Sada je: 29 ožu 2024, 06:49.

Neurodermitis

Moderator/ica: direktorica svemira

Neurodermitis

PostPostao/la Webmama » 05 ožu 2001, 21:05

Osim sto svrbi ko vrag, pa se djeca iskrvare, jos k tome neugodno izgleda, a kortikosteroidi nisu do
i jer stvaraju ovisnost organizma na njega i ne treba ga previse upotrebljavati.....osim toga sva iskustva koja sam cula su - pomaze na tjedan dana, pa se dermitis opet vrati!<
><
>Druga strana je ovakva: <
><
>1. pomaze promjena klime - odlazak na more. U preko 50% slucajeva neurodermitis prodje poslije odlaska na more ili<
><
>2. kapsule ulja od nocurka - za dojenu djecu pije ga mama, a starija djeca piju ga sama. Mame&Bebe<i></i>
* Snježana Mehun: "Zamijenila Hummera za Twinga, ipak manje troši..." *
* Sve što je dobro, nije nužno zdravo - kaže ona... *

TKO ŽELI POPUT MJESECA BITI IZVOR SVJETLOSTI, MORA POPUT MJESECA I DOPUSTITI DA PSI NA NJ LAJU.
Ako ne znaš kamo želiš stići, gdje god dođeš doći ćeš pogrešno.
Avatar
Webmama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1992
Pridružen/a: 25 sij 2001, 17:21
Lokacija: Tu i tamo

Re: Neurodermitis

PostPostao/la petrovamama » 05 svi 2001, 22:35

MORE I LINOLLA FETT.<
>ali more je ipak najbolja stvar. svaki put mo je koza kao barsun. ali hvala bogu moj peter nema tako tezak oblik. kod nas je to vecinom jako suha koza. <i></i>
petrovamama
 

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Tina » 04 lip 2001, 07:24

Pomaže i ispiranje u hrastovoj kori i kupanje u uljnim kupkama (npr. maslinovo ulje). Jedna doktorica koja radi u biljnoj ljekarni mi je rekla da je nevenovo ulje najbolje, nisam još isprobala ali ću morati jer se Leonu vraća i strašno ga svrbi (po noći se budi i čoha).<
>Kaj je to "ulje od nocurka" nisam nikad čula za to, kaj ima u apotekama? <i></i>
Avatar
Tina
hub guru
 
Postovi: 5308
Pridružen/a: 13 ožu 2001, 13:24
Lokacija: Zagreb, Sv. Nedelja, Samobor

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Neda2kids » 04 lip 2001, 10:41

Ima u apotekama. Treba samo pitati. Navodno je to općepoznato (to ti ja sve znam od Webmame). Ako dojiš piješ ti kapsule, ako ne dojiš dat će ti nešto za malog anđela.<
>Webmaminoj Karli puno je pomoglo. <i></i>
Neda2kids
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 05 sij 2001, 21:36

Re: Neurodermitis

PostPostao/la petrovamama » 26 srp 2001, 14:58

u jednim Bebama sam precitala, da je dokazano, da crvena ribizla jaaaaaaaaako pomaze <i></i>
petrovamama
 

Neurodermitis

PostPostao/la nina » 22 stu 2001, 12:29

Sta mislite je li pomaze vazelin? <i></i>
nina
 

Re: Neurodermitis

PostPostao/la djecakovamama » 22 stu 2001, 20:14

Neurodermitis, ovdje poznat pod imenom atopicni ekcem, je kozna reakcija i "upozorenje" organizma ma mogucnost alergije, najcesce na prasinu, polen odredjene vrste voca (citrusovi plodovi) i povrca, ali i potencijalni astmaticari je takodjer imaju. U Ceskoj neurodermitis ima svako trece-cetvrto dijete, cesce u Pragu nego u manjim mjestima, sto se reci da i okolina ima jak utjecaj na imunitet, ali najjaci faktor je genetski, iako nije presudan, tj. mogu ga imati i djeca roditelja nealergika.<
>Dojenje moze pomoci u lijecenju, odn. smanjenju, ali ne i izljecenju.<
>Kod neke djece nastaje u dobi 1 god, ili 3 god, kod neke u pubertetu, a tezi slucajevi tesko, skoro nikako.<
>u dobi "mirne faze" kada su dijelovi koze samo suhi zreba se nekoliko, pa i 10-ak puta na dan nekom kremom, da je sto masnija, a u dobi "akutne faze" je najbolje otici pedijatru.<
>Ovo su informacije uglavnom iz ceskih casopisa jer je neurodermitis ovdje sve veci problem, oni ga nazivaju civilizacijski. <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Neurodermitisc

PostPostao/la nina » 26 stu 2001, 22:26

Moja tromjesecna djevojcica ima neurodemitis.,vec mjesec dana.Bili smo kod ljecnika,i dobili kremu za lice i tijelo.Nakon toga se treba namazati (Ultra violet),ljubicasta tekucina.Vec mazemo nepunih tjedan dana,ali nekih pozitivnih postignuca jos nema.Ljecnik je kazao da nezna koliko vremenski neurodermitis moze trajati,ali moramo biti jako strpljivi.Cula sam mnogo slucajeva ljecenja,najefikasniji je boravak na moru.Iduci tjedan idemo kod (Heilpraktiker),ljecenje biljem,pa budemo vidjeli koliko ce pomoci.Uglavnom niko nista nezna.Molim roditelje,ili majke koje su vec imale problema sa neurodermitisom da jednostavno napisu u kratko na koji nacin i kako su ga se uspijele rijesiti(nadam se uspjesno) i koliko je to vremenski trajalo.Unaprijed zahvalna. <i></i>
nina
 

Re: Neurodermitisc

PostPostao/la natasha32 » 27 stu 2001, 19:04

nina, imas negdje po forumu, ne znam tocno pod kojim naslovom . ali valjda netko sad kad sam osvjezila vidi pa te uputi... <i></i>
natasha32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 773
Pridružen/a: 08 ruj 2001, 13:27

nina

PostPostao/la Suzana » 27 stu 2001, 20:22

Mi se borimo sa ND zadnjih 6 godina. Ja sam pisala o nasem iskustvu na nekoliko topica.<
>Jesi li ti u Njemackoj, Austriji, Svic.? (pitam zbog "Heilpraktiker"). Ja sam u Minhenu. <i></i>
Suzana
 

Neurodermitis

PostPostao/la nina » 28 stu 2001, 17:48

Hvala Natasa,ali nisam nasla nista.Mozda neko nesto i da napise.Suzana,prepostavljam da ti ´decko ili curica,ima problema s neurodermistisom,samo neznam u kojem obliku.Mislim to posto moja malena ima ogromne crvene fleke po o
azu,i stalno se cese.Od drugih sam cula,da je neurodermitis,alergijske pojave,mislim treba paziti na nacin prehrane.I poslje nemas problema .Posto ja nju hranim na prsa,jos mi niko od ljecnika nije propisao dijetu.Samo pricaju i pricaju.Sutra idemo kod Heilpraktikera.Mozda nesto i kaze djelotvorno.Budemo vidjeli,i ako se nesto bas i ne nadam.Suzana i ja sam u Münchenu(mos misliti),blizu Swingsa.Mozda se cak i poznajemo,ako si tu negdje s godinama.Meni su "tek" 28.I bas me interesira,koje si ti sve probleme imala s neurodermitisem,pazis li na prehranu ,imas li neke posebne kremice,i tako to......... <i></i>
nina
 

ND

PostPostao/la Suzana » 28 stu 2001, 18:57

Nina, moja dijagnoza za te crvene fleke je "urtikaria". Mi smo to imali. Sari je tako poceo ND. Mozes mazati sa "Fenistil" Gelom protiv svrbeza (pitaj lijecnika). To je samo kratkotrajna pomoc. <
><
>To sa dijetom pomaze samo u 20% slucajeva. Ako ti zelis, mozes probati dijetu (kod tebe) jer to sve ide u mlijeko. Npr. da ne jedes agrume, kravlje mlijeko,...<
><
>Mozes probati drugo sredstvo za pranje (npr. Persil Sensitive, bez parefema i ne koristiti omeksivac), onda npr. promijeniti madrac, mi imamo sve od sintetike, spec. za alergicare...<
><
>Mi smo imali izvanrednog dermatologa u Berlinu (gdje smo zivjeli od 96 do prije 3 mjeseca. U Minhenu jos nemamo do
og dermatologa.<
><
>Ja ti imam 32 godine. U Minhenu sam od '88. <
>Blizu Swingsa? Gdje je to? Mi smo na jugoistoku grada, ili bolje receno 200 m izvan granice grada. <i></i>
Suzana
 

ND

PostPostao/la nina » 28 stu 2001, 23:21

Suzana ,ja sada mazem melenu nekim specijalnim kremama smuckanim u ljekarnama,tri puta na dan.Vec tjedan dana,jos tjedan pa cemi na kontrolu.Ucinka bas nekoga i nema.Sto se tice dermatologa ,ni ja ga nemam.Nego nam je djeciji doktor prporucio,Dermatolosku kliniku,( Biedersteinerstr.29).Hm,nisu losi,ali puno i ne obecavaju.Niti znaju kako ND,nastaje,niti koliko traje.....samo strpljenje!!Tu dijagnozu sam i ja znala.Reci mi molim te da li tvoja malena,pazi sto jede i da li ima ekceme po tijelu?Mozda ju je ta faza vec davno prosla.Ja sto sam cula,je kao neudermitis nestane nakon nekog izvjesnog vremena,samo se mora paziti na prehranu.Koliko je to tocno,nemam pojma.Nismo jos stigli do toga stupnja.Moja malena,ima ekzeme po licu,tipicno za male bebe.Da li ce se to pogorsati na ostale dijelove tijela i to neznam.Nedaj boze.Reci mi sto su to "Agrumi"?? <i></i>
nina
 

Suzana

PostPostao/la nina » 28 stu 2001, 23:25

Swings je poznati nas caffe,nalazi se u centru Münchena.Tamo sam nekada "visila".Ja sam blizu Marienplatza(10 min.pjesice).Ti si izvan Münchena?Koji kvart? <i></i>
nina
 

Agrumi...

PostPostao/la Neda2kids » 29 stu 2001, 00:19

... su koliko se ja sjećam -naranče, mandrine, limuni i sve tako nešto polukiselo, uglavnom citrusno voće. <i></i>
Neda2kids
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 05 sij 2001, 21:36

Re: Agrumi...

PostPostao/la any » 29 stu 2001, 10:34

Nina, do
odosla...<
>Bas super sto nas ima jos u Munchenu...jos malo pa cemo moci organizirati kavu <
>Ja ti stalno lunjam s malom oko Marienplatza, tj. po ducanima (pogotovo sad u predbozicno vrijeme) pa bi se mogli stvarno naci jednom ako ti odgovara<
>bas mi je zao sto imas problema s ND<
>nadam se da cete naci neko rjesenje<
>e da, agrumi su ti narandje, linun, grejp i slicno voce <i>Edited by: any at: 11/29/01 8:36:10 am<
></i>
slika slika
Avatar
any
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1399
Pridružen/a: 12 vel 2001, 21:49

ND

PostPostao/la Suzana » 29 stu 2001, 13:14

Nina, ja sam blizu Waldperlacha.<
><
>Pitaj doktore je li moguce da je to urtikarija, to se njemacki zove Nesselsucht.<
><
>Dermatoloska klinika u Biedersteinstr. ima jako veliki ugled, ali moje osobno iskustvo s njima je ocajno.<
><
>Kao sto nam napisala, dijeta pomaze samo u 20% slucajeva, nama nije pomogla. Sara momentalno pije ulje od nocurka ("Nachtkerzenöl"), koje joj pomaze. Kod dojene djece mama pije to ulje, jer to ide u mlijeko.<
><
>Zelim vam sve najbolje. <i></i>
Suzana
 

Re: uspjeh u liječenju

PostPostao/la ina » 29 stu 2001, 17:18

Čitam vaše postove vezane na neurodermitis (posebno ninine) i vraćam se u ne tako davnu prošlost.<
>Mate sada ima 4,5 godine i uspjeli smo se riješiti Neurodermitisa prije godinu dana. Sve je počelo dok je bio beba sa par mjeseci: crveni o
azi koji svrbe, pa onda po nogicama i rukicama lišajevi... <
>U Zagrebu su nam preporučili jednog dermatologa koji ima privatnu praksu i to je bio pun pogodak. I on je to nazvao bolesti civilizacije (dječakovamama) i rekao da je kod Mate to stvarno blagi oblik (nama je izgledao strasno). Dobili smo dvije masti (linolafett i još neka), jedna za dnevno mazanje, a jedna za kritične siutacije. Kupanje isključivo u običnoj vodi, a svaki drugi dan u Kneipp-ovoj kupki za neurodermitis. Nikakva mazanja s drugim kremicama. Izbjegavanje vune, perja, životinja (samo u zatvorenim prostorima)...<
>Mi smo se kao pravi štreberi držali svih tih uputa, onda sam kupila i ionizator zraka, zbog mogućnosti alergije dišnih puteva.<
>Ljeti smo bili na moru bar mjesec dana i tada bi to nestalo, ali po povratku u Zagreb ispočetka.<
>Od prošlog ljeta (Mate je navršio tri godine) nemamo više nikakve simptome, nema više mackanja kremicama, kupamo se u dječjim šamponima, živimo normalno.<
>Moram priznati da nam nikad nisu spominjali nekakve dijete, niti nam rekli da citrično voće smeta. <i></i>
ina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 08 svi 2001, 10:56

ND

PostPostao/la nina » 30 stu 2001, 14:39

E,jucer smo bili s malenom kod Heilpraktikerin.Kazale je da lice uzasno izgleda(jako utjesno).Ni ona se bas ne slaze s doktorima s klinike.Posto su nam dali da poslje svakog mazanja s kremicama,jos jednom premazemo kartizonom.Posto nikakvog ucinka nije bilo odlucili smo se na ovaj korak.Terapija je pocela pretezno etricnim uljima,uz laganu muziku i cudnim mirisima.Trajala je sat i pol,i iduci ponedeljak imamo opet termin.Meni bude napravila plan prehrane,a za melenu je dala kremicu od aloa vere(2 puta dnevno).Pa budemo vidjeli.Inace za info.tretman je kostao 150dm,a ostali po 80,i moj plan prehrane sto bude napravila 90dm.Nadam se da bude bilo barem malcice uspjeha za ohra
enje.Cak je malenu i slikala,lice i nogice,pa kad bude sve u redu,da se sjecamo tuznih dana.Daj boze da to uspije. <i></i>
nina
 

Re:Uspjeh u ljecenju

PostPostao/la nina » 30 stu 2001, 14:51

Ina,bas mi je drago sto ste se uspjeli rijesiti neurodermitisa.Imali ste srecu.Nama osobno ,dermatolozi nisu bili od velike pomoci.Zato smo se i odlucili na kombinaciju biljnih baza i etericnih ulja.A linolafett nija nama nista pomogla.Nama su dermatolozi kazali,da ND moze trajati 3 mjeseca,3 godine ili citav zivot.Niko nis nezna( koji strucnjaci).Daj mi reci da li maleni mora paziti na prehranu?Ima li problema sa alergijom? <i></i>
nina
 

Any

PostPostao/la nina » 30 stu 2001, 15:15

Mozemo se naci,dapace bilo bi mi drago.Jucer sa bila na Marienplatzu,uzasna guzva.Svi nekuda jure,zure mene i moja kolica niko ne primjecuje.Ili cemi izmijeniti E-mail,ili telefone,pa se budemo dogovorile.<
>Suzana,bilo bi mi drago da se sve tri nademo ,naravno ako nades vremena.Malo sad pred Bozic. <i></i>
nina
 

Re: Nini

PostPostao/la ina » 30 stu 2001, 17:34

I nama je doktor rekao da ND traje do tri godine ili zauvijek. Na svu sreću, mi smo bili gotovi sa 3 godine. Nikad nam nisu spominjali neku dijetu, više su nas usmjeravali na vanjske stvari (garderobu, čistoću zraka, jastuke i dekice...).<
>Što se tiče alergije, više nemamo nikakve kožne indikacije, ali zato su nosni kanali puni cijelu godinu i svako jutro imamo šta izbaciti iz njih (zeleno-žute boje). Tokom dana onda opet ništa i tako u nedogled. <
>Tješim se da ako je samo to, neka tako i ostane. Otorinac nam je rekao da ako mu to ne stvara veće probleme, nema potrebe silnih testova na alergiju - velika gnjavaža i mučenje za djecu, a lijekovi su najčešće nedjelotvorni kod manjih alergija. Mi živimo u kući sa velikim vrtom i puno voćki i cvijeća, nema šanse da ih sve iskorjenimo, pa taj nosić ujutro ispušemo i idemo dalje. <i></i>
ina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 08 svi 2001, 10:56

Re: Any

PostPostao/la any » 30 stu 2001, 19:02

Nina, moja ti je adresa acurcija@compuserve.de<
>i ja sam jucer svrljala po centru, ali bez Nike...bio mi
at pa smo mu morali nakupovati neke krpice, a s Nikom i kolicima mi je stvrano ponekad stresno<
>sutra mi dolaze muzevi starci pa cu vjerujem imati malo vise vremena do 14.12, a onda idemo u HR na godisnji <i></i>
slika slika
Avatar
any
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1399
Pridružen/a: 12 vel 2001, 21:49

nina

PostPostao/la ksenija » 30 pro 2001, 02:30

u agrume spada i ananas-cini mi se<
>nego suzana ce ti sigurno reci nesto o etericnim uljima,a mozes i procitati na ovom istom podforumu apoteke pod topicem etericna ulja zasto biti oprezna s time <i></i>
ksenija
 

suzana

PostPostao/la ksenija » 30 pro 2001, 02:35

daj mi molim te napisi nakon koliko se tvojoj bebi pojavio problem s kozom kad si koristila timijan<
>meni lea dobila neke lisajeve,a ja ne znam tocno je li je to ND ili nije-kak tocno izgleda taj neurodermitis? <i></i>
ksenija
 

ND?

PostPostao/la TinaRS » 04 sij 2002, 23:14

Da utjesim mame s malim bebama, nama je nasa Petra izgledala tako prestrasno bas negdje s 3 mjeseca da me bilo sram pred ljudima. Fleke po licu, prsima, lisajevi po nogama i rukama pa i po trbuscicu, koza suha! A kad sam pitala dermatologicu rekla je da je jos prerano pricati o neurodermitisu. Poceli smo ju kupati u Eucerin uljnoj kupki i sad je super. A Linola fett uljna kupka nam je jos bolja i poslije je s nicim ni ne mazem. Ali ja bih prije rekla da je sve samo proslo s nekih 4 mj. I nadam se da se nece vracati. Tak da nije uvijek do
o misliti na najgore. Pila sam i nocurak jer ju dojim, ali ni na sebi nisam primjetila promjene (imam jako suhu kozu) pa sam s tim sportom prestala. <i>Edited by: TinaRS at: 1/4/02 9:16:00 pm<
></i>
TinaRS
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 13 tra 2001, 12:39

tina

PostPostao/la ksenija » 05 sij 2002, 02:53

ako sam te do
o razumjela to nije bio neurodermitis<
>a kaj je onda bilo? kako je glasila dijagnoza tih lisajeva?<
>kad su prosli? tek kad su preplavili cijelo tijelo?<
>meni lea ima 9 mjeseci i sve vise se siri po tijelu,samo na licu ne ; eucerina ima vise vrsta cini mi se-nije li sastojak toga mokracevina!? a kakva je ta linola kupka? koliko dode,di je ima i jel i to potpuni naziv?<
>sorry sto gnjavim,ali u panici sam<
>onda nocurak ne bum ni ja pila <i></i>
ksenija
 

tina

PostPostao/la ksenija » 05 sij 2002, 02:55

ako sam te do
o razumjela to nije bio neurodermitis<
>a kaj je onda bilo? kako je glasila dijagnoza tih lisajeva?<
>kad su prosli? tek kad su preplavili cijelo tijelo?<
>meni lea ima 9 mjeseci i sve vise se siri po tijelu,samo na licu ne ; eucerina ima vise vrsta cini mi se-nije li sastojak toga mokracevina!? a kakva je ta linola kupka? koliko dode,di je ima i jel i to potpuni naziv?<
>sorry sto gnjavim,ali u panici sam<
>onda nocurak ne bum ni ja pila <i></i>
ksenija
 

alo

PostPostao/la ksenija » 09 sij 2002, 02:33

cuje li me tko? <i></i>
ksenija
 

Neurodermitis

PostPostao/la nina » 10 sij 2002, 16:46

Evo ja te cujem.(salim se).Moja malecka jos uvijek ima neurodermitis i to u blazem obliku.Lice joj se super.Mazemo ga kremicama,(na bazi nocurka ,Perfanacom i kupamo je u Eucerin kupki).Danas smo bili kod hemopatice i dobila je male bijele kuglice (2 ujutro dvije navecer).Jos uvijek je hranim samo na prsa ,ima 4 i pol mjeseca.Pa poslje budemo presli na kozje mljeko.Ksenija kod Rebekke je izgledalo po licu kao male opekotine,non stop se cesala,uzas zivi.Samo je na licu imala,o
azi i
ada.Od kako pazim na prehranu, ne jedem bijelo
asno,mljecne proizvode i mrkvu i mazem je kremicama lice joj za sada izgleda super.EEEEE, da sam ja znala da joj je tata alergicar...........Obicno djeca ,ciji su roditelji alergicari imaju neurodermitis.To sto sam ja cula.Ali sve to prode.Strpljenje,strpljenje i strpljenje.Ne vjerujem to sto si ti opisala ,da su to neki znaci neurodermitisa.Si bila kod djecijeg doktora? <i></i>
nina
 

Sljedeća

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron