Sada je: 14 svi 2024, 12:35.

preuranjenan menstruacija

“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.

Moderatori/ce: nevenera, ivana7997

preuranjenan menstruacija

PostPostao/la srecica tara » 04 ožu 2010, 01:14

Dobila sam opet menstr. nakon dva tjedan. Nije mi se to nikad prije dogadalo, i kad imam inace su mi prva dva dana bas ajme, dosta krvarima, i onda stane dan pa ponovno, i tu oko 5 dana mi vec lagano pretaje krvarenje. A kako sam sad prije 4 dana opet dobila sva 4 dana iz mene ide full, ne staje krvarit, dnevno mi otide cijeli paket ulozaka. Jel mozda neko bija u sl. situaciji, jer mene ova moja malo zabrinjava.
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: preuranjenan menstruacija

PostPostao/la she » 04 ožu 2010, 07:26

Svaka menstruacija koja dođe unutar 21 dana je razlog za odlazak kod ginekologa. Svaka!
Mother of twins. Running on caffeine & a prayer
B & M, 7.12.2004.
Avatar
she
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 708
Pridružen/a: 27 lip 2003, 12:26

Re: preuranjenan menstruacija

PostPostao/la srecica tara » 04 ožu 2010, 10:49

she je napisao/la:Svaka menstruacija koja dođe unutar 21 dana je razlog za odlazak kod ginekologa. Svaka!



Dobro znam da moram u gin otic, al kako sad do mi ne stane, a mene stvarno vata frka, neznam o cemu se radi, a cekanje me izluduje, jer mi je ovo sve novo.
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: preuranjenan menstruacija

PostPostao/la Krumpirić » 04 ožu 2010, 10:54

pa ajde kod dr, što čekaš? dr te može i tako pregledati :dunno
ali svakako morate popričati
moguće da je samo hormonalni poremećaj... :dunno
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: preuranjenan menstruacija

PostPostao/la srecica tara » 04 ožu 2010, 11:05

Pa cekam da mi stane,,,,moja nece da obavi pregled kad je menstr. prisutna,,a iskreno nebi ni ja.

Inace mi traje 6 dana m, al ako i sad bude toliko onda cu se narucit za iduci tjedan
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: preuranjenan menstruacija

PostPostao/la happy071 » 04 ožu 2010, 12:08

Kakav je to ginekolog koji nece da pregleda ako imas menzes? Pa sta ako ti intenzivno krvarenje potraje dvije sedmice npr? Ne kazem da ces normalno ici ginekologu kada imas, ali kada je vanredna situacija valjda je ok da te pregleda. I kako stavlja spiralu? Meni je moja dr rekla da dodjem 4 dan menzesa jer je tada lakse postaviti spiralu. Bas mi je cudno takvo razmisljanje tvoje doktorice.
Faris 15.05.2005.
Nidal 01.09.2006.
Avatar
happy071
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 415
Pridružen/a: 18 ožu 2005, 11:23
Lokacija: Nürnberg/Sarajevo

Re: preuranjenan menstruacija

PostPostao/la Imge » 04 ožu 2010, 20:26

iz mojeg iskustva, a mucim se s time vec godinama - radi se o krvarenju unutar ciklusa, a ne o ponovnoj, uranjenoj menstruaciji :dunno . uzrok - nepoznat, najvjerojatnije stres ili nekakav hormonski disbalans, tko ce ga znati... prosla sam niz pretraga i nikad nista posebno nije nadjeno :dunno (osim sto me ta cesta krvarenja strasno iscpre... o anemiji da ne pricam... :/ )

qoutam ti pojmove sa stranice medicina.hr - probaj vidjeti sto bi bilo najblize tvojem krvarenju pa guglaj dalje :mah
to, naravno, ne znaci da ne moras lijecniku - ali, cisto da vidis kakvih sve vrsta krvarenja ima :mah

Nenormalna krvarenja iz maternice

Oligomenoreja (oligomenorrhoea)
Oligomenoreja je naziv za produljeni razmak (6 tjedana do 6 mjeseci) među menstruacijama. Oligomenoreja može biti uzrokovana istim čimbenicima kao i amenoreja, a kad se poremećaj pogorša, oligomenoreja prelazi u amenoreju.

Menoragija
Menoragija (menorrhagia, hypermenorrhoea) je naziv za obilna menstruacijska krvarenja kod kojih je menstrualne krvi više od 80 ml i/ili menstruacija traje dulje od sedam dana.

Metroragija
Metroragija (metrorrhagia) je naziv za potpuno nepravilno i često krvarenje različite veličine.

Menometroragija
Menometroragija (menometrorrhagia) je naziv za produljeno, obilno i nepravilno krvarenje.

Polimenoreja
Polimenoreja (polimenorrhoea) naziv je za učestale cikluse. Radi se o pravilnim krvarenjima u ciklusima kraćim od 21 dan.

Intermentruacijska krvarenja
- naziv je za krvarenja između menstruacija

Postmenopauzalno krvarenje
- jest krvarenje koje se javlja nešto više od godinu dana nakon menopauze

"Spotting" krvarenje
- je točkasto, mrljasto krvarenje

Hemoragijska metropatija
Hemoragijska metropatija (metropathia haemorrhagica) naziv je za obilna, iscrpljujuća, nepravilna krvarenja.


i cijeli link (scrolaj do kraja stranice):
http://www.medicina.hr/clanci/menstruacija.htm
i ovaj:
http://www.poliklinika-zahi.hr/poremeca ... klusa.html

sretno :mah
eh, da. sto se tice lijecnickih pretraga - obavezne su (barem meni tako rade) - laboratorijske pretrage krvi, mokrace, pregled i UZV kod ginekologa, papa test i cervikalni bris na aerobe i anaerobe (mikoplazme,ureaplazme i nemrem se sjetiti cega sve ne :jadnimi ).
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: preuranjenan menstruacija

PostPostao/la srecica tara » 04 ožu 2010, 21:39

imge- hvala ti na trudu, al iskreno neznam di u ovo spadam,,, ja jesam radila papa test iza poroda i bija je ok. Jedino da ovo mozda nije povezano sa mioima jer sam ih imala u prvoj trudnoci...

hapy- pa eto neman pojma zena bice ima svoje razloge zato ne zeli, a to ne zanci da je los lijecnik...

ako stane krvarenje iduci tjedan icu na pregled jer sam ionako imala namjeru ic, pa cu vidit sta ce mi rec, al eto bas me kopka jer mi je to neuobicajeno..
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: preuranjenan menstruacija

PostPostao/la danijela81 » 04 ožu 2010, 22:17

moja mama ima jaka krvarenja između menstruacija, uzrok je jedan poveći miom, tak da bi bilo pametno da barem odeš na ultrazvuk i na razgovor
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: preuranjenan menstruacija

PostPostao/la Anika30 » 04 ožu 2010, 23:28

srecica tara je napisao/la:hapy- pa eto neman pojma zena bice ima svoje razloge zato ne zeli, a to ne zanci da je los lijecnik...

Ma kakve razloge može imati da ne pregleda pacijenticu dok krvari :angry , vjerske.

Otiđi do nje pa ako ona nije u stanju da te pregleda neka te uputi na pregled u bolnicu. Oni su tamo navikli na krv.
F. 28.05.2003.* 21.09.2005.M.10.01.2009.T. 15.09.2011.

_________________________________________________________________
"Ljubiti Boga vrednije je nego Ga poznavati." — Sv. Toma Akvinski
Avatar
Anika30
Bog je bolji organizator
 
Postovi: 2335
Pridružen/a: 28 lis 2005, 23:30
Lokacija: Split

Re: preuranjenan menstruacija

PostPostao/la srecica tara » 05 ožu 2010, 00:05

a bas cu onda ujutro nazvat je da vidim sta ce rec, al posto stvarno dosta krvarim (vise nego uobicajeno), i meni bi bilo neugodno ostavit zeni kapljice krvi po ordinaciji,,to mi je malo bljak,,, al eto pokusat cu pa cu vidit
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: preuranjenan menstruacija

PostPostao/la she » 05 ožu 2010, 07:40

Može te pregledati ultrazvučno, može de poslati na analizu hormona a može de pregledati i klasično - nećeš znatoidok ne odeš :dunno

A da meni tako već drugi mesec zaredom menzis dolazi na dve sedmice iskreno bi me najmanje bilo briga za činjenicu da ću joj zaflekati ordinaciju :roll
Avatar
she
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 708
Pridružen/a: 27 lip 2003, 12:26

Re: preuranjenan menstruacija

PostPostao/la Imge » 05 ožu 2010, 09:17

srecice, mene u bolnici prime preko reda cim kazem da krvarim :dunno . znaci, ja ti uopce ne idem kod socijalnog ili privatnog ginekologa nego pravac - bolnica (dobro, ja sam ipak teta u godinama :bis pa kod svakog krvarenja pusem na hladno)...

drugo, dobro ti kazu cure - razlog moze biti miom, moze biti stres, moze biti nekakva upala, moze biti hormonski poremecaj - no, nista ne mozes znati dok te ne pogledaju. i ako nista drugo, barem krv mozes izvaditi :dunno .

sto se tice hormona - neki se vade u odredjene dane u odnosu na ciklus tako da to ne ovisi o tome da li krvaris ili ne... to bi ti sve lijecnik trebao tamo objasniti... no, na hormone se sumnja tek kad otklonis sumnju na miom, upalu i tako to...

i jos nesto - najcesce se ovakva krvarenja razlikuju od klasicne menge, hocu reci, drugacije krvaris. recimo, meni zna po 2-3 sata biti ful suh ulozak i onda odjednom pljusne krv i nemres je zaustaviti sat vremena... onda opet nis... to sve moras i ti opisati doktoru (ako primjecujes razliku u odnosu na mengu - boja, kolicina, nacin krvarenja, etc...)

drzim fige da brzo saznas uzrok
:mah
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: preuranjenan menstruacija

PostPostao/la Crazy Daisy » 05 ožu 2010, 10:25

meni se to dogodilo, pa je dg anovulatorni ciklusi :hug
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: preuranjenan menstruacija

PostPostao/la srecica tara » 06 ožu 2010, 00:28

Imge je napisao/la:srecice, mene u bolnici prime preko reda cim kazem da krvarim :dunno . znaci, ja ti uopce ne idem kod socijalnog ili privatnog ginekologa nego pravac - bolnica (dobro, ja sam ipak teta u godinama :bis pa kod svakog krvarenja pusem na hladno)...

drugo, dobro ti kazu cure - razlog moze biti miom, moze biti stres, moze biti nekakva upala, moze biti hormonski poremecaj - no, nista ne mozes znati dok te ne pogledaju. i ako nista drugo, barem krv mozes izvaditi :dunno .

sto se tice hormona - neki se vade u odredjene dane u odnosu na ciklus tako da to ne ovisi o tome da li krvaris ili ne... to bi ti sve lijecnik trebao tamo objasniti... no, na hormone se sumnja tek kad otklonis sumnju na miom, upalu i tako to...

i jos nesto - najcesce se ovakva krvarenja razlikuju od klasicne menge, hocu reci, drugacije krvaris. recimo, meni zna po 2-3 sata biti ful suh ulozak i onda odjednom pljusne krv i nemres je zaustaviti sat vremena... onda opet nis... to sve moras i ti opisati doktoru (ako primjecujes razliku u odnosu na mengu - boja, kolicina, nacin krvarenja, etc...)

drzim fige da brzo saznas uzrok
:mah


ma da otic cu u ponedijlak do nje ionako moram do grada, pa necu gubit vrime dok je nazovem pa da me naruci, meni to sve nekako smrdi na stres, jer sam stvarno zadnjih dana bila koma i u problemima..nadam se da je samo stres.

sta se tice krvarenja meni se ovo trenutno dosta razlikuje od redovne menstr. inace mi prva dva dana dosta ide i onda je smanji dva dana, pa onda opet malo pred kraj i to je sa 6. danom gotovo. a sad ovo je od prvpg dana pojacano, danas je 5. dan i tek je sad pocelo usporavat se, manje krvarim, al jos nema naznaka da ce mi sa 6. danom stat, mislim po sadasnjem krvarenju da bi ipak moglo potrajat josbar dva dana.

hvala ti :kiss
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: preuranjenan menstruacija

PostPostao/la Arkana10 » 06 ožu 2010, 09:10

Crazy Daisy je napisao/la:meni se to dogodilo, pa je dg anovulatorni ciklusi :hug

isto
*
ljecnik te mora pregledati i sa krvi i bez nje.
Ja sam redovito zbog endometrioze imala uzasna krvavljenja i unutar ciklusa. ne rjetko me pregledavali sa krvlju. a da ti ne pisem koja je to kolicina krvi bila i sta je sve imala, kad je endometrioza uzela zamaha.
zato pravac ginekologu.
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: preuranjenan menstruacija

PostPostao/la Mama Mia28 » 06 ožu 2010, 09:30

Ja sam jednom imala tri menstruacije u mjesec dana,al ono obilne.U tom razdoblju imala sam dva jako stresna događaja,neznam što je bilo to,ginić je reko da je taj stres najvjerojatnije uzrok.Dobila sam neke tabletice koje sam pila 3 mjeseca i sve se reguliralo.Inače mi dolazi točno na dan i uvijek ujutro dobim-ma ko da imam trajni nalog :lol
2008.slikaslika
Avatar
Mama Mia28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1617
Pridružen/a: 07 pro 2009, 14:39
Lokacija: Na zapadu


Natrag na Fit i zdrava

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.