. za Rh faktor ide jos u 28tt pa u 32tt ako se ne varam. Meni se posteljica fala bogu podigla sa usca.

KITTY,lose utjeces na mene :) :) sestra i ja smo neki dan opeljesile onaj Mango outlet :D sramota me..hahaha
sta se herpesa tice, ja sam stavljala pastu za zube, eventualno sta bi jos stavila da nemam pastu pri ruci,kremu za guzu sa cinkovim oksidom.one umiruju i posuse dobro.eto.znas da imam jos oziljak od tog vrazijeg herpesa,kako su mi se na kraju dva spojila u jedan..uzas
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la Buba » 30 sij 2016, 15:32

Kitty i mene si sredila s tim mango outletom! :spota :lol Sad sam išla gledati, pa sam za sebe i prvorođenu svašta nešto uzela, jer šteta je plaćati poštarinu (do 350 kn) pa smo se raspoštoljile i sad mi zlo! :shock

Samo provjeravam je li mi rano i za ogtt, pa da uzmem uputnice kad budem išla i za rh faktor. Je, rh je u 28tt.

Jučer me sestra vagala, i po njoj sam +12 kg :strah kaže niš strašno, ali sad kao trebam pripaziti... hm da.... ok, nema više nutelle u kući, ali ima čokolada i kolača, a svaki dan mi netko dolazi pa stalno neki vrag pečem....

I ja sam za herpes stavljala pastu za zube prvi dan, onda sam namazala sa kantarionovim uljem i otišao nakon 2 dana!

Kitty, gledala sam i ja tu nosiljku, čini mi se zgodna pogotovo za prve dane, a i dojiti se u njoj može vrlo praktično.. Kako izgleda u stvarnosti?
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la lilkillaink » 30 sij 2016, 18:21

ja imam mei tai isto..ja sam možda zla mama, ali nije mi padalo na pamet nosanje u tome da se smiri il nešto tako. 90% dana sam sama bila sa njom, nemam baš pomoć sa strane, i nisam mogla dozvolit da se nauči na nosanje..bila je pored mene uvik, u kuhinji na stolu dok sam kuhala i to..mei tai mi se pokaza odličan za skoknit u dućan da ne moram kolica vukljat, kad je kiša i to, doduše on ide tek od 4mj, nije mi to smetalo, jako dugo sam je nosila kasnije u njemu, kad bi išla prošetat kod svojih, onda bi je nosila ko ruksak ili na boku, ona bi me potezala za kosu i umirala o smija, ljudi se po ulici smijali...

mene sve više brine rezultat moje urinokulture, šta će pokazat, bolucka me pod desnim rebrima i slabina desna..strah me da nije bubreg možda..šta ja znam
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 30 sij 2016, 21:17

uh, lilki, javi kako je s urinom! :hug

a propos nosiljke - nisam ni ja nešto za nosanje po doma i slično, ali ne volim kolica, posebno u ovim prvim fazama, kada je beba u košari - preogromno mi je to sve zajedno, a s prvorođenom sam bila puno fleksibilnija u smislu da nikog nisam morala voditi u ili iz vrtića - pa su mi kolica opet bila ubibože (s tim da je moja prvorođena zimska beba, bilo je snijega do vrata). mislim da će mi dobro doći da sada imam neku nosiljku, upotrebljivu od početka (mei tai moramo čekati), da mi bude jednostavnije prvorođenu opsluživat' (nemajka!) ;)

Buba, nosiljka izgleda identično kao na slikama. ;) meni je jedina sumnja u tome što se ne veže nigdje oko struka, odnosno nekako mi ne djeluje suviše sigurno. ali vidjet ćemo - elastična sling marama mi je s prvorođenom bila prekomplicirana, ovo je puno jednostavnije. reviewi su posve OK. dakle, vrlo je jeftina, besplatna je dostava u HR, stiglo za neka tri tjedna od narudžbe :lebdi

uh, mango outlet je :ajme i, da, 350 kn - taman fino da naručiš više nego što ti je potrebno - a sve zbog poštarine. ja čekam prvu narudžbu... uh, našla ja još tih sajtova, ubijala sam tako vrijeme :lol

nama danas neki teški dan - MM i ja se stalno nešto svađamo, prvorođena je teška - neće jesti, neće spavati, neće ovo, neće ono, da bi prije 15 minuta zaključila da bi išla na dva kruga oko zgrade s romobilom (a ne zna se voziti...). strpala sam je u krevet :ajme
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la Buba » 31 sij 2016, 00:08

Lilki piješ lo neke čajeve? Mene je spasila mješavina čaja koju u biljnoj ljekarni kupim a zove se čaj protiv bakterija u mokraći za trudnice. Rekao mi je dr i brusnica da je dobra, al kad sam spomenula ovo rekao je super i nek to nastavim. Ako hoćeš poslat ću ti jedan paketić pa vidi....
Nadam se da će nalazi u prkos tomu biti dobri!
Kitty ludo je vrijeme pa su svi ludi.... ja sam nervozna za poludit. Mi sad doma svi super, onda najednom okrenulo na jugo i posvađali se svi 4.... klinci ljuti u krevet otišli, dragi zaspao na kaucu a ja im još svima brojim i dijelim svakome po zasluzi. ... huh....
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la dina92 » 31 sij 2016, 00:52

pozz dali je od vas nekpg mucila rubeola i znali netko od vas gdje se moze kupiti tamarind to mi treba da ju izlijecim pa ako ko zna zahvalna sam puno ako odg
dina92
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 29 sij 2016, 14:14

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 31 sij 2016, 21:32

dina92 je napisao/la:pozz dali je od vas nekpg mucila rubeola i znali netko od vas gdje se moze kupiti tamarind to mi treba da ju izlijecim pa ako ko zna zahvalna sam puno ako odg


ne znam je li ovo zalutalo ovdje... nemam informacije o rubeoli ili tamarindu... sretno!

ovdje ništa novoga - osim što je danas bio bitno ugodniji dan, fala svemiru :srca bez prepirki :oops:

trbuh mi je veliki, raste iz dana u dan :srca još malo pa 30. tjedan. brojim do 32., zatim do 34., zatim sam na konju :)

Buba, jesi li naručila nosiljku? ako želiš, mogu ti je poslikati (ali izgleda fakat isto kao na ebayu).
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la Buba » 01 vel 2016, 09:46

Kitty nisam još, ali hoću svakako. Nije skupa a vjerujem da će dobro doći, makar za nošenje po kući.
Ti si već 30.tt.... huh.... ja čekam to kao neku prvu granicu..

Mi smo jučer imali goste, došli na kavu a ostali do navečer i to me baš izmorilo... koliko god da su mi dragi ljudi, ali nisam više za ta duga druženja. ... u subotu isto neki rodjendan i jedva sam dočekala tortu, potrpala ju u sebe i digla ostatak obitelji koji su nevoljko išli sa mnom doma. Ali 2 sata maximalno mi je dosta druženja, koliko god to nepristojno izgledalo....
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la Buba » 01 vel 2016, 10:10

Cure, vi pretpostavljam imate tetra pelene. Ja moje sve podijelila, a ovih par što je ostalo koristim kao krpe :ajme I sad moram kupiti. Znate li kako se kreću cijene? Vidjela sam na netu butik Mali anđeo, cijene bijelih je 10 kom - 99 kn. Ima li gdje i jeftinijih? Računam da mi treba barem 20 komada.
I jeste li razmišljale o kolicima?
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la Buba » 01 vel 2016, 10:16

Kitty, sad naručujem onu nosiljku i cijena na Aliexpress-u je 12,48€, a na E-bay - u je $7,07 ali + poštarina $4,94. Zar nije to bilo jeftinije???
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la mlada mama19 » 01 vel 2016, 11:28

Oooooo proljetnice, pa vi ste se raspisale, sve sam pročitala al pola toga mi je isparilo :whew mozak mi se smanjio u trudnoći....


Mi smo sasvim fine, napunili 23tj, i zavidim svima vama koji ste već na 30+ ooooooo :srca
Sutra smo na 4d naručeni, i veselimo se baš ;)

Bemti nisam vas zapamtila, moram opet čitat.
no netko je rekao da je otkrio razne dječje stranice za online shoping, molim lijepo linkove :mrgreen
slikaslika
Avatar
mlada mama19
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 445
Pridružen/a: 10 lip 2007, 18:01

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 01 vel 2016, 12:00

Bubi, nisam plaćala poštarinu za Zagreb, cijena je bila 7,07 USD (znaci 50 i nešto kuna, imam račun...) vidi ovdje (nadam se da se prikazuje pravi link):

http://www.ebay.com/itm/Newborn-Baby-In ... Sw8d9UwF7-

u svakom slučaju upiši u tražilicu baby carrier, bit ce medju prvima bas ta, onda s lijeve strane ekrana nadji gdje pise free shipping - možeš kupiti i kao guest. prodaju je na par mjesta na e bayu - prokopaj malo da dobiješ najnižu cijenu (imaš opciju preslagivanja onog sto si trazila od nize prema visoj cijeni). ako negdje zapne, javi (moze i u PP), pa narucim ja jos jednu i proslijedim ti je.

tetra pelena ja imam cijelo more - ostalo od privorođene... ne moram kupovati (ni) to ;) vidi, Bubi, u Mulleru i DM-u. Muller je sigurno najjeftiniji, ali DM ima one opcije sa sniženom kupovinom od 15 posto (ako imaš knjižicu s bodovima) + učlaniš se u babybonus, pa imaš neke popuste. inače mislim da cijena jest otprilike takva - oko 100 kn za 10 komada... ali uz popust dođe malo manje. no da meni nije ostalo toliko koliko mi je ostalo - ne bih kupovala 20 komada, posve nepotrebno - mislim da je 10 skroz OK... znam da u Ikei imaju nešto nalik na tetre (koje su zapravo više kao plahtice), meni su puno udobnije za bebu http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/60203764/ (ja sam tetre ionako koristila za pokrivanje, podlogu pod bebu u AS i slično).

kolica isto imam od prvorođene - pegperego, u super su stanju, čak smo ih mislili svojevremeno prodati, predomislili se u zadnji tren. da ih nemam, sigurno ne bih za drugo dijete kupovala nove - ima odličnih na njuškalu...

mlada mama, budući da sam ja na strogom mirovanju, loše utječem na curke - svojim internet kupovinama (većinom nepotrebnim). zasad smo svi opelješili mango outlet :-)
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la Buba » 01 vel 2016, 13:07

Misliš da je dosta 10? Ja sam imala prvi put 20tak tetra pelena... I sad mi je tako žao što je brdo postova na forumu izbrisalo, tražila sam one davne postove kad smo tu kemijale što i kako treba kupiti, a više ih nema.... doduše, bilo je to prije 13 i pol godina.... :lol
Na ovom linku koji si mi poslala stoji poštarina.... A sjećam se da kad sam prvi put gledala ovu nosiljku, bila je jeftinija. Pričekat ću još malo, a ako bude rfke javim ti se pa ću tražiti tvoje usluge ;)

Za kolica nisam baš sigurna što ću, vjerojatno će to kupiti djed i baka, ja sam moja davno proslijedila, imala sam Inglesinu (mislim da je skoro cijela forumska generacija moje prvorođene - tj. naša grupa imala Inglesinu :lol ), a sad pojma nemam.... nekako mislim da poslije ove bebe neću ići dalje, pa mi s jedne strane zaista je glupo kupovati nova kolica, a onda opet... poklonjenom konju se ne gleda u zube :mrgreen
Moram sad jedan dan raščistiti podrum da vidim što još ustvari od dječjih potrepština imam, jer sam sve tamo natrpala.

Što se tiče kupovine, sad sam nakrcala "kolica" u AliExpressu, sa većinom nepotrebnih stvari, i sad razmišljam dal' da stisnem plati ili još čekam :mrgreen

A u Mangu sam kupila 2 haljinice za bebačicu :luv
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la Buba » 01 vel 2016, 13:15

Kitty našla sam bez poštarine! :joy Ali daj mi reci znaš li što znače one kratice na kraju naziva? LU, HC, FL, JK ....

edit:
Naručila sam pa što bude :lol 57 kn ;)
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 01 vel 2016, 13:52

super, buba ;) vidjet ćeš - skroz OK djeluje nosiljka, mislim da će biti korisna za početak...

a propos kolica - meni je najveći problem ona košara - koja je ogromna, jedva stane u lift. s prvorođenom mi je bila itekako potrebna jer je ona bila zimska beba, kada bismo išle vani - ipak je bilo najzgodnije da je umotam u deke i strpam unutra. s ovom se nadam što rjeđem korištenju košare - bit će lijepo vrijeme, taman za nosiljku + za kraće šetnje jaje...

što se tiče tetra pelena - mislim da sam kupila 20-ak komada za prvorođenu. od toga sigurno 10 nisam nikada otvorila niti koristila (vidjela, pregledala za ovu bebu). zato mislim da je 10 običnih tetri + eventualno te dvije plahtice iz Ikee posve dovoljno... s druge strane, ova dječica su proljetna i ljetna - za moju prvorođenu su dekice bile puno važnije...
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la lilkillaink » 01 vel 2016, 15:26

Buba ne pijem nikakve čajeve, osim tu i tamo zelenog, jer mi svi ostali izazivaju neljudsku žgaravicu..fuj.još čekam nalaz, bit će ili danas ili sutra.

šta se tetra pelena tiče, ja sam ih u prvoj t kupila 20, običnih bijelih, i uvik mi je falilo, stavljala sam joj pod glavu svugdi, i u krevetić i kolica, ja sebi na rame, pa dok sam je dojila stavila bi sebi na ruku da se ne znojimo, za široko povijanje sam stavljala po dvije..sad sam dokupila još 10komada za 80kn, od Malog Anđela, ali na sajmu kod nas kad je bia prije par miseci pa je bila i sajamska cijena, imam ih još od M, tako da bar ove nove imam za kod doktora i kad idemo van :mrgreen mislila sam u DM-u uzet možda paketić onih kaliko pelena, one su baš nježno fino tkanje, za lice i tako to..

Kolica imam Jane, od prvorođene, to su mi malo robusnija kišobran kolica, pa ću samo na mjesec - dva od prijateljice posudit košaru..iako se još premišljam. sve u svemu imam sve. robice za početak i previše, mogu dvi bebe opremit komotno :ajme dekica imam milijadru, raznih debljina i dezena..uhhh

internet shopping...tu sam velemajstor :lol
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 01 vel 2016, 19:54

da, curke, uzmite u obzir da je moja prvorođena zimsko dijete - dakle, kod nas nije bilo nikakvog znojenja i slično - 10 tetra mi je bilo uvrh glave. ali za proljetno ili ljetno dijete - da, svakako može biti potrebno više. kaliko pelene su mi bile OK, dosta korisne kod dojenje i slično.

lilki, i ti imaš žgaravice? kod mene su koma, ali ne cijelo vrijeme, fala svemiru - ipak je lakše nego mučnine... s prvorođenom su žgaravice čini mi se bile puno teže... ove saniram uz rennie ;)
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la lilkillaink » 01 vel 2016, 23:47

kitty da imam..uhh..uglavnom ih reguliram pravilnom prehranom, i da ne jedem prekasno (šta je ovih dana vrlo teško za održat).. :klanja onome ko je izmislia Rennie..spas. a uglavnom nagrabusim kad se napijem vodurine prije spavanja, onda to sve slipo pluta u želucu..fuj..a šta ću..proć će još malo :mrgreen i meni su s M bile katastrofalne, znala sam i povratit od kiseline..živi užas..sad je još i podnošljivo

stiga mi je nalaz od urinokulture..ugl. kultura sterilna, samo leukociti..zvala sam gina danas, kaže on, ako te ništa ne boli vidimo se idući tjedan na pregledu pa ćemo dogovorit šta ćemo, mislim se da mu kažem da ponovimo sada cervikalne briseve, u početku su bili dobri, al u prvoj t sam taman u ovom razdoblju imala ureaplazmu, pa ko zna :dunno nije loše ponovit.

kupila sam C vitamin, da zakiselim dole situaciju malo, sve ostalo je ok manje više, bole me istegnuti mišići na stomaku, točno na dva mista, sa svake strane isti :lol bebonja je divlji nenormalno, danas sam vrisnila koliko san se pripala..opalia me nogom baš jako..baš san se pripala.

umaram se pošteno ovih dana, počelo je pomalo :D BH kontrakcije osjećam svakodnevno, uglavnom se smire kad se i ja smirim.uhhh...sutra ulazim u 26ti tjedaaaaan
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la mlada mama19 » 02 vel 2016, 10:49

Jutro proljetnice :buket

Mene grlo boli od nedjelje baš baš :gaah i sve se mislim hoće li me više pustit na miru.... koma! Pumpam se prirodnim ljekovima al ne pomažu baš :zub

Što se shopinga tiče, za mango znam odavno :mrgreen Imate Next online ako slučajno neznate, u što sumnjam :mrgreen
Buba kakva su ti iskustva sa aliexpressom?

Lilki nek je bebo živahan :kiss i moj je, i mislim da nikad ne spava :strah
slikaslika
Avatar
mlada mama19
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 445
Pridružen/a: 10 lip 2007, 18:01

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 02 vel 2016, 11:36

lilki, ja sam s prvorođenom bila na ranitalu - toliko su mi jake bile žgaravice... i ništa nije pomagalo osim toga. sada rennie super pomogne! ali čitam da ga se smije koristiti nekih tjedan dana, ja ga uredno žvačem već 2-3 tjedna, kutija ode svakih par dana... da brinem? :lebdi
BTW, super za urin!! :joy znači, bol je vjerojatno od malca :whew

ja na + 10 :ajme jedem normalno, čak i manje, rekla bih - satru me žgaravice. OK, ne krećem se, ali svejedno. dokle ovako? :gata
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la lilkillaink » 02 vel 2016, 12:00

u prvoj t sam jela bajame, pomoglo bi mi, ali sad ne vridi ni to..ma Rennia moš koliko oćeš :D samo moraš smanjit dodatni magnezij da ne bi došlo do hipermagnezemije.. držim se uputstava na kutiji, ali stvarno ga ne trošim tako puno..malo izdržim bez..ali uglavnom ga roknem prije spvanja jer bi umrla inače.

ja svoj Mango paket očekujem u četvrtak :mrgreen a i prekjučer sam opelješila HM za prvorođenu, kupila sam joj 12komada robe za 380kn..veličine 110/116 šta će definiitvno i do godine moć nosit, jer još nema 110. eto, dva proljeća i ljeta :lol ide danas u vrtić napokon :joy

e da..kako vi stojite sa znojem? malo je grezo..al..unazad tjedan dana sam počela smrdit pod pazuhom..i to me toliko nervira..čista sam, istuširana svaki dan, nikad mi to nije dešavalo, uglavnom ujutro osjetim smrad, baš me nervira..nikad nisam navečer nakon tuširanja stavljala dezić na sebe, nije bilo potrebe, al ovo je koma..baš oni pravi znojni muški smrad, da se tako izrazim :( moram ujutro oprat pazuhe sapunom i vodom..ne znam koji vrag se događa..i da..čini mi se da sam dobila gljivice po leđima, dole na lumbalnom dijelu..svrbi me već neko vrijeme, i vidim neke bijele flekice...hebemu sve
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 02 vel 2016, 12:31

moj Mango stigao :joy. stvari za prvorođenu (isto 100-116, iako je nekih 105 cm) su odlične; moje su isto super - ali ide teško preko trbuha :p uzela sam dvije haljine i jednu bluzu da me motivira da se vratim na svoju kilažu nakon poroda :lebdi

za ovu bebicu još tražim jastuk za nošenje - našla sam na par mjesta, to mi je na početku skroz OK, umjesto vreće za spavanje, a kasnije je fora jer se koristi kao dekica.

preko ebaya sam naručila i spavaćice za dojenje i porod za sebe - kod nas su užasno skupe. dobro izgledaju ove koje sam naručila, iznenadila sam se, a cijena je bila nekih par dolara.

lilki, nemam sličnih problema - čak štoviše, inače koristim gotovo isključivo vichyjev dezić bez mirisa (ostali su mi koma, neko vrijeme mi je odgovarao l'occitane, ali mi je počeo smetati), u trudnoći čak ni taj ne koristim - jer se naprosto ne znojim. daj prije nego što odeš vidjeti što je u pitanju probaj promijeniti dezić - možda taj vichyjev da probaš (ima ga u ljekarnama)? Ph vrijednost kože se mijenja u trudnoći, tjelesna temperatura nam je standardno viša (kao kod šizofreničara, negdje sam to čitala :mrgreen), nije neobično da nam koža i žlijezde drukčije reagiraju na kemiju koju inače koristimo po koži...
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la Buba » 02 vel 2016, 12:50

Lilki super za urin! I mene pere žgaravica ali se ne usudim ništa koristiti već manje jesti... dok ne uđem u kuhinju i vidim nutelu :shock sad su mi je počeli skrivati po ormarićima, a lovi me apstinencijska kriza :lol

Mlada mama prvi put naručujem preko Ali-a, ali prijatelji stalno uzimaju preko njih i super su zadovoljni. Jutros sad dobila mailove da je pošiljka krenula na isporuku, a doći će krajem mjeseca/početkom trećeg. Ionako mi se ne žuri.. čekam Mango :lol
I nisam znala za Next, idem sad proviriti :oops:
Probaj čaj od đumbira i lagano se inhalirati...

Kitty moji dvoje su isto zimske bebice (12. i 1. mj), tako da sad i ovo nešto robice što imam od njih neće biti upotrebljivo... a svi se veselimo proljetnoj bebi da konačno možemo slaviti rođendan vani :lol

Mene nešto štreca na desnoj strani, nisko, kao u preponi, ustvari, onako oko jajnika. Jučer sam se baš uplašila i već mislila ići kod dr jer bol nije prestajala par sati, a onda se smirilo. I sad me opet počelo boljeti, a čini mi se sve da mi smeta dok sjedim, mada se ni ležečki više ne mogu namjestiti. Frka me ići na hitnu jer bi me sigurno zadržali u bolnici, pa sam odlučila do daljnjega mirovati doma i smanjiti sve aktivnosti.
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la lilkillaink » 02 vel 2016, 12:51

kitty taj od vichyja san kupila za nakon poroda, ono, da baš ne smeta miris bebi odma..trenutno koristim onaj CL bez aluminija i nekih tamo đinđa..sve je bilo ok do prije tjedan dana..ma čak se ni ne znojim da bi rekla vidi mi fleke na majci pod pazuhom..nego smrad :( baš sam tužna..nikad mi se to nije desilo..ni u prvoj t...pitat ću ginekologa idući tjedan
a dobro..nije sad ni taj smrad da se ne može stat pored mene, ali ujutro kad ga osjetim dođe mi da se ubijem. uhhhh :ajme :ajme
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Proljetne mame i bebe (1.dio)

PostPostao/la kittyilevin » 03 vel 2016, 14:03

Buba je napisao/la:Kitty moji dvoje su isto zimske bebice (12. i 1. mj), tako da sad i ovo nešto robice što imam od njih neće biti upotrebljivo... a svi se veselimo proljetnoj bebi da konačno možemo slaviti rođendan vani :lol


ja ništa novoga ne kupujem za početak - imam sve od prvorođene (12. mjesec). :oops: ali moja curka bi se trebala roditi polovinom 4. mjeseca, vrlo vjerojatno (s obzirom na sve) će doći par tjedana ranije (samoubit ću se ako prenesem nakon sveg ovog mirovanja), računam da joj neće biti vruće u tim stvarima - ionako je riječ samo o pamučnim pidžamicama, pamučnim bodyjima i slično. neće biti za kratke rukave, tako da će joj te zimske stvari biti posve OK za početak.

počela spavati s onim jastukom za dojenje ("banana"), trbuh raste, jao nema tog partnera u krevetu s kojim može biti udobnije od te banane. (znam kako je sada ovo zazvučalo :lol).
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.