Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.
25 sij 2015, 00:16
moja bebica ce uskoro 2 mjeseca (bas od porođaja) ali rođena je u 36.tjednu carskim rezom nemam mlijeka i u bolnici je primala pre-nan. došle smo doma i morala sam prebaciti na novalac. sve je bilo super do nekih 4-5 tjedana. tada su pocele "kolike". vrištanje i grčenje. kupili smo tiba kapi i bilo je malo bolje. za 1 i pol tjedan sve po starome.probali smo i aptamil i ništa. sada smo 2 tjedan na milumilu i prije 1 tjedan je počelo vrištanje. problem je što se stalno zagrcava vrišti grči se ništa ne pomaže. do nedavno je jela 80-90 ml ali sada smo povisili na 120 jede svaka 2-3 sta ali stalno je gladna i hlapljivo jede.brobali smo staklene bočice mamove i nukove. ni jedne joj nepašu sada trenutno jede na mamove.pedijatrica nam je rekla da probamo s rižinim pahuljicama jedna žlica u mlijeko ali još to nismo probali-

unaprijed hvala.
25 sij 2015, 08:19
premještam temu na prikladniji podforum - "bubini sam".
što se tiče refluks ili GERa ima na rodama članakGER ili refluks je medicinski izraz za stanje u kojemu se želučani sadržaj, hrana i želučane kiseline, često povrate iz želuca u jednjak. Hrana koja se vraća može se, ali i ne mora, izbaciti kroz usta. Može se raditi o snažnom povraćanju čime će se u potpunosti isprazniti želudac, ali može biti riječ samo i o “malo jačem bljuckanju”.
za uvođene riže 2.mj bebi u dohranu zaista ne znam što da kažem.
25 sij 2015, 08:47
Da li kombinujete dojenje i adaptirano ili je samo na adaptiranom? Da li podrigne posle obroka? Mom mladjem je bilo potrebno da podrigne i na pola obroka. Drzi je u malo povisenom polozaju dok jede, da nije skroz zavaljena u lezeci polozaj.
Obojica mojih su imali grceve od 2-4 meseca i kod mladjeg je bilo bas strasno i ja sam bila izbezumljena.
Kada pocinje vristanje (za vreme obroka, posle obroka kad je u lezecem polozaju...)?
Ne znam puno o adaptiranom, tu treba da se jave iskusnije mame na tom polju.
25 sij 2015, 09:13
kad je kodnas bila sumnja da ima refluks rečeno je da se ide na phmetriju da se vidi točno
25 sij 2015, 11:13
jede samo adaptirano jer nemam mlijeka bio je hitan carski.
25 sij 2015, 11:16
podrigne i napola obroka i na kraju. ima povišen madrac u krevetiću.
jeli uredu da joj dajem vodu jel mene je strah jer se ona stalno zagrcava.
25 sij 2015, 14:34
je li pedijatrica spomenula refluks ili ti sumnjaš?
i dalje radi s prekidom jela na pola da bi podrignula. ako treba možeeš i češće.
tijekom dana neka čim više leži na trbuhu, tako će lakše prdnuti ili podrignuti.
nemoj mijenjati često AD i od toga bude loše. Drži se jednoga.
ako misliš da je gladna, prečesto traži jesti i jede halapljivo napravi mlijeko većeg broja. ono je zasitnije. naravno sve u skladu s mjesecima djeteta
25 sij 2015, 15:03
da bi dobila suvisli odgovor prvo nam moraš reći da li TI misliš da ima refluks ili ti je to rekao pedijatar.
ako samo ti misliš, prvo treba riješiti sve ostalo, ako misli pedijatar, neka te pošalje na pretrage.
1. ne mijenjaj djetetu mlijeko svako malo
2. sukladno dobi možeš povećati broj mlijeka
3. može imati najobičnije kolike koje su dramatične, ali bezopasne
4. u bolnici ih hrane na dudu s ogromnom rupom da ih se brže riješe, što nije dobro, ali se na to naviknu pa treba vremena da se naviknu na malu rupicu, ne da im se vući pa su nervozne
5. pišeš da je dijete rođeno u 36. tjednu, hitnim carskim - dakle radi se o nedonoščetu - ovakvo ponašanje pri hranjenju često imaju neurorizična djeca - da li ste obavili sve pretrage - ultrazvuk glave, eeg po potrebi, neuropedijatra ?
6. da li dijete dobiva normalno na težini?
7. rižu dvomjesečnom nedonoščetu zaboravi
Daj nam malo informacija po gornjim pitanjima pa možda budemo pametniji s odgovorima, a da li ima refluks ili nema, može ustanoviti jedino liječnik.
28 sij 2015, 21:56
moja sestra je razgovarala s svojom šeficom na poslu (slažu meni za bolesne u bolnici) i ona je rekla da idemo na testiranje jer je moguće da joj neki sastojak nepaše. ja sam naručila u poliklinici Helena. bili na ultrazvuku mozga i kukića kod sabola i sve je super. javit ću stanje poslije testiranja.
28 sij 2015, 22:04
da, to je uvijek najpametnije, pitati liječnika specijalistu.
30 sij 2015, 10:13
Sestrin malac je imao dijagnosticirani refluks, ona ga je hranila sa novalacom (bas ima neki antirefluks) i podrigivanje je bilo na pola obroka cca 10 min i poslije bi ga na smjene nosali po pola sata. Vidjela sam da je to stvarno naporno bebachima, nadam se da cete se snaci

.
I da, trebalo mu je dugo da se navikne na male rupice na bocicama,ljutio bi se sto ne moze hlapljivo jesti,ali mislim da je taj problem sto je gore forumasica napisala stigao iz bolnice zbog njihovih velikih rupa na bocicama.
Ako te jos nesto zanima pitat cu ja seku pa napisem, ali prvo to trebaju dijagnosticirati.
Sretno
30 sij 2015, 21:59
bili u heleni i rekli nam da koristimo nan H.A. 1. sad je bolje. testirali su je na mliječne proizvode i nije alergična sad čekamo ostale rezultate
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.