Sada je: 13 svi 2024, 17:53.

Neurodermitis

Moderator/ica: direktorica svemira

Neurodermatitis

PostPostao/la Tata » 15 kol 2003, 16:51

Mjesta na kojima je NeuroDermatitis treba redovito ispirati i mazati sa pocevsi od obicnog mlijeka za tijelo pa do belobaze nije bitno samo je vazno da koza ima svoj kontinuitet vlaznosti, a naravno da i more pomaze ali ni to nije bas neko trajnije rijesenje. <i></i>
Tata
 

Re: Neurodermatitis

PostPostao/la Sanja Ferdina mama » 16 kol 2003, 00:00

Nama su kapsule nocurka koje sam pila dok sam dojila Filipa te Dr. Theis kupka od nocurka te Eucerin krema a malo i Dermocal krema ubile sve tragove pocetnog Neurodermitisa i uklonile ga, ja se nadam za sva vremena.To je bilo prije 6 mj. i od tada ni traga vise.KUC-KUC-KUC. FILIP 24.09.2002.kad narastem postat cu Guliver!<i></i>
Sanja Ferdina mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 08 sij 2003, 02:45

Nesrecna mama

PostPostao/la olorinhemonet » 09 lis 2003, 13:07

Citam vase muke sa ekcemom, ND, i mogu se pridruziti svim mamama koje su se javljale na ovaj sajt. Moja osmomesecna devojcica takodje ima ekcem na o
azima [na jednom veca fleka, na drugom manja] i osim hidrokortizona nisam mazala nista drugo. A i to ponekad. Molim vas, Nina, Ina, Suzana, da mi se javite i da mi pomognete savetima kako da se izborim sa tim ? Da li su se vasa decica oslobodila toga i kako ? Unapred zahvalna..Biljana <i></i>
olorinhemonet
 

replay

PostPostao/la ND mama » 31 lis 2003, 00:42

Ja se borim vec 4 mjeseca s necim nalik na ND.Dijagnoza je bila dječji ekcem na kojem se razvio Impetigo i to je prešlo u ND.Čudno mi je samo to što moju bebu to ne svrbi (lice).Koristili smo kortikosteroide u par navrata i sada smo na Protopic kremi. Inače probala sam vec dva dermatologa i sada se spremam trecem jer njemu se to stalno vraca i vise ne znam sta raditi!?! <i></i>
ND mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 31 lis 2003, 00:42

Nesrecna mama

PostPostao/la olorin » 06 stu 2003, 16:53

Evo me opet...inace, mojoj bebici se to sad rasirilo i umesto dve fleke, sada na licu ima jos nekoliko !!! Cak i jednu na ispod desne noge, kod guze...Mislim da cu poludeti...ne znam sta da radim...kazu da je upotreba kortizona od 1% kojije ujedno mast za oci preporucljiva krema za to..koristi se povremeno..ja sam probala linolla fet ali bebi nije pomoglo...rekli su mi za maslinovo ulje i moguce kantarionovo ulje, pa cu videti...Kazu da je krema Elokom dosta do
a..takodje je na bazi steroida ali se preporucuje upotreba povremeno...imate li vi nesto novo ??? Da li ste isli kod treceg dermatologa i sta je on rekao ??? Pozdrav svim nesrecnim mamama...Biljana. <i></i>
olorin
 

replay

PostPostao/la ND mama » 07 stu 2003, 01:15

Za sada još koristimo Protopic kremu jer nema kortikoseroida a i dr. nam je rekla da daje izvrsne rezultate-i stvarno vec nakon dva mazanja povuče mu se skoro skroz , ali za par dana opet se vraca.Kupam ga od nedavno u kupki od ulja noćurka dr. Thais i to mi se čini dosta do
o jer po tijelu ima samo malo ponekad lice nam je najveći problem, a kad nam se lice upali samo Protopic 1 % pomaže.Ali mislim da ću uskoro po savjet slijedećeg dermatologa. <i></i>
ND mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 31 lis 2003, 00:42

Re: replay

PostPostao/la Sunshine » 11 stu 2003, 23:58

Moja malena je imala neurodermitis u uznapredovalom stadiju i jako nam je pomogla Dr.Wolff uljna kupka i Parfenac krema.Kasnije smo tu kremu zamijenili Eucerinovim tri-lipid balzamom jer je bez kortikoseroida i hvala Bogu sve se povuklo.Za lice je inače jako do
a Mustelina cold krema pogotovo ako izlazite s bebama vani po ovom hladnom vremenu. <i></i>
D. 03/2003.
M. 05/2005.
Avatar
Sunshine
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 661
Pridružen/a: 16 vel 2003, 23:19

replay

PostPostao/la ND mama » 13 stu 2003, 00:41

Zanima me koliko dugo vam je trajalo liječenje i simptomi, mene ovo izluđuje već peti mjesec-srećom ove dvije velike na licu koje nam se stalno vraćaju ga ne svrbe ali kad uzmu maha izgledju grozno ko dvije ogromne kraste na svakoj strani lica;do sada su pomagali samo kortikosteroidi ,a sada držimo pod kontrolom uz Protopic kremu-ali ne znam dokle tako.Za par dana idemo i mi kod hvaljenog dr Pavičića da čujemo još i njegovo mišljenje. <i></i>
ND mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 31 lis 2003, 00:42

Re: replay

PostPostao/la Sunshine » 14 stu 2003, 01:38

Mi smo također kod dr.Pavičića i prvo što nam je rekao jest da je neurodermitis najgori u prvih 6 mjeseci djetetova života i da u tom periodu non-stop varira od potpuno čiste kože do potpuno upaljene.Tek u drugoj polovici dolazi do trajnijih poboljšanja.Dora ga je dobila kad je imala 3 mjeseca.Sad ima 7,5 i na svu sreću smo mu stali na kraj.Još je nekad znaju mučiti pregibi na rukicama,ali i to smo riješili sa Eucerinovom balzamom. <i></i>
D. 03/2003.
M. 05/2005.
Avatar
Sunshine
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 661
Pridružen/a: 16 vel 2003, 23:19

ND

PostPostao/la zabrinuta mama » 22 sij 2004, 10:10

I mi se, sada vec skoro 5 mjeseci, borimo s dermatitisom. Pocelo je tek s nekoliko malenih tockica/pristica po o
azima, da bi se to iz mjeseca u mjesec sirilo. Sada je to po cijelom licu i po drugim djelovima tijela. Posljednja dva mjeseca su najgora-lice se, zbog tekucine koja neprestano curi iz tih pristica toliko upali, koza kao da se rastegne i jednostavno ne moze da zacijeli, sto u takvom slucaju moze doci do infekcije. Poslije se javljaju zute kraste. Ovo je vec treci put kako su nam prepisali antibiotike.U pocetku loprox, poslije<
> elidel, kremu koju smo koristili nisu vise pomagali i sada trenutno koristimo jednu kortikosteroidnu, a poslije valjda protopic. Ocistilo se dosta, ali strahujem da to nece biti za dugo. Posjetili smo tri dermatologa, koji kazu da je atopijski dermatitis, ali pedijatar ne odustaje od pocetnog misljenja da je seborejski, za koji bi prepisao kreme za gljivicna oboljenja. Razocarana, nestrucnoscu dr-a ovdje gdje zivim (usa), razmisljam o dolasku u hrvatsku, ali necu moci prije ljeta. Na pregled idemo za deset dana, pa cemo vidjeti sto dalje. Btw, dermatitis je poceo s nepunih dva mjeseca. <
>ND mama, molim te, ako procitas da napises, s obzirom da koristis protopic, koliko je dijete staro i koliko je "do
o" upotrebljavati tu kremu na djetetu od 7 mj. Do
odosao je svaki savjet mama koje su imale i imaju iskustva s ND. Unaprijed hvala! <i></i>
zabrinuta mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 24 svi 2003, 23:34

Re: ND

PostPostao/la folne » 22 sij 2004, 17:02

Mi smo se ND riješili isto uz pomoć kapsula s uljem noćurka (koje sam pila ja), Eucerin kreme, Balmadol kupke. <
>Sve to i još neke stvari prepisala nam je dr Karlić koju, ispada, non-stop reklamiram na forumu. K njoj samo išli kad je Filip imao kojih 7 mjeseci i od tada mu se ND više nije vratio FILIP 11. 9. 2000. I KARLO 23. 8. 2002.<i></i>
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: ND

PostPostao/la Mirna » 05 vel 2004, 19:57

meni L ne dobija kraste po licu nego s nutarnje strane laktova, to zna biti gore nego da je fikseras, i s nutarnje strane koljena. U zadnje vrijeme je pocela guza i potkoljenice. Obzirom da je kod nje zahvacen velik dio tijela ja zasada mazem samo Linolom Fett i to ide. Samo ne smijem zaboraviti namazati poslije kupanja. Ako zaboravim, frka.<
>Spremamo se na alergolosku o
adu slijedeci mjesec. Sad je vec 6 i pol pa cemo vidjeti sta ce ispasti. <i></i>
Mirna
 

Re: ND

PostPostao/la Potica » 06 vel 2004, 22:24

Mirna, tocno je tak i kod Patrika isto pomaze Linola Fett i kupam ga u maslinovom ulju. Njemu se je to pocelo prije par mjeseci pa me zanima ako se to tako vraca kakva je sansa da nestane. Bas me zanimaju alergoloski testovi ajde molim te napisi rezultate kad obavis. <
>PATRIK (26.05.2001)<
>HANA i ERNA (prevelike za ovaj forum) <i></i>
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21825
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: ND

PostPostao/la Mirna » 09 vel 2004, 16:32

opcenito kazu da kod vecine djece nestane do 3ce godine. Ako ne nestane onda za to dijete ipak treba napraviti alergolosku o
adu da se vidi da li je ND povezan s alergijom. Za Patrika jos u principu ima vremena. Ako mu se na jesen opet pojavi, ili na zimu onda i ti mozes poceti razmisljati o alergoo
adi. Na zimu ce imati tri i pol pa onda taman mu s 4 napravis alergo o
adu. A L se naravno pojavljuje sezonski. Ljeto se smiri i onda bukne tamo u 10tom, 11tom mjesecu. Najgore joj je uvijek poslije nove godine pa do travnja, svibnja. To je uvijek koma. Nema dijelica tijela di se krastice i flekovi ne pojave. <i></i>
Mirna
 

Re: ND

PostPostao/la Potica » 09 vel 2004, 20:05

Mene je u stvari zbunilo to sto se to Patriku tek sad pojavilo, i nekak mi se cini da nije alergoloski. Ne mogu naci neki konkretan uzrok a tu sam zbog Haninih gomilu alergija stvarno doma. <
>PATRIK (26.05.2001)<
>HANA i ERNA (prevelike za ovaj forum) <i></i>
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21825
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: ND

PostPostao/la Mirna » 09 vel 2004, 20:26

Ma ja ti fakat ne znam sta bi ti rekla za taj prokleti ND. Ja isto mislim da kod L nece biti uzrok alergoloske prirode nego vise genetske predispozicije jer ND u jako blagoj formi ima MM a ja imam nesto izmedju seboreje i atipicnih dermatoza. <
>Opet s druge strane vrag mi ne da mira jer je L imala urtikariju s godinu i pol do negdje 2 i pol godine i to je ono sto me muci. Iako je nakraju zakljucak bio da ta urtikarija isto nema veze s alergijom neko da je vise neki virus, mikrob, bestija uzrocnik + njezino psiho stanje. Kajja znam. Sve skupa mi to zvuci ko nekakva tvajlajt zona. <i></i>
Mirna
 

Savjet

PostPostao/la Marija » 23 srp 2005, 09:52

<
>Probajte Visnjicevu mast za ekcem. <i></i>
Marija
 

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Mrvicina mama » 16 stu 2005, 16:10

Mom sinu je ta dijagnoza uspostavljena u dobi od 2 mjeseca. Mažemo sa kortikosteroidima u fazi upale jer je važno da koža što prije zacijeli da ne bi nastala sekundarna infekcija( bakterije, gljivice i sl.).Bacila sam svu kozmetiku i kupam ga samo u A Derma proizvodima koji su na bazi Rhea zobi i ne sadrže šampone. Koristim dva puta dnevno EX OMEGA kremu za kožu sklonu atopiji u mirnoj fazi. Probala sam i Eucerin proizvode, ali mom bebaču bolje odgovra A Derma. <
>Bili smo kod dermatologa koji veli da treba izbaciti šampone, alergenu hranu ( do
o mi smo bili jako mali pa nismo niti stigli jesti bilo što alergeno) i ne previše utopljavati dijete. Čak sam probala i sa biljnim lijekovima ( melemi na bazi nevena i nekih trava uz kombinaciju čajeva ), ali nije pomoglo.Bebač mi sad ima 7, 5 mjeseci i mogu reći da se je stanje jako popravilo. Ekcem se javlja puno rjeđe nego prije i na vrlo maloj površini kože( nekada je zahvaćao gotovo cijelo tijelo). Prijateljica mi živi u Londonu i veli mi da to tamo ima svaka druga beba. To je navodno bolest urbanih sredina. Još nešto: bebe s neurudermitisom ne bi smjele biti izložene duhanskom dimu. <i></i>
Mrvicina mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 16 stu 2005, 15:53

Re: Neurodermatitis

PostPostao/la inez9 » 10 pro 2005, 09:51

Ja sam dobila neurodermitis odmah po rodjenju, a sada imam 26 godina i jos uvijek zivim s njim. Kao maloj cijelo tijelo mi je bilo zahvaceno, sada samo lice, ali buduci da ga redovito njegujem nista se ne vidi (vecinu vremena). <
>Alergicar sam, kao i moja mama, ali alergije nikad nisu utjecale na njegovo pojavljivanje, sve dok sam uzimala lijekove redovito. <
>Ono sto je utjecalo bio je stres. I sada mi se na licu vidi kada sam pod stresom, zato izbjegavam zivciranje koliko mogu. To je meni bio najbolji lijek. <
>Kada je sve u redu, mogu koristiti kreme koje zelim na licu. Inace, samo Acidi Borici otopina i Elocom kada se koza upali. Probala sam vecinu toga ovdje navedenog, ali nista drugo mi nije pomoglo. Svi ti preparati nisu mi bili dovoljno masni, posebno Trixera.<
>Da, i hladna voda, hladnoca opcenito jako mi odgovaraju kada nastupi upala. More i sunce ne da mi ne koriste, vec mi izazivaju upalu, vjerojatno zbog soli, ali i same vrucine i zagusljivog toplog zraka. Ali kupanje u slatkoj vodi obozavam. <
>Vidjet cemo tek hoce li beba imati problema. Nadam se da nece jer mene izludjuje neurodermitis, cim mi neko raspolozenje, do
o ili lose, postane intenzivnije znam sta me ceka.<
>I netko je pitao da li vazelin pomaze - NE, samo kao hitna pomoc da ublazi svrab, ali to traje samo nekoliko trenutaka. <
><
><
> <i>Edited by: inez9 at: 10/12/05 8:57<
></i>
inez9
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 28 srp 2005, 08:00

Re: Neurodermatitis

PostPostao/la Tajana5 » 26 pro 2005, 15:05

inez9 - nisi pitala za savjet, ali ovo je stvarno do
onamjerno - s obzirom da ti imas ND, velika je vejrojatnost da ce ga i tvoja beba imati. Nazalost. Ali zato odmah u startu - nemoj bebicu kupati cesce nego 2 puta tjedno i to samo u vodi s par kapi uljne kupke ili bademovog ulja.<
>Druge cure kazu da ih ne treba nicim niti mazati, ali moja Marta je imala jako jako suhu kozu i morala sam mazati, ali ako vec mazes mazi s tom A-dermom ili pitaj nekog dermatologa cime je najbolje mazati ako jos nije razvila ND.<
>Moja Marta ima 10,5 mjeseci i isto ima blagi oblik ND-a. Drzim fige da ti bebica nema!<
> <
><
>MARTA<i></i>
MARTA, veljača 2005
MAJA, siječanj 2009
Avatar
Tajana5
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 06 sij 2005, 18:25
Lokacija: Zagreb

NEURODERMITIS

PostPostao/la gigidv » 30 sij 2006, 16:34

Evo, mozda i ja pomognem bar jednoj mami u ocajnoj borbi s ND. Moja kcerkica sada ima 2 g i sasvim cisto lice. I ja sam , kao i vi probala milion kremica, kupki i sl. , kortikosteroide sam izbjegavala jer mislim da na taj nacin lijecimo POSLJEDICU, a ne UZROK.<
>Dakle, i ja sam prosla kroz sve faze ( s 4 mjeseca se probudila sva u krvi - doslovno je zgulila kozu s o
aza), kraste na licu, pregibima, suha koza ...<
>Dojila sam je do 10 mj i sto god bih ja popila ili pojela, ona je reagirala.Kad sam uvela dohranu, na najruzniju(kao trebala bi biti nespricana) jabuku s place je reagiala.<
>Malo, po malo, naucila sam da joj smetaju svi konzervansi, umjetne boje, pesticidi.Gdje naci zdravu hranu u gradu?! Posto zivim u Rijeci, narucivala sam mrkvu, blitvu i sl. sa ZRNO farme u Zagrebu (slali su mi autobusom), presla sam na KOZJE mlijeko nakon dojenja, kupila janjca i domacu puricu ( u to vrijeme jos nisu radili frku oko pticje gripe). Kozje mlijeko nema dovoljno folne kuseline, pa se mora pojacati unos hrane koja je ima (mahune, blitva..)<
>Zaboravih napomenuti da dok su krastice na licu, bnaci da se razvila sekundarna infekcija i ja sam joj mazala s tekucim antibiotikom,kako bi najprije to izlijecili.NA svim pidzamicama sam zasila rubove rukava, kako bi se dijete moglo pocesati, a opet da se izbjegne grebanje nokticima.Cokolino, i sl. umjetnu hranu sam izbacila. Za dorucak joj kuham zitarice (zovu ih musli, ali kako pod musli podrazumijevamo stosta, objasnit cu:izgleda kao presana zrna), dodam kozje mlijeko, za dorucak voce (koje beremo po vrtovima u Gorskom Kotaru i sl. kod do
ih ljudi koji nam daju) i sve to smixam sa stapom. Ako na Cokolinu pise da su psenicne pahuljice, zasto ne uzeti onda psen. pahuljice bez glupih dodataka i umjetnih boja i sam ih skuhati?!<
>Sladila sam sa jecmenim sladom, a sad joj (sa dvije god, nakon sto sam je testirala, dajem med. Ranije se nisam usudila).<
>Bili smo prisiljeni posaditi svoj vrt (srecom tata ima vikendicu), i moram se pohvaliti da nam je svo povrce odlicno uspjelo - BEZ SPRICANJA RAZNIM PESTICIDIMA!!!<
>Napominjem da joj nikad nisam davala nikakove ljiekove, od krema ju tu i tamo, kad joj je koza suha namazem Eucerinovim mlijekom, nosila sam more u kanistru (paziti da se uzima tamo gdje je cisto), s morem sam je
isala 2-3 puta dnevno. Za 2 mjeseca smo rijesili problem. Istina, jos uvijek sve kuham za nju posebno, ali kad su rezultati vidljivi, nije mi tesko.<
>Jos uvijek joj nije proslo, jer sam joj jucer dala 3 KIKI bonbona i odmah jj se pojavio laganoi crveni krug na licu - ALI SADA JE TO PJESMA kako nam je bilo!<
>Kupila sam skrinju i zaledila male paketice paradajza, mahuna, mesica, ...<
>Da, reagirala mi je i na kruh, pa sam kupila pekac i sama joj pecem kruh i marmelade .<
>Eto, toliko za prvi put, samo pitajte i zovite! <i></i>
gigidv
 

Re: NEURODERMITIS

PostPostao/la ana » 31 sij 2006, 13:55

gigidv,hvala na savjetima .I moj maleni ima ND i mucimo se jako,jako.Isto tako imam osjecaj da reagira na sve sto ja pojedem.A ne jedem skoro nista,prehrana mi je koma,trenutno sam na strogoj dijeti jer vise ne znam kako da otkrijem uzrok.<
>Tvoj post me jos vise obeshra
io jer mi zvuci zastrasujuce.Vjerujem da vam je jako tesko i jako mi vas je zao.Vidim da je ipak najgore iza vas <
>ROKO 05.08.2001.<
>MARO 04.06.2005.<
><i></i>
ana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 39
Pridružen/a: 04 lis 2001, 09:34

Re: NEURODERMITIS

PostPostao/la GIGIVR » 31 sij 2006, 14:25

Ana, nije tako strasno kad shvatis protiv cega se boris. I meni su kosa i nokti bili ocajni za vrijeme dojenja, a najvise me ubilo razmisljanje od cega se danas mogla osuti, sto sam jela... Popijes kakao, niti ne razmisljas da je unutra mljieko iz tetrapaka, prepuno konzervansa. Ipak nisam htjela odustati od dojenja, jer sam smatrala da je korist puno veca od stete.<
> Zaboravila sam prosli pu napomenuti da OBAVEZNO TREBA ISPIRATI ROBU 2 PUTA U MASINI, jer je meni reagirala na deterdzent, a omeksivaci su, naravno, strogo za
anjeni. Nakon sto sam to uvela, potpuno joj je osip s tijela nestao.<
>Ana, ne moras biti na strogoj dojeti, vec probaj pronaci prirodno uzgojenu hranu (rodjaci na selu, susjedi...) Ovdje nisam mislila na rodjake kao hranu, vec kao izvor. : <
>Najbolje ces vremenom vidjeti sto tvojem djetetu najvise smeta, pa to izbaci. Ja sam joj npr. prala guzu s vaticom i vodom, vlazne maramice nisu dolazile u obzir! Nijedan benefit 21. stoljeca nismo mogle koristiti.<
>Ali moram priznati da moje dijete do 2 god nije popilo niti jedan antibiotik, jer joj je ocito imunitet super, a i hrani se bolje od svih nas! Cijela stvar oko ND jest u tome da je oslabljen imuno sustav, tako je pokusavam zastiti od stvari koje joj skode i dati vrijeme organizmu da sam ojaca imunitet.<
>Eto, toliko, pa vici ako te jos stogod zanima.<
>Kada se ufuras u sve, nije problem. Kortikosteroidne kreme i sl. probaj zadnje, najprije probaj otkloniti sve uzroke. Ja sam uspjela bez ijednog lijeka! Istina da je problem kada idemo na put, jer moram tegliti hranu, mikser, u restoranima joj nemam sto dati, ali imas one smokije od kukuruza (imaju okus stiropora), pa to dajes djetetu,da se zabavi, nahranis ga prije nego sto ides van, moja sad vec moze i stapice i Pettit kekse. Puno mi je teze sada kad je veca, jer vidi
ata da jede gluposti, pa bi i ona! Zabotavih reci da je na SLADOLED (kupovni) reagirala strasno!<
>Eto, toliko zab sada, mame pitajte, ako vam mogu pomoci - tu sam! <i></i>
GIGIVR
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 31 sij 2006, 14:25

Neurodermitis

PostPostao/la Luieva mama » 13 ožu 2006, 17:25

imam pitanje vezano uz nd. da li vi slijedite upute liječnika ili se više bazirate na tuđa stvarna iskustva? <i></i>
Luieva mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 ožu 2006, 17:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Webmama » 13 ožu 2006, 20:29

i jedno i drugo. Bitno je drzati se uputa lijecnika, a pomocni lijekovi i nacini nece odmoci <b>*Portal mameibebe.net *</b><i></i>
* Snježana Mehun: "Zamijenila Hummera za Twinga, ipak manje troši..." *
* Sve što je dobro, nije nužno zdravo - kaže ona... *

TKO ŽELI POPUT MJESECA BITI IZVOR SVJETLOSTI, MORA POPUT MJESECA I DOPUSTITI DA PSI NA NJ LAJU.
Ako ne znaš kamo želiš stići, gdje god dođeš doći ćeš pogrešno.
Avatar
Webmama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1992
Pridružen/a: 25 sij 2001, 17:21
Lokacija: Tu i tamo

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Schlatka » 14 ožu 2006, 11:17

Luieva mama, ja sam isto početnik u ovome, ali slijedim zasad liječnika.<
>Ako mi instinkt bude govorio da je to krivo, potražiti ću drugi savjet ili liječnika. <
>"...I jedan život za jednu ljubav<
>I ko se boji taj ne postoji..."<
><i></i>
Take my advice. I don't use it anyway...
Avatar
Schlatka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 194
Pridružen/a: 30 kol 2005, 13:31
Lokacija: Zagreb

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Luieva mama » 14 ožu 2006, 12:59

više od mjesec dana ga već mažem geokortonom i polako me frustra lovi. izdrži jedan dan samo bez mazanja, i onda se osuje stravično. a kak je mali, i to kaj ja namažem, on skine sa gazom, ručnikom, rukom ... prestrašno..izdere se do krvi a uopće nokte nema!!!!!!!! <i></i>
Luieva mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 ožu 2006, 17:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Schlatka » 14 ožu 2006, 15:22

A joj... jadan...<
>Jesi probala sve? Mislim ako doji izbaciti alergenu klopu, promijeniti deterdzent za pranje rublja, dva put ispirati ves njegov, izbaciti plisane igracke iz upotrebe, kucnu prasinu, jastuke s perjem, ni slucajno vunu.<
>Mi smo sve eliminirali i sad je puno bolje.<
>Koristimo A-derminu liniju proizvoda, bez kortikosteroida i za sad je OK.<
>Ima još flekica, ali puno manje i bolje. <i></i>
Take my advice. I don't use it anyway...
Avatar
Schlatka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 194
Pridružen/a: 30 kol 2005, 13:31
Lokacija: Zagreb

Re: Neurodermitis

PostPostao/la ninagk » 14 ožu 2006, 15:23

A-derma linija je mislim na bazi neke aktivne supstance iz zobi. Dost do
o se pokazalo kupanje u zobenom mlijeku, al nemoj sad past u nesvjest, ne, ne moras kupit kombi zobenog mlijeka. Dost su ti zobene pahuljice (po mogucnosti neke eko, jer i tu postoje svakakvi nacini pravljenja pahuljica iz zrna), gaza, i voda. Pa uzmes saku pahuljica, zamotas u gazu, potopis i cijedis u vodu za kupanje, puno mlijeka izadje, i jako je do
o za kozu.<
><
>Jos lokalno mozes djelovati sa sezamovim i kantarionovim uljem, dakle mazati, isto probati naci organska, hladno presana ulja (primaverina su do
a, biljne ljekarne i biovega).<
><
>Meni je od rodice sin imao isti problem, i dost mu je pomoglo pijenje zelene magme (sok lisca jecma, opet ista stvar za kupiti: biovega i biljne ljekarne), mogu piti i skroz mali bebaci. Negdje sam svojevremeno citala neko istrazivanje za te kozne probleme, pa astmu i tak svasta nesto bas za zelenu magmu, ono, dosta se povlaci nakon dva-tri mjeseca redovitog uzimanja. Al ne sjecam se vise gdje sam na to naletila.<
><
>Edit: netko je gore spomenio ulje nocurka, isto je do
o, i za piti i za mazati.<
><
>A sto se tice milumila il sto si vec rekla da pije, a da probas naci neko adaptirano mlijeko koje nije na bazi kravljeg mlijeka? Kravlje mlijeko je jedan od najcescih alergena. Mada, i soja je recimo dost cest alergen, ak bi adaptirano bilo na bazi soje. Al u adaptirana se uopce ne kuzim, pa se tu probaj posavjetovat s nekim kompetentnim, ak postoji neka zamjena, mozda je bas to problem. <
><
> <i>Edited by: ninagk at: 14/3/06 14:26<
></i>
Covjeku zapravo nije potrebna Nobelova nagrada, vec ljubav. Sto mislite, kako se postaje Nobelovac? Putem zudnje za ljubavlju, eto kako. Ta je zudnja toliko snazna da covjek neprestano radi i naposlijetku dobije Nobelovu nagradu. To je utjesna nagrada. Vazna je ljubav.
Dr. George Wald, dobitnik Nobelove nagrade
ninagk
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 17 stu 2001, 20:13

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Luieva mama » 14 ožu 2006, 15:47

izbacola pliš, deke, veste, pazim na prasak, usisavam svaki dan, luftam... niš se ne dešava... luda sam više. a nemogu mu pomoć! na milumilu je. samo to jede. bas ga moram svaki dan mazat sa geokor. ili se osuje. navodno će nam promjenit terapiju...al tek 27.<
><
>i kak napraviš da ti se ono dolje pokazuje svaki put, ono sa vitekom? <i></i>
Luieva mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 ožu 2006, 17:25

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.