01 vel 2011, 14:04
sto znate o njemu i gdje se moze nabaviti?
Dobila sam preporuku za ublazavanje seb. dermatitisa. Ali i inace za njegu koze
01 vel 2011, 14:09
Misliš na Arganovo ulje? Imaš ga za oko 100 kuna u apoteci, zovu ga i ulje za pomlađivanje
Ja koristim za kosu, specijalno moroccainoil ulje i preoduševljena sam i mirisom i učinkom na kosu
01 vel 2011, 14:16
Je to, Arganovo.
Hvala!
Vele da marokanke zato nemaju bora jer se mazu jedino time.
a navodno ne masti nego se brzo upije.
zivi bili pa vidjeli
01 vel 2011, 14:23
aha, rima, skuzili smo tajnu tvog podnicka!
01 vel 2011, 15:12
Nije uopće masno, nevjerojatno kako se dobro upija!
01 vel 2011, 15:23
Rimaithor je napisao/la:Misliš na Arganovo ulje? Imaš ga za oko 100 kuna u apoteci, zovu ga i ulje za pomlađivanje
koliko ulja se dobije za 100 kn?
I koje inače kupujete, od kojeg proizvođača bi bilo čisto arganovo ulje?
01 vel 2011, 15:31
Ja sad trenutno imam
morocainoil s e-baya, baš za kosu ali u ljekarnama imaš Lelbolario (
vidi link) već gotove kreme ili
yves rocher mješavinu ulja za tijelo.
online recimo
herbarom, 100ml za 110kn... samo kapneš na dnevnu kremu, masna koža podnosi i čisto ulje (navlaži se koža prije nanošenja)
01 vel 2011, 15:41
Hvala Rima.
Može li se umjesto da se kapne na kremu pomješati s drugim uljima? Ja najčešće koristim bademovo za kožu i avokadovo ili orahovo za kosu.
01 vel 2011, 15:53
Rimaithor je napisao/la:Misliš na Arganovo ulje? Imaš ga za oko 100 kuna u apoteci, zovu ga i ulje za pomlađivanje
Ja koristim za kosu, specijalno moroccainoil ulje i preoduševljena sam i mirisom i učinkom na kosu

To me ulje spašava od petljanja tanke kosice moje kćeri. Nisam probala za dermatitis a imam ga, aktivira mi se svake zime, a baš mi mogla i probati.
01 vel 2011, 15:56
škorpi, mislim da je ovo

samo za kosu
Zadnja izmjena:
Rimaithor; 01 vel 2011, 16:08; ukupno mijenjano 1 put/a.
01 vel 2011, 16:00
Nisam mislila ovo njeno za kosu stavljati na lice

Kad kazem "imam ga" mislila sam na seboroični dermatitis a ne na ulje za lice
01 vel 2011, 16:10
skorpi, kako za dječju kosu? jel ne bude kosica masna? jel to da se lakše češlja nakon pranja?
mi imamo taj problem, bora nemam.
01 vel 2011, 16:13
ja sam ga luki stavljala na kosu prije šišanja, ja ga već mjesecima koristim, nije ni malo masno na kosi! Stavlja se na mokru kosu, prije sušenja. Sad u svakom trenutku mogu provući prste kroz cijelu dužinu kose, prije bi mi ruka zapela na sredini
Savršeno za kosu
01 vel 2011, 16:49
Ništa se ne masti, treba par kapi doslovno. Meni je frizer rekao da može i na mokru i na suhu, probali i jedno i drugo i djeluje.
01 vel 2011, 16:56
ja imam doma to ulje ali sam ga dosad stavljala samo u salatu
donjeli mi starci iz Maroka
probat cu i na kosu, imam isti problem kao Rima
01 vel 2011, 17:13
Ulja ima i kod naše kurtizane
http://www.terra-organica.hr/ulje-argana.htmlZainteresirale ste me, meni se jako petlja kosa a jako je tanka i ispada i beživotna je pa ću probati.
A i učinak na bore nije na odmet
01 vel 2011, 17:37
za kosu ide baš to plavo pakiranje (prodaje se po frizerskim salonima), drugačije je obrađeno i ima sasvim drugi miris od ovog za njegu kože!
01 vel 2011, 17:41
ja sam za dermatitis koristila maslac od argana i to nas je spasilo

nisam ulje probala , ali ovo mi je savršeno !
Više nemamo problema sa dermatitisom ali se svejedno mažemo s njim poslije kupanja , a ja ga stavljam umjesto okoloočne kremice
01 vel 2011, 17:44
rima, ima toga kod nas ili samo na ebayu? Tog tvog za kosu?
01 vel 2011, 18:05
Ovo za kosu koje imaju Rim ai moja kćer ima za kupiti na više mjesta, od specijaliziranih dućana, frizeraja, nekih boljih apoteka, itd...
01 vel 2011, 18:43
hvala vam cure za info. ovo mi je baš trebalo za njenu kosu.
a za bore ću otići do mekija torabija. drito u maroko.
01 vel 2011, 19:22
škorpi, RIma, može na pp mjesta gdje se kupuje to, konkretno?
02 vel 2011, 09:28
trazila sam u nekoliko apoteka - nemaju, vec dugo nemaju.
02 vel 2011, 09:31
kurtizana, to je tvoje područje, đe siiiiiii?
02 vel 2011, 12:00
Ne smijem se samoreklamirat
02 vel 2011, 12:07
Pa nisam li te ja gore reklamirala
02 vel 2011, 12:08
Ja odgovaram Rimi na pitanje đe sam. Drugi me naravno smiju reklamirati, ali ja ne smijem
02 vel 2011, 12:30
An je napisao/la:Dobila sam preporuku za ublazavanje seb. dermatitisa. Ali i inace za njegu koze
Za seboreju ima nekih drugih ulja, korisnijih od argana.
Btw, argan se dobiva na dva načina: jedan je da se skupi sa poda nakon što ga koze probave pa tiješti (i to ulje užasno smrdi), drugi je da se ubere sa drveta i tiješti - ova druga verzija je puno, puno rjeđa i puno, puno skuplja, i zapravo gotovo nitko ne deklarira na koji način je dobiveno. Također, ulja argana koja nemaju miris ili lijepo mirišu su ili rafinirana ili obrađena na svakojake načine.
02 vel 2011, 13:46
jooooj,. drugim rijecima to je ulje od govanca
02 vel 2011, 13:57
Upravo tako. To je tradicionalni način dobivanja, al svi o tome šute
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.