Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.
Odgovori

Mononukleoza

17 lis 2016, 16:04

Evo dijagnosticirano mi je kćeri od 11 godina, sutra idemo kod infektologa za daljnju obradu. Nju boli grlo ( zbog toga sam je i odvela u pedijatrice), i umorna je.
Kakva su vaša iskustva, koliko traje oporavak, prehrana...

Re: Mononukleoza

17 lis 2016, 16:10

iz mog iskustva - sto je žešća početna faza, brži je oporavak. što je blaži nastup bolesti-duže traje povratak na normalu.
prošli smo to lani; jetrene probe deseterostruko uvećane, grlo se zamalo zatvorilo i mislila sam da će morati u bolnicu da se ne uguši / ne umre od gladi i žeđi :ne jedno 5-7 dana užasno, nakon toga brz oporavak.
jetrena dijeta (neslano, nemasno, lagano) kroz duži period, pošteda od svih težih aktivnosti, puno odmaranja. tjelesni oslobođena cijelo polugodište.

Re: Mononukleoza

17 lis 2016, 18:56

Meni muž dobio od maloga..... malom skoro ništa - muž 4 mjeseca na bolovanju sa strogom jetrenom dijetom..... posljedice se osjećaju 6-8 mjeseci..... brže se umara i sl.

Re: Mononukleoza

20 lis 2016, 18:35

Evo mi smo danas pokupili i nalaz od brisa grla, hdB, grlo je čisto. Rekli su mi da se dosta često ukomponira i streptokok koji još dodatno satre organizam :roll
Inače je energijski ona već puno bolje nego prošli tjedan. Doktorica je rekla da ne ide u školu još idući tjedan i naravno pošteda od tjelesnog i baleta do kraja polugodišta. Kuham joj dosta čaja, cijedim sokove od naranača i grejpa, kupim u bio-bio sok od borovnice, pileće juhice, piletina i puretina na žaru. Iako mi je doktorica rekla da ne idu više tako rigorozne dijete kao nekad, u biti
zdrava hrana.
Ma prekuburit ćemo mi to :dada
Odgovori