Nemam pojma da su bilo koje od kapi štetne, blago meni kad živim u neznanju.
Starijoj curici sam D3 kapi davala do godinu i pol, mlađa ima 8 mjeseci i redovito, svakodnevno joj dajem po 4, 5 kapi.
Pa po vasem misljenju u zimskom periodu ima li efekta od gore navedenog
Pa u zimskom periodu se češče i preporučaju, manje je izlaganja suncu koji je inače izvor D vitamina, zar ne?
Kod starije curice, prije cca 3 godine, renomirani zagrebački ortoped mi je rekao kako za uzimanjem D3 kapi nema potrebe i da joj mogu dati 2 kapi, eto, čisto da si umirim savjest jer se rahitisa ne moram bojati.
Baš u to vrijeme jedna forumašica napisala je kako je beba njezine frendice, sestre, kume ili nešto, oboljela od rahitisa.
Ja djeci dajem D3 kapi, eto...