Sada je: 13 svi 2024, 08:19.

Zimske mame i bebe (2. dio)

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la jopica » 16 stu 2015, 13:10

pozdrav cure,ja sam komirana.od jučer mi nije dobro.od jučer ujutro imam proljev očito sam u labosu pokupila od nekoga virus neki.jučer sam cijeli dan bila na 1bananani,tanjuru juhe.danas se ujutro izguštam u friškim čvarcima jer sam se osjećala kao bolje,jer sam mislila da mi je možda od sarme koju sam jela kod kume u subotu al očito da nije.nemam snage baš ništa raditi.iscrpljena sam.samo ležim od jutra.osjećam se ko parazit trenutno.a mališa je aktivan boli glava.nekako se nemogu kroz noć baš naspavat,već mi buša dosta smeta.morat ču stavljat jastuk pod bušu da mi bude bar malo lakše zaspati
Maruška
žao mi je što ti u tvom pitanju nemogu pomoći.mogu sam reć da jet na sv duhu odlično.svaka soba ima svoju kupaonu.al budu ti curke koje če rodit u vinogradskoj odgovorile iz vlastitog iskustva.
nego dal ste počele s pripremama za bebicu.ja oprala sve od mojih 3u1 kolica,jastuk još ljetos.sve posušila stavila u verečicu za smeće čistu naravno i to bu super ,spremno.komodu sam ispraznila,sineka starijeg prebacila u naš ormar,tak da komoda bude slobodna za braceka.a svoje kaj ne nosimo smo stavili u vakum vreće,to je odlična stvar
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la Maruška » 16 stu 2015, 14:14

Mi smo kupili komodicu, kolica, još nemamo kindač.
Oblekice imamo, trebam to oprati i popeglati.
Kindač dobivamo kao poklon, što znači da nam preostaju sitnice poput pelenica, kozmetike, dudica, bočica i tak.
Za početak imamo sve, a s vremenom ćemo pohvatati što nam još treba.
J. 9.2.2016.
slika
Maruška
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 236
Pridružen/a: 16 kol 2015, 07:07

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la jopica » 16 stu 2015, 15:19

Mi moramo madrac za kimbac,pomaljat sobu,a robica je na tavanu mislim ju krajem godine počet Prat i peglat.da moram bočicu,dudice,i robicu za izlazak iz rodilišta,grudnjake za dojenje,octanoset,tysour prasak za pupak,jednokratne gačice.
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la Maruška » 16 stu 2015, 15:34

Koja kozmetika treba za malu bebicu?
Kako se održava pupak?
Mora li se bebica mazati čime? Koju kremicu za guzu uzeti?
Mislila sam za kupanac uzeti Mustelu, stavila bih nekoliko kapi, ništa puno.

Meni vam je sve novo, prva beba pa sam totalno zbunjena.
J. 9.2.2016.
slika
Maruška
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 236
Pridružen/a: 16 kol 2015, 07:07

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la marijask » 16 stu 2015, 15:57

Maruška nemaju sve sobe svoje kupaonice, nekoliko soba ima, ja sam bila u jednoj takvoj kada sam rodila Jakova!

Da ti odgovorim na zadnji post, onako kako sam ja radila...
*za održavanje pupka sam koristila sterilne tufere i octanisept, tako su mi u rodilištu pokazali prije otpusta, svima pokažu, to mi je super
*ja ga prvih par mj nisam mazala cijelog, samo dijelove koji su se ljuštili tj čistili, a mazala čistim bademovim uljem, doslovno mi je kapljica bila dovoljna za te male nogice
*krema za guzu mi je bila i ostala naj, Pavlovićeva, 1-2 puta sam kupila original, ali bolja mi je ona iz ljekarne koju rade sami, iako ja guzu nisam mazala kod svakog presvlačenja, samo kada bi očekivala kakicu ili ako se malo crvenila, s time da nikada nije imao pelenski osip
*za kupanje prvih par mj nisam koristila apsolutno ništa, osim što sam znala skuhati malo domaće bakine kamilice da nam miriši :mrgreen kada već ništa mirišljavog nisam koristila
Ja ti stvarno vjerujem da im prvih par mj ne treba ništa od toga, obzirom koliko im je koža tanka i sve apsorbira, možda ja pretjerujem, ali meni je tako lakše, sigurnija sam :ajme znaš malo sam ziheraš ;)

I ja sam bila zbunjena, mislila sam da znam puno, a zapravo nisam imala pojma o pojmu, čudo jedno koliko je lakše u drugoj trudnoći, a kažu i s drugim djetetom!

Ja sam sljedeći uto u Vinogradskoj na profilu, pa ću vidjeti ovo zlato malo koje me gura, jedva čekam, a i da mi potvrde da je cura, nisu mi bile uvjerljive prošli puta, 2 dr su vidjele da je cura, ali sa zadrškom, sada je veća pa će biti i lakše vidjeti!
Ja još ništa nisam pripremila, samo sam pogledala što imam od robice i uvjerila se da imam baš sve, kupiti ćemo nešto novo i curičasto za izlazak iz bolnice, ostalo je sve ionako bijelo s malo plavog, ali neće njoj smetati :lol
Kimbač ima od brata, zapravo njemu moramo kupiti krevet, komodu će dijeliti, dosta je velika, kolica još moram oprati, ali to ću sve nakon Nove godine, do kraja 2.mj će opet biti prašna jer stoje na tavanu!

Kako stojite s kilama? ja sam na +7, bila bi sretnija s kojom manje, ali prihvatljivo je :lebdi
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la jopica » 16 stu 2015, 16:06

Ja sam ga kupala isključivo s niveinim šamponom 2u1,mazali smo se niveinim uljem i glavicu i tijelo.tjemenice nikad nije bilo.na pupak je isključivo Islo prvo ocranisept za počistiti ,napuštali bi ga tysour puderom stavila bi gazicu i to bi bilo to.krema za guzu isključivo pavloviceva original ili iz ljekarne svejedno je.ove sve ostale kreme užas.nama mustelini proizvodi nisu bili najbolji,em su preskupi em iskreno baš Niš posebno.
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la marijask » 16 stu 2015, 16:07

I da, pitala sam dr da li je moguć vaginalni porod kod mene, obzirom na prvi carski, proći će više od 2god, to je super, ali kod gest dijabetesa ide inducirani porod, a nakon carskog ne smije drip... kužite laganu koplikaciju?
Kaže dr može vaginalni porod, samo neka sve bude ok s tlakom!

:joy :rodj :joy
Ja sam oduševljena tom informacijom, jer želim normalan porod, bez svih onih komplikacija od zadnjeg puta! Držite fige!
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la marijask » 16 stu 2015, 16:09

jopica slažem se, Mustela kao prirodno, možeš misliti, a skupo, preskupo! Da se razumijemo i ja sam ju kupila pa sam ga kasnije kupala u njoj, ali onda sam pročitala da nije onako kako pišu
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la Maruška » 16 stu 2015, 16:09

Hvala. ;)

Ja sam s kilama okej, na +2, iako i dalje u -5 od početka trudnoće. Ne žalim se puno. Trbuh na očigled raste, ali me dosta probada u predjelu jajnika, valjda kako se maternica širi.
Muči me sve češće žgaravica, baš je noćas bila gadna. :strah

Sve u svemu, uživam, lijepo mi je, muž i ja nestrpljivo iščekujemo prinovu. On više jer će ga napokon vidjeti i primiti, mi se ipak družimo cijeli dan. :luv
Jako me zanima kako će izgledati, mislim da će biti isti muž, gledam slike druge djece po fejsu pa mi svi dečkići vuku na tate. :dada
J. 9.2.2016.
slika
Maruška
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 236
Pridružen/a: 16 kol 2015, 07:07

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la jopica » 16 stu 2015, 16:19

Ja sam s kilama na +4,vidjet ćemo u cet na pregledu.s obzirom da sam danas i jučer na sjeti valjda nisam puno dobila:P ima jopica zalihu od prije :D .znači marijask ima šanse da bu normalni porod?mene muči tlak i kosti me bile,zdjelica,leda,gđica al ne konstantno.i trbuh me zna jako stezat pa me mg spasi.nekako su mi SAD udarci u drugoj trudnoći puno puno jači baš se znam prepast kad me zvekne onak fino,baš bude uff.a kad lupi po mjehuru nesmijem ni rec kako zvijezde vidim.al to je zato kaj je SAD posteljica gušća i tvrda u drugoj trudnoći tak je pričala gin SAD na tečaju i veli zbog tog može bataljak duže zarastat.
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la sunceko29 » 16 stu 2015, 20:07

maruska neke sobe imaju kupaonicu, one gdje su 2 zene imaju, a one gdje su 3 dijele zajedničku. Ja sam s L bila u ovoj s kupaonicom i bilo mi je super plus kaj mi je cimerica bila odlicna, rodila trecu kcer i puno mi pomogla savjetima, namještala mi cice za dojenje ;)
marijask super za vaginalni porod! Ja sam imala takav i vec drugi dan sjedila i picila ko da nisam ni rodila...nadam se da ce i ovaj puta biti tako!
Kozmetiku ja nisam duuuugo koristila nikakvu, samo voda i kapljica maslinovog ulja. Za guzu od rodjenja pa i danas koristim samo domacu ala Pavlovicevu mast iz ljekarne, mama mi je doktor pa joj njene curke u ljekarni zmiksaju mast koju uz L koriste i sva djeca od mojih frendica - nikada se ni jednom nije guza ni zacrvenila.
Kaj se tice pupka nama ga je sređivala patronazna, imala sam octanisept doma no sve je to obavila patronazna.
Kaj se tice popisa za rodilište imam odličan koji sam jos dopunila mojim iskustvom - ako koja od vas treba na PP mi posaljite mail adresu pa posaljem ;)
Mi imamo sve od L. Zadnja 3 dana je L u svojoj sobi, spava u svom novom krevetu i necu se previse hvaliti da ne bi bilo no selidba u njegovu sobu je prosla neočekivano dobro. Kaj se tice robice imam tonu robe od L, prvih godinu dana sam kupovala unisex, a i kolegica mi donijela tonu robe od njene male.
Radim jos ovaj tjedan :yess pa se bacam na sortiranje robice, prat cu sve nakon Nove Godine da bude sve frisko....
U cetvrtak sam u Vinogradskoj na pregledu za štitnjaču!
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la marijask » 16 stu 2015, 23:03

Sunčeko šteta što se nikako pogoditi isti dan u Vinogradskoj
Super što radiš još tako kratko, sada ćeš uživati, baš lijepo prije Božića!

Ja si jako želim normalan porod, još imam strahove od prvog, 18.12 sam bila na pregledu, sve je bilo u savršenom redu, kao neću ja još tjedan-2, a onda 19.12 tlak 200/100, proteini u urinu i manjak plodne vode, brzo injekciju Normabela, pikaju spinalnu i na carski, nakon toga se nisam ustala iz kreveta sljedeća 3 dana, prikopčana na hrpu lijekova, urinarni kateter, ne smijem dojiti, a cice se lagano pune, da bi na kraju bile tvrde kao kamen, pa sam se još s time mučila nekoliko dana, dobila temp 39 plus visok tlak zbog kojeg sam bila na terapiji još 4 tjedna...uh kada se sjetim, zato sada svaki dan mjerim tlak, kada vidim da su mi noge naotekle odmah me frče u želucu!
Zato sada jedem bljutavo i nemasno, krećem se što više mogu, pijem Aspirin protect, on navodno pomaže da posteljica bude zdravija, ma sve samo da se to opet ne ponovi
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la jopica » 16 stu 2015, 23:03

slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la jopica » 16 stu 2015, 23:04

kratko i jasno,netreba baš tolika hrpetina svega jer ionak muževi svaki dan dolaze
dodala bi još jednokratne gačice.gel za tuširanje nisam koristila zbog straha da ne zeznem ranu.nije loš toaletpapir i obični i vlažni,labello.na sv duhu se može neograničeno piti voda i baš forsaju čim više,i prazne mjehur zato je to tako.2-3čokoladice jako dobro dođu po porodu da si vratiš energiju
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la jopica » 16 stu 2015, 23:13

Maruška je napisao/la:Koja kozmetika treba za malu bebicu?
Kako se održava pupak?
Mora li se bebica mazati čime? Koju kremicu za guzu uzeti?
Mislila sam za kupanac uzeti Mustelu, stavila bih nekoliko kapi, ništa puno.

Meni vam je sve novo, prva beba pa sam totalno zbunjena.


ja sam za prvo kupila niveinu torbu i sva ta kozmetika unutra je u principu dovoljna.izuzev ove za njegu pupka.pupak se očisti octanoseptom i štapićem za uši napudra se tysour puderom i stavi se gazica na pupak.
ja sam i mazala cijeloga i kosicu isključivo baby uljem.krema za guzu najbolja pavlovićeva.i niva sos je dobra.i dobro je imat i sudocrem pri ruci ako bi se baš zacrvenilo.
Mustela mi nije nešto ,koristila sam ju i nevalja nam kao ni pampersove pelene.prezadovoljni do nedavno sa babylove.izdajalica definitivno tommie tippie,flašice i dude avent.
trebat češ škarice za noktiće,češljić,štapići meni osobno oni baš za male bebe nisu nešto,bolji su nam bili najobičniji.
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la jopica » 16 stu 2015, 23:16

marijask je napisao/la:Sunčeko šteta što se nikako pogoditi isti dan u Vinogradskoj
Super što radiš još tako kratko, sada ćeš uživati, baš lijepo prije Božića!

Ja si jako želim normalan porod, još imam strahove od prvog, 18.12 sam bila na pregledu, sve je bilo u savršenom redu, kao neću ja još tjedan-2, a onda 19.12 tlak 200/100, proteini u urinu i manjak plodne vode, brzo injekciju Normabela, pikaju spinalnu i na carski, nakon toga se nisam ustala iz kreveta sljedeća 3 dana, prikopčana na hrpu lijekova, urinarni kateter, ne smijem dojiti, a cice se lagano pune, da bi na kraju bile tvrde kao kamen, pa sam se još s time mučila nekoliko dana, dobila temp 39 plus visok tlak zbog kojeg sam bila na terapiji još 4 tjedna...uh kada se sjetim, zato sada svaki dan mjerim tlak, kada vidim da su mi noge naotekle odmah me frče u želucu!
Zato sada jedem bljutavo i nemasno, krećem se što više mogu, pijem Aspirin protect, on navodno pomaže da posteljica bude zdravija, ma sve samo da se to opet ne ponovi


ajme ženo koji horor od poroda :strah :strah
želim ti normalan najnormalniji porod od srca :hug
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la jopica » 16 stu 2015, 23:17

sunceko29 je napisao/la:maruska neke sobe imaju kupaonicu, one gdje su 2 zene imaju, a one gdje su 3 dijele zajedničku. Ja sam s L bila u ovoj s kupaonicom i bilo mi je super plus kaj mi je cimerica bila odlicna, rodila trecu kcer i puno mi pomogla savjetima, namještala mi cice za dojenje ;)
marijask super za vaginalni porod! Ja sam imala takav i vec drugi dan sjedila i picila ko da nisam ni rodila...nadam se da ce i ovaj puta biti tako!
Kozmetiku ja nisam duuuugo koristila nikakvu, samo voda i kapljica maslinovog ulja. Za guzu od rodjenja pa i danas koristim samo domacu ala Pavlovicevu mast iz ljekarne, mama mi je doktor pa joj njene curke u ljekarni zmiksaju mast koju uz L koriste i sva djeca od mojih frendica - nikada se ni jednom nije guza ni zacrvenila.
Kaj se tice pupka nama ga je sređivala patronazna, imala sam octanisept doma no sve je to obavila patronazna.
Kaj se tice popisa za rodilište imam odličan koji sam jos dopunila mojim iskustvom - ako koja od vas treba na PP mi posaljite mail adresu pa posaljem ;)
Mi imamo sve od L. Zadnja 3 dana je L u svojoj sobi, spava u svom novom krevetu i necu se previse hvaliti da ne bi bilo no selidba u njegovu sobu je prosla neočekivano dobro. Kaj se tice robice imam tonu robe od L, prvih godinu dana sam kupovala unisex, a i kolegica mi donijela tonu robe od njene male.
Radim jos ovaj tjedan :yess pa se bacam na sortiranje robice, prat cu sve nakon Nove Godine da bude sve frisko....
U cetvrtak sam u Vinogradskoj na pregledu za štitnjaču!


napokon i ti odbrojavaš zadnje dane na poslu da više odmoriš malo i usporiš :hug
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la jopica » 16 stu 2015, 23:17

Razmišljate li o epiduralnoj'
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la marijask » 16 stu 2015, 23:25

meni su jednokratne gačice bile mrak, skineš, baciš, obučeš druge! Ja isto imam popis samo ga od nekuda moram iskopati, ja nisam ničega uzela previše niti mi je falilo, a mm je samo donio stvari za J kada smo išli doma!

Jaaaaako mi je drago što sam uzela svoj mali anatomski jastuk jer bi se uz sve još pokočila, njihovi jastuci su horor, kao da su kamenjem punjeni!

jopica hvala :kiss

Ja ću ju tražiti ako bude moguće, nemam baš ništa protiv!
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la IINA » 17 stu 2015, 09:19

maruška,
bebe se ne mažu ničime. Dapače, namazati cijelo tijelo može biti izvor problema.
Što se kupanja tiče samo voda i eventualno par kapi (ali doslovno) domačeg maslinovog ulja.
Za kosu, ako baš ima dosta kose, možeš uzeti neki blagi šampon (Mustela je ok).
Guzu isto ne treba stalno mazati. Prati je nakon mijenjanja pelene čistom vodom, osušiti i gotovo. Samo ako se krene crveniti može se staviti malo kreme, sasvim je svejedno koje (ima ih dosta koje su za tu namjenu i u biti svaka je ok).
Za pupak će ti reći u rodilištu kako i što, savjeti se razlikuju, al bitno je održavati ga čistim i suhim. Čime i kako isto nije važno.
Poanta-što manje ičega to bolje. :dada
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la marijask » 17 stu 2015, 09:40

Da, ja nisam koristila vlažne maramice, samo platnene maramice i čistu vodu, to koristim i danas kada brišem J lice i ruke!
Dok sam doma naravno, kada smo vani, imam i ja vlažne!

A ovo za guzu je živa istina, stvarno nema potrebe mazati svaki puta kod mjenjanja pelene, barem kod nas nije bilo!

Maslinovo ulje je nama bilo zakon za tjemenicu, ali naglašavam, domaće, ne rafinirano koje se kupuje u ljekarni, to ništa ne napravi jer ga očiste od svih dobrih kiselina koje baš i skidaju tjemenicu...recimo za tjemenicu smo prvo kupili Mustelin šampon baš za tjemenicu, on nam ništa nije pomogao, dok sam namazala s maslinovim domaćim, riješili smo je se nakon 2 mazanja...eto

Za pupak smo mi koristili doslovno samo octanisept i tufere da bi očistili, pustili min-2 da se osuši i opet zamotali tuferom sterilnim, nikakav prah, to je ono što sam rekla, tako su nam rekli u rodilištu i meni je to bilo dovoljno
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la jopica » 17 stu 2015, 11:05

jutro
ja priznam da sam se zeznula sa prvim što se tiče guze,i zato je možda više puta bila guza crvena.čistila bih ga kod svakog ali svkog prematanja vlažnom maramicom i mazala kremom,i zato smo puno puta imali problema.nitko me nije upozorio i jbg učiš na svojim greškama.ja sam na prvom porodu uzela epi,dobila 2 doze treću nije anestezilogica stigla jer je imala 2hitna carska tako da sam zadnja 3h sve ali sve itekako osjetila.imam namjeru i sad uzeti ako ču stići.pa neće mi valjda i ovaj porod sveukupno trajat svih 24sata,valjda bum brža :mrgreen
slažem se da je voda najidealnija za čiščenje guze.

a što se tiče torba za rodilište,ja sam uzela ruksak za rađaonu ,a kofer koji mi uopće nije ni trebao je muž doneso kad sam rodila i čekala da odem u sobu.bolje je doma sve negdje pripremiti pa muž donese.da jednokratne gačice su zakon,ni brige ni pameti sa pranjem.za izlazak u rodilište sam u nosiljku složila jastuk i robicu i to je muž donjeo taj dan kad je dolazio po nas,e da i robu moju za izlazak
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la sunceko29 » 17 stu 2015, 14:33

ja sam prvi put uzela epiduralnu i bilo mi je super. Prve trudove osjetila u nedjelju ujutro na kavi, otišli na ručak kod mojih (svi mi govorili samo neka se najedem jer ko zna kada ću opet jesti :lol ), cijelo popodne mjerili trudove (super je aplikacija Contractions za skinuti na mob), šetala, nekoliko puta se kupala u toploj kupki... tek navečer se ustabilili trudovi i kada su bili na svakih 5 minuta oko ponoći otišli u Vinogradsku. Na prijamu bila samo 2 prsta otvorena :shock zadržali me jer je porod u tijeku, šetala cijelu noć po hodniku s trudovima, ujutro u 6 sati 5 prstiju otvorena, klistiranje i u boks. Tada dobila gospođu epiduralnu i nakon cijele noći s trudovima odjednom wellness :lol ... Rodila u 13:05h.
I ja sam dugo dugo L prala guzu samo s vodom, vlažne maramice nisam koristila.
Evo popisa s mojim komentarima:

Sadržaj torbe za rodilište
- zdravstvena knjižica
- trudnička knjižica ili povijest bolesti (prakticiraju privatne ordinacije)
- knjižica s ultrazvuka
- potvrda o krvnoj grupi i RH faktoru (ako imate i druge nalaze ponesite i njih)
 ovo stavi na vrh torbe da ti je pri ruci; kada dolaziš u Vinogradsku i ako hoćeš epiduralnu to ODMAH kada dođeš reci jer ti moraju izvaditi krv da vide jel je možeš primiti (zgrušnjavanje krvi)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- papuče
- plastične papuče ili japanke za tuširanje
- jednokratne gaćice (meni su bile najbolje one mrežaste rastezljive) - 10 komada
- higijenski ulošci – Chicco za rodilje (1 paket) + VIR 80 ili slični jer su najmekši - 5 paketa – staviš jedan Chicco i 2 VIRA na Chicco
- pamučni grudnjak za dojenje bez žice ili rastezljivi pamučni top – 2 kom – meni su bili najbolji oni iz Muellera (imaš bijele i crne, mislim da su došli oko 70 kuna)
- kućni ogrtač
- spavaćica s gumbima na prednjoj strani zbog dojenja - 2 komada (+ uzmi jednu samo za porod za svaki slučaj jer im ponekada ponestane u rodilištu spavaćica)
- 1 veliki i 2 manja ručnika
- toaletni papir, vlažni toalet papir (dezinfekcijski)
- osnovna kozmetika (sapun, četkica i pasta za zube, češalj, šampon za kosu, gel za tuširanje, štapici za usi, labelo ili nesto drugo za njegu usana, vlažne maramice, krema za lice i ruke, lanolinska mast za bradavice)
- termalna voda u spreju (dobro dođe na samom porodu) – ja sam imala i labelo
- mobitel, punjač, foto aparat
- flaširana voda za piće, nešto za grickanje (obavezno – pogotovo ako fulate ručak ili večeru obzirom na porod pa pregladnite)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 Moj savjet je da u prvu vrećicu na vrh torbe staviš stvari koje će ti trebati nakon klistiranja – dezinfekcijski toaletni papir (iako ga ja nisam stigla koristiti hihi), toalet papir (često ga ima malo, a trebati će ti :-D), ručnik za tuširanje, japanke i mali gel za tuširanje da se tušneš poslije kakanja ;-)
 U drugu vrećicu stavi stvari za odmah poslije poroda (da olakšaš medicinskoj sestri koja će te tuširati i da ti ne mora prekopati cijelu torbu) – jedan Chicco uložak, 2 VIR uloška, 1 jednokratne rastezljive gaćice, ručnik, gel za tuširanje i spavaćica

- u nekim rodilištima potrebno je nabaviti ogrtač, kapu i navlake za jednokratnu primjenu za boravka u rađaonici za tatu
- pohranjujete li matične stanice potrebno je ponijeti i preventivnu kutiju za uzimanje krvi iz pupkovine
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- izdajalica (mozda i neće biti potrebna ali često dobro dođe) – meni su sestre puno pomogle s cickama plus cimerica koja je rodila treće dijete pa je imala ful iskustva
- u nekim rodilištima potrebno je donijeti i potrepštine za bebu (pelene, vlažne maramice...) – uzmite jer često nestane 1 paket pelena broj 1 i 1 paket vlažnih maramica za svaki slučaj (nek vam to muževi donesu kada prvi puta dođu u posjet da ne nakrcavate torbu bezveze)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Osnovno pravilo jest - ne nosite previše - obično su ormarići mali, a u svim bolnicama vlada pravilo da zbog održavanja higijene sve stvari trebaju biti smještene u ormariće.
Na porod dođite bez laka na noktima i nakita (savjet od moje lude sestrične: svakako stavite vodotpornu maskaru da lijepo izgledate na slikama poslije :-D)

Za izlazak iz rodilišta

- autosjedalica 0-10 ili 0-13 kg mora zadovoljavati ECE R44 standard
- uz jednokratnu potrebna je i pelena za široko povijanje (ovo savjetuju u Vinogradskoj da se bebe prvih mjesec dana široko povijaju – s tetra pelenom, budu vam pokazali)
- 1 body
- 1 odjelce (ovisi o godišnjem dobu i temperaturama)
- 1 vestica ili djemper (ako je hladnije)
- 1 pamučna kapica
- 1 dekica
- 1 tetra pelena
- 1 par čarapica, ako je odjelce bez čarapica ili ako je hladnije
+ obleka za tebe
 Moj savjet je da sve ovo složite unaprijed pa vam muževi donesu kada izlazite iz rodilišta (tu mislim i na obleku za vas i bebicu – frendici muž nije donio cipele hahaha)

Oprema za bebu

- krevetić
- madrac
- 2-3 donje plahte sa gumicom
- nepromočiva navlaka
- 2 kompleta posteljine, odnosno navlake za poplun
- 1 dekica
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 meni je bio i super onaj jastuk na nošenje pogotovo kada krenu Babinje pa da ne dobijete slom živaca kako ekipa drži/ne drži glavicu od bebe :-D

- kadica za kupanje
- podloga za presvlačenje
- 3 veća ručnika sa kapuljačom
- termometar za kadicu
- škarice sa tupim vrhom
- četka za kosu (ful korisno ako dobije tjemenicu – tada samo namažite kosicu s malo maslinovog ulja i iščetkavajte)
- nekoliko rukavica za kupanje
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- krema ili mast za guzu
- baby ulje - dobro je bademovo ili čisto maslinovo ulje – iako ja sam L ohoho prala samo u vodici s kapi maslinovog ulja
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- sterilne komprese za pupak
- 3% hidrogen, alkohol ili fiziološka, ovisno o preporuci u rodilištu
- octenisept spray ili ništa, ovisno o preporuci u rodilištu (Vinogradska preporuča ništa, patronažna mu je sredila pupak kada je došla)
- toplomjer
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- pelene (platnene ili jednokratne)
- vlažne maramice ili pamučne gazice za brisanje guze (20 kom) – ja sam L dugo prala guzu samo s vodicom i to s onim malim pamučnim gazicama koje ima sada svugdje za kupiti (izgledaju ko tupferi za čistiti lice no veći)
- 20-40 komada tetra pelena ili gazica
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- autosjedalica 0-13 kg
- kolica, nosiljka (marama, sling) ili klokanica – ja imam Babybjorn no stavila sam ga unutra tek sa 6 mjeseci. S drugim djetetom sam rekla da ću probati maramu (uzet ću Boba wrap) otkad se rodi jer L nije htio obzirom da sam ga probala staviti s nekih 4 mjeseca
- dekica za kolica
- ruksak ili torba sa stvarima za presvlačenje

Odjeća za bebu za prvih mjesec dana

- 5 bodića vel.56 i isto toliko vel.62 (najzgodiji su bodići-benkice koji se kopčaju na preklop)
- 3, 4 odjelca (zavisi o godišnjem dobu kakvo će biti) vel.56 i isto toliko vel.62
- 1, 2 vestice ili džempera vel.56 i isto toliko vel.62
- 1 jaknica (zavisi o god. dobu)
- 1,2 pamučne kapice
- 3 para čarapica
- pamučne rukavicice za bebe
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 ja sam definitivno pretjerala s ovime :-D

Namjeravate li dojiti dobro će vam doći - ja sam L dojila godinu dana i nisam ni kupovala bočice, sterilizatore i ostale stvari ako ne ide dojenje..
- izdajalica
- ulošci za dojenje
- grudnjaci za dojenje
- jastuk za dojenje

Ne bude li išlo s dojenjem i odlučite li se za adaptirano trebati će vam:
- bočice
- dude
- sterilizator
- četka za pranje bocica
- grijač za vodu
- termosica

Nadam se da će vam biti od koristi :kiss
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la jopica » 17 stu 2015, 15:06

Sunceko super si sve napisala.a ovo s maskarom :D lude li sestrične.
Ja bi sam rekla da ne kupujete sterilizatore jer je to zaista bacanje love.stavi se duda,onaj čep i ventilic ja velim od flasice u vodu i prokuha se na štednjaku.rade kupite za te novce koje bi dali za sterilizator inhalator tipa medikoel,arrianu(ima je na Njuškalu duplo jeftinije),to će vam dobro doc kasnije.to je opet sam moje misljenje
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la marijask » 17 stu 2015, 17:15

hahahahahahahaha vodootporna maskara!!!! :hahaha :hahaha vrh
ja sam bila sretna kada su me nakon 3 dana konstantnog ležanja počešljali i istuširali!

Sunčeko popis je odličan! Tako nekako sam sve i ja nosila, samo mi dosta toga nije trebalo zbog carskog tj zbog ležanja u intenzivnoj!

Ni ja nisam kupovala ništa za hranjenje na bočicu, mislila sam ako dojenje neće ići onda ću kupovati što treba! Sva sreća moj J je veliki cicoljubac, još uvijek ih pogleda i tako im se s ljubavlju nasmije :hahaha :mrgreen

Ovo za inhalator se slažem, mi imamo Medikoel, genijalna stvar, toliko puta nas je spasio, čim krene nos ili kašalj, mi krenemo s inhaliranjem i uglavnom stane na tome, samo jednom je prešlo u bronhitis!

Što se nosiljke tiče, mi imamo Manducu, genijalna stvar, a posuditi će mi sestrična i maramu, nju ću koristiti prvih mj, mislim da će mi dobro doći uz njih dvoje, nju kod sebe i trči za njim!
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la Maruška » 17 stu 2015, 19:42

Hvala vam na savjetima. Budemo se u hodu nekako snašli.
Što se dojenja tiče, nadam se da će nam ići.
Svakako planiram kupiti izdajalicu od Aventa jer s njegovih 6 mjeseci idem raditi pa bih se izdojila da mali ima barem jedan obrok dok mene nema.
Ali, vidjet ćemo. Ako dojenje neće ići neću padati u nesvjest, događa se.
J. 9.2.2016.
slika
Maruška
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 236
Pridružen/a: 16 kol 2015, 07:07

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la marijask » 17 stu 2015, 22:04

Niti nemoj, najgore što možeš je da si stvoriš pritisak, pokušaš, napraviš što možeš, pa kako bude!
Imaš ovdje nas koje smo to prošle, imaš Rode, biti će kako bude! ;)

Zašto ćeš se morati vratiti na posao tako rano?
slika

slika
Avatar
marijask
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 svi 2013, 13:02

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la jopica » 17 stu 2015, 22:22

I mi imamo medikoel i odličan je i za nas i za I.
Što se izdajalice tiče meni avent ništa nije vukla i kupilla sam tommie tippie.ta vuče ko luda i začas sam gotova.
Da Müller ima super grudnjake po 75kn al se nadam da ću ovaj put imat sreću i naći crni.
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la jopica » 17 stu 2015, 22:24

I mene zanima zašto se moraš tako rano vratit na poso.
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Zimske mame i bebe (2. dio)

PostPostao/la Maruška » 18 stu 2015, 10:31

Imamo stambeni kredit, a naknada drugih 6 mjeseci je mizerna.
To je jedini razlog. Stambeni kredit je za tisuću kuna veći od te naknade.
Moja je plaća veća nego muževa pa će drugih 6 mjeseci on biti doma s bejbijem. To je bolja solucija financijski nego da sam ja doma.
Daleko od toga da ne bih željela, uh, već mi je sad knedla u grlu zbog toga, ali tako mora biti.
Budu se njih dvojica plus pesek družili i povezali još bolje, ne brinem se.
J. 9.2.2016.
slika
Maruška
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 236
Pridružen/a: 16 kol 2015, 07:07

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.