Sada je: 18 svi 2024, 04:56.

alergija i razni pripravci

Moderator/ica: direktorica svemira

alergija i razni pripravci

PostPostao/la visnja71 » 20 svi 2009, 12:36

Kci mi je stara 5 godina, ima alergiju na korjenje trava, peludna groznica, udise flixotide i sprickam flixonase, uzima aerius sirup. Dobila od jedne travarke mjesavinu caja koji se stavlja u litru crnoga vina + med i tako stoji 5 dana. Daje se 3x1 zlicu sa vodom, sokom...zanima me da li je ta kolicina vina stetna za djete i kako se to sve uklapa s ovim gore lijekovima :loce . Ima li tko kakav savjet, nemam stvarno nikoga za pitati, hvala na odgovorima
Avatar
visnja71
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 28 lis 2005, 11:03
Lokacija: VELIKA GORICA

Re: alergija i razni pripravci

PostPostao/la badada » 20 svi 2009, 12:53

mislim da je recepte od travara bolje isprobavati na odraslima nego na djeci,pogotovo u kombinaciji s lijekovima :dunno

evo ja osobno nebih joj to davala,kad bude starija,odgovorna sama za sebe,nek probava šta hoće,a možda ju alergija u pubertetu prođe
07.09.2006. veliki zvrk
09.09.2013. mala zvrkica
Avatar
badada
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1621
Pridružen/a: 22 ožu 2007, 20:36

Re: alergija i razni pripravci

PostPostao/la visnja71 » 20 svi 2009, 12:57

to i ja mislim, mada nam je pubertet jos jako daleko, pise za djecu...a sada vino i djeca...mogla bih Rihtera pitati pa da me razapne na forumu..ha,ha
Avatar
visnja71
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 28 lis 2005, 11:03
Lokacija: VELIKA GORICA

Re: alergija i razni pripravci

PostPostao/la Nico » 21 svi 2009, 23:59

O ovoj mješavini ne znam ništa tako da nemam neki savjet :dunno

Vezano uz alergije, znam jedan primjer gdje alergija u pubertetu nije prošla mada su se svi tome nadali, nego se još i pogoršala, dječak je čitavo vrijeme liječen konvencionalnim ljekovima.

Moj sin je isto alergičar s dosta visokom alergijom na pelud i grinje. Mi koristimo homeopatiju i jako smo zadovoljni. Tako da je moje mišljenje da nije loše pronači neki prirodni način liječenja koji vam već odgovara, jer konvencionalna medicina samo suzbija simptome, tj. drži ih pod kontrolom.
Decko - listopad '03
Curica - kolovoz '06
Nico
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 81
Pridružen/a: 15 lip 2005, 11:25
Lokacija: Zagreb

Re: alergija i razni pripravci

PostPostao/la visnja71 » 22 svi 2009, 07:35

Dobro ako si naisla da dobrog homeopata, mi smo bili kod jedne , za sat razgovora dala uzela mi 500 kn, dala joj nakon nekog vremena tri granulice "cudotvornog" svojstva i rekla da ne jede nista sto ima peperminta, cak niti pasta za zube....stanje se nije poboljsalo, pa ako imas dobrog homeopata molila bih te broj
Avatar
visnja71
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 28 lis 2005, 11:03
Lokacija: VELIKA GORICA

Re: alergija i razni pripravci

PostPostao/la direktorica svemira » 22 svi 2009, 13:01

U homeopatiju se ne razumijem previše, ali znam toliko da jedna grana uz svoje remedije ne preporuča korištenje ičega sa eteričnim uljima i koncentriranim biljnim ekstraktima, upravo zato što djeluju na tu potenciju remedije. Pepermint = eterično ulje paprene metvice, koje se koristi u pastama za zube, bombonima, hrani itd. Na tržištu postoje paste za zube i kozmetika koja je lišena svih tih ekstrakata i eteričnih ulja kako bi bila pogodna za korištenje u vrijeme homeopatskog tretmana.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: alergija i razni pripravci

PostPostao/la Nico » 25 svi 2009, 19:03

Višnja imaš poruku.
Decko - listopad '03
Curica - kolovoz '06
Nico
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 81
Pridružen/a: 15 lip 2005, 11:25
Lokacija: Zagreb


Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.