“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.
Odgovori

puderi, tekući i ostale vrste

15 vel 2010, 23:17

Skupljam ostatke po bočici s tekućim puderom i nevoljko se suočavam sa skorom novom potragom.

Ako išta mrzim kupovati onda je to puder! Nikako da ubodem ono što mi paše. Po svim trgovinama su ona neonska svjetla koja potpuno iskrive sliku.
zadnji sam koristila Nivein, ali ne prekriva dobro. Prije se ni ne sjećam koji sam imala. Zanimljivo je da jedini koji mi se sviđa kako mi stoji je najjeftiniji esence iz dm-a, ali to je onaj njihov mineralni u prahu, a meni treba tekući pa bih ipak nešto bolje. Mislila sam naručiti sa strawberrija, ali onda pogotovo ne mogu probati.

Što vi stavljate kao podlogu i kako ste se odlučili za upravo taj puder?

Re: puderi, tekući i ostale vrste

15 vel 2010, 23:30

probala sam svakave,od chanela do givenchya..max factor,nivea...svašta...a imam zahvalan ten,stvarno!
najbolji mi je od oriflamea giordani-natural beige ili po ljeti golden beige...super se razmazuje,nema flekica,super se upija,skida---a i prihvatljiiva je cjena,uvijek kupim kad su na akciji(ne kupuješ ih baš svaki mj) i budu oko 40-50kn...i na to bronzer i vozi!! :mrgreen

Re: puderi, tekući i ostale vrste

15 vel 2010, 23:57

Mislila sam naručiti sa strawberrija, ali onda pogotovo ne mogu probati.

probaj par u parfumeriji pa onda naruči.

od cure sa jako nezahvalnim tenom i iskustvom sa puderima čula sam da su sisly daleko najbolji.
meni većina skupljih za suhu kožu pašu, ali ne volim pudere.

Re: puderi, tekući i ostale vrste

16 vel 2010, 00:12

I moja bočica skoro prazna. Jedno vrijeme tekući nisam uopće koristila a sad sam se opet navukla, osjećam se golo bez njega.
Sjećam se da mi je E. Arden Smartwear jako pasao, lagan a dobro prekriva. Mislim da se tu pisalo da su dobri Vichyijevi, ne znam točno koji.

Re: puderi, tekući i ostale vrste

16 vel 2010, 11:08

Vichy mi je savrsen, kad ga mazem nemam osjecaj da mi zatvara pore, nego kao da mazes kvalitetnu kremu na lice, super prekriva sve sto treba prekriti. Jako je skup ali isplati se, jer ga treba staviti jako malo, dobro se razmazuje i onda dugo i traje. Mislim da kosta oko 150kn. Ima razlicitih nijansi, to vec zavisi od tvog tena.

Re: puderi, tekući i ostale vrste

16 vel 2010, 11:27

Moja koža se preporodila od kad sam prestala koristiti pudere. Prvo sam neko vrijeme koristila toniranu kremu od Sisley-a (kod nas je oko 500 kuna, po djutićima je oko 50 eura). Međutim, kako imam masnu T zonu to mi nije bilo rješenje. Inače, isprobala sam sve najskuplje. I Sisley tekući, taj mi je bio najbolji, ali ipak ne dovoljno dobar. T zona bi mi se uvijek zamastila.

Onda sam našla L'Orealov mineralni puder, taj mi je bio odličan, dobro prekriva (to je onaj s četkicom True Match Mineral), bio mi je bolji od svih skupih. Na kraju sam pukim slučajem ubola neki jeftilen Burjois Mineral Mate, to je ovaj http://www.bourjois.co.uk/catalog/make_up/complexion/foundation/mineral_matte_foundation

Na neki način sam pogodila točno boju mog tena. I sad ga stavim samo na T zonu, koža mi se skroz oporavila, izgleda super.

Re: puderi, tekući i ostale vrste

16 vel 2010, 11:35

vidiš, baš bih moga probati taj bourjois.

:dada

vichy sam imala uzorke i nije me oduševio.

Re: puderi, tekući i ostale vrste

16 vel 2010, 11:42

beppa, jako ovisi o tome kakva ti je koza lica. ono sto odgovara meni ne mora tebi :dunno
reci kakva ti je koza pa ces dobiti preciznije preporuke.

Re: puderi, tekući i ostale vrste

16 vel 2010, 11:47

mješovita, tj. normalna s masnom t-zonom. relativno ujednačena, bez crvenih prištića, nešto sitnih na nosu i obrazima. Dosta se ljušti po nosu i čelu, ali dobila sam jednu savršenu prirodnu kremicu, napravljenu baš za mene i već nakon tri dana to prestaje, tako da to više nije neki problem

eto anamneze...

Re: puderi, tekući i ostale vrste

16 vel 2010, 11:50

To ti je i moja anamneza... Probaj s mineralnim i ako uspiješ pogoditi dobro nijansu, stavi samo na nos, bradu i čelo :mrgreen

Re: puderi, tekući i ostale vrste

16 vel 2010, 11:54

beppa, a jesi probala vichy bas za t zonu, s mat efektom?
meni je taj odlican, odlican.

Re: puderi, tekući i ostale vrste

16 vel 2010, 11:57

BJ moja je koza slicna tvojoj, masna u t zoni, inace bih rekla normalna, ALI ja imam oziljke od nekada i NE MOGU bez pudera, bez svega drugog mogu ali bez pudera ne izlazim :/ ja sam isto prosla od najskupljih, clinique-a, shiseido..., pa se spustila na pupu (duuuugo godina mi bio super), sad koristim max factorov i jaaako sam zadovoljna, odlicno mi prekriva, a nije ni preskup (oko 100kn) http://forum.divastique.com/index.php?topic=3205.0
evo, to je taj, cak ima i nekih misljenja - slucajno sam uguglala :dunno

Re: puderi, tekući i ostale vrste

16 vel 2010, 23:43

ja sam probala sve koji valjda postoje,
imam klasičnu kombiniranu T zonu i svjetliji ten od studenog do svibnja

i ovaj mi je apsolutni broj 1,nijedan za mene nije bolji...fine teksture,dobro prekriva ali ne ostavlja dojam maske,a ne probije masnoća na nosu/čelu

http://www.neseser.hr/component/content ... -Skin.html

Re: puderi, tekući i ostale vrste

17 vel 2010, 00:06

trenutno sam zadovoljna sa vichy
kad ga potrosim probat cu sa avene

a imala sam jedan krasan puder koji mi je sestra poslala iz svedske ISADORA
ovdje ne mogu naci tu marku, meni je on bio najbolji, tako fino razmaziv, prekriva sve nedostatke

(a sto se tice isadore jako sam zadovoljna njihovom kozmetikom uopce, sjenila su im za 5)

Re: puderi, tekući i ostale vrste

17 vel 2010, 00:13

Tamy, meni je taj bio idealna sve dok nisu ukinuli nijansu FAIR koja je bila savrsena, ostale su mi sve pretamne. :/

Re: puderi, tekući i ostale vrste

17 vel 2010, 09:19

off topic :mrgreen
beppa gdje si radila tu kremicu za lice?

trenutno imama max factor second skin, ono zadovoljna :dunno meni je bitno pogoditi nijansu, puder stavljam da maknem blijedilo... a imam nezahtjevnu kožu pa mogu stavit što god

Re: puderi, tekući i ostale vrste

17 vel 2010, 10:00

Tamy, meni je taj bio idealna sve dok nisu ukinuli nijansu FAIR koja je bila savrsena, ostale su mi sve pretamne


ja koristim br.102, dosta je svijetao, en znam tocno koja je oznaka boje :dunno za ljeto koristim 105 ;)

ronin - i tvoj puder mi se cini zanimljivim, ali citam da malo parfumerija drzi revlon. daklem, gdje ga kupujes i koja mu je cijena??i koji broj koristis za svoj svijetli ten??

Re: puderi, tekući i ostale vrste

17 vel 2010, 10:18

max factor lasting performance koristim 101 ivory beige (kazu da je to njegova najsvijetlija nijansa :dunno), ali nije to sto je nekada bio fair
zbog toga sam kupila Yves Saint Laurent perfect touch (jer je imao nijansu koja mi odgovara) http://www.neimanmarcus.com/store/catal ... od35410076
ali ipak nisam zadovoljna. definitivno, nije to to.

Re: puderi, tekući i ostale vrste

17 vel 2010, 10:30

TmamaKiN2 je napisao/la:
ronin - i tvoj puder mi se cini zanimljivim, ali citam da malo parfumerija drzi revlon. daklem, gdje ga kupujes i koja mu je cijena??i koji broj koristis za svoj svijetli ten??


Revlon imaš za kupiti u oba Mullera i Irisu(e sad ne u svakom,ali može se naći,bilo ga je i u Nami prije)

ja koristim znači taj Colour stay za kombiniranu kožu nijansa Ivory(to ti je otprilike ekvivalent 102),po ljeti sam otprilike 109 (najtamniji jer sam na moru i budem dosta crna pa su mi svi presvijetli...onda uzmem nijansu Sand Revlona)

e sad,ispašće da hvalim taj brand,al ja sam im se vjerno vratila.bio je aktualan jako početkom devedesetih,pa ga je kasnije poplavilo tržište .
neki njihovi vječni proizvodi su taj puder,lakovi za nokte,sjajila,i naravno vječni crveni Charlie koji valjda više nitko ne nosi i baš mi je fora
cijena je otprilike u rangu MF pudera

Re: puderi, tekući i ostale vrste

17 vel 2010, 11:42

od kad sam ih otkrila više ništa drugo ne koristim...mineralni puderi ( MAD minerals, Everydayminerals - preko neta )
malo se ujutro s četkicom napudram, ujednači ten, ne sjajim se, a ne primjeti se...zakon

Re: puderi, tekući i ostale vrste

17 vel 2010, 12:14

Revlon imaš za kupiti u oba Mullera


eh, bas ti hvala, danas cu do cc-a pa mozda skoknem i do muellera :mah

Re: puderi, tekući i ostale vrste

18 vel 2010, 22:58

dior skulpt, ne bih ga mijenjala, ultra sam zadovoljna s njim, sve razmisljam da kupim par komada za zalihu prije nego ga prestanu proizvoditi :)

Re: puderi, tekući i ostale vrste

19 vel 2010, 01:07

Cure s T-zonom, sto vam puderi ne zatvore pore i izazivaju mitesere? Ja sam non stop imala s tim problema, mali mitesercici, jedva vidljivi ali prisutni, tako da ih jedva istisnes ... ma koma. Isprobala pudera milijardu, na kraju sam bila na toniranoj kremi.

Sad sam vec godinu dana bez icega (osim redovnog koristenja obicnih netoniranih krema) i lice mi se preporodilo!!!

Re: puderi, tekući i ostale vrste

19 vel 2010, 10:56

Trenutno koristim Clinique superfit, Vichy Aera teint , Loreal Infallible. Kombiniram ih :lol
Prije stavim kremu za matiranje iz The Body shop-a Seaweed mattifing.

Re: puderi, tekući i ostale vrste

19 vel 2010, 18:05

he, he, rima, moj je bolje prosao na testu od tvog :belji

http://www.neseser.hr/component/content/article/62-puder/1039-Dior-DiorSkin-Sculpt-Line-Smoothing-Lifting-Make-Up-SPF-20.html

Re: puderi, tekući i ostale vrste

19 vel 2010, 18:46

viš viš a moj ima 4.3 :mrgreen

i tri puta je valjda jeftiniji...makar,za savršeni puder bih i dala novce

Re: puderi, tekući i ostale vrste

19 vel 2010, 18:52

Vidis da je ovog Swenkinog ocjenio samo jedan korisnik, mozda i ona sama :lol

Ja u zadnju godinu odustala od tekuceg i sad sam na toniranoj kremi. Tekuci stavim jako rijetko, u trenucima t
vece inspiracije. :mrgreen Onda je to Dior Forever nijansa 031.

http://www.neseser.hr/component/content/article/62-puder/1034-Dior-DiorSkin-Forever-Extreme-Wear-Flawless-Make-Up-SPF-25.html

Inače sam prešla na toniranu kremu Dior Hydraction, s time da meni ne paše ton niti jedan za zimu, pa si miksam boju koristim kad sam tamnija a to je nakon ljeta, to je broj 3 s brojem 2, stavimmalo vise dvojke i mrvicu trojke i dobijem nijansu za zimu. Jedinica je skroz, skroz svijetla. Ova tonirana mi traje jako dugo jer je malo treba, jako se dobro razmazuje.
Zadnja izmjena: skorpionka; 19 vel 2010, 19:01; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: puderi, tekući i ostale vrste

19 vel 2010, 18:58

MOj prijašnji je bio ovaj

http://www.neseser.hr/component/content/article/62-puder/162-Lancome-Adaptive.html

ali meni se koza jako brzo zasiti i kreme i pudera određene vrste, tako da moram cesto mijenjati, barme nakon pola godine skuzim da mi nesto fali i da ucinak nije isti.Ista stvar je i s dnevnimi nocnim kremama.

Re: puderi, tekući i ostale vrste

19 vel 2010, 19:03

ronin,ti si baš jedna korisna članica foruma :kiss
koristila sam taj puder jedan kratak period dok sam živjela u Austriji,ali kod nas ga nisam niti tražila jer ga kao nema
sutra sam u Mulleru :dada

Re: puderi, tekući i ostale vrste

20 vel 2010, 19:32

Vidis da je ovog Swenkinog ocjenio samo jedan korisnik, mozda i ona sama


:belji

pa onda bih mu dala sve petice, ne? :mrgreen

ma dobar je puder, pogotovo za nas koji imamo tih nekih malih shitova po kozi, fino on popuni borice i to.
Odgovori