Sada je: 29 ožu 2024, 07:23.

SINUSI

Moderator/ica: direktorica svemira

Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la Kolberg » 23 vel 2008, 14:11

Moj problem potječe još iz djetinstva. Od kad pamtim imala sam angine, sigurno 2xgodišnje, stotine inekcija pencilina. Pa upale sinusa i isto stalno tablete, u zadnje vrijeme uz to sve dobijem i upalu uha. Od 9 mjeseca bila sam već 4 puta na antibiotiku samo zbog grla, uha ili sinusa. Svaki puta u brisu je streptokok, ali ne A nego neki drugi. Prije godinu dana sam završila u zaraznoj jer mi obične inekcije od pencilina nisu pomagale i morala sam primati kristalni plus infuzija zbog dehidracije. Ja više neznam šta da radim i kome da se obratim sa mojim problemom. Moja doc mi samo daje antibiotike. Općenito sam već iscrpljena. Zadnja slika sinusa iz 11 mjeseca pokazuje sekret iznad nosa. Ima netko možda nekoga za preporučit?
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la Kolberg » 23 vel 2008, 14:13

Samo da nadodam da zadnji puta sam bila bolesna 25.01 i eto od jučer opet sam i jedva izdržavam od glavobolje i grlobolje. :(
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la direktorica svemira » 23 vel 2008, 15:54

I sama znas da je to s atb zacarani krug, i moras ga prekiniti. A to je tesko, jer znaci da bolest motas pregrmiti bez njihove pomoci, uz pomoc iz prirode. I tako nekoliko puta, jer kad se "skidas" s atb, dolazi do infekcija koje izgledaju teze od onih prethodnih, ali tijelo mora izbaciti sva sranja van, to je nesto sto se mora pregrmiti.

Ja sam izmedju Bozica i NG imala gadnu gnojnu anginu (prvu valda u zivotu), istovremeno sa sestrom, ona je pila summamed, ja sam se uzdala u se i u svoje kljuse (etericna ulja i coca colu). Deset dana nakon summameda ona je opet zavrsila na antibiotiku, a meni je ostalo nesto slajma u sinusima koji sam isto sama rijesila.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la Kolberg » 23 vel 2008, 20:53

Mislim da nemam izbora nego da se probam spašavati u alternativi :mrgreen:
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la Dobri andjeo » 25 vel 2008, 10:51

evo prikljucujem se kurtizani, nek ti ona smucka kapi za inhalaciju :up nama su jako pomogle + recimo homeopatija, mojoj u dan dva prodje od sinus relifa -gotovog homeolabovog pripravka za sinuse :up
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la Mirci » 25 vel 2008, 11:52

selim te na Fit mamu :bye
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29426
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la viki » 25 vel 2008, 13:41

A da odeš kod otorinca?
Moj problem potječe još iz djetinstva. Od kad pamtim imala sam angine, sigurno 2xgodišnje, stotine inekcija pencilina.

- to je bio i moj slučaj, imala sam angine i češće, onda sam na faksu izvadila mandule i preporodila se :klanja
- edit: ovdje ti se već pisalo o angini http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=43&t=38020
Avatar
viki
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2490
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:11

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la Kolberg » 28 vel 2008, 19:15

Eterična ulja od kurtizane su dosta pomogla, ponajviše mom djetetu koje bilo užasno prehlađeno :3srca No bez obzira na to jučer mi je urađen bris grla i nosa, danas vađenje krvi (nema bakterijske upale) i sutra RTG sinusa. Doktorica mi kaže da je možda alergija na nešto u kući. U utorak sam naručena kod otorinca u Vinogradskoj. Ipak sam se odlučila nakon vaših postova. :vi
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la MAJA Skopje » 28 vel 2008, 20:11

Dominika evo ti jedan dobar ljek za sinuse . Mozes zvakati sace (neznam dal se isto kaze na hrvatskom) od meda.
Znaci udarna doza jedan dan na svakih sat vremena zvakati sace po 10 min. Otpusuje nosne kanale i pomaze sinusima. :mah
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la Kolberg » 28 vel 2008, 22:25

Maja hvala..to još nisam probala :mah
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la Kolberg » 29 vel 2008, 10:52

Evo kupila saće i već zažvakala prvih 10 minuta :pise :trio
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la MAJA Skopje » 29 vel 2008, 20:40

i jel bilo nekih efekta?????
Ja sam to Jovanu davala prosle nedelje pa kao da mu je malo laknulo. A bas me interesira kako deluje. Ajd pisi dali ima nekog efekta.
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la Kolberg » 01 ožu 2008, 18:25

A valjda djeluje, uglavnom grlo me više neboli, bol u ušima se povukla i općenito se osjećam bolje. Još mi nos curi, ali to je ok. Mislim da je sve skupa pomogla. i sać i eterična ulja i inhalacija. U ponedeljak će mi biti gotov bris grla i nosa, baš me zanima da li nešto ima?
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la TmamaKiN2 » 03 ožu 2008, 12:47

pomno pratim temu, mene muci ista "boljka"; prosli tjedan bila doma zbog temp, sinusa... radila krvnu sliku, to je bilo ok, radila i rtg sinusa, pokazuje pomalo kronicnu upalu :baba dr. mi nije htjela dati atb, vec je rekla neka probam sa fizioloskom i operilom da mi se NE zastopaju kanali jer tada dolazi do nakupljanja sekreta.... evo borim se vec tjedan dana, nocas nisma bas nesto spavala, na pol mi nos zastopan.... svaki savjet je i vise nego dobrodosao
kurtizana - s cime se to inhalirati? :dunno
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la direktorica svemira » 03 ožu 2008, 12:51

Tmama, inhalacije se rade s cajevcem, ravensarom, ruzmarinom kt cineol, a dermalno se na podrucje sinusa nanose jaca i ucinkovitija ulja, tipa ruzmarin verbenon, eukaliptus dives, paprena metvica, skupa s cajevcem i ravensarom. Znaci razrijedjivanje sluzi i antibakterisko/antivirusno djelovanje.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la TmamaKiN2 » 03 ožu 2008, 15:41

:klanja a bi mi zmiksala kaj??
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka


Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la Kolberg » 03 ožu 2008, 16:42

ja sam napravila krvnu sliku i ok je, u rtg sinusa vidi se začepljenost a u današnjem nalazu brisa nosa bakterija haemophilus influenzae . Dobila sam i osijetljivost na antibiotike a sutra kod otorinca. :roll:
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la TmamaKiN2 » 05 ožu 2008, 13:21

kupila i ja sace :roll: dominika- jesi ozdravila? kako ti je bilo nakon 1 dana zvakanja saca? :mrgreen:
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la Kolberg » 05 ožu 2008, 15:07

TmamaKiN2 ma kakvih ozdravila. Poslje saća mi je bilo ok, ali vidiš u mojem gornijem postu da je u pitanju opasna bakterija. Dobila sam klavocin 14 dana i neki čudan sprej za nos da ubije tu bakteriju. Poslije opet sljede brisevi i AST titar na streptokoka, zbog cijeloživotnih gnojnih streptokoknih angina :roll: Što je najgore ja bi sad trebala sjediti kod kuće, a baš ovaj tjedan moram se svaki dan skitati po gradu . TmamaKiN2 jesi li radila bris nosa i ždrijela?
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la TmamaKiN2 » 05 ožu 2008, 15:15

jesam, radila sam, ja imam onu moraxellu catharallis (ili tako nekako); moj pa predragi sinek ima tu tvoju bestiju,, no nama je pedijatar rekao da ukoliko nema drugih simptoma osim smrcanja da nema smisla davati atb, za mene takodjer i tako ja to nisam ubijala s atb nakon tog brisa, i bi mi bolje fakat :mrgreen: sad nisam ponavljala bris. moja je dr. rekla da ukoliko se bude ponovilo da budem bolesna da ce me poslati opet i tako se ja sad vec nekih 10tak dana borim, natacem si nos fizioloskom, borim se da se ne zastopaju sinusi tj kanali, stocerec kapam svako toliko operilom i pu pu pu nije mi bas lose, ujutro mi nos bude pun ali prespavam ciejlu noc :proljece btw. danas cekam kurtizanu s pripravcima za inhalaciju i mackanje sinusa pa cemo vidjeti, ja prozvkala vec 2 ture saca i prvih 5 min jos ajde, ali drugih 5 min ajmemajkomila :puke
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la Kolberg » 05 ožu 2008, 16:14

Ovu moju bakteriju sigurno ima i moj sin, otorinac me odmah pitao da li imam malu djecu kod kuće. Sobzirom da to ima većina djece ali recimo sada su ona zaštićena cjepivom onda se ni nedaje antibiotik. Neznam kako tvoj sin ali ja sam ga cijepila kad je bio mali protiv Hib-a. Baš sam jučer gledala njegov karton, dobio je 3 doze kad je bio beba. No ta bakterija uzrokuje i kroničnu upalu sinusa ili malih pluća (kako je to na hrvatski? - bronhija? - neznam da li dobro kužim te nazive). A neznam vidijetćemo poslje antibiotika, iako i ja i moj doc smo se nadali da neću ga trebati jer je nalaz krvi bio uredan :dunno
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la Kolberg » 05 ožu 2008, 16:18

Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la TmamaKiN2 » 05 ožu 2008, 16:30

Neznam kako tvoj sin ali ja sam ga cijepila kad je bio mali protiv Hib-a.

ako je to po programu onda je cijepljen sigurno :dunno bas sam si zacrtala danas pogledati u karton cijepljenja. mi istina nemamo istu bestiju, ali ja osobno nisam pristalica atb ako nije nuzno, a voljela bih da se mogu sama, tj. moj organizam izboriti protiv ovoga, vjerojatno bih morala bolje poraditi na imunitetu.
enivej, dobila sam i svoje pripravke pa sad da vidimo... zvacem ovo sace, zvace ono mene :whew jel tebi dominika, bilo isto ovako s tim sacem? meni to nije fino :dunno
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la Kolberg » 05 ožu 2008, 17:53

meni je saće baš super..ja sam inače ovisnica o svemu što se može povezati sa medom. A gdje si kupila saće? Ja sam na tržnici.
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la direktorica svemira » 05 ožu 2008, 18:53

Klinci se cijepe hiberixom za oblik hemofilus influenzae tipa b, koji uzrokuje teske oblike bolesti disnog sustava. Postoji vise sojeva hem. influenzae, a cjepivo stiti samo od soja "b", ostali sojevi nisu toliko opasni, a cesto se nalaze u brisu nosa i dijela zdrijela. Znaci dosta ljudi ga ima u sebi i oni su dakle kliconose. Kliconose bez smetnji povezanih s time ne treba tretirati antibiotikom. Mislim da 90% ljudi ima u brisu svakakvih bakterija, i kud bi stigli kada bi sve stavili na antibiotike.

S obzirom da ti je nalaz krvi bio okej, i da nisi imala vecih smetnji (osim pocetnih, kronicnih sa sinusima), ja ne bih isla na antibiotik, jer se sada opet vracas na pocetak zacaranog kruga :dunno .
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Moje grlo, sinusi, uši - šta da radim?

PostPostao/la Kolberg » 05 ožu 2008, 22:14

A više neznam šta da radim. Čitala sam u vezi tog Hib-a baš ovo što si napisala, a s druge strane mi je doc rekla da je bakterija opasna. No kako sam ja bolesna već godinu dana sa istim simptomima više neznam šta bi. Mene se uvijek nešto uhvati :roll: Unalazu od prije 2 godine bris nosa mi je uredan. Kurtizana evo Toni je već potpuno zdrav :proljece
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Sinusi

PostPostao/la sgrafaha » 20 ožu 2008, 13:34

Drage moje sveznalice,nedavno sam imala gripu,nije se imalo vremena(ili bolje reci pameti :mrgreen: ) odlezati je kako spada,pa mi se na to nakacila upala sinusa,preporuka je bila sumamed,no na svoju ruku odlucila sam se za parenje u kombinaciji sa actifedom,i sve je to dobro proslo,ali nije skroz.Naime,ukoliko se trebam sagnuti do poda osjetim uzasan pritisak,ima li pomoci bez antiobiotika,tj. jel' imao ko slicnoiskustvo.Kurtizana,bi li mi mogla pomoc tvoja ulja? :bye
Avatar
sgrafaha
Beznik Too-Neki S'Mastu
 
Postovi: 1650
Pridružen/a: 28 tra 2005, 11:51

Re: Sinusi

PostPostao/la direktorica svemira » 20 ožu 2008, 13:57

Evo prepisujem neke recepture sa bakine kucne apoteke

10 ml sezama
4 kapi ravensare
1 kap paprene metvice

ili (za bakterijske)
10 ml sezama
2 kapi ruza drvo
2 kapi eukaliptus dives
1 kap paprene metvice

To se dakle kapa u nos, 3-6 kapi u svaku nosnicu, 2 x dnevno.


Dermalno:
cajevac 60 kapi
eukaliptus dives 20 kapi
paprena metvica 10 kapi
ravensara 20 kapi
ljesnjak do ukupne kolicine 10 ml


Inhalacija: mjesavina cajevca, ravensare, ruzmarina cineola i/ili ruzmarina verbenona.


Ko ce raditi sam, strogo paziti na kvalitetu etericnih ulja
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Sinusi

PostPostao/la Kolberg » 27 ožu 2008, 15:22

Da ne otvaram novi topic..AST-O iz krvi mi je pozitivan. Prije sedam dana sam se skinula sa antibiotika i opet sam koma. Sad sam dobila neku upalu duboko u grlu. Sutra idem praviti briseve grla i nosa. Navodno me čeka vađenje krajnika. Kkao piše u nalazu tonzili su mi razrovani. Baš bi ih htjela vidijeti :mrgreen:
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Sljedeća

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.

cron