Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.
Odgovori

alegija na trave - hitno pitanje!

29 svi 2016, 14:07

nitko od nas nikad nije imao nikakvu alergiju (kuc kuc kuc) pa ne znam ništa.
J već nekoliko dana tu i tamo kaže da ga svrbe oči (nisu mu bile crvene ni otečene) i dosta je kihao.
danas je dosta ujutro bio na vrtu i sad su mu oči jako crvene i otečene i puno kiše pa sam (napokon :roll ) posumnjala da je alergija. vidim da su u ovo doba u igri trave, ali nemam pojma što da sad radim.
je li to hitan slučaj?
da ga nekamo vodim?
da odem u apoteku po neki antihistaminik? ako da, koji? nemam pojma ni o čemu.
da odem sutra s njim dr., a do tad ništa?

molim bilo kakav savjet.

Re: alegija na trave - hitno pitanje!

29 svi 2016, 14:50

alergije se mogu pojaviti u bilo kojoj dobi. dakle ništa neobično. ove godine su vrlo izražene kod stalnih alergičara, a simptome imaju i mnogi koji ih nikad nisu imali.

ne, ovo nije hitan slučaj, nemoj ići nigdje, hitan slučaj je kad se zatvore oči, kad se gušiš u kašlju il kad se gušiš ovak.
za početak bi bilo najbolje da danas više ne izlazite i da zatvoriš prozore i vrata i ak imaš klimu, uključiš klimu.

možeš otići u dežurnu apoteku po antihistaminik - claritin ili neki drugi, pije se jedna tableta dnevno. nije opasan, daje se i kod težih prehlada ili gripe da umiri kašalj i sluznice.

Re: alegija na trave - hitno pitanje!

29 svi 2016, 14:55

da, nećemo nikako izlaziti. poslala sam ga da se otušira, opere kosu i presvuče svu odjeću i sad je u kući.
budem otišla po claritin.
hvala! :hug

Re: alegija na trave - hitno pitanje!

29 svi 2016, 15:50

Nama claritine nije bio dovoljno jak, pa smo zavrsili na inhalacijama. M. je prosle godine prvi put dobio alergiju (bilo koju) i sad je alergican na polen, ali mu ide na disajne puteve nazalost. Idi pedijatru, pa nek te uputi dalje ako treba.

Re: alegija na trave - hitno pitanje!

29 svi 2016, 18:00

hvala! :kiss budemo išli pedijatru.
sad mu je bolje.

Re: alegija na trave - hitno pitanje!

29 svi 2016, 18:15

Buhtlica je napisao/la:da, nećemo nikako izlaziti. poslala sam ga da se otušira, opere kosu i presvuče svu odjeću i sad je u kući.
budem otišla po claritin.
hvala! :hug

odradila si sve što treba :dada
samo da nadodam što vas dalje čeka - tzv. prick test da se vidi na što je točno alergičan

Re: alegija na trave - hitno pitanje!

14 lip 2016, 21:34

Da ali tek kad bude cist od antihistaminika bar 10 dana.
Odgovori