“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.
Odgovori

savjet za spavanje

01 ožu 2013, 09:26

trebala bih nešto što bi me oborilo u krevet i da se naspavaaaaam.
Persen i takve điđe mi ne pomažu

Re: savjet za spavanje

01 ožu 2013, 09:33

Imaš li vremena za fizički umor, u smislu puno kretenja preko dana?

Re: savjet za spavanje

01 ožu 2013, 10:53

Proveri nivo vitamina B12, gvozdja, tiroidnu...

Re: savjet za spavanje

01 ožu 2013, 18:35

mene obori jedino normabel od 5 mg. ;) (BTW, moja dr. opće prakse je daje bez pitanja, zapravo, sestra ih daje :roll) ove sve ostale điđe-miđe kod mene ne funkcioniraju, osim biorelaxa eventualno (dvije kapsule, one su biljne, to je ipak možda mudrije).
no savjetujem ako ikako imaš vremena - sport. mene je joga (dok sam za nju imala vremena) sve živo u organizmu posložila, spavala sam super, nikakve nesanice. :hug

edit: sada sam pročitala da ti perseni ne funkcioniraju - ni meni. no probaj biorelax, (dvije kapsule, naglašavam!), no ako ne ide - normabel je kod mene jedino što funkcionira.

Re: savjet za spavanje

01 ožu 2013, 18:57

Nadice, vino & sex :nata

Re: savjet za spavanje

01 ožu 2013, 22:12

Rimaithor je napisao/la:Nadice, vino & sex :nata


ili to, naravno... :lol ali nekako sam pretpostavila da si - ako si već došla do toga da ni persen ne pomaže - vino & sex probala. :p

Re: savjet za spavanje

01 ožu 2013, 22:14

Rimaithor je napisao/la:Nadice, vino & sex :nata

upali ama baš svaki put. :p
mada, u mom slučaju ni ne mora biti kombinacija da bi zaspala. samo jedno je dovoljno. :lol

Re: savjet za spavanje

04 ožu 2013, 03:37

Ja mrzim piti tablete,jedino ako umirem,onda cu uzeti :mrgreen
Isto imam problema sa spavanje iako se dizem rano ujutro,aktivna sam preko dana,poslije posla idem u fitness,kad dodjem kuci jos tonu kucanskih obaveza ali nista to ne pali :dunno
Vrtim se cijelu noc u krevetu,probala seks,vino :cigle
Izbacila kafu koju sam pila samo ujutro,sad pijem caj.

Re: savjet za spavanje

04 ožu 2013, 19:39

i kod mene normabel od 5mg odlično funkcionira :)

Re: savjet za spavanje

14 svi 2013, 14:15

Da i mene je to počelo mučiti.

Re: savjet za spavanje

15 svi 2013, 16:17

Ja se jos uvijek mucim sa spavanjem,to prevrcanje po krevetu cijelu noc mi je :ajme

Re: savjet za spavanje

17 svi 2013, 11:12

Kupi pesa :p naš otkad je stigao spavam ko top.
Inače normabel 5mg ne pomažu meni biljni čajevi,perseni,belmirani i sl.Kemija samo :roll

Re: savjet za spavanje

17 svi 2013, 13:37

Mene od tableta može oboriti jedino već spomenuti Sanval, al to ide na recept, ja sam pila MM-ove tablete (njemu je doktor prepisao dok se oporavljao od operacije), njega bi oborila četvrtina tablete za 10 min, meni treba cijela tableta i oko sat i pol da počne djelovat :D Od prirodnih lijekova preporučam čaj od matičnjaka (melisa) - ali treba ga piti kroz duže razdoblje (valjda treba vremena da uravnoteži "kemiju" organizma), ima opuštajuće djelovanje, dobar je za probavni sustav, a po okusu nije loš. Naravno da nema trenutačni učinak, al mislim da je meni pomoglo kad sam bila u "fazi" nespavanja.

Re: savjet za spavanje

12 vel 2020, 22:24

od najblaže varijante preporučam Vitosan čaj za bolje spavanje, stvarno je san ugodniji..

Re: savjet za spavanje

19 kol 2020, 13:37

Melatonin :) Za one koji imaju problema s time da ne mogu nikako utonuti u san, melatonin je idealan. Bez recepta je, ima puno proizvođača tako da se može naći nešto malo jeftinije. Trenutno koristim kombinaciju s valerijanom i kad god mi treba više od sat vremena da zaspim, popijem jednu tabletu i za 10 minuta sam u zemlji snova :)
Odgovori