O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.
Odgovori

S koliko mjeseci klincima dati kruću hranu?

24 sij 2013, 00:05

Zanima me s koliko mjeseci možemo prestat miksat hranu, tj počet privikavat djecu na kruću hranu? Ovisi li to o zubićima?

Re: S koliko mjeseci klincima dati kruću hranu?

24 sij 2013, 00:07

moj ima 7 mj i neće skroz izmiksano. prolazi samo gnječeno vilicom.

Re: S koliko mjeseci klincima dati kruću hranu?

24 sij 2013, 00:11

Ja sam im danas kuhala batat s piletinom. Bijelo meso mi se nije uspjelo skroz smiksat i blenderu i unutra su bili onako sitni rezančići bijelog mesa i to im je stvaralo veliki problem, nešto su pojeli ali su cijelo vrijeme pokušavali ispljunuti te rezančiće.
:hug

Re: S koliko mjeseci klincima dati kruću hranu?

24 sij 2013, 00:19

meso ti je uvijek bolje narezat sitno nožem nego miksat.

Re: S koliko mjeseci klincima dati kruću hranu?

24 sij 2013, 06:46

postoji tema POČETAK gdje možeš naći preporuke kako početi ali i teme koje se najčešće ponavljaju
tamo ima i link za temu do kada miksano?
možda tamo nađeš odgovor

pitanja vezane za prvi obrok možeš postavit na Prvoj mrkvici

starijem nisam mixala ništa osim mesa, i to par puta
mlađem isto ne mixam ništa osim mesa, ali i dalje gnječim, zna jest komadiće, ako mu se da. ako mu se ne da, pljuca ih van

Re: S koliko mjeseci klincima dati kruću hranu?

24 sij 2013, 07:49

Isa vec jedno mjesec dana nece nista miksano. Moze grubo gnjeceno. Voce mu dam u komadu pa tako jede. Jabuku ogulim i dam mu cijelu, pa je on struze zubicima (ima samo dva donja).

Tako, mislim da je sve do djeteta. Neko voli skroz miksano, neko ne.

Re: S koliko mjeseci klincima dati kruću hranu?

24 sij 2013, 15:36

meso se nikada ne smiksa do kraja, moja ga nor baš lijepo prevrće po ustima.

Re: S koliko mjeseci klincima dati kruću hranu?

24 sij 2013, 17:27

Bijelo meso je suho pa možda zbog toga pljuckaju.Moja ga nikad nije htjela pa tako ni dan danas rađe jede batak ili zabatak.Nisam joj nikad miksala hranu.Znala sam joj samo vilicom izgnječit i baš mi je fino znala pojest.

Re: S koliko mjeseci klincima dati kruću hranu?

24 sij 2013, 22:32

što se tiče mesa i usitnjavanja - dok su jos mali i ne mogu dobro prozvakati, kako bi se svi sastojci iz mesa mogli iskoristiti uputno ga je ipak dodatno usitniti.
za ovo drugo - obicna vilica ili ribež za đumbir.

definitivno ne ovisi o zubicima, njihove desni su dovoljno snazne da sazvacu svu skuhanu (primjereno skuhanu, mekanu hranu).

u stvarnosti je sve to prilicno individualno, ako malo pronjuškaš ovdje na dohrani vidjet ces svakavih primjera.

Re: S koliko mjeseci klincima dati kruću hranu?

24 sij 2013, 23:23

Ja svojima isto nikad nisam miksala, u početku sam izgnječila vilicom (npr. kuhanu mrkvu) ili ribala na najsitnije (npr. jabuku).

Re: S koliko mjeseci klincima dati kruću hranu?

31 sij 2013, 20:16

ja miksala dok smo krenuli (nije htjela drukčije jesti). a miksam i sada, dok ima skoro 14 mjeseci. :nesvist muku mučim s time što ne dolaze u obzir komadići. dakle, to jest individualno (zašto netko želi samo miksano,a zašto netko samo komade), no ne bih stvarala naviku miksanja ako nije nužno (nudi komadiće, to želim reći). ja ću svojoj - kako se čini - miksati do škole :lebdi

Re: S koliko mjeseci klincima dati kruću hranu?

08 vel 2013, 01:49

Stvarno izgleda da je vrlo individualno. Mi smo fazu komadića praktično preskočili - kad je prvi put dobio kruh u ruku, to mu je bilo otkriće i ponos. Sa devet mjeseci uzeo je sam mekanu kruškicu, a sa deset se uvalio tati u tanjur i otada nismo više miksali (tome je prethodila neka faza, možda čak i par tjedana, da nije miksano htio ni probati, a meni nije bilo jasno zašto ne jede; kad smo prestali miksati, vratio se apetit!). Sad mi ni samoj nije jasno kako nisam shvatila da nije problem u namirnicama, nego u obliku, jer sam mu u to vrijeme gnječila i ribala voće (ali to je tako mekano da nije velika razlika između npr. smiksane i pognječene zrele šljive). :mah
Odgovori