Sada je: 29 ožu 2024, 11:27.

prirodna kozmetika, belobaza

Moderator/ica: direktorica svemira

Re: Baza za kremu

PostPostao/la IINA » 17 ožu 2008, 13:11

Ah, htjela bi bademovo ulje nekako stavit na lice.. Kak da to izvedem?
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Baza za kremu

PostPostao/la direktorica svemira » 17 ožu 2008, 13:24

Prstima :mrgreen:

Nije sala. Ocisti lice, umij se, dok je jos vlazno natapkaj par kapi bademovog i to je to.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Baza za kremu

PostPostao/la IINA » 17 ožu 2008, 13:57

Ma da :shock:
Aj super, to mi još najjednostavnije, znači da imam ful opremu već spremnu :mrgreen:
Hvala ti na informaciji, ja sam seljo po tom pitanju, znam da se neke stvari ne smiju drito na kožu, pa eto :oops:
Hvala :mah
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: kako napraviti kremu ?

PostPostao/la Dobri andjeo » 18 ožu 2008, 10:21

vidim da ti je kemigov puno jeftiniji a veci 3x od oshadijevog, jel ok za djecu i ovaj jeftiniji, dakle za direktno nanosenje nakon tusiranja/ili u kadu / npr po cijelom tijelu ili samo na zahvacena mjesta ?
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: kako napraviti kremu ?

PostPostao/la direktorica svemira » 18 ožu 2008, 14:13

Je, okej je. Razlika u cijeni ti je zbog manjih usputnih marzi.

Oshadhi kupuje od proizvodjaca, pa prodaje uvozniku, pa uvoznik maloprodaji, u vec definiranim pakiranjima.

Kemig uzima direktno od proizvodjaca ulje kao sirovinu, ne proizvod, i onda pakira u bocice. Ulje ima sve certifikate da je hladno presano i nerafinirano.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: kako napraviti kremu ?

PostPostao/la Dobri andjeo » 18 ožu 2008, 15:40

salji- imas adresu, ovo po 36 :proljece
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb



Re: prirodna kozmetika, belobaza

PostPostao/la Dobri andjeo » 22 vel 2014, 19:34

Frendica mi je rekla da bilo super za ad smjesati shea maslac i ulje nocurka il nevena. Ja bi univerzalnu kremu za djecu (11g) s kojim mogu mazat lice , guzu i spolovilo sto treba, jel bi ta krema bila ok ? Jel bolje smuckat i neven i nocurak i shea maslac ko bazu ? Il je bolje dvije kreme napravit? Jel s tom kremom mogu svki dan mazat il da za lice kad je ad miran rade mazem samo shea ? (Znaci lice tinejdera s povremenim pristicima) shea i ulja bi uzela od pranaroma.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: prirodna kozmetika, belobaza

PostPostao/la direktorica svemira » 30 ožu 2014, 12:20

Shea i noćurak je super za AD, ali to nije krema. Krema bi bila mješavina masne i vodene faze (spojene emulgatorom), a ovdje imaš samo masnu fazu. Navedena mješavina nije primjerena za tinejdžersko lice s prištićima, preteška je. Bolje koristiti onda samo ulje, i to kao bazu lješnjak, sjemenke grožđa ili yangu, malo jojobe, te kada je ad aktualan dodati do 20% noćurka. Od eteričnih za ad njemačka kamilica i sjeme mrkve, a bez AD ostaje sjeme mrkve i dodaje se npr širokolisna lavanda. To bi bilo onako najvulgaris.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: prirodna kozmetika, belobaza

PostPostao/la angel » 01 tra 2014, 23:08

mene ulje noćurka spasi kad imam dole gljivice a imam ih često,nakapam malo na gazu i stavim,spas

a imala sam neki osip po leđima,mazala sam s noćurkom i pomoglo mi je više već kreme koje mi je dr propisala,ublažilo mi svrab i smanjio se dosta osip
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: prirodna kozmetika, belobaza

PostPostao/la MaminMacak » 18 lis 2014, 01:19

citam da pise da se sva ulja koja imaju nocurak drze u frizideru.

ja drzim u fridju samo ovo sto pijem, a ono s cime se mazem ne.
kaj se dogadja na sobnoj temperaturi ako je nestabilno? gubi svojstva ili moze biti i mjesec-dva na sobnoj temperaturi? ili recimo kremicu shea butter sa nocurkom, moram to sve u frizideru drzati?

radim sve samo masne faze, ne radim kreme.

je li mozda borazina isto djelotvorna kod ADa u uljnim mjesavinama? mozda je ona stabilnija?

sad imam jedan nocurak od kemiga sto je na sobnoj temperaturi vec 1,5 mjesec otvoren, al na tamnom u ormaru. i drugi od enciana koji je neotvoren ali rok trajanja do 12.2014. Koji mi je bolji za uljnu mjesavinu? I kako uopce skuzim da se pokvarilo? Hoce li biti uzeglo kad probam ili ima neka bolja ideja?

crni kim moze stajati na sobnoj temperaturi otvoren?
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: prirodna kozmetika, belobaza

PostPostao/la direktorica svemira » 25 lis 2014, 22:21

Užegnu. Boražina nije ništa stabilnija. U mjesec-dva se ništa ne bi smjelo dogoditi s mješavinama, a osjetit ćeš po mirisu ako se dogodi. U mješavinama ih je najbolje zaštititi vitaminom e i ekstraktom ružmarina. Ako ni jedan od noćuraka koje imaš ne smrdi po užeglosti, potroši ovaj s kraćim rokom, da ti ne propadne.

Crni kim može stajati vani, premda ja i njega držim u frižideru nakon otvaranja. Jednostavno, duže traje.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: prirodna kozmetika, belobaza

PostPostao/la MaminMacak » 31 lis 2014, 19:01

znaci dodajem i vitamin e i ekstrakt ruzmarina. vidim da za vitamin e pise do 0,5%, a za ruzmarin do 0,4%. da li mi za to vrijedi kao za etericna ulja, sto znaci da mi je 0,5% 1 kap na 10 ml mjesavine? to znaci da cu na 10 ml staviti jednu kap e vitamina i jednu kap ekstrakta ruzmarina. pretpostavljam da da. ajde staviti cu barem u mjesavine s nocurkom. puno hvala.
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: prirodna kozmetika, belobaza

PostPostao/la MaminMacak » 03 stu 2014, 11:42

mislila sam si kasnije da nebi taj ruzmarin i vitamin E lose djelovao na atopicni dermatitis zbog cega se i mackam.
Kako se podnosi taj ekstrakt ruzmarina i vitamin E i da li ima kakvih alergijskih reakcija na njih, ako nezko zna???
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: prirodna kozmetika, belobaza

PostPostao/la direktorica svemira » 03 stu 2014, 22:23

Ništa se neće dogoditi. Vitamin E praktički možeš i čist nanositi (samo je jako viskozan i ljepljiv). Ekstrakt ružmarina se npr. komercijalno dodaje u CO2 osjetljivija ulja (trputasta lisičina, crni ribiz) upravo radi zaštite, a to su ulja koja se koriste za osjetljivu kožu sklonu atopiji.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: prirodna kozmetika, belobaza

PostPostao/la MaminMacak » 04 stu 2014, 15:48

Thanx.

Znaci mogu npr u ovu recepturu:

15 ml bu nevena (macerat)

10 ml bu plod divlje ruže

5 ml CO2 bu trputaste lisičine

4 kapi eu njemačka kamilica

6 kapi eu rimska kamilica

8 kapi eu sjeme mrkve

dodati i bu boražine i ekstrakt ružmarina (vitamin E nemam) jer mi ona druga receptura s shea butterom ne pase, a nocurak/borazina mi super pase pa mi fali u ovoj recepturi. Ili da nesto izbacim onda?

I to onda moze sve na sobnoj temperaturi stajati?

Ja bi najradije jos i macerat dodala u to pa da ne moram mjesati s vodenim dijelom na kraju nego samo promuckati dobro prije upotrebe ili je to iz nekog razloga zabranjeno?
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Prethodna

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron