Sada je: 28 ožu 2024, 14:10.

Spasonosno za proljev

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la Lorena82 » 13 lis 2013, 16:40

Pcelice hvala
Ali nemam nista od toga za sloziti doma a danas nemam niti gdje kupiti
Sutra cu jer je i stariji sad pao u proljev. Pa cu onda i ja piti da dode preko cike nesto i ovome
Kolko cesto ti je mala imala stolicu?
Moj od 13h nista. Dala sam mu caj od sipka, rizinu sluz, 2 zlicice ORS200 i baby linex
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la nevenera » 27 sij 2014, 22:09

moj duboki naklon zbog ovog topika
u petak je tin krenuo povraćati. nakon što je 3 put povratio. smo smiksali ovo i to je bilo to. kraj!
u nedjelju je damjan povratio 2x. odmah smo mu dali ovaj pripravak, kojem je tin dao ime Bljakić, i to je bilo to što se povraćanja tiče :yess
spasilo nas je doslovno :klanja :klanja :klanja
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la Daniela32 » 27 sij 2014, 22:42

Da i ja dodam, na ovu staru temu, ja godinama imam sve sastojke u friđu, soja sos inače koristimo u kuhinji, ovo drugo je prirodno konzervirano na dugi rok. Dakle, godinama ovaj pripravak zaustavlja promtno sve crijevne nedaće, a nastavimo još dan-dva s jelima na bazi soja sosa (napr. preko obične riže ili na malo ulja i povrća i soja sosa špageti). Naš mali je prvi put bio u kineskom restoranu valjda s godinu ipo, tako da on soja sos voli više nego parmezan (preko riže i tjestenine)
Avatar
Daniela32
Forumski Mastercard
 
Postovi: 4676
Pridružen/a: 09 tra 2001, 11:26
Lokacija: Split

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 28 sij 2014, 12:08

da ovo čudo je zbilja mrak. meni je smanjilo dane viroze sa na 1
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la ReneLee » 10 lip 2014, 23:42

Beba od 7 mjeseci, već 6 mjeseci ima rota virus ali bez temperature i povraćanja, samo proljev koji zna trajati par dana pa je stolica opet normalna i taman kad se ponadamo da je napokon sve u redu ponovno zelena stolica i proljev...jedanput na mjesec šaljemo stolicu na analizu i nekad od 2 primjerka jedan zna biti negativan a drugi pozitivan...koristili smo i Enterosgel i sa njim je stolica bila normalna ali analizom su oba primjerka bila pozitivna...zadnjih tjedan dana stolica je normalna da bi se danas ponovno zazelenila tako da se virus vjerojatno ponovno vratio. Pedijatrica nema puno toga za preporučiti osim higijene i strpljenja ali taj virus nas jako iscrpljuje pa bih vas molila za bilo kakav prijedlog kako ga se riješiti.
Hvala
ReneLee
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 10 lip 2014, 23:26

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la Diami » 11 lip 2014, 14:01

Jeste li probali s probioticima dodatnim uz ovaj gel koji spominješ?
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la ReneLee » 11 lip 2014, 15:52

Zaboravila sam napomenuti da je dojena beba i da smo sa 6mj poceli sa dohranom a Bio Gayu pije od samog pocetka virusa sa mozda po par dana pauze.
ReneLee
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 10 lip 2014, 23:26

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la Diami » 12 lip 2014, 10:29

Probajte neki kompleksniji probiotik, biogaia ima samo jedan soj bakterija. A obzirom na dugo trajanje, eventualno tražiti i uputnicu za dječjeg gastroenterologa.

Od probiotika sigurno ne može biti štete, a možda pomognu ojačati crijevnu floru toliko da sama eliminira virus na dulje vrijeme. Postoji sada više vrsta i za bebe/djecu, pro life, linex baby, vip, waya it... Savjetujte se u ljekarni i/ili s pedijatricom.

Nama je recimo kod crijevnih viroza super pomagao prolife u ampulama (nisam sigurna jel ide tek od godine dana ili već i prije), onaj u kapsulama nema toliko različitih vesta bakterija kao ovaj u ampulama.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la oblanda005 » 21 lis 2014, 21:36

ja sam za ovih 7 mjeseci naučila da me proliv ne brine ako se ne ponavlja cesto jer jednostavno zna se desiti da beba ima proliv a da to nista ne znači
oblanda005
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:31

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la Tinica » 16 vel 2015, 11:20

Evo Ančica mi je u subotu i jučer imala proljev s tim da ništa skoro nije jela tako da to ne mogu povezati sa nekom namirnicom.
Potpuno je zdrava, nema temperaturu, nije povračala samo taj proljev koji je sama voda i groznoo smrdi.
Jučer sam je tankala sa vodom, čajem, rižu sam joj kuhala, dvopek, bananu ali bojim se da još to nije sjela na mjesto.
Čujem kako joj krulji po želučeku i onda odjednom samo onak...fuj neka maslinasto zelena boja. Baš grdo izgleda.
Kupila sam joj linex baby probiotike pa se nadam da će se to malo smiriti.
Čak sam razmišljala da nije od bazena, progutala kloriranu vodu?
Neznam kaj da još radim? Ona je super super volje samo kaj kad se pokaka hoda ko da je dvije noći konja jahala i dere se kaka kaka :lol
Mislila sam si čak da sam ja pretjerala sa langušicama i krafnama i s tim slatkišima s obzirom da je još uvijek dojim.
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la nevenera » 16 vel 2015, 11:26

napravi pripravak. recept je u prvom postu.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la erina » 19 vel 2015, 20:23

Da pitam i ovdje jedno možda bedasto pitanje :zub

Koliko količinski treba dati pripravka dvoipogodišnjem djetetu i koliko dugo davati pripravak. Nama pomogao u ponedjeljak al danas ponovno se vratilo i povraćanje i proljev pa pretpostavljam da smo prebrzo prestali s pripravkom. Napominjem da je njoj pripravak njami i ona bi ga rado uzimala samo ja ne znam ima li određeno količinski koliko se smije?
N 02/07

S 04/12
Avatar
erina
B.Sc. Cicologije
 
Postovi: 2202
Pridružen/a: 18 kol 2011, 17:37

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la Liv Tyler » 20 vel 2015, 08:36

Onoliko koliko ispadne po receptu i nije puno pa mislim da je ok koliko god ona toga pojela. Par zlicica ili pola ili sve.
Mislim da na pocetku teme stoji tocno, ne znam sad napamet. A dajes ga jos barem dan do dva iza prestanka simptoma. Toliko mi je ostalo u sjecanju.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la nevenera » 29 srp 2016, 14:59

dižem topik.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la maja1309 » 30 kol 2016, 12:22

Pozdrav, evo registrirala sam se na forum samo da se prvo zahvalim svima na receptu za umeskuzo.
Ubiti nisam ga našla na ovom forumu, al se ne sjećam gdje sam, a možda i moje iskustvo nekom pomogne.
Voljela bih ako ima i netko svježe iskustvo da se javi. Posto dosta postova ima od prije 10 godina :)

Moja priča kreće od prvog rođendana mog sina. Dan nakon prvog rođendana kreće 3 dana visoka temp i 4. dan proljev po 10 puta u danu, kod doktora antibiotik spuštanje tem, proljev prestao nakon 3-4 dana, nalaz stolice salmonela. nakon antibiotika nikad više nije imao temp ni proljev, al već 5 mjeseci svaki mjesec radimo nalaz stolice 3 dana uzastopno i uvijek u sva 3 uzastopna nalaza pet puta do sada salmonela.
Tražeći načina da je izbacim iz njegovih crijeva surfam po raznim forumim i naletim na recept za umeskuzo.
kupim sastojke i budući krećemo na more dva tjedna još ne krenem s davanjem umeskuza sinu.
U međuvremenu, na moru, ja dobijem proljev i visoku tempereturu nakon prethodne upale mokraćnih kanala (eserihija). u 12 sati sam imala preko 10 vodenih stolica, izgubila svijest na wc, skuham 3 puta sebi umeskuzo i popijem cjelu dozu od 1dcl, nakon treće doze prestaje temperatura proljev, iduća 2 dana nikako nisam imala stolicu, treći dan normalna stolica, a drugi dan sam normalno jela.
Nakon toga, 3 dana dajem dječaku umeskozo 2 puta u danu, pomiješan s nekom čorbom ili kašicom (nije ga htio samog jesti), napravim pauzu 2-3 dana (nisam bila u mogućnosti tada ga kuhati), i dajem još 5 dana po 2 puta u danu pomješano s nekom čorbiocom i možda sam 2-3 puta uspjela po kašicicu samog umeskuza mu dati. Nosimo stolicu 3 dana na analizu i sad čekam nalaz. Ukoliko nalaz pokaže sterilnu stolicu ovaj recept treba zlatom platiti.
Budući je meni pomogao iskreno se nadam da će i dječaku. jer 5 mjeseci sam sva u grču zbog salmonele. Ukoliko ne pomogne, ja ću nastaviti ponovo davati i truditi se da ga pojede samog bez čorbice i duži period samo da beštija izađe iz crijeva. Javim se kad budu nalazi.

Puno bi mi značilo ako bi se netko javio sa svojim iskustvom.

pozdrav
maja1309
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 30 kol 2016, 11:51

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la Adorabla » 01 ruj 2016, 08:59

samo on ti nece izlijeciti salmonelu. Salmonela je bakterijska infekcija i za nju treba uzeti antibiotik.
I onda ide testiranje i strogo odvajanje hrane. pranje ruku, micanje iz kuhinje svih zarazenih.

Edit da ne ispadnem nerazumljiva :) ja bih razmislila oko antibiotika za sebe (malac od 1 god je premali osim u slučaju komplikacija) jer se to očito kod vas prenosi malo jedan, malo drugi. Znači da nije funkcioniralo samo osnovno pridržavanje higijene i jela.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Prethodna

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.