Sada je: 29 ožu 2024, 14:49.

PRVA MRKVICA - topik za početnike II.

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: PRVA MRKVICA - topik za početnike II.

PostPostao/la nevenera » 04 srp 2016, 19:26

Cice će se prilagoditi
Ja ne bih išla unapred. Nego kad kreneš raditi na poslu se izdojiš malo ručno da popusti pritisak. Ja sam išla na wc i malo bi izdojila u umivaonik. Samo malo da popusti pritisak.
Nakon malo dana cice dobiju signal
Izdajanjem se produkcija nabija.
Davanje ad-a nije potrebno
Meni se frendica vratila na posao kad je malena imala 6 mj. Starija je imala 2g i dojili su tandem.
Smjene (specijalizacija u bolnici) su joj bile ubitačne.
Ona ja izdajala mjesec prije povratka. Stvorila se zaliha.
Kad je radila je izdajala. To se davalo djetetu
Sve u svemu, povratak na posao nije razlog da se prestane dojiti. Vidi što je tebi najbolja opcija
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: PRVA MRKVICA - topik za početnike II.

PostPostao/la Diami » 06 srp 2016, 22:33

Ako imaš uvjete izdojiti se i uskladištiti mlijeko, može se ono dati djetetu dok te nema. No obzirom na put vlakom koji spominješ, ne znam bi li ti to funkcioniralo. Ako to ne bude bilo moguće, onda je bolje dok si na poslu izdajati tek toliko da popusti pritisak, a kroz tjedan dana ca s dojke prilagode, smanji se proizvodnja tijekom dana, a poveća preko noći (jer bebe u pravilu nadoknađuju odvojenost pojačanim dojenjem dok je mama uz njih).

Kako bi sebi olakšala možeš eventualno par dana prije povratka na posao prorijediti podoje odn dohranom stvoriti više vremena među podojima, no ne znaš kako će prihvatiti papanje i koliko će u početku količinski jesti. Počni s nekim laganim povrćem ako je problem s kakanjem, dakle tikvica, korabica i slično, onda dodaj žitaricu, kroz mjesec dana bih onda uvela i neko meso/ribu, tako imaš široku bazu da s dva kvalitetna obroka popuni vrijeme dok te nema.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 3 gostiju.

cron