Sada je: 28 ožu 2024, 10:39.

Premali dobitak na težini dojene bebe (spojene teme)

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: dojenje

PostPostao/la leptir422 » 13 vel 2016, 10:35

Po meni isto nema još potrebe za kašicama..... Meni je Damjan počeo stagnirati i padati u težini i tako jedno dva tjedna i stalno je plakao... po savjetu patronažne smo uveli 30ml bebimila po obroku..... on više nije plakao, počeo je fino napredovati
Evo nas danas - imamo godinu i mjesec dana..... još uvijek se dojimo, dobro... sad imamo i druge obroke, ali ništa nam nije važnije od cice pogotovo pred spavanje te normalno napredujemo.....
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Premali dobitak na težini dojene bebe (spojene teme)

PostPostao/la Diami » 21 vel 2016, 23:06

Ako je ovaj zadnji datum ustvari u 2. mjesecu, dobitak se je usporio ali bi rekla u granicama. Ako je rođena sa oko 3500g, onda je nekakav prosjek da sa oko 6mj udvostruče porođajnu težinu, no to je čisto orjentacija, neki to ne postignu, neki dosta premaše.

Puno je bitnije da beba ima ca 5 do 7 popišanih pelena u 24h, da redovito kaka, da je živahna i aktivna. Bilo kakva kašica ima manje kalorija nego majčino mlijeko u istoj količini, tako da nije nizi nužno niti obavezno započeti dohranu sad odmah.

Gledaj da redovito sisa, ako ti se čini da mu se lako skrene pažnja uvedi koji podoj u zamračenoj prostoriji da mirnije posisa. Kako spava? Ako prespava noć, možda da mu daš u polusnu npr kad ti ideš spavati.

To su onako općenito savjeti dok ne napišeš detaljnije dob, težine do sad, koliko često doji u 24h...
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.