Sada je: 19 ožu 2024, 12:10.

gastritis i trudnoća

“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.

Moderatori/ce: nevenera, ivana7997

gastritis i trudnoća

PostPostao/la danijela81 » 08 tra 2014, 00:14

i inače imam gastritis, ne samo u trudnoći, ali je pod kontrolom.
pijem nexium, u akutnoj fazi svaki dan, a inače po potrebi, kad osjetim prve znakove bolova ili napuhanosti trbuha.
Kontroliram prehranom - najviše smeta kruh i slatko, zatim određeno povrće (luk, cvjetača, brokula...). I uspješno izbjegavam one užasne bolove, osim sada u trunoći :( čini mi se da mi se javlja bez obzira što pojela ili ne pojela :dunno

Ulovi me navečer, najčešće kad legnem u krevet. Ponekad bude samo reflux, diže mi se kiselina pa povraćam. A ponekad pravi gastritični napad.
Večeras je bilo grozno koliko je boljelo. Natakala sam se mineralnom, da namjerno izazovem povraćanje da što prije prođe.
imam jako opreznu dr., i gin i opće prakse, i kao da su se dogovorile pa mi ne daju ništa od lijekova. Nexium mi je inače spas, sad ga ne smijem.
Rekle su mi da cuclam gastale, al nikakve koristi od njih.
Čujem da druge trudnice dobiju nešto samo za obični trudnički refluxs.
što je dozvoljeno u trudnoći? U sjećanju mi nešto na R ili P, Rennie ili Peptoran možda? Nikako da se sjetim.
Nešto moram poduzet jer ovako više ne mogu, užasno boli, i ne da mi spavati
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: gastritis i trudnoća

PostPostao/la MALA2006 » 08 tra 2014, 04:37

Sa F sam imala uzasnu zgaravicu, renni sam uzimala uzogromne kolicine mineralne i to je jedino pomagalo.
Doduse u bolnici su mi rekli dr da malo stanem na loptu sa mineralnom jer se sa njome uvlacim u zacarani krug, ali jedino je ta kombinacija pomagala da ne ispovracam sve kaj stavim u sebe.
Pomagala je i skroz lagana leso prehrana gotovo bez ikakvih zacina.

U netrudnom stanju nemam nekih problema, smeta mi npr ponekad kiselo zelje, ponekad narandja i sl.

Sad sam na neslanoj i od zgaravice i refluksa ni traga. A koristim masu drugih zacina, ukljucujuci i crvenu papriku i paradajz koje recimo u prosloj t nisam smjela niti pogledati.
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: gastritis i trudnoća

PostPostao/la saptacica » 08 tra 2014, 07:34

Rennie smiješ svakako al to je kamilica za gastritis. Meni je moja gastrickA davala Metopran kad sam planirala trudnoću jer se on smije. Ja tad nisam trudnoću ostvarila al sam zapamtila to. Nije mi srecom poslije trebao.
Avatar
saptacica
Skoro doula
 
Postovi: 4316
Pridružen/a: 22 stu 2005, 17:24

Re: gastritis i trudnoća

PostPostao/la VIPmama » 08 tra 2014, 08:16

Rennie sam i ja cuclala, ali nisam imala tada takve probleme.


Nisam znala da si trudna :srca
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: gastritis i trudnoća

PostPostao/la morena » 08 tra 2014, 08:27

Joj, kad se samo sjetim kaj znači bolovi u želucu, suosjećam s tobom :hug Ja nemam gastritis (na prvoj od nekoliko gastroskopija unazad par godina su mi rekli da imam, ali kasnije su se predomislili), ali sam u 3 navrata ležala u bolnici zbog bolova u želucu (prvi put sa sumnjom na upalu gušterače) - jednom je to bilo tokom prošle trudnoće. Inače nisam nikad imala redovnu terapiju (kad nisu ni znali kaj mi je zapravo), ali zbog kiseline u želucu znala sam biti na Peptoranima - mislim da smiju i u trudnoći, mogu bez recepta, ali bez recepta ide slabija doza, na recept možeš dobit jaču (slabija mi nije bila od neke koristi kad kiselina podivlja). Peptorani zapravo blokiraju nastanak kiseline, pa učinak traje duže od Gastala npr. Ja sam od Gastala povraćala, a Rennie (djeluje kao Gastal, samo je finiji) mi je bio OK, al to je kratkotrajno rješenje. Al mislim da bi ti trebali dati neku pravu terapiju za gastritis, koja smije u trudnoći, ja mislim da je lošije za bebu da se mama pati, nego da se uzima terapija.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: gastritis i trudnoća

PostPostao/la Masha » 08 tra 2014, 08:40

danijela :hug točno znam kako ti je. meni zna pomoći malo sode bikarbone rastopljene u vodi, ali to čim osjetim bolove. kad se bol razmaše, ništa ne pomaže osim dobro se ispovraćati. :/
ja sam sad na Lanzulu mjesec dana, uzimala sam i Controloc. mislim da mi je dr. rekla da je Controloc jači od Lanzula ili tako nešto. baš ću pogledati doma što na Lanzulu piše za trudnice.
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1926
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: gastritis i trudnoća

PostPostao/la Krumpirić » 08 tra 2014, 16:23

Ma nije jači, to je sve slično, 5-6 skupina različitih lijekova pod istim imenom :) Malo su neke dodatne komponente različite, pa neko reagira na ovo, neko na ono.

Ja mislim da se nekad mogu piti i oni (inhibitori PP) u trudnoći, ako si baš u gadnom stanju, treba vidit s ginekologom :/

Meni su isto ti reniji i slično bezveze
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: gastritis i trudnoća

PostPostao/la danijela81 » 09 tra 2014, 00:51

sutra imam pregled, i opet ću pitati gin, možda je mislila da me muči obična žgaravica :/
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: gastritis i trudnoća

PostPostao/la Vicky & Mama » 09 tra 2014, 07:25

Ja imam masu problema sa želucem i pošto sam razmišljala o trudnoći dr. Kujundžić (odličan gastroenterolog) mi je baš za Peptoran (Ranix, Ranital) rekao da može slobodno uz trudnoću i to onaj jači od 300 mg (jedna navečer).
To mi je rekla i dokica opće medicine.
E sad, kako sam trenutno odustala od nove trudnoće nisam se dalje raspitivala (kod ginekologa), pa ti vidi, valjda zbilja možeš njega.
Iako nije ni on dovoljno jak kod onih odurnih bolova (ja sam trenutno na Ultopu od 40mg dva puta dnevno) ali je definitivno taj Peptoran od 300mg djelotvorniji od Gastala.
Sretno :hug
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: gastritis i trudnoća

PostPostao/la Tomek1986 » 13 lis 2021, 12:28

Sjećam se kad mi žena plakala radi gastitisa u trudnoći. Znala je nekad imati i jače bolove u trbuh a onda joj je kuma rekla koje pastile za gastritis da kupi. Prehrana je isto jako bitna, puno može utjecat :zivili
Zadnja izmjena: Adorabla; 20 lis 2021, 01:19; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: Komercijalno ogl suprotno pravilima foruma
Tomek1986
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 14 ruj 2021, 21:58


Natrag na Fit i zdrava

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.