Sada je: 13 svi 2024, 05:11.

vodene kozice

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Re: vodene kozice

PostPostao/la mrs. eastwood » 20 tra 2014, 20:49

uopce izlaziti među ljude dok je osoba zarazna, a to moze biti i do 10 dana nakon pojave prvog osipa/ kozica mi je u najmanju ruku neodgovorno :dunno

drugo, imunitet je narusen i izlaganje vanjskim utjecajima moze samo jos pogorsati stanje

kako ce se koža u daljnjoj bolesti njegovati... definitivno je ne treba dodatno opterecivati.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: vodene kozice

PostPostao/la teutonija » 20 tra 2014, 21:54

Ma pretjeruje se oko tih kozica.
Treba gledati opće stanje djeteta i voditi se prema tome.
Organizam ne treba opterećivati, birati mirne igre, ne izlagati se suncu.
E sad ne bi išla tak daleko da se kuća zamračuje i da se ne izlazi van. U redu je biti u dvorištu u debeloj hladovini, ako je vani toplo ne vidim to kao problem. Naravno da nitko neće vući dijete van ako je cendravo, slabo, u temp. i sl. tj baš bolesno ko i kod svake druge bolesti, ili je vani hladno, magla i sl.no ako je dijete u redu i vrijeme lijepo izlazak van nije problem.
(Moje cure su npr imale kozice ljeti i kupale su se vani u bazenčiću u hipermanganu u debeloj hladovini,( ne pod suncobranom nego u hladovini od kuće) ležale smo sve tri vani na ljuljački i čitale slikovnice, crtale su vani za stolom, nisu jurcale po dvorištu niti smo išle u šetnje i parkove, ali su bile vani)
Naravno izbjegavati kontakte s drugim ljudima i zato da se spriječi zaraza, a i zbog zaštite djeteta pošto je tada imunitet loš.

Kad su sve kozice suhe polako se nastavlja sa svim normalnim aktivnostima. To je 10-14 dana nakon pojave prvih prištića.

Prištići prolaze bez ikakvog mazanja, a i koža se kasnije obnovi, flekići nestanu i ne treba nikakva posebna njega. Kasnije normalna zaštita od sunca i mazanje zaštitnim faktorom kao da i nije bilo kozica.
U akutnoj fazi pomaže kupanje u hipermanganu jer smanjuje svrbež. Tijek bolesti je isti kupalo se dijete i mazuckalo ili ne.
Zadnja izmjena: teutonija; 20 tra 2014, 22:24; ukupno mijenjano 1 put/a.
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: vodene kozice

PostPostao/la latica » 20 tra 2014, 22:03

mislim da su svi složni da je dijete prestalo biti zarazno kad se sve kozice posuše jer navodno neki pedijatri puštaju i u vrtić djecu dok još imaju krastice. u svakom slučaju, tada po meni malo svježeg zraka nikako ne može štetiti, neovisno o krasticama. mislim, naravno da nije isto vodit odmah dijete u društvo druge djece, na igralište i sl., ali prošetat ih po prirodi, ili izvest dijete u vlastito dvorište, na terasu ili balkon - to je po meni skroz OK i mi smo tako i prakticirali s oboje kad su se sve kozice osušile. ja starijeg nisam još pustila na igranje s drugom djecom, a prošlo je 3 tjedna, više da njega zaštitim da nešto ne pokupi ;)

isto tako, mislim da je razlika pustit dijete koje je tek preboljelo nešto da vani divlja i skače ili ga izvest u laganu šetnju ili prošetat bebu u kolicima - brže im prođe vrijeme i u kući budu zadovoljniji nakon toga. eto, tako ja nekako razmišljam ...

teutonija pisale smo u isto vrijeme :mah
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: vodene kozice

PostPostao/la noah » 21 tra 2014, 08:09

Mi smo išli van oko zgrade na naše privatno igralište uz zgradu i tu nitko ne dolazi osim nas jer su druga dva sustanara sariji od 50.g i preboljeli su vodene kozice a i ne igraju :p se sa nama iza zgrade na tom našem privatnom dijelu znači da N. nije bio u kontaktu sa niti jednim dijetetom osim sa bratom kojeg želimo zaraziti .
A i bili smo svega vani po sat vremena po danu. Ali grozno je to što se ja toliko moram ispričavat zato što netko nije shvatio moju poantu.
Meni je stvarno grozno izolirat dijete u zamračeni stan, kao što su i mog svkekra držali u podrumu za vrijeme kozica dok je bio mali to mi sve izgleda prstrašno za dijete a nigdje nije potkrepljeno dokazima da je potrebo tako dijete izolirati, ja ne vidim ragloga da bi slušala takve babske savjete iz prošlog stoljeća i sigurno ću ga radije odveti na zrak. Imunitet i krvotok bolje funkcioniraju na zraku, odnosno obavljaju svoju funkciju
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: vodene kozice

PostPostao/la noah » 21 tra 2014, 08:26

Pokušali smo sa mirnim igrama no pošto je on je živko to je njemu najgora zabrana da cijeli dan sjedi na jednom mjestu. A vani je vozio autiće po zidiću nije vozio bicikl, romobil je dva kruga jer ga nisam mogla spriječiti. Evo i danas se ustao i trči po stanu full je vese i sretan, vjerovatno ću uzeti ovaj tjedan bolovanje da provedem sa njim njegove kozice jer to će za njgovu psihu više značiti od zamračenog protora i zabrane da ide na zrak ili da ga svežem za "krevet"
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: vodene kozice

PostPostao/la IINA » 21 tra 2014, 21:21

noah, nikakvi babski savjeti nisu ovdje isplivali, ne znam gdje si ti to pročitala.
Sunce je - ne. I to je to.
Zato što uv zrake mogu reaktivirati virus herpesa koji onda u
najgorem slučaju vodi u meningitis, a taj je vrlo gadan kada ga prouzroči herpes. Šanse da se to dogodi nisu velike, ali postoje.
Pa mislim da je bolje strpiti se mjesec dana i ne "izazivati vraga".
O odgovornosti za tuđe zdravlje puno se pisalo na forumu, pa ne bih o tome.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: vodene kozice

PostPostao/la noah » 23 tra 2014, 06:07

Nadam se da postoji neki stručni članak o toj vašoj teoriji o reaktivaciji virusa koji prelazi u meningitis. Ta teorija se događa vrlo rijetko i to kod djece sa oštećenim imunitetom , pa nema smisla zbog tograzloga svako oboljelo djete zamračivati u sobi ili ga ne odvesti na zrak da se prošeta, naravno da ne po direktnom suncu...to sam htjela reći...da djete smije na zrak ali bez kontakta sa drugim ljudima i tipa hladovina u dvorištu ili što već neko ima, djete će bit manje nevozno i lakše će prebolit bolest ako ga se odvese na svježi zrak.
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: vodene kozice

PostPostao/la latica » 23 tra 2014, 23:07

nego ja imam pitanje. dakle kod nas je stariji imao kozice i dva tjedna nakon njega i seka. prošlo je 3,5 tjedna od početka njegovih kozica i ja nisam dobila (a nisam prebolila ranije). jel moguće da ja sad dobijem 2 tjedna nakon nje ili su šanse da ni neću? ne znam jesam li jasno pitala?
izgleda da ću se ipak morat testirat, jer nikako neću imat mira. mislila sam da sam izvan opasnosti, a danas mi frendica priča da je ona dobila ne od svog djeteta nego godinu kasnije od nekog drugog :dunno
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: vodene kozice

PostPostao/la mrs. eastwood » 24 tra 2014, 07:24

ja nisam dobila od svoje, a bile smo u stalnom kontaktu - još sam ju tada dojila. na kraju sam se išla testirati i uspostavilo se da imam antitijela. a nisam preboljela kozice u djetinstvu, kao ni moj brat. a on je od svog malca bio odmah dobio.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: vodene kozice

PostPostao/la latica » 28 tra 2014, 22:01

eto testirala sam se i nalaz je: IgG pozitivan. sutra zovem doktoricu da mi kaže jel to sad to - mislim jel to znači da imam antitijela ili to možeda znači da imam virus u krvi pa se možda i razbolim za koji dan? :ajme
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: vodene kozice

PostPostao/la Sreca najveca » 11 svi 2014, 22:27

Latice, i kakav je ishod? Imaš antitijela?

Mala je dobila koze. Večeras sam ih vidjela 10ak, trup i dvije na licu. Vidjet ćemo razvoj.
Starija ih nije imala. Bas me zanima hoće li dobit s obzirom da se već mnogoooo puta othrvala (npr. jedina u grupi s preko 20oro zaražene djece nije dobila).
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: vodene kozice

PostPostao/la latica » 11 svi 2014, 23:04

da da imam antitijela i da sam se testirala kad je trebalo uštedila bi si par kila živaca, ali eto, ovako je bilo uzbudljivije :mrgreen

kod mog sina u vrtiću tek sad, dakle mjesec i po dana nakon njega, epidemija kozica. oni su mali vrtić - samo jedna grupa i sad ih više pola fali.

sreca najveca, držim vam fige da bude neki super blagi oblik i da brzo prođe :hug možda i malena već ima antitijela ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: vodene kozice

PostPostao/la mrs. eastwood » 12 svi 2014, 06:53

latica je napisao/la:eto testirala sam se i nalaz je: IgG pozitivan. sutra zovem doktoricu da mi kaže jel to sad to - mislim jel to znači da imam antitijela ili to možeda znači da imam virus u krvi pa se možda i razbolim za koji dan? :ajme


ja mislim da pozitivan IgG znači da imaš antitijela, a da si radila IgM i da je pozitivan - značilo bi da se upravo nešto događa
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: vodene kozice

PostPostao/la Liv Tyler » 19 lis 2014, 11:30

Prijavljujemo se u klub. Prvi put. Idem citati.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: vodene kozice

PostPostao/la Liv Tyler » 20 lis 2014, 21:38

Dobio je trista čuda; tekući puder, kortikosteroidnu kremu i hipermangan. Što se to još sve koristi?
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: vodene kozice

PostPostao/la MON » 20 lis 2014, 21:48

:shock

zašto sva ta čuda? mi smo upravo preboljeli samo s kupancima u hipermanganu i/ili kupki s kap ulja od čajevca. a i zobene kupke su dobre
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: vodene kozice

PostPostao/la Bellitza » 20 lis 2014, 22:01

mi smo dobili hipermangan i pruriced gel, al nije mu bilo strasno, svrbilo mozda dva dana, a nije ih bilo ni previse. meni do tad nepoznate stvari su bile da ih je imao U ocima, to smo kontrolirali kod oftalmologa, i da je osim visoke moguce imati hipotermiju. ne sjecam se kad me nesto tako izbezumilo.
kozice je dobio dva dana prije mog poroda, receno mi je da malu 10ak dana stite moja antitijela, nije na kraju dobila.
to je nase iskustvo. gore od kozica bio je definitivno grozni pad imuniteta, tako da se ne bih zafrkavala s uranjenim izlascima van.
Bellitza
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 651
Pridružen/a: 20 pro 2010, 01:38

Re: vodene kozice

PostPostao/la Liv Tyler » 20 lis 2014, 22:24

Pa nemam pojma zasto dva ta cuda, ppsebno kortici. Najlogicniji mi je hipermangan.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: vodene kozice

PostPostao/la Sreca najveca » 20 lis 2014, 22:31

Ja godinama slusam da se hipermangan vise ne koristi, tj. da je to zastarjeli lijek kod kozica, a opet ga svako malo netko dobije od pedijatra. Ne kuzim to bas.
Mi ga nismo dobili. Koristili samo Pruriced.
Starija nije dobila od mladje iako su stalno bile skupa.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: vodene kozice

PostPostao/la latica » 20 lis 2014, 23:03

mislim da je to s hipermanganom zato što se ranije krivo dozirao dok se prodavao kao kristali pa su ga neki pedijatri izbacili :dunno
liv šta će mu ti kortikosterodi, to prvi put čujem za kozice? dovoljno ti je napravit otopinu hipermangana i time mu tapkat vaticom ako ga svrbi ili ga jednom dnevno okupat u tome, a između mazat tim gelom i gotovo. jer kad bi mu trebala to sve stići izredat ...

moji kasnije srećom nisu imali problem s imunitetom :zivili
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: vodene kozice

PostPostao/la Liv Tyler » 21 lis 2014, 08:06

Ma kortiće neću sigurno, nisam ni ni uzela iz ljekarne.
Noćas se toliko češao da sam mislila da će ih sve rasčešati. Prvi put ga je svrbilo od kad ih je dobio. Ako ga i danas bude svrbilo razmutit ću mu taj hipermangan.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: vodene kozice

PostPostao/la Liv Tyler » 21 lis 2014, 18:35

Cini mi se da J nisu danas nove koze izlazile van. On na par mkesta ima crvene tocke kao osip. Hoce li se iz toga razviti dalje mkehurici ili ne jer ranije jesu? Zna netko? Imao? Kako je bilo? Sjecate se?
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: vodene kozice

PostPostao/la Liv Tyler » 01 stu 2014, 15:01

I cure su u kozicama.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: vodene kozice

PostPostao/la Liv Tyler » 05 stu 2014, 19:38

Tusiranje, fenistil kapi i poxclin hladna pjena za kozice. Nista vise ni nista manje. Hipermangan i puder samo pogorsali situaciju.
Cure su pokupile zesci oblik, treba se jos boriti s njima.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: vodene kozice

PostPostao/la mrs. eastwood » 06 stu 2014, 09:50

jesi probala sa zobenim pahuljicama? Mi smo imali poxi pjenicu i kupali se u zobenima (samljevenima u prah pa u kadu). ovo sve drugo nabrojano nismo trošili. je li ih jako češka? kako mrvica to podnosi?
ima li kraja na vidiku? :hug
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: vodene kozice

PostPostao/la Liv Tyler » 07 stu 2014, 00:50

Nisam se zobi ni sjetila. A procitala sam topik kad je sinko prvi krenuo. Jao.
Cure je ceskalo i to opako dok nismo dobili fenistil kapi i uzeli tu pjenu. Sve se sasusilo, ostadose same kraste al su jos jako crvene. Nisu jos pocele otpadati.
Najmanja je jucer imala napad nervoze, ostalo proslo ok. Ona ih ni nema puno.

Mame skolaraca kad ste ih pustili u skolu, tj koliko su bili doma?
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: vodene kozice

PostPostao/la lastavica » 07 stu 2014, 14:12

Liv, baš vas je pokosilo :hug
Moja ih je imala u vrtiću i nakon 10 dana je krenula ponovo u vrtić. Mislim da nema neke razlike u odnosu na školu.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: vodene kozice

PostPostao/la Bellitza » 07 stu 2014, 23:47

mi smo isto bili u vrticu, rekli su nam puna dva tjedna minimum doma, cak i ako krastice otpadnu prije, zbog imuniteta
Bellitza
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 651
Pridružen/a: 20 pro 2010, 01:38

Re: vodene kozice

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 08 stu 2014, 15:00

cura je u fazi sušenja koza. nema ih puno, najveće su u vlasišti i na kapcima u kapcima, u sluznici oka :shock :shock
ali mazali sa virolexom i stvarno je bolje.

maleni je dobio jednu jedinu kozicu!!! i već je suha i ostala je flekica - mislim nevjerovatno
i mm je imao svega dvije kozice na glavi jednu i na "glavi" drugu :mrgreen
ali nevjerovatno da mali ima samo tu jednu.
je li moguće da mu je imunitet jak tako?
da li da i njega testiram nekako da vidim je li prebolio ili očekujemo?

vodila sam ih malo van.oblačno je i malo smo prošetali. već su 2 tjedna u kući, tj. cura, on oko 7 dana
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: vodene kozice

PostPostao/la latica » 08 stu 2014, 17:36

pčelice baš mi je žao da je i vas uhvatilo. očito je P super prošao, ali ja znam da sam čitala da ako dobiju tako blagi oblik znači da ne razviju imunitet i da mogu dobit ponovo, tako da ako hoćeš bit sigurna testiraj ga.
ne znam jel si čitala tad na generacijskom, moja M je dobila s 11 mjeseci, 2 tjedna nakon starijeg, prvo je par dana imala samo par i to jako sitnih, ja sam bila jadna da neće steći imunitet, ali je onda tek buknulo, puno više nego njemu.
a nećak recimo koji je tada baš bio dosta s nama, nije dobio od nje uopće :dunno
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron