O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.
Odgovori

Gnojna angina i dojenje

26 srp 2013, 22:10

Dobila sam temperaturu i jaku upalu grla!99 % sam sigurna da je gnojna angina!trenutno sam na 37.7 ali se osjecam kao da me tenk pregazio! Sta je najgore petak je navecer i nemogu po strucnu dijagnozu pa molim par informacija!
Da li da skidam odmah temperaturu?

Kako da se spasim do ponedjeljka? Kadulja mi pala na pamet ali ne smijem zbog dojenja!

Bebu cu naravno dojit i dalje ali me zanima da li moze i on dobiti od mene ili ipak ima neki imunitet dojenjem! Ima 3 i pol mjeseca

Uf....pomagajte :znoj

Re: Gnojna angina i dojenje

27 srp 2013, 13:38

Temperaturu skidaj kad ti postane neugodno, a paracetamol ili ibuprofen ti mogu pomoći i protiv grlobolje ako tr jako boli.

Kadulju ne smiješ piti čaj, ali bi mogla grgljati da ne gutaš nego samo ispireš grlo čajem. To neće utjcati na količinu mlijeka da bi bio problem.

On bi mogao pokupiti od tebe, ali i ne mora, a mlijekom dobije i tvoja antitijela koja se stvaraju.

Ako ti se toliko pogorša da ne možeš gutati ili temp ode u nebesa, odi radije na hitnu po atb (kompatibilan s dojeem, ala klavocin i slični) nego da se previše zakomplicira.

Ima i nekih onih bombona za cuclanje s propolisom koji smiju s dojenjem i oni isla moos isto smiju s dojenjem, al nije da nešto bitno pomažu, oni više kod nadražajnog kašlja pomažu.

Re: Gnojna angina i dojenje

27 srp 2013, 21:08

Hvala, usudila sam se grgljati caj od kadulje jer je zaista postalo nepodnosljivo ali sad mi je lakse kad si napisala da mogu!temp mi se stalno vracala pa sam otisla na hitnu i dobila atb silapen tablete koje mogu sa dojenjem!najvise se bojim da mali ne dobije!stavljat cu maskicu dok ga dojim i nadat se da ce sve bit u redu

Re: Gnojna angina i dojenje

28 srp 2013, 00:31

Mislim da će ti već nakon dve, tri doze atb-a biti dosta bolje, a i zaraznost onda pada.

Izdrži još malo! :hug
Odgovori