Sada je: 12 svi 2024, 15:22.

krvna slika u trudnoci

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

krvna slika u trudnoci

PostPostao/la ana1990 » 29 sij 2016, 13:14

Pozdrav svima. Molila bih one koje su radile krvnu sliku na pocetku trudnoce da mi napisu sto se tocno vadi. Ja sam isla privatno u lab i vadila sam kks, glukozu i zeljezo, medutim doktorica je rekla da to nije sve sto joj treba. Poslala je uputnicu u lab u dom zdravlja ali ja nikako zbog posla ne mogu stici tamo u vrijeme kada se vadi krv pa moram opet privatno, a ne znam sto sve trebam izvadit.
slika

slika
ana1990
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 29 sij 2016, 13:05
Lokacija: Zagreb

Re: krvna slika u trudnoci

PostPostao/la dina92 » 29 sij 2016, 14:21

pozz ako neko ima iskustvo sa rubeolom neka mi se javi naime imam ju vec godinu dana dva pobacaja zbog nje sam imala nikako ne mogu da je se rijesim nema lijeka ako neko zna nesto neka mi se javi :-(
dina92
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 29 sij 2016, 14:14

Re: krvna slika u trudnoci

PostPostao/la IINA » 29 sij 2016, 17:47

pozdrav, dina i dobrodošla na forum :zivili
Teško mi je odgovoriti na tvoje pitanje, jer mi je sasvim nejasno.
Naime, rubeola je akutna, vrlo blaga, zarazna bolest koju uzrokuje virus.
Simptom koji se najduže zadržava jest otečenost limfnih čvorova, ali I to samo dva do tri tjedna. Bolest nikako ne može trajati godinu dana pa shodno tome ne mogu odgovoriti na tvoje pitanje.
Napiši detaljnije o čemu se radi, možda bude jasnije.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: krvna slika u trudnoci

PostPostao/la IINA » 29 sij 2016, 17:52

Ana, ovo su pretrage koje se preporučaju obaviti pri prvom pregledu:
: kompletnu krvnu sliku (KKS), seroreakcije na lues, krvnu grupu i Rh faktor, testove senzibilizacije u Rh negativnih trudnica, kompletni pregled mokraće (tzv. sediment urina), urinokulturu s antibiogramom, vrijednost glukoze u krvi natašte.
Krvna grupa i rh faktor obavlja se u Petrovoj 3, ako si iz Zagreba.
Urinokultura je potrebna ukoliko na to ukaže analiza mokraće.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: krvna slika u trudnoci

PostPostao/la snowwhite » 29 sij 2016, 19:57

Sto se tice lab. pretraga uvijek mozes traziti doktora ispis uputnice.
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: krvna slika u trudnoci

PostPostao/la ana1990 » 29 sij 2016, 22:26

snowwhite je napisao/la:Sto se tice lab. pretraga uvijek mozes traziti doktora ispis uputnice.


Nisam znala da mogu trazit da mi je ispise. Mislila sam da ce u privatnoj poliklinici znati sto se sve vadi ali su mi oni rekli samo KKS, glukozu i zeljezo.
KG i ovo sve sto se u Petrovoj radi sam vadila u prvoj trudnoci i sada me nije slala ponovno.
Nazvat cu je u ponedjeljak pa cu pitati sto tocno da izvadim.
slika

slika
ana1990
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 29 sij 2016, 13:05
Lokacija: Zagreb

Re: krvna slika u trudnoci

PostPostao/la dina92 » 31 sij 2016, 01:50

IINA je napisao/la:pozdrav, dina i dobrodošla na forum :zivili
Teško mi je odgovoriti na tvoje pitanje, jer mi je sasvim nejasno.
Naime, rubeola je akutna, vrlo blaga, zarazna bolest koju uzrokuje virus.
Simptom koji se najduže zadržava jest otečenost limfnih čvorova, ali I to samo dva do tri tjedna. Bolest nikako ne može trajati godinu dana pa shodno tome ne mogu odgovoriti na tvoje pitanje.
Napiši detaljnije o čemu se radi, možda bude jasnije.




pozz i hvala puno na odg naime ja jesam zakacila taj virus negdje simptoma nikakvih nisam imala dok nisam zatrudnila dva spontana i nakon dva spontana otkrili da imam taj virus i vec godinu dana dvaki put pozitivan nalaz a kako kazu lijeka nema jer organizam sam mora da stvori imunitet na taj viruso jest da stvori antitijela al eto ja vec godinu dana mucim se s tim pa me zanima jel iko imo iskustva s tim nisam valjda jeina na svijetu :-(
dina92
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 29 sij 2016, 14:14

Re: krvna slika u trudnoci

PostPostao/la Gabi18 » 01 vel 2016, 23:20

Bok, nemam iskustva sa rubeolom ali imala sam neku frku sa mogućom toksoplazmom tako da sam radila TORCH test iz kojeg se između ostalog vidi i postojanje antitjela na rubeolu. Kod mene su postojala zato što sam cjepljena onim redovnim cjepivima kojim je pretpostavljam većina nas cjepljena i docjepljena u osnovnoj školi. Čudno mi je da ako već postoji cjepivo za rubeolu a kod tebe je slučaj da nemaš imunitet i imala si dva spontana zbog toga da ti niko nije spomenia mogućnost cjepljenja ili šta ja znam...
Gabi18
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 01 vel 2016, 22:59


Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 3 gostiju.