“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.
Odgovori

njega usnica

31 pro 2010, 10:07

cime njegujete usnice? ne samo po zimi, kroz cijelu godinu?? nemam pojma, kao da se labello, dobri stari labello (plavi) pokvario :/ sad sam uzela melem, nisam nezadovoljna, ali eto, da pitam, cime vi mazete. pritom ne mislim na one skupocjene kreme tipa za oci/usta, nego ovo vulgaris za preko dana, kuzite? :lol

Re: njega usnica

31 pro 2010, 10:29

samo bijeli Labello med.
sa svim drugim usne su mi kao šmirgl papir

Re: njega usnica

31 pro 2010, 10:35

baleina tubica: lippen balsam

Re: njega usnica

31 pro 2010, 10:56

Uvijek zaboravim nanijeti labello a kad je stanje već alarmantno onda nevenova mast

Re: njega usnica

31 pro 2010, 11:03

meni se sve pokvarilo :dunno puna mi je torba labella, balsama, melema...bez toga sam polovična. jako su mi osjetljive usne, a kako provodim dan puno pričajući, pa ulazim stalno u toplo i izlazima na hladno, simtetamte, brzo me počinju peći i crveniti. ako u tom trenu nemam neku điđu za namazat, dobijam slom živaca. trenutno mi se čini ok sve na bazi maslinovog ulj, tipa, D'oliva i sl. vrlo je razmazivo, za razliku od nekih vrsta labella kojeg prvo moraš dobro ugrijati u rucida bi se dalo namazati. ima tih varijanti i u tubicama. nije loša stvar ni zg melem, sad napokon u obliku sticka.

Re: njega usnica

31 pro 2010, 11:05

melem u sticku je :5

Re: njega usnica

31 pro 2010, 11:11

Meni je odličan čisti shea maslac, ima za kupiti u L'Occitaneu gotov u maloj kutijici, ili u rinfuzi u Kemigu u Bauerovoj.

Taj iz l'Occitanea možeš nositi okolo, pakiran je u malu kutijicu, kao grožđana mast nekada. JOš mi je dobar stick s propolisom od ESI-ja (to su oni koji proizvode Propolbaby) - ima u apotekama, oko 20 kuna.

Labello, Balea, Rosal i slični mi još više suše usta.

Re: njega usnica

31 pro 2010, 11:12

je, taj she maslac je odlican, ali meni je gadljivo sve u sto moram prvo zaroniti prst :/
zato uvijek dajem prednost stiku.

Re: njega usnica

31 pro 2010, 11:13

ovisnik sam o preparatima za njegu usnica i labello mi je već odavno užas.
najbolji je CARMEX - spas za usne
slika
ima u sticku i u tubi.
treba pitati u apotekama. većina ih ima ali im je negdje obično ispod deska.

Re: njega usnica

31 pro 2010, 11:14

E da, Carmex je odličan, bilo ga je u Mulleru nekada, ne znam da li još uvijek ima. Mene on malo pecka za usta, ali je dobar

Re: njega usnica

31 pro 2010, 11:15

pecka samo kad su ti jako suha. inače napravi kao neki zaštitni sloj i izliječi usta momentalno.

Re: njega usnica

31 pro 2010, 11:24

uuuuu, koliko savjetaa :shock covjece, za pola ovih nikad cula :oops: zato pitah :dada
pokusat cu naci ovaj carmex, sorry, izgleda ko ljepilo u sticku :lol
hvala, pisite jos ako imate kakvih savjeta

Re: njega usnica

31 pro 2010, 11:24

pa izgleda kao ljepilo da :lol zato ti i mora netko reći da je TO TO :mrgreen

Re: njega usnica

31 pro 2010, 11:28

Meni je Purelan otkriće. :klanja
To je ustvari 100%-tni lanolin u tubi koji se koristi za ispucale bradavice kod dojilja. Prvobitno sam ga zato bila i kupila, a onda sam počela njime da mažem i usne i laktove i ponekad pete. Odličan je.

Re: njega usnica

31 pro 2010, 11:55

od FLP-a "lips", jedini i najbolji :lol :D

slika

Re: njega usnica

31 pro 2010, 12:45

Meni nema bolje stvari od ovoga melema:
Najbolji je :1
Sastojci također br. 1

slika
Samo ne znam ima li ga za kupiti tu kod nas u Hr..ja ga dobijem iz BiH.
Nadam se da se neće nikad pokvariti.

Re: njega usnica

31 pro 2010, 12:53

eh, pa kaj nije taj mehlem isto sto i nas melem?? :krava
zbunjujete me
i ti vipka, jos se i smijes. a di ima tog tvog "ljepila" za kupit i posto?

Re: njega usnica

31 pro 2010, 20:16

naravno da se smijem :D :D :kiss

jedino ne dajem ga klincima, ne jer ne bi smjeli (dapače), nego je preskup da ga gube :mrgreen

Re: njega usnica

31 pro 2010, 20:24

je, i ovaj vipicin je odlican :dada

Re: njega usnica

31 pro 2010, 23:11

nakon mnogo godina koristenja Labella, jednostavno mi ono vise nije pomagalo. i onda sam presla na Melem. i s njega se ne skidam. citavu godinu, svako jutro i vecer nakon pranja zuba namazem i nikakvih problema. ajde, ako sam preko zime vise vani, tipa skijanje, onda ga koristim i preko dana.

Re: njega usnica

31 pro 2010, 23:26

Ovisnik već godinama... nikad nisam bez nečeg za mazanje usana, bez obzira na godišnje doba. Tako da ne pamtim kad sam imala suhe usne. Koristim zadnjih godina Balea nešto u sticku, uglavnom onaj pearl, pa mi djeluje i kao šminka.

Re: njega usnica

01 sij 2011, 00:44

melem, lebello i tako...ništa redovito već samo kad se sjetim il kad budu baš suhe

Re: njega usnica

01 sij 2011, 08:57

koristim lucas pawpaw- ovo: http://www.lucaspapaw.com.au/

ovo je jedan od najboljih ointmenta koje sam otkrila

Re: njega usnica

01 sij 2011, 11:31

Meni je odličan onaj stick od Alverde (iz DM-a), žuti. Nije premastan niti presuh. Ja imam jako suhe usne sklone oštećenjima, ali taj stick mi je više nego odličan (po više nego odličnoj cijeni).

Re: njega usnica

01 sij 2011, 21:27

TmamaKiN2 je napisao/la:eh, pa kaj nije taj mehlem isto sto i nas melem?? :krava

To sam i ja mislila ali ipak nije isti.
Onaj naš mi više jednostavno nije dobar..ne ispunjava zadaću...usnice su mi koma ako bilo što drugo koristim.

Re: njega usnica

03 sij 2011, 11:33

Meni je osobno najdraži ovaj http://www.echemist.co.uk/ProductMedia/1609210685.Jpeg ali trenutno imam onaj od avena sa cold kremom. Taj mi ne isušuje usnice, baš je onako fino vlažan i nemam onaj osječaj masti i lijepila na usnama ;)

Re: njega usnica

03 sij 2011, 23:30

meni je taj zuti od alverde,sto spominje vedi-bio odlican..on je od nevena,ali posto je bio,ima kratak rok trajanja...meni osto u djepu od zimske jakne...i ove godine vise niije upotrebljiv :lol

sad za svakodnevno koristim od balee sensitive-fini,blag,taman...
i winter magic od rosala(rosal inace izbjegavam zbog prelose ambalaze) al premiristan je...i nije los,za stalno mazuckanje

a kad popucaju usta-purelan mi je no.1

Re: njega usnica

07 sij 2011, 13:36

Novamama je napisao/la:ovisnik sam o preparatima za njegu usnica i labello mi je već odavno užas.
najbolji je CARMEX - spas za usne
slika
ima u sticku i u tubi.
treba pitati u apotekama. većina ih ima ali im je negdje obično ispod deska.


najtoplije preporučam, super je ;)

Re: njega usnica

12 vel 2020, 22:32

Fenomenalni su mi: Biobaza Lip Balm Classic Bee therapy Avokado i Shea te BeBe 3in1 Repair
Odgovori