Sada je: 28 ožu 2024, 13:10.

vodene kozice

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Re: vodene kozice

PostPostao/la ciklama24 » 29 ožu 2016, 20:51

Bubsek ostavi ju doma dok krastice skroz ne otpadnu i izbjegavaj sunce. Malo luftanja u dvoristu joj nece skoditi.
Sto se tice ostavljanja doma mjesec dva nakon dopustenja pedijatrice ne znam bas da to ima smisla.
Svi pricaju da je imunitet nula ali ja svoju nisam toliko postedila. 2 i po tjedna je bila doma i to jw bilo to. Uz to je i streptokok imala. To je bilo u veljaci. Sljedeci put je bila bolesna ravno za godinu dana. Normalno je isla u vrtic i nije skupljala nikakve bolestine.
slika
Avatar
ciklama24
iš iš iš FP
 
Postovi: 2045
Pridružen/a: 11 sij 2011, 21:03
Lokacija: Zagreb

Re: vodene kozice

PostPostao/la IINA » 29 ožu 2016, 22:43

Treba izbjegavati sunce.
Dovodi se u vezu sa komiplikacijama nakon kozica.
Možda je zato to savjetovala.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: vodene kozice

PostPostao/la bubsek » 29 ožu 2016, 23:23

Inna-sve to stoji u vezi komplikacika ali koja ju ju fora onda poslat u vrtic?...i tamo idu van..kod nas i do 3 puta dnevno...a jos uz izlazak puno i hopsanja ,norcanja...

A sto se tice sunca...ja bas izasla s njom u subotu na nekih 1h dok je bilo sunce i toplo ...ucinilo mi se to pametnije od npr.danas da sam izasla uz oblacno i prilicno vjetrovito vrijeme...

Sutra opet najavljuju vjetar.... :-/
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: vodene kozice

PostPostao/la lastavica » 30 ožu 2016, 09:08

Možda i zato što kod nih koji rade moraš u vrtić, ne možeš biti predugo na bolovanju.
Moja je 10 dana nakon kozica išla u vrtić.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: vodene kozice

PostPostao/la kiki » 30 ožu 2016, 21:36

Pozdrav svim prisutnim...
Imam pitanje u vezi vodeni kozica jedan mališan mi ih je dobio prije 14 dana vec 5-6 dan su se počele sušiti dj pedijatar mi je rekao 10-ti dan kupanje sve prošlo ok a sad dobio drugi al nekako ih jadno da kažem podnosi plače, bole ga, svrbe ga,hladno mu dobio ih je u Nedjelju danas mu je 4 dan a u nedjelju ima prvu sv.pričest dal ću ga smit odvest i oprat mu kosu???? Očistiti mu po tjelu KALII PERMANGANOM i namazati ga PoxClin pjenom opet bit ce unutra ne vani
kiki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 30 ožu 2016, 20:20

Re: vodene kozice

PostPostao/la kiki » 30 ožu 2016, 21:43

A što se tiče savjeta pedijatra mladjem rekao 10-ti dan kupanje i kad je lijepo može malo izaći vani a sad starijem 15 dana ni pomislit vanka a drugi pedijatar kaze zasto ne očisti djete i odvedi ako se osjeća ok a treći čistite ga ljubičastom tekućinom mažite puderom moze tuširanje ako nema fibru a i kosu oprati po potrebi jer se puder skori i do nedjelje ima još bit će to ok naravno da ga možete odvesti
kiki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 30 ožu 2016, 20:20

Re: vodene kozice

PostPostao/la IINA » 30 ožu 2016, 21:56

Dijete je zarazno do desetog dana od izbijanja prve kozice.
Osim što može tamo zaraziti hrpu ljudi, može od tih istih ljudi pokupiti svašta, jer kozice jako sruše imunitet.
Kupanje nije problem, kupati se dijete mora, kao i prati kosu.
Ako dobro zbrajam u nedjelju će mu biti tek osmi dan.
Iskreno, ja smatram da bi bilo jako neodgovorno voditi dijete za koje nisi siguran da li je još zarazno među tako puno ljudi i zbog tih ljudi, kao i zbog njega samoga.
Kozice i nisu bezazlene ako ih dobije odrasla osoba, kojih će na pričesti zasigurno biti puno.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: vodene kozice

PostPostao/la kiki » 30 ožu 2016, 22:10

sve znam i sve mi je jasno pedijatrica mi je savjetovala da ne paničim jer dječak je došao u školu i sve ih zarazio
kiki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 30 ožu 2016, 20:20

Re: vodene kozice

PostPostao/la zara01 » 31 ožu 2016, 01:08

Ja koliko se sjecam zarazni su dok se i zadnji mjehur ne pretvori u krastu i dan prije izbijanja.
Ja ga nebi vodila na pricest-nije mi to ok.
Moj je nakon kozica odmah pokupio streptokok.Stoga da sam doma nebi vodila dijete u vrtic barem mjesec dana.
Naravno da kad radis to najcesce nije moguce.
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: vodene kozice

PostPostao/la bubsek » 31 ožu 2016, 15:28

Nama je danas 13dan kozica...i tek danas smo izasle iz dvorista i otisle u ducan...

Razmisljala sam o izlasku vani i pitala za savjet ovdje...

Prvi put smo bili van 8dana kozica jer je bilo vani toplo i to na svom dvoristu...u nedjelju,pon i utorak nismo bili vani...jucer jedno 1h opet na dvoristu...a tek danas izasle i otisle u kvartovski ducan...

Smatram da nije u redu odvest dijete a kozicama u mnostvo ljudi a postoji mogucnost da je jos zarazno...tek bi bio 8 dan...ali uza to tamo ima hrpu ljudi a od ovog ludog vremena kruze razno razne bolestine pa ti dijete moze i pokupit nesto...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: vodene kozice

PostPostao/la kiki » 31 ožu 2016, 15:39

Razumim one se već krastaju i ok ih podnosi prestale bolit i svrbit pedijatar kaze sve zavisi kako ih ko podnosi mladji kad je imao samo tjedan je bio odsutan od skole stvarno su se osusile stim da sam ga stalno tusirala i mazala i u svjezoj prostoriji bez grijanja danas mu je 16 dan i ide u skolu samo dvi krastice ima jedna na obrvi i druga na bradi pa se nadam tako i sa ovim ima jos do nedjelje
kiki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 30 ožu 2016, 20:20

Re: vodene kozice

PostPostao/la kiki » 31 ožu 2016, 15:43

A stim da smo imali puno posjeta sa djecom koja ih nisu prebolila i zele ih dobiti
kiki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 30 ožu 2016, 20:20

Re: vodene kozice

PostPostao/la Adorabla » 01 tra 2016, 09:07

Kiki a jesi li razmisljala da ce na pricesti vjerojatno biti i djece koja se ne smiju cijepiti i koja ne smiju preboliti kozice? A da ne kazem odrasli ili necija baka ili djed ciji je imunitet srusen pa mogu ponovno cak i uz preboljene kozice ponovno ih dobiti?
Dakle ako vec ne maris za svoje dijete i ako ti je ok objasnjenje da je tvoj sin dobio zato sto je neki decko dosao u skolu s kozicama, onda barem probaj osvijestiti da oko tebe ima ljudi kojima cak i zaraza kozicama moze u ovom trenutku rezultirati gadnim komplikacijama.
Nece svijet propasti ako dijete radi bolesti ostane doma. Niti ce mu propasti pricest.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: vodene kozice

PostPostao/la kiki » 01 tra 2016, 09:38

Ako su se kozice ukrastale i opadaju i u ponediljak moze u skolu zasto nemoze u nedilju na prvu pricest nasi ljudi od tog prave habuk ko zna koliko ce ih bit sa varelicama a nece reći već ih 15 fali na probama neko kaze nevalja ih kvasit neko ne valja neko vako neko nako evo ja samo obadva malca tuširala polu hladnom vodom suše se boljenego kad se mazu puderom već im i opadaju stim da su stalno bili u svjezijoj i hladnijoj prostoriji koja se ne zagrijava mlađi samo 5 dana nije bio u skoli sad tako i stariji jutros bili na kontroli moze u skolu i pedijatar kaze sve ovisi od djeteta do djeteta
kiki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 30 ožu 2016, 20:20

Re: vodene kozice

PostPostao/la kiki » 01 tra 2016, 09:44

A kod susjeda djeca dobila kozice prije mojih i jos su u kuci slabo im se suse i imali su temp duze dana pa i sve ih zivo boli i nece ih do daljnjeg slati u vrtić niti ih je tusirala samo mazala tecnim puderom a prostoriju grije kad pređem kod nje u komu da padnem od te vrucine i kazem joj ne gri zbog djece ne njoj zene kazu striktno u kuci u toplom i mracnim ni pomislit skvasit djete i sad se divi kako je mojim proslo
kiki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 30 ožu 2016, 20:20

Re: vodene kozice

PostPostao/la † Volvo » 01 tra 2016, 11:15

Sad bi se mi trebali diviti? Super da ti djeca nisu imala previše komplikacija i da im sve prolazi brzo. Pitanje je bilo o pričesti, da se o mojem radi, ne bih ga slala/pustila, štogod. Tjedan poslije, kad friški prvopričesnici svečano prestanu dolaziti na nedjeljne mise :roll (što je iskustveni slučaj ;) ) idealno je vrijeme za ponoviti svečaniju misu ;) za one koji su falili na probama i falit će taj dan i tako dozvati i ove koji će uskoro pozaboravljati. Sigurna sam da možete organizirati zajedničko fotografiranje i slavlje i okupljanje i tjedan poslije. Nama su kozice ranije jedan put tako poremetile, čak mi je aviokompanija izašla u susret vrativši sve novce - hoću reći: ozbiljnom zaraznom bolešću se smatraju, pogotovo za odrasle, ne bez veze.

I :oft - interpunkcije bi dobro došle
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: vodene kozice

PostPostao/la † Volvo » 01 tra 2016, 11:23

Povrh svega, osim proba, priprema za pričest uključuje i prvu ispovijed i svašta nešto, ako je to sve propuštao, koji je smisao forsiranja? Nije li bolje pogledati snimku poslije i na taj način "sudjelovati" s ekipom a u slijedećoj prilici bez problema primiti prvu pričest?
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: vodene kozice

PostPostao/la bubsek » 01 tra 2016, 15:58

Adorabla je napisao/la:Kiki a jesi li razmisljala da ce na pricesti vjerojatno biti i djece koja se ne smiju cijepiti i koja ne smiju preboliti kozice? A da ne kazem odrasli ili necija baka ili djed ciji je imunitet srusen pa mogu ponovno cak i uz preboljene kozice ponovno ih dobiti?
Dakle ako vec ne maris za svoje dijete i ako ti je ok objasnjenje da je tvoj sin dobio zato sto je neki decko dosao u skolu s kozicama, onda barem probaj osvijestiti da oko tebe ima ljudi kojima cak i zaraza kozicama moze u ovom trenutku rezultirati gadnim komplikacijama.
Nece svijet propasti ako dijete radi bolesti ostane doma. Niti ce mu propasti pricest.



Veliki potpis...

Zalisno da tako odrasla osoba razmislja...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: vodene kozice

PostPostao/la bubsek » 04 tra 2016, 12:42

Mislim da mi je i mini dobila... :/
Jos jucer sam na glavici primjetila jedan pristic no nisam obracala paznju jer je izgledao ko obican pristic kako se kod bebica inace zna tu i tam pojaviti koji...

Danas je taj pristic povecan i voden...do malo prije nisam bila sigurna jel kozica jer nista drugo nije imala...pronasla sam isprva tri pristica dodatna ...ali opet nisam bila sigurna dal su vec bili ili ne...
No sada vidim da se na tim sitnim pristicima nadzire ipak voda... :-/

Turu nema i ok je raspolozena...duboko se nadam da nece puno iskociti...

Tjesim se tim sto mi najstarija imala prvo jedan a onda izbilo mozda 20 tak...srednja se probudila sa hrpom njih...pa mozda mini nece tako.strasno...

No najvise me brine sto je ona izgleda imala jucer vec te vodene (zbog tog jednog pristica) a cijeli dan smo proveli vani i bili s dosta ljudi... :/
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: vodene kozice

PostPostao/la IINA » 04 tra 2016, 13:18

A tu ne možeš ništa pa se nemoj zbog toga živcirati. :hug
ionako su zarazni i dan prije nego izbije ta prva, tako da na neke stvari ne možemo utjecati.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: vodene kozice

PostPostao/la bubsek » 04 tra 2016, 13:38

Ma u ovom slucaju se brinem zbog nje same..da nedaj boze taj jucerasnji izlazak nesto ne pogorsa jer je sigurno vec i jucer imala imunitet na nuli...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: vodene kozice

PostPostao/la kiki » 04 tra 2016, 14:21

Dajite joj sirupić za imunitet i u svjež prostor da se negrije jer se od topline osipa i tuširajte KALII PERMANGANAS PRAH banjicu i poljevajte je po tjelu osim glave bit ce ok manji bolje podnose sretno mi smo ih se napokon po drugi put rješili
kiki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 30 ožu 2016, 20:20

Re: vodene kozice

PostPostao/la bubsek » 12 tra 2016, 09:45

Danas nam 10dan kozica...

Okrastale su se...i pomalo pocele odpadati...

No ima jedna koja se pojavila na prsticu odmah na pocetku mislim drugi/treci dan...i jos uvijek je vodena i nikako da pukne...u biti samo me ta jedna sprijecava na izlazak vanka...

Ne razumijem zasto se ta jedna drzi tako cvrsto i ne puca?

Dal je imao tko takvu situaciju?
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: vodene kozice

PostPostao/la kiki » 12 tra 2016, 09:54

Kad djete oboli od kozica ako je lijep dan i nema temp djete moze izići vani na svjež zdrak u hladu da nije izlozeno suncu i toplini mozete ga tusirati svjezijom vodom ako moze podniti za kozice nepreporucuju izlazak vani zbog tog sto su zarazne nista drugo
Za vodene kozice naj bolje svjeze prostorije bez grijanja i tusiranje svjezijom vodom osim glave jer vrućina i sam znoj uzrokuju veći osip vodeni kozica sretno želimo vam brz oporavak
kiki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 30 ožu 2016, 20:20

Re: vodene kozice

PostPostao/la Hajdi » 12 tra 2016, 09:59

Kiki ti si liječnik? Imaš medicinsku naobrazbu? Puna si nekih hrabrih savjeta.

Bubsek, posavjetuj se s pedijatrom. Osobno mislim da nije više zarazno ali neka ped kaže.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: vodene kozice

PostPostao/la bubsek » 12 tra 2016, 10:19

Bas danas popodne moram zvati dok.jer sutra je trebala primiti cijepivo...

Jucer smo malo provirili vani ali u strahu...i ta jedna me bas ljuti... :-/
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: vodene kozice

PostPostao/la kiki » 12 tra 2016, 10:34

Hajdi treba biti jak ne se predavati evo koje koristi mi otic kod pedijatra uzmi ih 5 u obzir otidji sa djetetom svi ce ti različito reći vježbaju se na ljuckim životima ko na pokusnim miševima
Samo pogledaj godište 2004 moze jesiti keksolino,rižolino sa 4mj....
A godiste 2005 ma ne jes ti zdrav kud ces to davat djetetu tek od 8 mj smi to jesti
2004 dajite djeci slatku vodu sto vise 2008 ni slučajno slatku vodu nije potrebno nista moze malo caja ponekad ma daj vala koda su igračke ili ih tretiraj za pokusa pa kako koje upali e to mi nemože u glavu i 2004 daju vodu iz boce na cucu 2005 ni slucajno caj i to iz čepa sto dodje na boci kao čašica uhvati djete za vrat i iskrene ko da puni pojeći motor užas ne ponižavam ja pedijatre nije ni njima lako i oni imaju nekog iznad sebe ko sa njima upravlja i naredjiva im ......ova generacija smi u stojaču ova nesmje ova sa 4 smje da sjedi sljedeca tek sa 8 mj e stvarno
kiki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 30 ožu 2016, 20:20

Re: vodene kozice

PostPostao/la bubsek » 12 tra 2016, 10:44

KIKI-Hrana i bolest nije ni priblizno ista stvar...

A koliko su tvoji savjeti "pametni"govori cinjenica da si (ili jesi) zarazno dijete htjela odvest medu mnostvo ljudi...Znaci nije te briga ni za druge a ni za vlastito dijete koje je svasta moglo pokupiti...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: vodene kozice

PostPostao/la kiki » 12 tra 2016, 10:47

Hajdi nisam pedijatar al evo recu ti jos jednu kašlju mi djeca inače kad je kašalj upitanju uvjek ih odvedem da ih pogleda slusalicama uvjek a za ostalo se uvjek brinemo sami e gledaj sjedne mladje djete za pregled i on ga gleda gleda ok nahladjen ropi ok uzima karton i pise dijagnozu bolesti itd ja normala neću se zadubit gledat sta dotični pise zna svoj posao i struku kako to vec ide e sad sjeda stariji u grlo gnojno uh uh uzas mora antibiotik uzima karton i zapisiva i slucajno se primaknem stolu da uzmem knjižicu vidim nije njegov karton i obraćam se pedijatru oprostite to je karton od mladjeg djeteta a on podigne glavu pogleda me i kaze sta ima veze ....
Jel to ok zamjenit djeci karton i stavit pogresnu dijagnozu pa stvarno uzas i to se nije desavalo samomeni bilo je jos roditelja koji su se zalili za isti slucaj ili dodjem e sta je djetetu reknem boli ga grlo stomak šta već a on mi na to odbrusi pa što si ga dovela ako već znaš dijagnozu ee dovela ga poželili te se to sam mu jednom zbrusila u facu i nikad vise mi se nije suprostavio
kiki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 30 ožu 2016, 20:20

Re: vodene kozice

PostPostao/la latica » 12 tra 2016, 10:49

ja ne bi rekla da naša pedijatrica postupa s djecom ko pokusnim miševima ;) da to mislim, ne bi ih vodila k njoj, jednostavno. da ima svakakvih pedijatara, ima, ali ima i svakakvih pacijenata, jel :mrgreen

bubsek, pitaj ti pedicu, ona zna tvoje dijete, ti znaš nju, vidi što će ti ona reći, pa onda odvaži :hug vjerujem da ti je već kozica i svega preko glave, ali sad ste valjda gotovi :luv
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.