“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.
Odgovori

Operacija polipa na maternici

20 ruj 2010, 12:52

Nemam pojma di da ovo stavim, ali ako već postoji tema izbrišite :) .....

Koliko trajeoperacija polipa na maternici?? da li uspavaju skroz ili ne? nakon koliko seobično žene bude?

Meni mama ide sutra pa me odmah panika hvata, mene je osobno strah tog buđenja... da li postoje slučajevi da se netko nije probudio iz opće anestezije???

molimmmmm za odgovorrrr........... :/

Re: Operacija polipa na maternici

20 ruj 2010, 17:54

Ja sam radila to u martu, ujutru dosla, prvu me uzeli u postupak, totalna anestezija, probudila se oko 11h, popodne posle vizite kuci, sve super....

I meni je bilo frka od totalne, ali je sve proslo super. Sestra me nesto priupitala dok me je pripremala, ja htela da odgovorim....i onda me nesto zasmetalo u grlu, nekako mi bilo tesko da gutam. A sestra mi kaze: "sve je gotovo, probudili ste se " :dada

Drzim fige :mah

Re: Operacija polipa na maternici

20 ruj 2010, 20:00

Ne brini, polip se obično odstranjuje histeroskopijom u potpunoj anesteziji. Operacija traje kratko. Kad se probudiš najčešće te malo grebe grlo od narkoze i to je sve.

Re: Operacija polipa na maternici

20 ruj 2010, 20:23

hvala vam puno :ljubav sutra vam se javim... samo da sve prođe ok.... mislim da neću baš spavati noćas...

Re: Operacija polipa na maternici

21 ruj 2010, 17:01

Ja sam odstranila polip u 6 mjesecu ove godine. Prvo smo probali u 05 mjesecu sa klasicnom kiretazom. Posto do tada nisam imala pojma ni za kiretazu ( nikad radila prije) mogu reci da je kiretaza gola voda u uporedbi sa histeroskopijom. Imala sam jedan polip na grlicu materice i jedan (koji je bio indikator za vadjenje) u unutrsnjost uterusa. Ovaj na grlicu otstranjen kiretazom ali onaj unutra nije mogao. Zato se posle radila histeroskopija. Postupak pripreme je isti, al posle nije uopste isto. Posle kiretaze nakon par sati ustala i otisla kuci. Posle histeroskopije bila sam uzasno iscrpeljena, imala jake bolove 2 dana nakon. Trebalo mi je par dana da se oporavim. Eto to je moje iskustvo.

Re: Operacija polipa na maternici

27 ruj 2010, 11:56

Operacija prošla ok.....

Ali jucer (znači 5 dana nakon operacije) je počelo blago krvarenje, ono kao menstruacija, i isto je imala onako laganu bol u jajnicima, kao kad bi dobivala menstruaciju.
Ali nema ju već 3 godine...

hm hm da li je to normalno???

Re: Operacija polipa na maternici

27 ruj 2010, 16:32

Jel ti mama miruje?
Doma je ili u bolnici? Bilo bi dobro pitati njenog gin koji ju je operirao dal je ovo ok i uobičajeno.

Re: Operacija polipa na maternici

28 ruj 2010, 07:29

doma je, neradi još, a miruje da, koliko može... znaš kakve su mame.. :/ da, rekla je da će vidjeti kako se bude razvijalo ovih dana pa ce ici..

Re: Operacija polipa na maternici

28 ruj 2010, 12:54

probaj ju nagovoriti da miruje
možda se napregnula, nešto teško digla, sjela nezgodno, svašta može biti
i neka svakako pita ginekologa, svakako

Re: Operacija polipa na maternici

10 sij 2014, 13:57

Pozdrav,
jučer sam bila na pregledu kod gin. i našao je polip na maternici. Napravio mi je i papa i predložio da pričekamo nalaz papa testa pa onda najvjerojatnije odstranjivanje kiretažom. Užasno me strah kiretaže, koliko boli jer imam jako nizak prag boli, dali se radi pod potpunom anestezijom ili samo lokalno, :place koliko moram biti u bolnici. Imam malu curicu i još nikad nije bila bez mame.

Re: Operacija polipa na maternici

10 sij 2014, 15:26

bilježim se na temu :zub

gdje ste išle na zahvate (bolnica, doktor)?
i jel se uopće može birati bolnica ili se ide po mjestu stanovanja? koliko se čeka?

Re: Operacija polipa na maternici

12 lis 2014, 13:39

i moja mama je imala u cetvrtak kiretazu i danas je prokrvarila.
Vidim da se pisalo o tome. Zbog cega je bilo krvarenje i kako je na kraju sve proslo?

Re: Operacija polipa na maternici

24 ruj 2016, 14:22

Mene zanima dali se radi sa potpunom anestezijom ili lokalnom? Dok. je rekao da nebi prošao sa terapijom tabletama , i da ga je najbolje maknuti, jer planiram trudnoću, ako bude papa test uredan

Re: Operacija polipa na maternici

26 ruj 2016, 10:11

ovisi od polipa do polipa. Najuobičajenija je lokalna anestezija; dodjes na tašte u bolnicu, smjeste te u dnevnu bolnicu, obave zahvat i ostaješ na odjelu na promatranju još 2 sata nakon zahvata i onda ideš doma na cca 2-3 dana mirovanja.
Odgovori