Sada je: 17 svi 2024, 14:41.

MRKVICA - PARTE CUARTO (ili cetvrti dio)

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re:

PostPostao/la Franka » 08 pro 2002, 01:55

Trčali mi... imali smo čitavu priču do tamo, 4 tramvaja presjedanje (moj tata je išao s nama), on plače u tramvaju, a kad ih vidi da idu, fasciniran je. Ja pala u blato, ma 100 čuda. Ali medalju smo dobili <
>Zaspao je danas tek u 3, pa smo ga kasnije navečer stavili spavati. Došla sam samo vidjeti kakav recept možda za njega za sutra, više sam sva očajna, ništa mi neće jesti. Samo Hipp i Frutek kašice, i onda mu svako malo dam to, da bar nešto pojede. Hoće i palentu uz to. Ali meso, povrće, ribu, ništa neće. <
>Čujemo se... Lijepo proslavite tatin rođendan! <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re:

PostPostao/la djecakovamama » 08 pro 2002, 01:58

Mi danas jeli crvenu lecu i krompir, on to jako voli a i ja sam sretna da to pojede jer je zdravo.<
>cestitke za medalju <
>Rodjendan je prekosutra ... necu raditi tortu ... nesto cu drugo smisliti .. <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Sta kuhamo za rucak

PostPostao/la djecakovamama » 11 pro 2002, 00:38

Rucak ... Zvonimir ti jako voli juhicu i sad sve sto mu dajem je i juhici, sad vise ne gnjecim vec su to komadi cca 1,5x1,5 cm.<
>Meseko mu sjeckam.<
>Sad zadnjih dana sve jede sam i ja ga pustim u pocetku kad je gladan i do
o se snalazi, ali i ja mu ubacujem.<
>Ima trenutaka kad ga hrana nikako ne zanima pa ga ne gnjavim. I sto ga manje gnjavim, to mi bolje jede. Ali, isto tako, ne "sazalim" se kad je vrijeme rucku i ne dam mu ni keks ni nesto slicno. <
>Skontala sam isto da, ako ima DOBRU uzinu ujutro, da rucak mogu lijepo baciti.<
>Tako da poslije kakaa (8 ujutro), pojede neku vocku oko 10 i ruca u podne. Spava od 13,00 - 14,30 ~ 14,00. i uvijek se popodne probudi sa njam-njam, pa mu tad dam "jacu" uzinu (banana&keks; hruh&puter&sir; mladi sir&vrhnje&kruh; jogurt&cornflakes ili muesli; i sl.). sad nije nam ovo bas pravili, svaki dan, naravno ima odstupanja ...<
>Jos jednom jede voce oko 17,00 i kasicu u 19,30. <
><
>Za rucak, najcesce:<
>- prokulice + krompiric + dio batka<
>- karfiol + -ll- -ll- <
>-
okula+ mrkvica + zumance<
>- mahune + janjetina + riza<
>- spinat + krompiric + kukuruzni griz<
>- puricu radim rijetko jer je ovdje bljak<
>- ne mogu se vise sjetiti <
><
>Inace, ovdje je uzas hladno, po danu -8 st., ali mi i dalje idemo vani 2x, samo smo krace nego inace. zvonimir sve vise i vise prica, lud je za knjigama i jako puno citamo i tako mi je lijepo kako sve upija sto mu govorim <
>Idem citati forum, cujemo se papa<
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re:

PostPostao/la Franka » 11 pro 2002, 01:26

Samo da se javim, imam veliku gužvu na poslu ovaj tjedan pa ne stignem otvoriti net.<
>Kako ste vi, kako je prošao tatin rođendan?<
>Naš tata danas nije pravi, loše mu je, izgleda da ima temp. Inače jučer smo se odvažili i otišli u kazalište to je nakon duuugo vremena bio večernji izlazak. Gledali smo balet (dobila sam karte, ne bi se baš ovako sjetili ići na balet), Tin je plakao kad smo odlazili... čuvali su ga m. roditelji. Sve bi bilo super da je završilo oko 9 kako sam ja mislila da hoće, a ono 3 čina, nikad kraja, a ko za inat iscurila mi baterija u mob i nisam mogla nazvati da vidim kako je. Ja sam htjela poslije 2. čina kući, na kraju smo ipak ostali, ali sva sam se izgrizla. Došli smo doma trčeći, a on spava... Da me malo zvao i zaspao. Nisam se tome nadala, mislila sam da nema šanse. Eto, tako i trenuci kad bi se trebala opustiti prođu u nervozi i
izi.<
>A čeka me još jedan izlazak, sad u četvrtak idem na večeru sa bankom. To će ga tata počuvati. Uteći ću čim budem mogla. <
>Jako se srami pred nepoznatim ljudima, a ako mu se učine opasni i plače. Uglavnom ga moram uzeti k sebi čim je netko novi prisutan.<
>Eto toliko... nikako da ti kažem da ti je super ova sličica s delfinima. Puse! <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re:

PostPostao/la djecakovamama » 11 pro 2002, 01:40

Tatin rodjendan . jednu partiju remija i svak na svoju stranu al zato mi je torta bas uspjela <
><
>Zvonimir ne voli bas puno strane ljude - ali ih se ne boji, samo pilji u njih i nece nista da kaze <
>A prolaznike pozdravlja, to sam ti pricala<
><
><
>Bas mi je drago da ste malo izasli, blago vama .. i odi se provedi u cetvrtak, vidis da moze i bez vas Mi smo gori od njih, jelda?<
>Sta cete za NG?<
>Pozdravi Goranu i nek ozdravi ... i K je malo prehladjen <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re:

PostPostao/la Olivera » 11 pro 2002, 06:46

djmama ovde -17 i idemo napolje svaki dan tek toliko da vam dam elana i za vase izlaske na -8.<
>Cituckam vas pozdrav Tincicu i Zvoncicu a i mamama naravno. <i></i>
"Mother is not the person to lean on, it is the person to make the leaning unnecessary"
Avatar
Olivera
nema plastike
 
Postovi: 5170
Pridružen/a: 05 sij 2002, 20:16
Lokacija: Canada

Re:

PostPostao/la Franka » 14 pro 2002, 00:54

Ajoj, sve nešto novo na ovom ezboardu, uopće se ne snalazim... wow baš je super<
>Ja samo da se javim da sam živa, ali ne baš i zdrava... neka me prehlada smlavila, šmrčem, oči crvene, grlo boli...maloprije sam popila i tabletu za sniziti temp.<
>Jučer sam bila na domjenku i dijete nisam vidjela čitav dan. Tati je super zaspao i jednom se probudio dok sam ja došla (već u 11, kad su prvi otišli), i čak je i to prošlo bez problema. Kaže tata da me nije ni spomenuo. Evo baš prolazi pa kaže da napišem kako ga je majstorski uspavao. Po noći kad se probudio i vidio me rekao je cika, cika pa je malo pocikao i zaspao dalje.<
>Danas je loše jeo, jučer do
o, i tako, kako mu se da.<
>Inače nam pada nakon poledice koja je jučer bila, pa ćemo sutra, ako mi bude bolje ići raditi .<
>Eto stigla zima u sve krajeve svijeta.<
>Olivera, -17????? To definitivno nije zemlja po mom ukusu, kako to izdržavate...<
>Pozdrav Zvoncu, Luki i svoj ostaloj dječici!!!<
> <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re:

PostPostao/la djecakovamama » 14 pro 2002, 01:03

Ajde, Franka, drzi se <
><
>Mi smo OK, ali se sad definitivno ne odljepljuje od mene D"> . Danas smo bili kod moje seke i uradoli tonu kolacica , tako da mi se fino puni ormaric u kuhinji.<
><
>Evo Tinu 18 smajlica za 18 mjeseci <
><
>A i mom Zvonimiru <
><
>A Luki suncani .. <
><
>A i svima koji nas citaju pahuljica iz Praga <i>Edited by: djecakovamama  at: 12/13/02 11:04:59 pm<
></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re:

PostPostao/la Franka » 14 pro 2002, 23:06

Ajme djmama, ja se sramim do neba, tek kad sam pročitala tvoj post sam se sjetila da mi dijete ima godinu i pol! Baš sam prava...<
>Idem ga sad polako spremati za spavanje, jutros mi je spavao do pola 11! <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re:

PostPostao/la Olivera » 15 pro 2002, 01:14

kako ste mi slatki kad se medjusobno cestitate,pridruzujem se i ja <
>Inace Franka sve je stvar navike a koja kontradiktornost da ovde nikad nisam obukla debeli dzemper i da uvece kad izlazimo ispod kaputa nosim na primer svecanu majcu na
etele (moja mama kad je gledla slike pre nego sto je ovde dosla mi rekla 'SINE STA JE S TOBOM TI SI STALNO GOLA) <
> <i></i>
"Mother is not the person to lean on, it is the person to make the leaning unnecessary"
Avatar
Olivera
nema plastike
 
Postovi: 5170
Pridružen/a: 05 sij 2002, 20:16
Lokacija: Canada

Re:

PostPostao/la Franka » 15 pro 2002, 18:23

Hvala Olivera!<
>Kod nas i danas pada snijeg a meni baš nije do
o... danas tj. sinoć me počeo i trbuh nešto boliti, a jučer mi je išla i krv na nos, uvijek kad sam jako prehladjena mi se to događa. Mislim da sam naslijedila od tate osjetljive kapilare.<
>Tin je i jučer i danas bio u šetnji s tatom, danas su išli do druge bake i dede. Kaže tata da dok hodaju da stalno nešto priča i da je baš smiješan.<
>Ja sam mu za to vrijeme skuhala ručak koji je pojeo 2 žličice i išao spavati. Na žalost uspavljivanje ide jedino uz ciku. Tako da ga sad dojim prije spavanje, 1x po noći, kad traži i za vikend po danu za spavanje. Traži on i po danu ovako al ga ja zaigram s nečim pa zaboravi. Bio mi se probudio, djeca viču s druge strane zgrade, sad je opet zaspao.<
>Jajoš nisam ni jedne kolače napravila, čak ni ne znam koje bih radila. Mi ćemo biti kući, i nitko nam ne dolazi za N.g. <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re:

PostPostao/la djecakovamama » 16 pro 2002, 02:08

Meni je bas drago da se nisi sjetila, jer sve ovo vrijeme ti prva cestitas, naravno, jer je Zvonimir stariji 1 dan od Tina; pa da se i meni desi da ja 1x budem prva .. <
><
>Nadam se da ces za koji dan biti bolje.<
>Mene strasno bole ledja, i vec sad mislim da pocne prvi mjesec i da se malo aktiviram - vjezbanje, plivanje ... vidjecu, jer me stvarno rasturaju ledja.<
><
>Sta nam se danas desilo <
>u popodnevnoj setnji (isli kolicima) smo obavili i videoteku i kupili neke sitnice, pa sam ga pustila iz kolica da seta i da trckara. A i kod nas je led od sinoc, pa su posuli ulice pijeskom. I vidim ja moj ti Zvonimir hoda ko po jajima, polako i sve ide za mnom (ja guram kolica). Mislim, super, naucio je kojim putem se ide kuci, i vise ga ne moram dozivati i trcati za njim. I tako ti on hoda ukorak sa mnom, samo sam ga jedan dio puta nosila - preko ulice. Nigdje ne skrece, ni prema autima, ni prema stepenicama, fino dijete seta sa mnom, ja ne mogu da vjerujem, jer mi to predstavlja veliko olaksanje, moci cemo i na duze staze bez kolica. Dodjemo pred zgradu, cekamo tatu da dodje s posla, i ja tek tad, nakon 15-ak minuta vidim da mi je dijete samo s jednom cipelicom - pa kako!!! gdje ti je sine druga cipelica???<
>JOJ, kad nisam poludila! Onda me je, naravno, uhvatio smijeh, ali sam i bila jako tuzna da se jadan mucio polubos po onom ledu i pijesku i hladnoci ... ipak sam se vise smijala a i on sa mnom. Cipelicu smo nasli u onoj navlaci za zimu na kolicima koja se moze skinuti - ja kriva, kad sam ga izvlacila ili stavec <
><
>Inace, OK smo - jede kako koji dan, danas je bas pretjerao i puno je jeo, inace se ugl. "svadjamo".<
>Sutra idemo na 18-mjes kontrolu. <
>Spava fino, sad je izmislio da se ne moze ni na kakav nacin spustiti u krevretic, pa dio noci provede s nama.<
>strah od odvajanja - ja mislim da je ovo kulminacija - po cijele dane mi zna biti na rukama - zato me i bole ledja ...<
>Papa <
><
>BTW - kolaca sam uradila zadnja tri dana kolko hoces , ni ne sjecam se koliko ima vrsta. Jedino sam malo zeznula s ukrasavanjem (jer mi je glazura bila pretecna, pa je sve ispalo naopako :"> ) i jos sutra ce mi doci seka neke da zavrsimo ... <
><
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re:

PostPostao/la Franka » 18 pro 2002, 01:36

Svratila sam da vidim dal si tu, kasno je ali moje dijete je zaspalo prije 15 min(u 23.15). Popodne je spavao od 3 do pola 6 i navečer smo ga tek u 10 stavili, ali to je potrajalo.... Sad ga uspavljujem da ležimo skupa tj. ja ležim, on okolo po krevetu a sad je počeo i silaziti i ići u drugu sobu... Nema temp. više, nisam mu ni dala sirup. Dobio je danas od pedijatra kapi za nos, da mu ne ode na uho. Za vitamin D mi je rekao da se preporuča uzimati ga kroz 2, čak i 3 godinu. Da mu dajem po 4 kapi do 3. mjeseca dok ne bude .<
>Baš si me nasmijala s pričom o cipelici, i tako on jadničak šuti i hoda, ništa se ne buni.... Baš je do
ičak.<
>Sutra sam još kući, a onda ću vidjeti, vjerojatno idem raditi. Pedijatar mi je napisao bolovanje 8-10 dana za njega, ali neću toliko biti. Mama i sutra mora nastaviti s pretragama pa mi paše da sam kući. Ne znam što da mu skuham, ništa mi ne jede, čini mi se da je i smršavio. <
>Ja ću napraviti jedne kolače. Onda ćemo na chat drugom prilikom. Pusa <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re:

PostPostao/la djecakovamama » 18 pro 2002, 01:47

Ok idem i ja citat pa cu opsirnije poslije, papa <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re:

PostPostao/la djecakovamama » 19 pro 2002, 03:16

kratko cu, kasno je ...<
>Peglala sam do ponoci i gledala neki film <
><
>D - vit ... pitala sam je i kaze da se daje nakon prve godine samo ako fontanela nije zarasla i nije mi htjela dati recept. A rekla sam joj da sunca nismo vidjeli vec vise od mjesec dana kako je ovdje tmurno, ali nista ...<
><
>Inace sve je OK jedino je on vristao od kako smo usli kod nje i nije prestajao dok se nismo vratili kuci. Prepao se i strasno se grcevito drzao za mene, jos ga nisam vidjela takvog, jos kad mu se priblizila sa slusalicama a najgore je da je njoj bio i neki student medicine i kad mu je on prisao samo sam ga i Fiiiiino zamolila da ga i on ne pregleda jer je bio totalno rasplakan <
><
>problem mi je sa spustanjem zvonimira u krevetic ... zaspe odmah u roku 3 minute, drzim ga u onoj pozi u kojoj smo dojili ( ) ali kad se pokrenem odmah otvori okice i zgrabi me i ne pusta i samo cujem: "Mama." i vidim da je nastavio spavati al se ne smijem maknuti. Sinoc je to trajalo duuuugo, pa sam ga na kraju stavila na moj jastuk (velik, ali tanak) i s jastukom spustila u krevetic - nije ni trepnuo. Veceras isto, spava od 20,30, vidjecemo da li ce nam to biti novi sistem uspavljivanja ... bas idem da vidim ima li sta na forumu o jastucima.<
><
>kako ste vi? Je li Tin bolje?<
>Drzite se, saljem puse. <i>Edited by: djecakovamama  at: 12/19/02 1:18:11 am<
></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re:

PostPostao/la Olivera » 19 pro 2002, 21:06

djmama i Luka je tako reagovao na doktora, to je bio urlik kao da ga deru a covek ga nije ni pipnuo.Sada je totalno druga prica, cim ga vidi kaze 'doktol' i generalno se nebuni kad ga pregleda(ako nije bolno).Doduse neznam tamo ali ovde ti daju da ga drzis na krilu nemora da bude na onom njihovom stolu, od toga se i Luka boji(ustvari boji se da se makne od mene i jedan sekund kad je neka napeta situacija).<
>Nesto smo i mi rano prestali sa vitaminom D tako da nebi trebalo da se
ines, valjda znaju sta rade.Inace ti to ovde kupis sam u apoteci netreba ti recept.<
>Nadam se da su Tin i Zvoncic do
o, veliki ljub od nas , Luka je bio bolestan pa slabo jede pa je sav smrsao, dete mi se nekako smanjilo, nemogu da verujem da par dana smanjenog jela tako deluje.<
><
><
> <i></i>
"Mother is not the person to lean on, it is the person to make the leaning unnecessary"
Avatar
Olivera
nema plastike
 
Postovi: 5170
Pridružen/a: 05 sij 2002, 20:16
Lokacija: Canada

Re:

PostPostao/la Franka » 20 pro 2002, 01:15

Malo čituckam uz čaj... sinoć smo pakirali do 1 sat etikete sa Hippa za nagradnu igru a tad se i Tin probudio, pa ću danas malo ranije u krevet.<
>Tin isto plače kod dr., sad zadnji put je malo manje nego obično. A najgore je kod fizijatrice kad uđemo svi zajedno i onda ona traži da ga legnemo na strunjaču da se on sam digne, a on vrišti do besvijesti zato što smo ga ostavili, i to u nepoznatom prostoru. Uopće mi se ne sviđa taj njen način pregledavanja.<
>On je bolje danas, samo što stalno kaka rijetko. Izgleda da smo ipak svi imali neku crijevnu virozu. Dr je rekao da može od toga tako kakati ili povraćati, da se ne
inem. Trebamo ga još jedan dan odvesti na kontrolu krvne slike, tj. željeza. Danas je napokon normalno jeo mami, već nekoliko dana uopće neće jesti ručak. Onda se svađamo kad sam ja bila kući ova 2 dana, a sad mi žao, možda ga je bolio trbuščić ko i mene uostalom. Nekako se i izdužio pa mi izgleda još mršaviji.<
>Njemu smo kupili već davno poklon, zu zu na baterije i neke didaktičke puzzle, drvene, slažu se po boji i obliku. Ostaje mi još muž (i ja njemu), i klinci od njegovog buraza i moji. Otvorit ću ovih dana jedan topic, vjerojatno na NS o božićnim događanjima u nas. <
>Pusa dečkima.<
>p.s. Dj mama, a kako ti to peglaš i gledaš film, ja to ne mogu??<
> <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re:

PostPostao/la djecakovamama » 20 pro 2002, 01:23

Kako? Pa zato si i uzmem film, jer ne moram bas svaki sekund gledati u TV - i ne moram nesto razmisljati i povezivati <
><
>Ja jos niti jedan poklon nemam ...<
>Otici cu jedno jutro sama autom, jer popodne su uzasne guzve vec duuuugo, samo kad pomislim sta sve jos moram kupiti za kuci odmah me glava zaboli ... <i>Edited by: djecakovamama  at: 12/19/02 11:24:09 pm<
></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re:

PostPostao/la Franka » 22 pro 2002, 01:05

Mi smo bili u kupovini popodne, kupila sam sve za kolače, ali mi se ne da sad ih raditi, već je kasno i tako...ostavila sam za sutra <
>I leđa me bole. Tin mi se opet ujutro pokakao da sam morala sve skinuti sa njega. I loše jede čitav dan. Kad će mu više proći trbuščić... <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re:

PostPostao/la djecakovamama » 22 pro 2002, 01:16

Ajde, drzim fige da se smiri <
><
>ja necu za Bozic nista kuhati, muz ce <
>Mozda mu napravim orehnjacu, ako nadjem recept.<
>Poklone idemo sutra obaviti, ali bitno mi je da znam sta cu kome kupiti.<
>Ja sam danas nama radila dinstanu govedinu (Bio, drugu ne smijem ni da kupim jer ovdje ima krava), pa je to Zvonimir mljackao za rucak s rizom. valjda kako je dinstano s lukom pa mu je fino i drugacije od onog sto mu skoro svaki dan dajem. Zaboravila sam ti reci da jako voli kelj.<
><
>Javi ako si za chat, papa, puse Tinu <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re:

PostPostao/la Franka » 30 pro 2002, 02:35

Nisam mislila, ali bar malo da se javim, više nitko ne piše <
>Mrtva sam, što sam se skulirala za božićne praznike i rekla da neću ništa raditi po kući, to sam ovaj vikend nadoknadila. Sinoć sam od 10 (kad je zaspao) do 12 ribala, samo što sam sjela da predahnem, evo njega. Do 2 sata se on vrtio po meni, mislila sam da ću poludit. Danas sam završila sa spremanjem, peglanjem, pranjem.... ima i za sutra naravno.<
>Inače dijete mi ništa ne jede. Mislim jede, ali traži samo keka, keka kakao, cika i tapa (štapa -štapića). I to cijeli dan. Za ručak neće ni probati što ima, samo okrene glavu i stisne usta. Baš sam na rubu više. Koja je to muka kad dijete neće jesti.Znam da sam i ja kriva, popustim i dam mu keksa ili tapa, jer mislim nek bar nešto pojede, on se iza toga napije i sit je. Eventualno pojede nešto malo ako je pečeno, kuhano ni čut. Danas i jučer mi je spavao samo sat po danu.<
>A sad ljepše stvari, da ne kukam stalno. Zu zu se ne gasi. Prvo kad ga je dobio, kupili smo krive baterije pa nije radio. Čitav dan ga nije puštao iz ruke. Drugi dan smo kupili baterije, e onda se prepao i kad bi pitala hoće mama paliti neće, neće (to mu je nova riječ i naravno, često ju koristi. Ali to tako preslatko kaže, sa tako mekim ć, da se sva rastopim). I tako 2 dana mu nije htio ni blizu. E onda sam mu jednom upalila kad je tata usisavao (ovaj i svijetli osim što zuji) pa ga je oprezno uzeo u ruke.... i otada ga ne pušta. Stalno je upaljen, već mi glava zuji. Ako ugasim panika, mora se odmah upaliti. Po čitav dan usisava, podove, krevete, zidove, ispod stola, krevetića... Ako trebaš pomoć, samo viči. Puzzle su mu trenutno manje zanimljive. Na ploču tu i tamo nešto naškraba.<
>Eto, danas je bilo sunce prijepodne pa smo otišli do jednog parka uz Savu, tu se igrao, ali kako je sinoć padala kiša, svi troje smo bili blatni.<
>Za Ng ćemo biti kući, meni se ni ne ide nigdje. Goranov prijatelj u susjedstvu ima tulum, on nas je zvao, i lani smo bili kod njega, ali nekako mi se ne da. NAgovaram G. da ode sam, on neće. Ne da mi se gnjaviti mamu, onda sigurno će pucati pa se bojim da mali ne bude u šoku, makar bi mi
zo došli. A zadnje, ne da mi se ni spremati, baš bih sjela doma i gledala tV, nisam zadnjih 15 god. slavila kući Ng.<
>Moram ići, sutra mi je gadan dan na poslu. <
>Javi se, kako je tebi, šta ima novoga??? <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re:

PostPostao/la djecakovamama » 31 pro 2002, 02:08

Guzva uglavnom kod mene, gosti, pripreme, ja radim, a Zvonimira muci kasalj ... nece da jede vec danima, samo pije i navece pojede kasicu<
>i mene hvata prehlada .. javicu se cim budem sposobnija<
>lijep provod <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re:

PostPostao/la Olivera » 03 sij 2003, 23:13

Dvema forumasicama sa 'prve mrkvice' zelim sretnu Novu Godinu i sve ostale praznike.<
>Nadam se da ste ozdravili, lepo se proveli, bar malo opustili i uzivali sa porodicom i prijateljima.<
>Pozdrav od nas <i></i>
"Mother is not the person to lean on, it is the person to make the leaning unnecessary"
Avatar
Olivera
nema plastike
 
Postovi: 5170
Pridružen/a: 05 sij 2002, 20:16
Lokacija: Canada

Re:

PostPostao/la Franka » 04 sij 2003, 01:25

Hvala ti Olivera, i tebi sve najljepše u Novoj godini, puno zdravlja, sreće i ljubavi tvojoj obitelji i da nam svima bude još jedna lijepa godina s našom dječicom i da se i dalje ovako lijepo družimo..... I to sve još želim i djmami (iako smo si mi čestitale ). I dječici šaljem puno pusa <
> <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re:

PostPostao/la djecakovamama » 04 sij 2003, 01:34

Evo me ... <
>Proslave su iza nas i sad imam i malo vremena da se javim.<
>Imali smo goste i SVI smo bili prehladjeni i tako da je to bas bilo "ludo".<
>Najteze mi je sa Zvonimirom koji je imao jednu noc visoku temperaturu, kasljao je i sad pije sirup. malo mu je bolje ali se jednom u sat vremena zna jako zakasljati da mi je to tesko slusati.<
>Strasno slabo jede, ni ne znam od cega zivi isto kao i kod vas. Jos sam mu cesce davala ovih dana sokica s vodom da makar vise tekucine unosi pa mu to bas fino <
><
>Bio je 01. 01. na cuvanju preko cijelog dana kod moje sestre jer smo mi morali raditi i nije bilo nikakvih problema, par je puta pitao za nas i to je sve. Sutra i prekosutra ce opet biti kod nje jer mi opet moramo raditi, pa se nadamda ce kod nje vise jesti jer su tamo i njene curice.<
>Sta je zu-zu?<
>Zvonimir je dobio puno igracaka ua Bozic i neke voli druge ni da pogleda Ploca pisi-
isi mu je isto bezveze.<
><
>Imam puno za citati na forumu pa cudrugi put vise, samo da nam kasalj prodje <
>Cujemo se i saljem vam puse<
><
>Posebne pusice idu iz Praga u Kanadu i zahvaljujem na cestitkama i zelim vam isto sve najnaj <
><
><
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re:

PostPostao/la Franka » 04 sij 2003, 02:03

Zu-zu je usisavač.<
>Moram ti reći da zadnjih nekoliko dana Tin fino jede. I to mu s prstima dam komadić mesa i mlince (njih posebno voli), dok je u igri, i pojede tako čitav tanjur. Ja njemu dam soka za piti, mada mi se čini da više vodu voli. I stalno žica slatkiše, čitavo večer mi viče maza nutela. Al mu nisam dala jer je jeo ujutro kod bake.<
>A jedno 2 dana je živio samo na štapićima i perecima.<
>Još ti nisam rekla, kad vidi da je napravio nešto što me ljuti ili kad mu kažem da nešto ne smije, onda mi dođe daga mama i mazi mi se. I kod tate ista stvar, kaže daga tata <
>Lukavac mali. <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re:

PostPostao/la djecakovamama » 06 sij 2003, 01:07

Zvonimir isto voli isisavac posto ja skoro svako lutro usisavam i ponekad i po danu kad mi puno razbacuje ... tako sam ga ucila odkako je propuzao jer ne mogu usisavati kad spava. cak i snuru sam vraca <
><
>danas je bio kos moje seke jer sam ja morala raditi i napokon je malo bolje jeo: jetricu i pire ... izgleda da su mu dosadile juhice, pa sad opet moram smisljati sta dalje.<
>Na srecu sad cu imati vise vremena pa cemo vidjeti. Citam danas u jednom casopisu za bebe da se djeci prije glavnog o
oka ne smije davati nista za jesti 2 sata prije, samo malo vode ako je zedno. Ja se toga uglavnom i pridrzavam, osim ponekad, kad je bas za neizdrzati pola sata prije no sto je rucak gotov.<
><
>Ponekad, kad se odmah ujutro desi da cacka nesto sto ne smije, i tad mu kazem ne-ne, onda on zna cijelo jutro hodati po kuci sa dignutim kaziprstom desne ruke i govoriti ne-ne prema svom stvarima koje su mu "za
anjene" . (stavila sam za
anjene pod " " jer in te za
ane najcesce ignorira ).<
>Al eto, makar ponavlja gradivo <
>Sad sam pocela da mu dajem i mandarine, samo sto i njih moram cijediti, drigacije nece ni da proba. I sve sto jede mora jesti i on sam sa svojom zlicicom i svaki put pogodi usta i moram mu govoriti "
avo!" iako on vise voli da prolije i da razmazuje to po tacni od stolice, po sebi i po kosi <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re:

PostPostao/la Franka » 06 sij 2003, 02:50

Već sam bila napisala prije 2, 3 sata jedan post i na pola me izbacio. Onda sam opeglala posteljinu i traperice jer se pere druga mašina pa malo sjela. <
>I meni se čini da Tin više neće jesti kuhano, a hoće prženo i pečeno. Danas nije htio ni probati, skuhala sam mu teletinu i smrznuto povrće, ma kakvi. A kad se probudio baš je bio gladan i vikao je papa papa. Onda je smazao Hipp, puretinu. Jako voli tost, pojede ga ujutro s maslacem i često i za večeru, sav je sretan kad ga vidi i viče tost. Jučer sam mu dala i šniticu salame, pileće. Jesam li trebala, nisam, ne znam. On ju je pojeo sa kruhom i maslacem. Piši što ti otkriješ da i ja probam. I stalno mu se spremam dati čokolino, kupila sam i punomasno mlijeko (ono sojino je još u frižideru, kojih 3,4 mj. ), pa nikako. Sad na kraju više ni jogurt ne jede. A ni mliječni namaz. Od mlijeka smo samo na dojenju.<
>Ni meni neće naranče same jesti a ja uvijek mu zaboravim iscijediti sok, baš ću sutra probati, prije podne.<
>Danas je ovdje napadao snijeg , i još pada. Nakon jučerašnjeg proljetnog dana, punog sunca. <
>Počeo je i malo kašljucati i teško disati, ali neće mi ništa toplo piti, čaj čim osjeti napravi facu i okrene glavu. Čak i ako je čaša topla, kad ju operem, neće iz nje piti. Uopće nemam ideju kako da ga naviknem, po zimi bi ipak trebao nešto toplo popiti.<
>I Tin zna tako, s dignutim prstom govoriti ne, ne. Ali u zadnje vrijeme mu je poštapalica - nema. Stalno nešto nema. Nema keta (raketa), nema mame, nema tate, danas se uhvatio objašnjavanja prodavačici u dućanu da nema tamo, njoj ništa nije bilo jasno. Viče da babu (da mu nazovem babu na telefon), onda s njom priča, stalno nešto priča. Uvijek joj kaže da su i mama i tata pa pa.<
>Idem u krevet, sad je već njegovo vrijeme da se budi. I ja sam sinoć rano zaspala. Laku vam noć! <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

mandarine

PostPostao/la Olivera » 06 sij 2003, 19:20

Kao i uvek citam vas <
>I Luka nije hteo mandarine jer mu bilo tesko pregristi opnu od kriske i doci do socnog dela pa sam ja uzela i isecem ku svaku krisku na pola i nije bilo problema.Sada vec kad je veci uzme celu kricku i bukvalno obozava pojede po dve-tri manje zajedno.<
>Takodje kako je stariji preferira vise peceno i przeno nego kuvano (ukusnije je).Primetila sam da definitivno sada (znaci skoro 2 i po) pocinje da jede skoro sve ko i mi 9s tim sto od kako sam za njega krenula da spremam i mi smo presli na mnogooo zdraviju ishranu, na primer nema zaprske i sl.). <i></i>
"Mother is not the person to lean on, it is the person to make the leaning unnecessary"
Avatar
Olivera
nema plastike
 
Postovi: 5170
Pridružen/a: 05 sij 2002, 20:16
Lokacija: Canada

Re: mandarine

PostPostao/la Franka » 06 sij 2003, 23:22

tin mi spava na ramenu, a ja pišem sa slobodnom rukom (lijevom), pa mi oprostite ali neću pisati velika slova.<
>danas smo bili na hitnoj. sinoć je nekako teško disao prije spavanja, pomalo kašlje, a noćas je bio vruć. loše je spavao, stalno se budio, ujutro 37,8, dala sam mu žličicu pliceta. onda je malo i povratio, pa je zaspao oko podne i kad se probudio jako plakao. otišli smo kod dr., danas je praznik pa na hitnu. upaljeno grlo, rekao je da je virusno pa mu nije dao antibiotik što mi je drago. kapati nos sa sterimarom i za 2 dana kontrola kod našeg ped. cijeli dan nam je na rukama, tako je sav blijed, napola otvorenih očiju. sad smo ga htjeli okupati, a on zaspao. sav isijava vrućinu, popodne je imao 38,3. ništa nije jeo osim ujutro kašicu, a malo i pije. popio je sok od naranče što sam mu iscijedila i malo vode. dr je rekao da mu plicet dam najviše 4x na dan, sad ću mu prije spavanja dati 3x.<
>a vani danas takav divan sunčani dan, mi mislili na sanjkanje... muka mi je da ga sutra moram ostaviti zbog posla, još je kolegica na go pa moram i nju mijenjati, možda ću i duže ostati... ma zlo mi je. idem ga buditi da ga kupamo da mu padne temp. pozdrav svima! <
>Olivera, meni on neće čim osjeti okus (kiselo) u usta. sok mu zasladim. <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.