Sada je: 28 ožu 2024, 13:59.

Trebamo savjet iskusnih...

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Zwerka » 22 pro 2008, 13:58

Ovako,drage moje mamice, trebam savjet!
Prije 3 dana mi mali dobio zelenu stolicu i nikako da se povuće, a ja svaki dan plačem. Zovem sve na tisuću strana i svatko mi daje bezbroj savjeta, a svaki različit. Izgleda da mi je miš mali gladan iako mi nije jasno kako kad imam mlijeka i curim na sve strane, a on nakon svakog podoja ima stolice i popišane pelene.
Kad smo se vratili iz rodilišta, sisao je po pola sata, spavao svaka 3-4 i sve bilo super, ali od jučer ni sama ne znam što se dogodilo!
Spavao mi je po danu jednom 5 sati,ostalo po 2,5-3. Oko 19 h smo ga okupali i sisao je od 19.30 do 22.30 :strah . Sisa 20 min, i zaspi. MM ga digne da se podrigne, a on počne sisati njegovo rame, rukice, tetre...Stavim ga opet na sisu, sisa 10 min i zaspi. MM ga opet digne...ista priča...I tako sam mu na kraju dala drugu sisu koju je sisao jedva 10 min i zaspao.
MM bio presretan, kao da zna da mi je teško držati ga na sisi tako dugo, ali bar se sad sigurno najeo i neće više biti zelene stolice, s obzirom da su kao zelene stolice stolice gladi. Spavao je opet 5 sati i kad sam mu mjenjala pelenu, stolica svejedno bila zelena.
Došla nam je danas patronažna i vagala ga, nije dobio niti jednog grama...Kaže da je vjerojatno gladan i neka jedan obrok bude barem nadohrana. :cry:
Ne shvačam kako može biti gladan! Probala sam se danas izdojiti u čašu da vidim kakvo mi je mlijeko i dosta je masno, tako da pojma nemam više šta i kako.
Znam da ga ne bi smjela toliko dugo držati na prsima, ali kad on traži...
S druge strane, rekla je neka mu stavljamo dudu, da ako ja znam da je sit, neka malo i plače, ali to je prestrašno kako on traži sisati...Trese s glavicom, cmače, sisa sve živo...MM i ja smo stvarno već jadni jer ne znamo kako, a ja sam užasno protiv nadohrane, pogotovo jer imam mlijeka.
Odlučila sam da ga sad budim po danu svaka 2 sata da sisa, a da ga po noći ostavim neka spava.
Stvar je u tome da ima još uvijek blagu žuticu, pa je patronažna rekla da ga taj povišeni bilirubin uspavljuje i da zato stalno zaspi na sisi a ne izvuče mlijeko do kraja. Upravo sad sam ga podojila i praktički sam mu mlijeko istiskivala u usta da mi dobije i ono zadnje mlijeko...

Cure, molim vas za savjete, jer sama pomisao da mi je dijete gladno...prestrašna je. :cry:

Hvala!
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Nina334 » 22 pro 2008, 14:04

Nemam nikakav savjet, samo da malo ~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ i nadam se da će se svi problemi nestati kada se sasvim riješite žutice. :xmah
Roko, 15. 02. 2007.
Avatar
Nina334
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1079
Pridružen/a: 28 lis 2005, 13:38

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la ivana7997 » 22 pro 2008, 14:05

zelene stolice nisustolice gladi

gladan ne kaka

je li beba gladna ili sita vidi se po kolicini popisanih i pokakanih pelena

ne stignem sad vise, nadam se da ce netko drugi, samo na brzinu vidim da dobro radis sto cesto nudis, ovo s bilirubinom je tocno, od toga je malo uspavana beba. to sto nije dobio ni grama je info koju uzimam s rezervom jer ne znam osnovno - koliko je imao na porodu, koliko je imao na otpustu, koja je najmanja izmjerena tezina itd. i je li ista vaga.

ima li dudu
koliko cesto mijenjas dojku

ovo sa stolicama gladi me malo baca u nesvijest, pravo da ti priznam
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la silki » 22 pro 2008, 14:13

zweki, nije gladan sigurno. da je gladan ne bi kakao.
nama su stolice bile zelene i proljevaste i na kraju sam to povezala s rojazolom. i vi ste ga koristili ne?
ne nadohranjuj ga ni sa čim tvoje mlijeko je najbolja moguća hrana za tvoju bebu i ne postoju slabo, malomasno ili loše mlijeko - ne postoji!!
daj isčitaj za početak ovo: Jesu li zelene stolice od gladi?
i samo ga stavljaj na prsa na svaki njegov kme. on se sad tek uči sisati i sisanje mu je jedina sreća i zadovoljstvo. normalno je da želi biti na prsima. sve će to s vremenom doći na svoje.
važno je samo da mu ne mijenjaš sisu često. znači koliko god ga puta stavljala, u roku tri sata, nek bude ista sisa.

sve radiš dobro!!!
drž' se!

:kiss
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Zwerka » 22 pro 2008, 14:15

Ma, više ni sama ne znam.
Na porodu je imao 3860, kod otpusta 3560. Nakon 3 dana je dobio 200g i danas je imao istu težinu.
Za dudu je patronažna rekla neka koristimo, ali ju baš i ne upotrebljavamo previše...

Silki, Rojazol smo koristili samo 2 dana i prestali, a stolice zelene su ostale...
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la IINA » 22 pro 2008, 14:15

Zelena stolica je posljedica oksidacije u crijevima, a ne gladi.
Ovo kaj te ivana pita je koliko je dijete imalo kad ste išli iz bolnice, a koliko ima sada. S time da ni to nije mjerodavno, jer
ni vaga nije ista.
Meni se čini da ti dijete nije gladno, samo željno sisanja, kao i puno drugih malih beba :dunno
Daj mu da doji koliko želi i kad želi, a ako ti predugo spava stavi ga sama nakon 2 sata.
I ne mijenjaj strane unutar tih dva sata.
Meni se čini da je kod vas sve OK :srca
A za patronažnu imam samo jedan veliki :whew
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la silki » 22 pro 2008, 14:26

Na porodu je imao 3860, kod otpusta 3560. Nakon 3 dana je dobio 200g i danas je imao istu težinu.
boromir je dobio 500 g prvi mjesec, a tvoj 200g za tri dana, helou ;)
nije ista vaga? uzmi to s rezervom.
ako ste imali glivice niste ih se mogli riješiti za dva dana to sam ti napisala na zimskim.

IINA je napisao/la:A za patronažnu imam samo jedan veliki :whew

meni je moja rekla da mu dam jako zašećerenu kamilicu jer nije imao stolicu :lol
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la IINA » 22 pro 2008, 14:30

:roll:
Strašno...ne znam čemu više služe.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la thinkPINK » 22 pro 2008, 14:51

Zwerka bebica ti tek uci sisati. Neka jede kad zeli i koliko zeli. Sjecam se meni je Mak isto znao po 2 sata jesti uz neke sitne pauze. Zelene stolice je imao isto na pocetku i mi smo trcali u bolnicu kod pedijatra jer smo isto mislila da je gladan (u rodilistu je bio pao isto nekih 10%) a ovaj nam je izmedu ostalih gluposti koje sad necu pisati rekao i da ima grceve. Od toga mogu biti zelene stolice. Gladan ti sigurno nije. Za bilirubin, probaj ga buditi ako ti spava u komadu duze od 3 sata i ponudi mu papati. Ovo da nije dobio isto bi uzela s rezervom, nije ista vaga, a i ovo sto ste dobili 200 g je super!

Znam koliko ovakva situacija moze biti frustrijajuca, pogotovo kad dobivas savjete koji ljuljaju vjeru u uspjeh dojenja, al stvarno mislim da ste na dobrom putu i da ti bebac nije gladan. :hug
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Breskvica » 22 pro 2008, 14:53

Zwerka, ja sam imala problema s dojenjem prvog djeteta, ona je STALNO htjela biti na ciki a spavala bi preko dana svega par puta po pola sata, a znala bi mi biti na ciki i po 10 sati dnevno zato jer kad ju maknem ona plaće pa ju vračam.Meni je Katja na porođajnu težinu došla tek sa 6 tjedana, u prvih mjesec dana nije dobila NIŠTA. Mi smo počeli s nadohranom i kasnije ju više nisam mogla ukinuti i danas mi je žao. :xsad

Znam da ti je ovo jako težak period, kaže se da za uhodavanje dojenja treba 6 tjedana. Ovo ti je sad najteži period i za koji tjedan sve će biti lakše!
Moj savjet je bez obzira što kaže patronažna i svi ostali, kad maleni plače ti njega na ciku, pa bilo to i po xy sati dnevno. Tek mu je tjedan dana, možda mu je skok u razvoju, pričekaj još koji tjedan za eventualnu nadohranu, uostalom, već je dobio 200g. Nije ti lako, znam, tu ima puno dragih cura koje su uspjele dugo dojiti, slušaj njihove savjete!!! :ljubav

Drž nam se i čitamo se!!! :kiss
Curica J - veljača 2009
Curica K - ožujak 2006
Avatar
Breskvica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 417
Pridružen/a: 29 lis 2008, 10:15
Lokacija: Zagreb

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la eli » 22 pro 2008, 14:59

koliki pričaju o toj zelenoj stolici gladi, a rijetki su je vidjeli i to oni sa dužim stažem na intenzivnoj pedijatrije i oni koji su se bavili liječenjem djece u sušom i gladi pogođenim dijelovima afrike.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la VIPmama » 22 pro 2008, 15:49

Samo ću dodati da mu daješ na zahtjev koliko i kada traži :) To je skroz mala beba, meni zezli prvo dojenje s "gladnim stolicama" :xroll :angry
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Tajana5 » 22 pro 2008, 18:52

Zweki, SUPER VAM IDE!

Mooolim te zweki, NEMOJ DAVAT NADOHRANU! Ako ti mlijeko curi i ima ga dosta, nema smisla davat nadohranu! Patronazne cesto to savjetuju i onda zeznu mamice, a da ne pricam o panici okoline - muzeva, baka, prijateljica.....
Napisala sam ti i na zimskima, ali ne znam kaj ces prije citat - mi smo iiiiiiisto cicali ne po sat vremena nego 2!!! Ja sam siiiiizila, plakala - ona samo s cicom u ustima mirna, cicka si po malo i drijema. Izvadim joj cicu i ona se dere i nece spavat nema sanse.
Ja nisam mogla slusat to deranje i za 2 minute deranja/nosanja/nunanja/tjesanja koji - nisu pomagali - mala bi odmah dobila cicu i mir bozji, opet si po malo cucla...
Nisam sigurna, ali mislim da cu sad isto, jer ZNAAAAM da se to promijeni kasnije, a i ti ces nekako bit sigurnija u sebe kad ces znat da se najeo i kad bude malo veci. Budes mu uzela cicu iz ustiju za pol sata i nema vise, pa nek se dere, ali ne sad dok je jos tak mali....
Ovaj savjet sam ja cak dobila od RODA kad sam zvala u placu jedan od 100 puta - rekle su mi doslovno ovak, ali tek kad smo znali da dobiva na tezini: Nemojte je hranit sat vremena, nek se dere, nek ju tata nosi, a vi se odite tusirat u miru da ne cujete kak se dere.E tak sam i napravila, ali velim ti - jos je mali, nemoj jos....

Cure su rekle sve za vagu i vaganje, ali pazi ovo mi je presmijesno - vagala ga je patronazna i nakon 3 dana nije nist dobio! Pa kaaaaaaj bi dobio nakon 3 dana?!?! Heloooou?
I da, nemoj se zbunit s takvim promjenama tipa jucer je spavao cijelu noc, a sad se budi svaki cas - TO JE NORMALNO I OK. To su skokovi u razvoju ili mu je jednostavno tak doslo....pa to je maaaaaaalaaaaaaa beba, zaboravi ritam, red i disciplinu tak rano....

Korak po korak, okej? :kiss

ODLICNO VAM IDE!!!
I bravo za tatu koji je ocito super podrska! Nemoj mu zamjerit ako ti predlozi nadohranu, ali TI ipak znas najbolje! ;)
MARTA, veljača 2005
MAJA, siječanj 2009
Avatar
Tajana5
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 06 sij 2005, 18:25
Lokacija: Zagreb

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Diami » 22 pro 2008, 19:10

Iako smo mi na kraju završili uz dohranu, dakle ne dojimo isključivo, ja bih ti isto rekla da još malo pričekaš, pa tek onda vidiš što ćete. Daj vam još vremena. Mi smo dobili i manje nego vi, kakali jednom dnevno, meni mlijeko nikad nije "prskalo", čak i sad rijetko kad curi iz dojke, i ipak smo gurali što dulje bez nadohrane. Tek kad je postalo stvarno nezgodno (gubitak na težini) smo krenuli s nadohranom.

Kako god kod nas stvari teške bile (a imala sam, a i sad imam) poprilično bolne podoje, Karlo sam davala i dajem sisati na svaki kme, a kamoli na sisanje ručica i ostalih stvari nadohvat usta. To mu nije samo hrana - to mu je i utjeha, osjećaj sigurnosti, tvoje blizine - to mu jednostavno treba da bi bio sretan.

Svakako ga probaj ti buditi ako se ne budi sam zbog žutice. Sigurno će uskoro krenuti s dobivanjem, mi vam držimo fige!
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Nada » 23 pro 2008, 00:09

Ne, ne plakati mama...Znam, ne možeš protiv sebe...
Cure su ti sve rekle, ja sam samo došla dati podršku.
Odlično Vam ide...Bravo i za mamu i za tatu i za malog cicavca :joy

Ja za dudu nisam, bar ne još...samo neka on cica cicu, ništa ga ne može utješiti kao cica-kako sada, tako i kasnije.

Javljaj nam kako napredujete :mah
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la zeezee » 23 pro 2008, 10:41

samo da ti dam podršku, ustraj bez nadohrane još malo. i kod nas su bile zelene stolice, ali su bile i pokakane i popiškene pelene; strpili smo se jedan kraći period (naravno, i ja sam zdvajala i plakala zbog tih zelenih kakica), a onda je, nakon izliječene upale, sve krenulo nabolje. a mali ti je super dobio prva tri dana - mlijeka imaš i to kvalitetnog. a za to dugometražno cicanje - meni se činilo prvih mjesec dana da ništa drugo ne radim nego dojim; stalno je visio na meni, navečer pogotovo. pa i sad navečer to zna potrajati iako je dnevno sisanje odavno sveo na pet minuta. uče se oni,učimo mi... :xmah
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Ina66 » 23 pro 2008, 10:42

zweki, nemam što nadodati samo šaljem malo podrške :hug
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la † Sanika » 23 pro 2008, 12:36

Zweki sve su ti cure napisale a po tvom postu vidim da i sama sve znas, samo nemoj posustati i slusati patronaznu jer kao sto sam napisala na zimskicama, ovo s patronaznom je tipicna pogreska naseg sustava i glavni razlog zasto mame prestaju dojiti :svadja

Dakle, siguno je uspavan od zutice, tao je bilo i s Paulom, i sigurno pocica vise predmlijekeca nego masno, pa zaspi, pa tako ukrug...zato pliz probaj ovo sto sam napisala na zimskicama...

....Kad uzmes cicu, prvo ide predmlijekeco, ono je prozirno, a nakon toga ono masno od kojeg se bebe napapaju i zbuckaju. Bitno je da pocica to masno, ako zelis biti sigurna izdoji malo dok ne krene masno pa cicu u usta. Paula je npr. bila preslaba i preuspavana pa je cicala samo predmlijekeco a ostatak vremena je spavala na ciki, i tu je bio nas problem nedobivanja na tezini (60g u tri tjedna).
Zelene kakice mogu bit od toga sto papica dugo stoji u crijevima, nikako od gladi.

Ako kaka i piski nakon svakog podoja, sigurno je sve ok.

Drzi se draga, slusaj sebe i sve ce biti super.

Diami, samo jedna porukica za tebe, to sto sad kombinirate cicu s dohranom, ne znaci da se ne mozete vratiti iskljucivo na dojenje. Jednostavno postepeno samnjuj dohranu i prebacite se ponovo samo na dojenje. Tako smo mi, nakon cca mjesec dana krize nedobivanja na tezini i cca mjesec dana kombinacije postepeno dosli opet samo na cicu :srca
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Stefanova_mama » 23 pro 2008, 13:01

Ne znam zasto mislis da ne treba biti dugo na siki, u tim prvim danima obojica nisu skoro 24h silazila sa sike. To se kasnije spontano skrati i proredi. Po meni to je apsolutno normalno i daj mu kad god hoce. Njemu treba kontakt koza-koza, mamin miris, blizina, toplina...i mleko.

Ako imas puno mleka, zelene stolice su od toga sto se nasisa puno prvog mleka (koje u sebi ima secera koji promeni boju stolice u zeleno). Sa M. sam imala taj problem, definitivno nije bio gladan, ali ja sam imala mleka tako da je strcalo na sve strane i on kad se nasisa samo tog prvog mleka (jer sam cesto u pocetku menjala dojke je imao zelenu stolicu).

Daj mu jednu te istu dojku u toku 2-3 sata. Redovno ga budi da jede na 3 sata (ne pustaj da spava). I daj mu da siki onoliko koliko on hoce i kad on hoce.

Drzi ga pored prozora sto manje obucenog (da se vidi sto vise koze), kako bi suncevi zraci (cak iako je oblacno) pomogli da zutica prodje.

Nikakvu dudu varalicu (pa tu bi tek gubio snagu i sisao bez rezultata, tako uspavan od zutice).
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Zwerka » 23 pro 2008, 15:45

joj drage moje, pokleknula sam. :xsad :cry:
Bio je na sisi od 21 do 01.00 i nikako da jede. Čim uhvati sisu, mir i tišina, ja mu izvadim i odma plače, a vidim da uopće ne sisa niti ništa ne guta. Uopće nije ni spavao. MM mu otišao i skuhao nadohranu. :cry: Čim ju je pojeo, zaspao u sekundi do jutra. I stolica mu odma bila zlatno žute boje.
Danas...jad, tuga i bijeda. Od 7 ujutro do 14 na sisi. spavao svega 2 sata. Već sam mu i ja tiskala mlijeko u usta, ali uopće neće gutati. Samo ju ulovi i guštira. Kad god ga odvojim, užasno gladno plače.I bez obzira što je pola dana proveo na sisi, opet je kakao zeleno. Izgleda da ipak to sve upučuje na glad. Sad sam mu opet dala nadohranu i zaspao je.
I nije mi jasno, cijeli dan ništa nije jeo a sisu samo cmače...joj, grozno...
Bila jučer svekrva kod pedijatrice. Sutra moramo u VT s njim na vađenje krvi i k pedijatrici da ga pregleda jer mu se žutica još nije povukla, a i radi tih stolica.
Jadna sam, ne znam šta bi. Užasno sam protiv nadohrane, ali ne mogu dopustiti da mi je dijete gladno, a on stvarno je. Ne znam više...
Još kad se samo sjetim sutrašnjeg dana i da će mu vaditi krv...Srce mi puca...
Iako ću sad probati izdojiti svoje mlijeko u flašicu i dati mu ga, pa da vidim da li će ga i koliko pojesti.
Jer ove nadohrane, uz sisanje od 7 sati je pojeo 65 ml, što je stvarno puno i izgleda da u ovih 7 sati sisanja nije posisao apsolutno ništa.
Na većer ću ga držati što duže bude išlo, a ako neće, morat ću mu dati opet nadohranu.
Uopće se bojim kako ćemo to sutra vani izvesti...Pa ne mogu ga priključiti na sisu i tako hodati po gradu, a bez sise će plakati...
Užas...
Toliko sam bila oduševljena dojenjem i sve nam je savršeno išlo, i odjednom krah. U biti, sve je krenulo nizbrdo čim sam mu počela stavljati Rojazol. Taj dan su stilice postale zelene i više ne sisa.
Silki, povukao se soor. Nadam se da se neće vratiti, a ako se vrati, rijedit ću ga sa mlijekom, jer sad mi stvarno nije najbolja solucija da mu ga opet stavljam u usta, pošto imamo takve probleme.
Baš sam tužna i jadna. Ali još uvijek vjerujem duboko da će nam se sve to stabilizirati, pa sam se ograničila na maksimalno 2 nadohrane tokom 24 h, i to će biti prvo na sisi, a kad vidim da nema efekta, ne vidim izlaza,pogotovo oko podneva i prije spavanja.
Kao što je i Sanika napisala, nadam se da ću uspjeti te nadohrane izbaciti, ali sad mi se čini da stvarni izlaza nema. :cry:
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la † Sanika » 23 pro 2008, 16:09

Uh Zwerka, a zašto se nisi barem izdojila kad kažeš da imaš mlijeka i dala mu izdojeno umjesto nadohrane?
Damian definitvno ima premalo snage za cicanje, na flasicu ide brze i lakse, sto je za dojenje i količinu mlijeka izuzetno lose.
Gle, Paula je cicala od početka loše, spavala i uopće nije dobivala na težini, meni su se cike dva puta upalile, temperatura 39, dakle mlijeka je bilo ..... Al je rasla, narasla je u tri tjedna dana 3 cm, i moja doc nije odmah savjetovala nadohranu. Rekla je ajmo probat ovako:
prvo cica 20 minuta
pa izdajanje
pa to izdojeno na flasicu

i tako cijeli dan, svaka 2 sata....

i nakon toga P. nije nista dobila...ali i dalje mi nije savjetovala nadohranu vec jos tjedan dana pokusaja

kad nikako nije dobivala na tezini ( a napravili smo i sve pretrage da ne bi nejadboze imala kakvu infekciju) rekla je ovako

prvo cica pa izdajanje i izdojeno na flasicu
pa nakon toga malo al stvarno malo nadohrane (cca 30ml)

i tako, tim tempom P je ojacala, zutica se povukla, a s vremenom smo do puna tri mjeseca izbacili (ali postepeno) nadohranu i nastavili samo ciku...
No s danasnjom pameti ne bi ni uvodila nadohranu, ni to kratko vrijeme. Vec potakla let down kratkim izdajanjem prije podoja, da mu lakse ide i mislim da bi sve stimalo i bez nadohrane.

Svakako probaj bez nadohrane, nemre on biti gladan ak ima redovite stolice, ne pocica samo ono masno, u tom je problem. Nemasno ga zasiti na kratko, zato tako cesto cica, ali to nemasno nije dovoljno jako za napredovanje i spavanje.

Drzi se draga, imas pp :xmah
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la ivana7997 » 23 pro 2008, 16:15

razumijem tvoju zabrinutost, ali ne razumijem tvoje postupke.


sretno!
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Diami » 23 pro 2008, 16:16

I mi se nadamo vratiti na isključivo dojenje, upravo metodom koju je Sanika predložila, ali moramo čekati barem sljedeću kontrolu kod pedijatra.

Možda ti maleni mora malo ojačati i riješiti se žutice da bi počeo pravilno vući. Pokušaj svakako ovo s izdajanjem i davanjem vlastitog mlijeka, ako će ga tako htjeti piti - super, izdajaj se nakon podoja, tako da povučeš baš to masno mlijeko koje on nemre. Ja nisam baš imala sreće s izdajanjem, a i nisam se previše sprijateljila s izdajalicom. Bilo me strah i mastitisa ako si previše povećam produkciju... A moram priznati, na neki način sam se osjećala sigurnije uz dohranu, nego da sam mu davala samo moje mlijeko. :dunno

Mi ćemo ti držati sve fige da se sve uskoro sredi i vi završite opet na isključivom dojenju!

Bitno je da ti ne nedostaje volje i želje za to, onda ćeš naći načina...
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la silki » 23 pro 2008, 16:50

cure su ti već napisalle. totalna je glupost davati mu adaptirano pored toliko mlijeka. totalna.
satavi ga na prsa i nakon toga izdajanje. izdojeno mlijeko davati mu špricom ne na flašicu. flašicom ga samo zbunjuješ a to mu ne treba sad dok uči sisati. nije gladan ako želi biti stalno na sisi!
boromir u prvih mjesec dana ne znam jel imao 5, 6 žuto zlatnih stolica, većina ih je bila zelena i proljevasta. to je sve ok. važno da ih ima. pročitaj moju topic krvavi podoji i vidi kako je b. počeo dobivati na kilaži i kako ćeš doći do masnog mlijeka.

stvar je u tome da je dojenje postalo naučna fantastika majke mi mile. toliko se opterećujemo brojem podoja, stolica, bojom i količinom istih da zaboravljamo da je to nešto najprirodnije na svijetu.
da nije, ljudska rasi bi odavno izumrla.

držim fige da vam krene!
samo budi uporna!

:kiss
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Zwerka » 23 pro 2008, 16:51

Ivana,kao što sam i napisala, užasno sam protiv nadohrane, ali...zeznula sam stvar. tako da ću ju sad popravljat i definitivno isprobati Sanikin sistem. Možda nam se posreći i upali!
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la ivana7997 » 23 pro 2008, 17:01

ali nece ti se posreciti samo od sebe.

procitaj silkin topic.
procitaj diamin topic.
procitaj kako ces znati je li dijete gladno.
procitaj kako beba reagira na adaptirano, tj. zasto spava nakon toga.

poslusaj savjete koje si dobila.

a nemoj se oglusiti na sve to, dati adaptirano - i to na bocicu :| - pa reci da ne mozes dopustiti da bude gladan, jer to ni po cemu nisi mogla zakljuciti, a mogla si zeznuti stvar temeljito.

razumijem sumnje, strah, brigu itd itd. zato se mozes educirati pa svaku sumnju, strah, brigu odaganati znanjem
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Tajana5 » 23 pro 2008, 17:07

A joj joj!
Ma niiiiiista ne brini! Ako si i ubola koju flasicu nadohrane, ne bude se nist dogodilo.
Znas kak je nama bilo?
Marta cica i bljuje nakon toga - toliko je htjela stalno sisati, a to nije stalo u mali zeludac....hocu ti reci - nije sisala zato kaj je gladna nego jer je tak htjela.
I ja sam pokleknula i nakon 3 sata sisanja joj napravili flasicu adaptiranog - sve je pojela i naravno pol zbljuvala - jer je bilo previse.
To je bio jedini put da sam joj dala nadohranu jer sam skuzila da NIJE GLADNA!
A ti i dalje mislis da ti je dijete gladno!!!
Pa daaaaaaaaaaj neeeeeeemoj to misliti - od toga ti krece sva panika!!!

Nemoj pricat o katastrofama i da je sve krenulo nizbrdo - opusti se, DOBRO VAM IDE kak ne vjerujes?!? Nist nisi zeznula, sve je OK....glavno je da imas mlijeka i da mali hoce cicu - znaci IMAS SVE STO ON TREBA I ZELI!!!! Pa gdje ces veceg bogatstva?!? Ajde stara, opusti se - DOBRO STE.
Sanika ti je super napisala tehniku, daj probaj tak...

:hug drzi se, jos malo i na konju ste!

(joj joj jos malo pa cu se i ja pojaviti sa slicnim pitanjima i dvojbama pa bus me ti :bonk :bonk :bonk )
MARTA, veljača 2005
MAJA, siječanj 2009
Avatar
Tajana5
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 06 sij 2005, 18:25
Lokacija: Zagreb

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Zwerka » 23 pro 2008, 17:10

Silki, pročitala sam!
Pročitala sam priču i od Diami!
Sve znam i kako beba reagira na adaptirano, zato sam toliko i protiv njega!
Ali sad sam odlučila da mu više ne dajem, nego da ide prvo na sisu minimalno 1 h, onda ću izdojiti to masno koje on ne može povući pa mu dati i ako mu neće ni to biti dovoljno, dat ću malo dohrane.
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Zwerka » 23 pro 2008, 17:13

Tajo, ja te neću poslije sa tri takva smajlića, nego s jednim više, pa će ti to izgledati ovako: :bonk :bonk :bonk :bonk
:belji
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Trebamo savjet iskusnih...

PostPostao/la Breskvica » 23 pro 2008, 17:16

Zwerka, meni je bilo isto kao i Saniki, mala je spavala na ciki i nije ništa vukla.
Kad sam počela s nadohranom hranjenje nam je trajalo 2 sata -prvo sam ju sat vremena držala na ciki, a onda joj je trebalo sat vremena da pocica to malo mljekeca iz flašice.
Na moju veliku žalost, njoj se ta nadohrana toliko svidjela da ju nažalost nisam uspjela izbaciti, već je ona sama izbacila ciku. :cry:
Danas mi je jako žao zbog toga, probaj i ti još malo izdržati i probaj što prije ukidati nadohranu da se ne navuće. Znam da ti je teško,ja sam plakala danima, nije ni adaptirano najgore što se može dogoditi ali probaj ga još malo izbjeći, ipak imaš mlijeka, Dami dobiva na težini, a po riječima cura ni ta zelena kakica rijetkost. :ljubav
Draga, znam da ti je ovo najteži period, imaš doma pomoć, iskoristi to i samo doji. :kiss
Curica J - veljača 2009
Curica K - ožujak 2006
Avatar
Breskvica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 417
Pridružen/a: 29 lis 2008, 10:15
Lokacija: Zagreb

Sljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.