Sada je: 24 lip 2026, 17:01.

AD kapi i riblje ulje

Moderator/ica: direktorica svemira

AD kapi i riblje ulje

PostPostao/la Qwerty030 » 06 sij 2009, 11:04

Ne znam dal pitanje uospte spada na ovaj podforum ali...
Malo me iznenadila pedijatrica, juce na kontroli pita dal djeci dajem D3 kapi ili r. ulje?
Koliko se sjecam ni dok su bili bebaci nisam im bas davala toliko redovno,znam da je bila (barem kod nas nekakva polemika) izmedu d3 ili ad3 i koje su stetne a koje ne...

Pa po vasem misljenju u zimskom periodu ima li efekta od gore navedenog :dunno
Avatar
Qwerty030
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 408
Pridružen/a: 25 ruj 2002, 11:41

Re: AD kapi i riblje ulje

PostPostao/la Nada » 15 sij 2009, 23:56

Nemam pojma da su bilo koje od kapi štetne, blago meni kad živim u neznanju.
Starijoj curici sam D3 kapi davala do godinu i pol, mlađa ima 8 mjeseci i redovito, svakodnevno joj dajem po 4, 5 kapi.

Pa po vasem misljenju u zimskom periodu ima li efekta od gore navedenog


Pa u zimskom periodu se češče i preporučaju, manje je izlaganja suncu koji je inače izvor D vitamina, zar ne?

Kod starije curice, prije cca 3 godine, renomirani zagrebački ortoped mi je rekao kako za uzimanjem D3 kapi nema potrebe i da joj mogu dati 2 kapi, eto, čisto da si umirim savjest jer se rahitisa ne moram bojati.

Baš u to vrijeme jedna forumašica napisala je kako je beba njezine frendice, sestre, kume ili nešto, oboljela od rahitisa.

Ja djeci dajem D3 kapi, eto...
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb

Re: AD kapi i riblje ulje

PostPostao/la mrava » 16 sij 2009, 13:45

Ja svom sinu dajem D3 kapi a jedna apotekarka mi je rekla da od toga nema nikakve koristi, nego da kad bude oko 1. g. star neka mu dajem riblje ulje (imaju ga u kapsulama, oko 100 kn dođe). :dunno
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44


Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.