08 tra 2014, 00:14
čini mi se da mi se javlja bez obzira što pojela ili ne pojela
08 tra 2014, 04:37
08 tra 2014, 07:34
08 tra 2014, 08:16
08 tra 2014, 08:27
Ja nemam gastritis (na prvoj od nekoliko gastroskopija unazad par godina su mi rekli da imam, ali kasnije su se predomislili), ali sam u 3 navrata ležala u bolnici zbog bolova u želucu (prvi put sa sumnjom na upalu gušterače) - jednom je to bilo tokom prošle trudnoće. Inače nisam nikad imala redovnu terapiju (kad nisu ni znali kaj mi je zapravo), ali zbog kiseline u želucu znala sam biti na Peptoranima - mislim da smiju i u trudnoći, mogu bez recepta, ali bez recepta ide slabija doza, na recept možeš dobit jaču (slabija mi nije bila od neke koristi kad kiselina podivlja). Peptorani zapravo blokiraju nastanak kiseline, pa učinak traje duže od Gastala npr. Ja sam od Gastala povraćala, a Rennie (djeluje kao Gastal, samo je finiji) mi je bio OK, al to je kratkotrajno rješenje. Al mislim da bi ti trebali dati neku pravu terapiju za gastritis, koja smije u trudnoći, ja mislim da je lošije za bebu da se mama pati, nego da se uzima terapija.
08 tra 2014, 08:40
točno znam kako ti je. meni zna pomoći malo sode bikarbone rastopljene u vodi, ali to čim osjetim bolove. kad se bol razmaše, ništa ne pomaže osim dobro se ispovraćati.
08 tra 2014, 16:23
Malo su neke dodatne komponente različite, pa neko reagira na ovo, neko na ono.
09 tra 2014, 00:51
09 tra 2014, 07:25
13 lis 2021, 12:28