“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.
Odgovori

Polip vrata maternice

16 ruj 2016, 11:46

Imala sam skidanje polipa maternice pa bih molila ako mi može objasniti što ovo sve znači što je napisano....histološki komadići građeni su od vezivne strome i endocervikalnih žlijezda obloženih cilindričnim mucionoznim epitelom u stromi se nalazi obilniji pretežno kronični upalni infiltrat ali se nalaze i granulociti uz vidljive ekstravataze eritrocita, te na površini se nalaze i cilindrični mucionozni a većim dijelom višeslojni pločasti epitel. :shock

Re: Polip vrata maternice

16 ruj 2016, 14:14

zanči da polip koji su skinuli je građen od osnovne strukture kao i maternica
mucionozno znači sluzavo
kronični upalni inflitrat pretpostavljam da se odnosi na osnovni upalni infiltrat odnosno promjene stanica koje bi se nekada davno u Papa nalazu tumačile kao upalne stanice
uglavnom sve u svemu ja tu vidim dobar phd nalaz

Re: Polip vrata maternice

16 ruj 2016, 14:21

po mom iskustvu sa polipima na jajovodu i maternici - kad sam imala vanmaterničnu - isto mislim da je ok nalaz.
ekstravataze - su nakupine koje označavaju žarište upalnog mjesta ako se ja dobro sjećam što mi je doktor u vinogradskoj rekao, ali to je bilo prije 3 godine pa me ne drži za riječ

Re: Polip vrata maternice

17 ruj 2016, 07:23

:srca
Odgovori