Sada je: 21 svi 2024, 00:32.

Mokre pelene

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Mokre pelene

PostPostao/la marcy » 07 lis 2002, 22:59

Šta znači 6-8 mokrih pelena?<
>Moraju li biti jaaaaako mokre ili se računa i 1-2 mokrenja u pelenu kad nije tako teška!<
>Ja već ne znam kako bih saznala da li je Sara dosta sisala pa sam vagala zmazane pelene i ispalo da u 24 sata izmokri i pokaka 500-600 grama (obično ima 1 stolicu dnevno) ! <
>Jel to dosta? <
>Prekosutra konačno idemo doktoru, pa ću vidjeti koliko je dobila u ovih mjesec dana. Prije 1,5 mj. totalno sam izbacila flašicu i baš me zanima koliko će vaga pokazati obzirom na to da su Sarini podoji super
zi, sve gotovo za 6 minuta, ali zato guta koda će joj netko otet cicu! <i>Edited by: marcy at: 10/7/02 10:09:13 pm<
></i>
marcy
 

Re: Mokre pelene

PostPostao/la Sandra30 » 08 lis 2002, 07:25

Ulij 120ml vode u suhu pelenu - to bi bila normalno mokra pelena.<
>Ja mislim da vama dojenje ide odlicno, jedino jos da se ti opustis <i></i>
Sandra30
 

Re: Mokre pelene

PostPostao/la Webmama » 08 lis 2002, 10:27

sandra sa do
im savjetom <
><
>ajme da sam se ja uzrujavala dok sam dojila Karlu.... <
>njoj sam samo tri puta dnevno mjenjala pelene, a kakala je jednom u tjedan do deset dana.... a da je samo vidis koja bucka, a da ne velim da mi je uvijek tako halapljivo cucala, da je poslije o
oka obavezno uvijek polovinu (bar se meni cinilo) mlijeka izbacila u "bljuckanju" - mada je to meni vise slicilo na povracanje nikad je nisam mjerila, ali sam joj na svako kenjkanje prvo ponudila cicu...<
><
>Mislim da je to problem kod mama, ne znam koga slusaju svoje mame, bake ili doktore, pa odredjuju vremenski ili ne znam kako dojenje i o
oke, ali moje misljenje je da cica nije samo hrana bebi nego SVE, dok ne pocne komunicirati na druge nacine. Dakle, nudite bebi cicu uvijek, kad je nemirna, kad cendra, kad trazi, ako nece budite bez
ige - znaci da nije gladna, onda tek isprobajte druge metode, mozda je pelena u pitanju ili joj je vruce/hladno ili nesto drugo, ali uvijek prvo cica...<
><
>Kaj ti mislis Sandra??? Mame&Bebe<i></i>
* Snježana Mehun: "Zamijenila Hummera za Twinga, ipak manje troši..." *
* Sve što je dobro, nije nužno zdravo - kaže ona... *

TKO ŽELI POPUT MJESECA BITI IZVOR SVJETLOSTI, MORA POPUT MJESECA I DOPUSTITI DA PSI NA NJ LAJU.
Ako ne znaš kamo želiš stići, gdje god dođeš doći ćeš pogrešno.
Avatar
Webmama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1992
Pridružen/a: 25 sij 2001, 17:21
Lokacija: Tu i tamo

Re: Mokre pelene

PostPostao/la Sandra30 » 08 lis 2002, 10:51

Sto ja mislim?<
>Muz i ja cicu zovemo Velika tjesiteljica ili Rjesenje za sve probleme <
>Citala sam ovdje kako mame s djecom koju boli stomak ne daju djeci cicu uvijek, nesto da se mlijeka ne pomjesaju i sl. Meni je cica narocito u tim stomakobolnim situacijama bila na gotovs <
>Bas ko i ti, sisu sam stvarno uvijek prvu nudila ako bi beba bila nemirna i ne gledam na sat vec ili u bebu ili u TV dok bebica papa <i></i>
Sandra30
 

Re: Mokre pelene

PostPostao/la Webmama » 08 lis 2002, 10:55

znas da mi je danas ponekad zao sto vise ne mogu samo ponuditi cicu kad su nemirni ili cendravi pa da rijesimo problem, nego sve moras objasnjavati Mame&Bebe<i></i>
* Snježana Mehun: "Zamijenila Hummera za Twinga, ipak manje troši..." *
* Sve što je dobro, nije nužno zdravo - kaže ona... *

TKO ŽELI POPUT MJESECA BITI IZVOR SVJETLOSTI, MORA POPUT MJESECA I DOPUSTITI DA PSI NA NJ LAJU.
Ako ne znaš kamo želiš stići, gdje god dođeš doći ćeš pogrešno.
Avatar
Webmama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1992
Pridružen/a: 25 sij 2001, 17:21
Lokacija: Tu i tamo

Re: Mokre pelene

PostPostao/la marcy » 08 lis 2002, 20:46

Ma ja isto uvijek nudim cicu, ali njoj je ona baš izvor hrane i ništa drugo, neće se maziti na cici, neće se uspavljivati ni dudati, daj klopati i pusti me na miru!:"> <i></i>
marcy
 

Re: Mokre pelene

PostPostao/la lastavica » 08 lis 2002, 23:49

Ovo sa sisom i kod nas pali. Čak i kad ima grčeve, lakše joj je kad je na sisi. Uglavnom kad ne pali tatino rame, uleti mama sa sisom i riješi plakanje. <i></i>
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Mokre pelene

PostPostao/la marcy » 09 lis 2002, 17:16

Bili smo danas na vaganju i za mjesec dana Sara je dobila 700 g! Ja zadovoljna! <i></i>
marcy
 


Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.