O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.
Odgovori

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

07 svi 2013, 08:42

mi smo isto izbacivali sat- nekad i dva nakon obroka.
moguće da je do sfinktera, pa poslušaj tanju, tako sam i ja

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

09 svi 2013, 13:55

Tinica je napisao/la:Patronazna mi je opet bila i još smo se dogovorili da dođe u srijedu kad će mi malena imati mjesec dana.


tinice jel' bila patronazna? koliko je dobila?

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

13 svi 2013, 17:01

Evo upravo sam se vratila od pedijatra. Točno na mjesec dana imala je 4.100 grama a danas 4.420 grama ali sa remencicima za koje neznam koliko su teški! Sto mislite?

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

14 svi 2013, 09:13

Evo sad mi javila gospođa iz dućana zamolila sam je jučer da ih odnose doma i izvaze na digitalnoj vagi. Remencici imaju 130 grama. Dakle ona ima 4.290 za mjesec i 5 dana sto će reci da je dobila 800 grama od otpusne tezine! Kak se to vama čini?

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

14 svi 2013, 09:20

odlicno!

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

14 svi 2013, 09:30

Kaj zbilja? Znaci to je ok? Nisam bila sigurna jel računaju od otpusne ili rođene. Znaci ipak nekaj ostane u njoj bez obzira kaj bljucka!

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

14 svi 2013, 12:02

ostalo je dosta, ocito je sve sto pobljucka za nju visak, 800 grama je odlicno :zivili

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

14 svi 2013, 12:47

Tinice, moj N. je prvak u bljuckanju (još i sad), a prvi mjesec je dobio gotovo kilu. Ima više odjeće u njegovom ormaru nego u mojem jer se kompletno presvlačimo barem triput dnevno, a u početku je to bilo šest-sedam kompleta odjeće u danu :roll
A dobitak na kilaži je :5 Opusti se i uživaj s bebicom :luv

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

15 svi 2013, 07:23

E takva je situacija i kod nas. Ali najvažnije je da oni fino papaju i dobivaju na kilazi!!!!

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

24 svi 2013, 08:50

Bila sam u jucer popodne po d vitamin i zamolim čisto slučajno sestru da je izvaze a kad tamo ona nista nije dobila. Bila sam sigurna da je već blizu 5 kile a kad tamo kilaza joj je ista 4440 grama. I to sa remencicima i bodicem. Dakle oduzmem 130 grama i ispadne 4290.
Meni pune oci suza i neznam kako si objasniti.
Glavica joj je narasla za 3 cm, dužinu joj nije mogla izmjeriti zbog remencica i nazvala ju je banana beba. Sad vise neznam kaj da mislim... Znaci ona je u 6 tjedana dobila samo 800 grama od otpusne kilaze. Ma sve je bilo super do tih glupih remencica.
A da bi mi bilo još gore bila je jedna cura koja je rodila isti dan kad i ja.
Mala se rodila sa 2800 pala u bolnici na 2400 i sad već ima 4500. Znaci ona je dobila preko dvije kile a moja malena niti kilu. Ja zbilja vise neznam, ona zbilja puno jede, sad sam si noćas alarm stavljala svakih dva sata i budila sam je u 1,3,5 i ona cijelo vrijeme spava ali jede. Sad sam je opet nahranila, naravno opet je sve zbljuckala... Tak da sam bas onak nekak...
Ona je super, ne izgleda mi uopće mrsavo no kad se sjetim Franovih bunceka i onih njegovih bataka ona mi izgleda ko prava Ančica-Palcica. Zbilja neznam...sve radim kak treba, pijem puno, jedem dobro, ona ima svaki put stolicu iza podoja, sve je onak zlatkasto zuto, piski normalno, ima preko 12 pelena dnevno, vuče fino, podrigne iza svakog hranjenja, još je onda stavljam da jede... Evo od pola noci do sad je već jela 4 puta. Ne vidim razloga za uvođenje adaptiranog kad mlijeka imam. Evo iz jedne jede iz druge mi curi. Nje lijena... I bas fino guta!!!

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

24 svi 2013, 09:09

tinice - prvo nemoj uspoređivati bebe.
ako je ovo sve što kažeš
Tinica je napisao/la:Zbilja neznam...sve radim kak treba, pijem puno, jedem dobro, ona ima svaki put stolicu iza podoja, sve je onak zlatkasto zuto, piski normalno, ima preko 12 pelena dnevno, vuče fino, podrigne iza svakog hranjenja, još je onda stavljam da jede... Evo od pola noci do sad je već jela 4 puta. Ne vidim razloga za uvođenje adaptiranog kad mlijeka imam. Evo iz jedne jede iz druge mi curi. Nje lijena... I bas fino guta!!!


nemaš brige. kad vam je sljedeća kontorla na redu? koliko je sad beba stara? nisam upratila, a ticker ti ne radi. 6 tjedana? jesi li osjetila skok na tih 6 tjedana?

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

24 svi 2013, 09:31

Tinice imaš očito jako puno mlijeka, vjerojatno i jak letdown, Ancica se, pošto je halapljiva naguta tog vodenog mlijeka, naguta se usput i puno zraka i sve nabrzaka i onda to baca van. Imala sam IDENTIČNU situaciju i dijete jako slično tvojem (mlađe isto :mrgreen ) isto je stalno bila zadovoljna, puno spavala, halapljivo i kratko sisala i onda bljuvala. :zub

Onda sam ju kad bi povukla i krenulo jako otpuštanje (mlijeko mi je doslovno lilo i špricalo) maknula, izdojila ili pustila da isteče onaj prvi mlaz (jer se naprosto gutila kolko je halapljivo vukla i kad bi mlijeko nadošlo ) i onda se normalno prištekala i najela. I dalje je jela halapljivo i kratko, ali je tak uspjela doći do masnog mlijeka, radila sam i kompresije na kraju.
Noću je jela jednom, ali pojela bi oko 20 jednu pa kupanje (kupati se nije mogla gladna, navečer je iako predobra beba znala bit živčana :lol ) pa oko 21 drugu (interesatno onda nije bljuvala) i onda čorila do 3 (onda je jednu pojela, jednu sam morala izdojiti barem malo) pa onda dalje danju na oko svaka 3 sata. (danju je uredno letilo iz nje, sjećam se kad smo se nosile da sam hodala po parketima :lol ) no tim režimom, znači micanjem s dojke kad krene mlijeko i kompresijama kasnije, je skroz lijepo dobivala na težini i uz non stop bljuvanje.( Halapljivo i kratko je sisala do kraja i dojka joj nikad nije utjeha i mazilica, samo i isključivo hrana.
Ona bi se najela, podrignula, tražila dudu i zaspala bi istog trena. :mrgreen
Zadnja izmjena: teutonija; 24 svi 2013, 09:42; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

24 svi 2013, 09:41

TEUTONIJA da po svemu su njih dvije slične. Kaj zbilja mislite da nema razloga za brigu? Sve me strah da će reci da je neuhranjena beba. Evo sad sam je opet pristekala. Pa nisam se makla još iz kreveta. Dva puta sam je već presvlacila i sad opet čujem da je pošteno izletilo van. Ona je sad 6 tjedana 8.6. će biti dva tjedna. Ali to znaci 400 grama mjesečno pa to nije ni onaj minimum. Evo opet sve ide van...podrignula je i sad se smije i Bljucka. Kao da je to veseli a meni se kosa na glavi diže kad vidim!!! Ja si pak mislim kad bi bila gladna bi plakala kaj ne? I ne bi bila vesela beba...ovo je sad ko zrnati sir na njoj...

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

24 svi 2013, 09:59

Tvoja je šlaufasta veliš ,moja nikad nije bila, znala sam vidjeti bebe mišelinke :lol . M je rođena s 3850, s 3700 smo došle doma i s mjesec dana je imala oko 5 kila. No dalje više nije dobivala po kilu, sjećam se da je negdje između 4 i 5 mjeseca dobila svega 300 g, a kad smo krenuli s 6 mjeseci s dohranom (koja ju je naprosto oduševila) jedno je vrijeme štrajkala dojenje (ona je valjda očekivala svaki obrok na žličicu :ajme ) tak da sam ju tih 10-ak dana hranila u polusnu, tada me izludila, bila je na jednom obroku dohrane i nije htjela sisati :drink
No prošlo je :znoj ali bi posisala tek toliko, i jedva čekala kad će kašica, npr s godinu dana je imala 9500 kila, ali nije nikad bila premšava niti sam se ikad opterećivala koliko jede.
S godinu dana je odbila sisu, više jednostavno nije htjela. :dunno ali je sve ostale obroke jela normalno.
Voće ,povrće ,žitarice, imala sam puno smrznutog mlijeka pa sam joj radila kašice i dodavala ga u sve i svašta, jela je sir, jogurte, niti danas ne voli popiti čisto mlijeko.

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

24 svi 2013, 11:18

tinice, prati ono što smo već spomenule- da je unutar 3-4h ista dojka za podoj da dođe do masnog mlijeka, možeš i kompresije raditi. ja sam isto puštala prvi mlaz da ode (ili bih ga izdojila, 20 ml) pa onda tek prištekavala za podoj.

i ne vidim čemu uopće spominjanje uvođenja ad-a :dunno samo polako, prati dijete, prati pelene :hug

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

24 svi 2013, 11:19

e, da, mislim da sam spomenula tina, koji je u 2 tjedna dobio 200g, a onda u druga 2 tjedna 1 kg. nije linearan dobitak

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

24 svi 2013, 13:45

Bebice rastu u skokovima. Ako ovaj tjedan nije dobila ništa, možda sljedeći dobije "duplo" i opet sve ok. Možda je narasla u dužinu ovaj tjedan, pa će sljedeći nabaciti gramažu...

Samo polako, drži se savjeta, ako si mirnija budi odnosno hrani je jednom do dva put po noći (ono da spava najdulje toliko koliko ima kg) i vjerujem da će ti na sljedećem vaganju srce opet biti na mjestu. :hug

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

24 svi 2013, 14:46

Curke divne ste! Hvala vam puno!!! Ja zbilja mislim da ona ne moze biti gladna i da radim apsolutno sve ispravno! Evo čak je tijekom noci hranim po 4-5 puta a valjda bi odspavala u komadu 10 sati. Istina da ona zbilja puno spava ali doktorica veli da trebam biti sretna. Jedino me muči to bljuckanje jer velim ima osjećaj sa vise izbaci iz sebe nego sto pojede. A tijekom hranjenja po tri puta je stavljam da podrigne i to napravi bas onak duboko ko iz petnih zila.
Cijelo vrijeme sam mislila da je previše sopam pa da zato bljucka ali sad vidim da ipak nije to razlog.
Nije da je ona sva salasta ali ima obrascice i one narukvice na rukicama ureze male, jako je vesela, smije se, pa pretpostavljam da je gladna da bi bila onak pokunjena a njoj se i oke smiju, živahna je samo ti remencici je koce i ponekad mislim da će ih strgati koliko se jadnicak želi ispruziti.
Dužinu neznam jel ima skvrcene nogice pa je doktorica nije mogla mjeriti. Ma sad kad je gledam ista mi je baby born lutkica... Prava mala Palcica. Ali kako ne dobiva na kilazi nije mi jasno.
Možda ima samo dobru probavu...gladno dijete bi se budilo kaj ne? I ustvari ne bi moglo ovak fino spavati.... Joj bas se opterecujem sa tim... Volim brojke kaj da vam velim... Pitala me doktorica kaj sam po zanimanju jer sam joj izvadila sve podatke o mjerenjima patronazne... Pa je rekla da vidi da sam ekonomistica.
Ni meni nije jasno zasto bi ona uvodila adaptirano jer ja ga imam puno a ak Bljucka ovo sigurno bi i ono. Evo sad se davim u jadro napolitankama da joj bude fini tek mlijeka.
Ajmeeee sto ja izvodim....

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

24 svi 2013, 16:11

Tinica, nije problem da joj tvoje mlijeko nije fino jer doji puno. Ja mislim da se ti previse nataces raznim tekucinama, imas hiper produkciju mlijeka i ona ne stigne do masnog mlijeka jer se na brzaka naguta ovog vodenijeg na pocetku. Takav je bio i moj Leon.

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

25 svi 2013, 08:09

Evo danas cu smanjiti tekucinu. Nisam se vise izdajala na bocicu nego samo malo da izade ono prvo pa da ona pojede ostatak.
Ančica je jucer završila dan sa 13 podoja... I 15 pelena... I zbilja ne kuzim kaj se događa. Navečer sam se skoro rasplakala kad sam vidjela koliko je toga izbacila van. Doslovce u luku kad sam je presvlacila došlo je do kreveta. I kaj da su drugo mislim nego da san je presopala sa mlijekom. A o bljuckanju nakon apsolutno
Svakog obroka da i ne pričam. I onda čitam u Searsu da je to jako
Malo ali da se nama čini puno. Da se radi o jednoj čajnoj zlicici. Bome kod nje se radi o pravoj
Seflji.
Evo, pelena je već puna. Na Pampersicama mi poplavi ova crta i to je znak da je namocena. Kod nje je uvijek i pokakana.
Noćas sam je budila 4 puta da je hranim... Bio je pun mjesec pa je soba bila full osvjetljena, fino je popapala i zacorila dalje. Nego da vas pitam koliko dugo držite bebe da vam podrignu. Ja je par puta lupim po leđima onak lagano i taj zrak izađe van. I onda ponovno jede. Možda grijesim sto je nakon hranjenja ne držim uspravno... Pojma nemam. I ne kuzim u kojem trenutku se naguta zraka kad uopće nema potrebe otvoriti usta da zine mama Milka je već ovdje. Jedva čekam vaganje u ponedjeljak.

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

25 svi 2013, 11:04

ako bljucka, već smo gore pisali, moguće da puno pije prednjeg vodenog mlijeka i da je LD jak
dakle, ponavljam:
promijeni položaj - ja sam dojila u položaju nogmetne lopte, sjedećki, tako da je glava mrvu viša od dojke
izdoji mrvu prije podoja- ja sam ručno ili izdajalicom izdajala 10-20 ml
ista dojka unutar 3h
nastoj da nakon podoja bude u poluustpravnom položaju
za podrigivanje nemam pojma, kod nas ako podrigne- riga. bar je tako bilo
ti i dalje doji, prati pelene i bit će to dobro

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

25 svi 2013, 20:29

Draga sve tako radim. Evo sada je 15-ti put na cici. Točno pišem sate kad je presvlacim i kad je hranim. Ma jel moguće da joj to remencici stvaraju toliki problem? Ne moram ni reci da živim za ponedjeljak!!! Hvala vam curke puno... Zbilja sam luda vise kad neznam kaj joj fali!!!

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

26 svi 2013, 00:49

Koliko sam pratila bljuckala je i prije remencica.
Ja mislim da ti je to do nerazvijenog sfinktera, pisala sam ti na pocetku o tome da smo mi imali isti problem. Bljuckanje u mlazu. Kod nas podrigivanje s laganim tupkanjem po ledjima u uspravnom polozaju nije ni slucajno dolazilo u obzir jer je u tom polozaju sve izbacio van. Dakle dojenje pod kutem 45 stupnjeva i nakon toga u tom polozaju ga drzati sto duze. Ako je bio uspravno ili bi ga odmah polegla na ravno sve je izbacio van. Ili stavila u AS, isti slucaj. Ja sam mu i podnicu kinderbeta podigla, i kolica takojder. Jos uvijek je on lezao tjelom ravno ali mu je glava cijelo vrijeme bila vise u odnosu na trup.
I on je imao brdo pokakanih pelena, zlatno zuta skolska stolica, sve 5.

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

26 svi 2013, 15:21

Sad sam joj i ja sve povisila!!! I nisam pila puno danas! Sutra idem popodne na vaganje pa ćemo biti pametniji!!! Hvala još jednom na savjetima zbilja sam bila u šoku kad je tako stagnirala u tezini. Sad bu valjda bolje. Piski i kako super, raspoložena je odlično, hranim je svaka 2-3 sata!!!

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

27 svi 2013, 18:12

Evo me od pedijatra!!! Dakle malena ima 4750 sto je 310 grama u tjedan dana. Prosli tjedan je imala 4440. Doktorica je mislila da sam se odlučila za adaptirano kad je tako vidno napredovala. Nije joj jasna stagnacija jer je malena bas vidljivo zdravo dijete pa nas je za svaki slučaj poslala da izvadimo urin s obzirom koliko spava. Tako da to idemo sutra ujutro obaviti. Ajmeee ne mogu vam reci koliko sam sretna!!! Vristala bi od sreće!!! Sad su već razmišljam da ako nastavi takvim temom ona bi za mjesec dana mogla već imati 6 kile!!!!
Sad sa istom terapijom nastavljam i dalje. Ufff kako sam sretna!!!! Hvala vam puno na svim savjetima!!!!

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

27 svi 2013, 18:19

kao što smo rekli, ne idu oni pravocrtno s težinom. samo tako dalje

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

27 svi 2013, 20:23

super :luv

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

27 svi 2013, 21:20

Tinica je napisao/la:Bila sam u jucer popodne po d vitamin i zamolim čisto slučajno sestru da je izvaze


i nemoj vise vagati, ni cisto slucajno, ni namjerno :lol :hug

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

27 svi 2013, 21:23

ma stalno mi se vrti po glavi kad god škicnem ovdje - što nisi mogla zazvati u ordinaciju da te d-vitamin čeka u apoteci?

Tinica je napisao/la:Sad su već razmišljam da ako nastavi takvim temom ona bi za mjesec dana mogla već imati 6 kile!!!!
ne očekuj sad prirast svaki tjedan od 300g. do 6mj bi trebalo udvostručiti svoju porođajnu težinu.

Re: Koliko dobivaju prvi mjesec?

28 svi 2013, 13:08

Ma trebale su mi mjere za radosnicu da mogu upisati kilazu!!!
Sad mi je drago da sam išla jer da nisam sigurno bi je još uvijek pustila da spava cijelu noć bez budenja!!!
Odgovori