Sada je: 19 tra 2024, 01:08.

Celulit

“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.

Moderatori/ce: nevenera, ivana7997

Celulit

PostPostao/la fancy » 15 ruj 2014, 22:21

Jel' ga samo ja imam na izvoz? Trazim temu, no, ne pronalazim nista :shock Odlucih da ga se rijesim. Krenula na zumbu, kupila kremicu, cituljim i trazim kako da ga brzo nestane, a da se ne mucim :mrgreen :lebdi
Ovdje ima stosta
http://getridofmycellulites.blogspot.co ... myths.html
Na FB ima zatvorena grupa UN dijeta, na koju se bacam uskoro. Sta vi radite po tom pitanju?
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: Celulit

PostPostao/la morena » 16 ruj 2014, 13:20

Ne želim nikog obeshrabriti, ali ja mislim da se tog čuda ako ga imaš ne možeš riješiti :zub Može biti manje vidljiv, ali da nestane, mislim da je nemoguće... barem meni. Sad kad sam rodila drugo dijete, baš je vidljiv, po dupetu i bedrima, nadala sam se da je to nekakav "trudnički" i da bu nestal, al niš od toga :lol Vjerojatno će jednog dana kad se vratim vježbanju biti manje uočljiv. Makar i u studentskim danima dok sam bila 3x tjedno u teretani + treninzi kickboxa, i bila čak i premršava, imala sam i malo celulita :roll

Trenutno po tom pitanju ne radim niš. Zapravo radim, pijem puno tekućine :mrgreen
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Celulit

PostPostao/la direktorica svemira » 16 ruj 2014, 13:27

Kombinacija prehrane, vježbanja i lokalnih tretmana (kreme, ulja, masaže) pomaže, s naglaskom na prehrani.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Celulit

PostPostao/la mirbi » 16 ruj 2014, 13:37

Dobila sam celulit prije 17 godina, kad sam počela radit uredski posao. Nikad prije ništa sličnog nisam vidila. Bila sam i tanašna, al celulit je došao od sjedenja. Išla sam 2 godine redovito na aerobik. Onda rodila jedno dite, pa drugo, udebljala se.

Mazala sam se godinama, pila dosta vode, hranim se dosta sa povrćem i uglavnom ga više nema. Tj. ima na dodir, kad se pritisne, al na pogled baš i ne. Kako je to otišlo i čime točno, ne znam. Mislim da je kombinacija svega.
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Celulit

PostPostao/la pulse » 16 ruj 2014, 14:21

Pravo da vam kažem, meni moj uopšte ne smeta. Meni je stalo do dimenzija i oblika, a to što će mi se kad sam gola ili u kupaćem vidjeti po koja neravnina, to mi je najmanji problem.
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: Celulit

PostPostao/la fancy » 15 lis 2014, 22:28

Meni su i dimenzije i oblik ocajni, a celulita na izvoz...Nikad kraja...
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: Celulit

PostPostao/la Vicky & Mama » 16 lis 2014, 07:30

Meni se zasad ne vidi (a virujem da ga ipak bar malo ima ;) jer se prije znao blago nazirati na bedri kad je stisnem), ali kako je moja prehrana uglavnom bazirana na povrću, mesu i ribi (zbilja jako malo UH) može biti da je stvar i u tome.
Inače, i ja radim uredski posao i ne vježbam :oops: (to ću pokušati ispraviti iz drugih razloga), imam skoro 31 i mršavija sam - ako su ti faktori uopće bitni... uglavnom, htjedoh reći da je možda prehrana ključna ;)
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Celulit

PostPostao/la alexandra » 16 lis 2014, 15:42

može ga se riješiti, mit je da ne može - kao što je rekla gđa. direktorica - prehrana, kretanje i uz to eventualno tretmani.

one starije će se sjetiti da mladi, tinejđeri davnih dana nisu imali celulit. danas ga imaju mršave 16ogodišnjakinje.
više se ne krećemo, vozimo se u autu, ne hodamo i to je to. da svako od nas tko radi sjedeći posao i na posao ide autom izmjeri dnevno prehodanu metražu uhvatio bi se za glavu. nula bodova.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Celulit

PostPostao/la fancy » 17 lis 2014, 23:48

Ja sam isla 45 min. pjeske na posao dok D. nije krenula u vrtic, dakle sat i po setanja, t. brzog hodanja svaki dan i bas mi nedostaje...Sad je u vrticu, na drugom kraju grada, a osao na trecem, pa bas ne mogu bez auta... :dunno Predajem fizicko, ali cesto nemam salu, vremena za mimo posla isto nemam :D
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: Celulit

PostPostao/la Dudley » 18 lis 2014, 06:27

Ja ga dobila na izvoz kad sam se udebljala (cca 7 kg vise nego sto je moja kilaza inace).
Kad sam smrsavila, i malo, ali malo :) promijenila prehranu u smjeru s manje UH i sl. nestao vise manje cijeli, bez ikakvog vjezbanja.
Pijem jako puno vode oduvijek, mozda i to nesto znaci.
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: Celulit

PostPostao/la danni » 22 lis 2014, 09:39

ja isto mislim da je najveći faktor prehrana.
definitivno.
ja vježbam godinama, više od desetljeća, ali teško pazim na prehranu i imam ga.
po guzama i ispod na bedrima.
ali u vidu kao nekih uboda....
kao sam imala imala nekoliko laserskih operacija :ajme
nije narančina kora.
ne znam....
isto mi je problem sjedeći posao i 45 min vožnje na posao- i natraga naravno, ali trudim se, fakat se trudim mimo toga, hodati što više.
4 puta tjedno treniram po sat vremena, ali prehrana je najvažnija !!!!!!!!!!!!!!!!!!
također i ručne drenaže nisu na odmet ;)
vjerujem u njih ;)
Avatar
danni
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1624
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:12

Re: Celulit

PostPostao/la mirbi » 22 lis 2014, 09:44

Hm, moguće da je prehrana kod mene prevagnila. Jedem puno povrća, minimalno hranu sa konzervansima, pijem dosta čajeva.
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Celulit

PostPostao/la Jovana_ŠI » 12 vel 2020, 22:06

nemam neki celulit, ali volim prije ljeta mazati balein body&fit losion, ima ok sastav i kofein, pa ono ne može štetiti...
Jovana_ŠI
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 33
Pridružen/a: 05 vel 2020, 17:57


Natrag na Fit i zdrava

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron