Sada je: 15 svi 2024, 17:12.

Infantrini drink

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: Infantrini drink

PostPostao/la Liv Tyler » 10 vel 2013, 16:14

Hvala vam cure. Probala sam danas dat samog da popije ali i nije baš uspješno prošlo. Napravila dva guca dok nije skužila što joj dajem i ni čuti više. Tako sam i mislila da će biti.
Sutra smo kod pedice pa ćemo vidjeti što dalje.
Najradije bi prestala s njim i krenula s dohranom kako smo i počeli, tri obroka i pojačane, pratiti je pa ako je potrebno uvesti još jedan obrok za mjesec dana. :dunno
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Infantrini drink

PostPostao/la lastavica » 10 vel 2013, 17:59

Liv, ja isto ne bi forsirala, pojačala bi ono što prolazi i nakon dva tjedna izvagala ju za provjeru da ne gubi na težini.
Mi smo imala s tri mjeseca prvu krizu, za mjesec dana dobila je na težini ispod 400g i pedijatrica je odmah rekla pojačati dojenje adaptiranim. Iako sam na izlasku iz ordinacije odmah u apoteci kupila adaptirano ,doma smo MM i ja odlučili da ćemo ipak pričati desetak dana i otići na kontrolno vaganje koje pokazalo dovoljno.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Infantrini drink

PostPostao/la olja2208 » 10 vel 2013, 19:06

livka, i moja druga kćer je isto tako slabo dobijala grame, bili smo baš zabrinuti,
ako su vam nalazi dobri, vesela je i aktivna, mislim da se trebaš samo strpiti i doći će i grami na svoje,
kad su vam već preporučili, nudi i dalje infantrini, ako baš ne ide, ništa ne smeta.
glede dohrane, radiš sve kako treba, bit će ok.

moja je tek sad, sa nepune 3, počela dobijati na kilaži kako spada za dob.
nama su još dodatno i Hgb i Htc niski, to me je uvijek više brinulo nego samo nedobijanje na kilaži.
:hug
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Infantrini drink

PostPostao/la Liv Tyler » 11 vel 2013, 11:54

Evo ona ima sreće što su joj nalazi krvi odlični, čak i željezo za koje je pedica mislila da će biti koma. Tako da sve više naginjem ideji da je pustim nek jede koliko želi i koliko može, bez ovog napitka, a na kontrolna vaganja dolaziti još neko vrijeme.
Jučer me snervalo što radi njega nije htjela ni zinut na dohranu, mislim da je samo jedan obrok pojela ok i onda je cijelu noć nadoknađivala propušteno.
Prije infatrinija se nije budila xy puta noću nego samo 4x. Noćne podoje računam one od kad ja odem leći, između jedanaest i šest ujutro.
Uz to joj je i stolica otvrdnula.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Infantrini drink

PostPostao/la milka » 11 vel 2013, 15:31

Liv, moja i dan danas jede samo šta je nju volja. to sad već količinski i je ok, al nije dovoljno raznoliko po meni.
taj napitak ti je ionako samo kalorijska bomba, znači da dite dobije na kilaži ništa drugo. ja svojoj sada dajem multivitaminski sirup od dr. Theissa, malo joj je otvorio apetit i to je to
i ne nerviraj se. ti najbolje znaš kakvo je njeno opće stanje, ako pedica šta grinta, ne obadaji
Avatar
milka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 577
Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:49

Re: Infantrini drink

PostPostao/la Liv Tyler » 17 vel 2013, 15:11

Prekinuli s infatrinijem. Pomirila sam se s ovim, kako je tako
je. I dalje cu se trudit iz petnih zila.
Hvala cure na velikoj potpori. Javim kako
ce dalje napredovati s kilazom.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Infantrini drink

PostPostao/la kittyilevin » 18 vel 2013, 11:24

javljaj. :hug i drži se. pratiš me na mojim mukama, nadam se da će krenuti bolje i tvojoj i mojoj curki! :hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Infantrini drink

PostPostao/la Hajdi » 18 vel 2013, 13:50

Liv da li je moguće infantrini kombinirati s dohranom? U smislu da ga miješaš u kašice?
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Infantrini drink

PostPostao/la nevenera » 18 vel 2013, 13:51

Liv Tyler je napisao/la:Ne prolazi u obrocima. :gaah
Nije htjela ni čut. Danas ću pokušat van obroka.

probala je u obroku davati i van njega
nula bodova :/
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Infantrini drink

PostPostao/la Liv Tyler » 18 vel 2013, 16:49

Kitty pratimo se. :hug
Toplo se nadam poboljšanju okd obje.

Hajdi jesam probala ali on jako miriše po AD plus takav mu je i okus. Je prvih par obroka nešto progutala ali kasnije je na sam miris počela odbijati jesti.
Tako da sad idemo baby steps bez njega.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Infantrini drink

PostPostao/la Liv Tyler » 03 ožu 2013, 12:20

Cure imam nedoumicu pa molim pomoc.
Da ne otvaram novu temu pitala bih ovdje.
Dakle uvele smo treci obrok ranije i stvari su se pocele slagat na svoje mjesto. Uredno je pocela spavat, kakat, dobivat na tezini.
E onda prije nekih tjedan dana izbacila je opet dnevno spavanje i pocela slabije kakati. Radi toga me strah da se ne opet ponovila ista stvar.
Htjela sam pitat bi li mi bilo pametno uvest ranije cetvrti obrok, dva sa zitaricama i dva bez. Ovi je sve pod pretpistavkom kako bi pratila njen ritam i potraznju. Molim vas ima li tko kakvu ideju jer se ja opet vracam ocaju?
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Infantrini drink

PostPostao/la Lena » 03 ožu 2013, 14:22

ne znam ništa o pripravku, ali mi smo imali isto koma prirast težine od drugog mjeseca starosti nadalje i alergija na mlijeko je bila krivac za sve (a nije se nijednom u tom razdoblju ispoljila kao urtikarija). čim je izbačeno mlijeko iz moje prehrane, počela je super s prirastom. :dada
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: Infantrini drink

PostPostao/la Liv Tyler » 03 ožu 2013, 15:28

Jedini period kad nisam pila mlijeko je zadnjih mjesec dana. I to samo s kavom. Sad sam opet počela.
Ne znam ima li veze s njenom promjenom ali ću bojkotirati kravlje mlijeko na neko vrijeme pa ću popratiti.

Lena imaš li ti inače problem s mlijekom ili ste slučajno povezali?
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Infantrini drink

PostPostao/la Lena » 04 ožu 2013, 10:43

ja sam imala isto kao malo dijete alergiju na mlijeko, ali sam ga kasnije konzumirala bez ikakvih problema (ta alergija u većini slučajeva odlazi do treće godine života. tako je i kod nje i kod mene)
ona je bila isključivo dojeno dijete do 6 mjeseci i kad su se počeli pojavljivati problemi s prirastom (još i popraćeni s sluzavijim stolicama) posumnjala sam na alergiju na mlijeko jer je ona jedna od dvije najčešće u toj dobi. malo sam kopala po forumima (nakon što me pedijatrica uvjeravala da dijete koje je isključivo dojeno ne može dobiti alergiju, no to je druga priča) i povezala da je mlijeko jer se dosta mama s istim simptomima javilo s dijegnosticiranom alergijom. odmah sam na svoju ruku izbacila iz prehrane sve mliječno i odvela je na testiranja. alergologica je potvrdila mlijeko i stanje se popravilo kroz nekih dva tjedna u potpunosti (ako se dobro sjećam). stolica se skroz normalizirala i počela je normalno dobivati. jedino što nije mogla nadoknaditi sve odmah pa je isto imala s 9 mjeseci 7kg, a s godinu dana nekih 9kg.
ja bi probala na tvom mjestu izbaciti sve mliječno iz prehrane i (ukoliko dojiš) iz tvoje. pa ćeš vidjeti što se dešava.
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: Infantrini drink

PostPostao/la Liv Tyler » 04 ožu 2013, 14:01

Malena još nema u dohrani mlječne obroke, samo je dojim još. To je mlječno što dobiva. Ali ga ja pijem i izbacujem ga od danas iz upotrebe da vidim hoće li imati rezultata.
Jesi išla privatno na testiranje ili si zatražila uputnicu?
Hvala ti na odgovoru. :mah
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Infantrini drink

PostPostao/la RasteBuša » 05 ožu 2013, 15:28

Ja sam pisala o tome na generacijskom...Dobro Neve pamti!!!!

Mi smo dobili s njim 2x po 400 grama u 3 pa onda mislim 4 tjedna .... Moja ga je L. obožavala i nikakve nismo nuspojave imali.
Imam veeeeliko povjerenje u pedicu, inače i homeopaticu koja baš ne voli kemije....al rekla je da probamo s ovim ..Pili smo dva mjeseca, u prvom mjesecu svaki 3.dan. A u drugom mjesecu jednom tjedno.

Moja L. inače super jede, al težina joj je lošija strana. Idemo se baš za par dana vagat i iskreno se nadam da ćemo sa 15 i pol mjeseci prešišat napokon 9 kg.
Da napomenem i stolica je ok, sredili smo smo je s ok probiotikom... Jednostavno imam vitko dijete (i ja sam takva i danas, cijelog života)...Vesela je , zdrava, aktivna 100 na sat....Jede mi sve i puno...Vitka cura!!

S obzirom da smo mi s njom zbog sveg i svačeg bili godinu dana po svim mogućim doktorima, na spomen gastronterologa rekli smo NE. Ne mogu je više mučit po doktorima...redovito se važemo i dokle god je zdrava i vesela i raste, dok je pedica zadovoljna i ja sam!!!
RasteBuša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 952
Pridružen/a: 29 lis 2011, 09:56

Re: Infantrini drink

PostPostao/la RasteBuša » 05 ožu 2013, 15:31

nevenera je napisao/la:probaj dati samog samo da vidiš želi li to uopće piti ili ne



zaboravih napisat- mi smo ga pili samog. Na slamčicu!!! Plakala je kad bi popila sve!!! :hahaha :hahaha

Ima li napretka??
RasteBuša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 952
Pridružen/a: 29 lis 2011, 09:56

Re: Infantrini drink

PostPostao/la Liv Tyler » 05 ožu 2013, 21:24

Ako misliš s infatrinijem, na njemu nije već davno.

Nama je pedica rekla da ga uzima svaki dan. Ajde mi molim te napiši vaš režim.

Za desetak dana nam je vaganje pe ću vidjet što smo napravili ovaj period.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Infantrini drink

PostPostao/la RasteBuša » 08 ožu 2013, 22:17

Iako su nam bebači razl. starosne dobi (15,5,mj.) evo:

cca 05 cica

08:30-09:30 doručak (kruh i putar/kiselo mlijeko, kruh i Abc sir, kruh i jogurt, palenta i jogurt, sir i vrhnje/palenta, griz pšenični il od pira, ponekad dobije i mrvicu slanine, a do godine dana to su bile sve redom kašice (Alnaturine ili Holle, sve moguće žitarice,pa s voćem ili bez....Onda je to počela pljuvat i odbijat. I danas je tako) A u posljednje vrijeme hoće i palačinku (s zobenim, rižinim il mlijekom od pira, naribam unutra svo živo voće i dodam žitarice :) , cimet)

cca 11- voće, nekad joj uspijem uvalit i žitarice uz voće (skuham proso, amarant ili rižine pahuljice) , nekad jede jogurt pa u njega dodam svježe voće...A u posljednje vrijeme hoće i palačinku za užinu.... Nekad samo bananu..

cca 14 h ručak- jede SVEEEEE.Nekad i dvije porcije (meso/riba/povrće- idem tim redom, naravno povrće jede svaki dan. 3.dan je samo povrće u smislu variva....Jede dakle sve žitarice,svo povrće, ribu,meso...salatu...tjesteninu, krumpir, leću, azuki grah, slanutak...Ali doslovno sve što može i smije jesti-jede.

cca16:30- užina...Kako kada, nekad traži voće, nekad joj napravim voćnu salatu, voli jako kiselo mlijeko pa unutra nadrobim one rižine krekere ili krokiće od prosa i kukuruza, nekad joj tu uspijem podvalit malo griza s voćem...Keksić koji od pira (Alnaturin bez šećera)...

18:30-19-večera
Nekad griz, nekad palenta s jogurtom, samo jogurt, jogurt/kiselo mlijeko/vrhnje s prosom, rižom, palentom, kruh i sirni namaz, juhica nekad...Od ručka ako mi ostane povrća pa dodam k tome palentu....

20 h- cica za spavanac.

Uz sve to ona svako malo cjeli dan nešto od nas traži...uzme, gricne, proba.... Jede super. Jede dosta, jede sve. Jako je aktivna, vesela, vedra i prekrasna djevojčica, ne djeluje mršavo jer ima obraziće preslatke i punašne, ali vitka je da...Gracilna :) Imat ćemo skoro 16 mj. i Boga molim da slijedeći tjedan vaga pokaže više od 9 kg.
RasteBuša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 952
Pridružen/a: 29 lis 2011, 09:56

Re: Infantrini drink

PostPostao/la Liv Tyler » 09 ožu 2013, 09:14

Ok, mi imamo manje obroka jer smo manji ali u principu idemo sličnim ritmom.

M je sada na tri obroka plus cika bezroj puta dnevno. Imamo i noćne podoje.
Znači ima doručak, ručak i međuobrok. U zadnje vrijeme joj paše da je ručak u sredini.
I ona jede sve do sad ponuđeno. Neke kombinacije su joj manje draže ali raznim kombiniranjem pojede uglavnom. Samo su njene količine male.
Dosta je aktivna i vesela, također. Spava 2x dnevno kad je sve ok. Jer čim nešto ne štima izbaci jedno spavanje i jede još i manje pa joj se smanji kakica i automatski ne dobiva na težini.

Jedino mi nisi napisala kad bi u ovom rasporedu dala infatrini? Mislim s kojim ili prije kojeg obroka?
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Infantrini drink

PostPostao/la kittyilevin » 09 ožu 2013, 14:56

liv, sorry što se ubacujem :hug

no, rastebuša, kolike količine pojede tvoja mala? onako odokativno... jer se i mi pomalo borimo s prehranom, em neće jesti, em neće ni mikrokomadiće, em hoće samo odabrane stvari, a maleni smo (imamo 15 mjeseci i nadam se 9 i pol kila - malo se je zbucala u zadnje vrijeme, ali su 13 smo imali jedva 9). sada su stvari malo bolje, ali svejedno dosta muku mučimo s njezinom hranom.

:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Infantrini drink

PostPostao/la Liv Tyler » 09 ožu 2013, 16:25

Samo ti daj. :hug

Kad vi idete na kontrolu?
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Infantrini drink

PostPostao/la kittyilevin » 09 ožu 2013, 19:56

kako sad stvari stoje, ne idemo do 6. mjeseca. :dunno moja pedica je procijenila da je mala skroz zdrava i da joj ne trebaju nikakve kontrole. u 6. mj. će imati godinu i pol, to će biti redovita kontrola. ja sam joj se požalila da nije neki jelac, no ona je rekla da ćemo krv vaditi ako bude neki razlog za vađenje (prehlada ili sl.).
sada se malo zbucala, stvarno ne djeluje slabašno, iako sumnjam da smo prešli 9 i pol kila.
:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Infantrini drink

PostPostao/la Ina66 » 09 ožu 2013, 21:36

kittyilevin je napisao/la:imamo 15 mjeseci i nadam se 9 i pol kila - malo se je zbucala u zadnje vrijeme, ali su 13 smo imali jedva 9

moja najmlađa je bila u perolakoj kategoriji i našla sam ovaj moj post
Postao/la Ina66 » 29 lip 2010, 16:31

bili smo danas do pedijatrice pa sam ju izmjerila i izvagala - ima 10.5 kg i 84cm - što hoće reći da nije još utrostručila porođajnu težinu :lol

rođena je 16.10.2008.
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Infantrini drink

PostPostao/la Liv Tyler » 09 ožu 2013, 22:36

Ina hvala na utjesi.
Očito zdravlje ima veliku ulogu u svemu jer kad su zdravi onda je sve prihvatljivo.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Infantrini drink

PostPostao/la Ina66 » 10 ožu 2013, 07:58

:dada
to su meni govorili liječnici - bitno je da ne gubi na težini i da je zdrava i vesela
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Infantrini drink

PostPostao/la kittyilevin » 10 ožu 2013, 23:33

moja je rođena s 2800, dugo je bila na 2650, teško je dobijala kilažu na početku. tako da smo mi utrostručili kilažu s godinom dana. sada malo više gledam djecu oko sebe - stvarno su strašno različiti - neki su mini, neki golemi, neki jedu puno pa su mići, neki ne jedu ništa (osim što s xy mjeseci samo sisaju) pa su veliki. i mi smo, uostalom, različiti. najvažnije je da su nam djeca vedra i da dobro napreduju. tako si ja ponavljam ako me uhvati kriza. ;)
:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Infantrini drink

PostPostao/la Ina66 » 11 ožu 2013, 07:41

kittyilevin je napisao/la: i mi smo, uostalom, različiti. najvažnije je da su nam djeca vedra i da dobro napreduju. tako si ja ponavljam ako me uhvati kriza. ;)
:hug

:5
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Infantrini drink

PostPostao/la Liv Tyler » 11 ožu 2013, 14:09

Ina prava si tješiteljica. :luv :kiss
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Infantrini drink

PostPostao/la RasteBuša » 12 ožu 2013, 12:59

Kitty, sorry -nisam skužila tvoje pitanje.

Koliko jedemo? Jooj, teško mi je ovako reć.
Npr.za doručak ti pojede šnitu kruha, cijeli jogurt i slanine npr.za prekrit šnitu (al sitnim komadićima..nije puno)

Il popije 200 ml kiselog mlijeka (popila i svih 400 da joj dam, a nedam toliko odjednom) i npr. pola one mliječne kifle kakve jesu najčešće (prilično velike) s putrom gore. Il Abc sirom.

Za ručak mi smaže pun njezin tanjurić (kupljen u Lesnini ako ti išta znači), prilično dubok, stane i više od one teglice od 190 g. Nekad pojede i tanjur i pol (al ponavljam, ja joj radije dajem manje pa češće...neg da se natrpa-pa da joj bude zlo. Nije se još dogodilo hvala Bogu)

za užinu u istoj zdjelici do rha smaže voćnu salatu.

Il solo veliku krušku, bananu...

Ma jede super. Jede dosta. Al nema je. Idemo sutra na vaganje. Nadam se da smo prešli 9,5 .kg
18.ćemo 16 mj.
RasteBuša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 952
Pridružen/a: 29 lis 2011, 09:56

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.