Sada je: 28 ožu 2024, 10:39.

Dojenje i spavanje-pomoc

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Dojenje i spavanje-pomoc

PostPostao/la DaisyLove » 29 kol 2020, 17:42

Pozdrav,imam par pitanja i nadam se da ce te mi pomoci,naime beba od 29 dana starosti,stalno doji,i slabo spava. Traži sisu svakih 20ak min do pol sata,i kad dodji,doji nekoh 5-7min aktivno,potom zaspe i dalje samo cucla,i kad ju spustim da spava ona se automatski budi,tako da se dan sveo na dojenje i nespavanje,pa me zanima da li je moguce da se ne najede dovoljno i zato iznova trazi sisu,i da zbog toga ne spava;a navecer kad ju legnem,spava nekih 4-5 sati u komadu

Babica mi je preporucila da navecer ubacimo jednu bocicu dohrane nakon dodjenja da bi mogla noc spavati,pa da li da to radim,
I da napomenem zeljela bih ju iskljucivo dojiti
DaisyLove
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 29 kol 2020, 17:32

Re: Dojenje i spavanje-pomoc

PostPostao/la Hajdi » 29 kol 2020, 19:33

Pozdrav! Dosta je prošlo od mog zadnjeg dojenja pa da malo osvježimo.

Puno smo pisale ovdje:
Uvijek aktualne teme o dojenju

Važno je da dojenče ima dovoljno pokakanih i popišanih pelena. Kako je s dobivanjem težine?

dobar pokazatelj da dijete dobiva dovoljno za jesti je 6-8 mokrih pelena i 2-5 stolica dnevno,
ponekad broj stolica varira zavisno o starosti dijeteta i probavnom sistemu ali dijete bi uvijek moralo imati oko 6-8 mokrih pelena u 24 sata - nakon 3-5 dana starosti.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Dojenje i spavanje-pomoc

PostPostao/la Mala Bornica » 29 kol 2020, 21:19

Koliko se sjećam, važno je i da beba isprazni dojku prije nego joj se ponudi druga, jer je masnije i zasitnije mlijeko pri kraju.
Ako tako često jede, mislim da je ok da se svaka 2-3 sata mijenja dojka koju beba siše.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15989
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Dojenje i spavanje-pomoc

PostPostao/la folne » 29 kol 2020, 23:12

Uz to sto su cure napisale, ako beba nije nezadovoljna, cendrava, lose volje, mozda jednostavno imas bebu koja ce tako non stop dojiti. Moji su bili takvi, prvi pogotovo. Kad se pomiris s cinjenicom daj je to jednostavno takvo dijete bit ce ti lakse jer se neces non stop preispitivati radis li sto pogresno. Taj moj stariji sada ima 20 godina, ali jos cuvam rokovnik u kojem sam zapisivala kad i koliko doji i koju dojku pokusavajuci naci reda i smisla u tome. Odustala nakon par dana. :lol
Beba je jos mala, jos uvijek se uhodavate ponuda/potraznja.
Plus, uzmi u obzir da su vrucine, beba se znoji i moze i radi toga cesce dojiti.

Sretno i sto opustenije. Uzivaj u prvim danima, tako brzo prolete...
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no


Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.