28 pro 2009, 15:05
28 pro 2009, 18:44
28 pro 2009, 18:46
28 pro 2009, 18:49
28 pro 2009, 20:20

28 pro 2009, 23:52
29 pro 2009, 17:11

29 pro 2009, 17:54
lelon je napisao/la:Čuli smo da je u Trstu jako dobra pedijatrija pa sam htjela vidjeti da li netko od vas ima iskustva s njima i da li nam može preporučiti kakvog doktora...da ne lutamo previše.
pusa svima od Vita
29 pro 2009, 18:58
Nego, što ste to dobivale za vid?
Za sada je odlično.
29 pro 2009, 19:13
tvom Viti koji, kao što vidim, zapravo odlično napreduje
u 29. tjednu s 1,5 kg, pa odmah pao na 1,2 kg. Sad je (nekorigirano) 21 mjesec i ima 11-tak kg. I mi prezadovoljni. Bilo je dana kada sam, kao i vi, očajavala nad svakim pojedenim (zapravo više je bilo nepojedenih) zalogajom, naplakala se, ali sad se sve više smijem
), još ne govori, al razumijevanje je odlično.
) ni sa Trstom i nadam se da će ti netko dat pravu info
30 pro 2009, 13:37

Injektira se u bjeloočicu - blizu nosa. Zbog toga je PP zadržan 15 dana duže u bolnici. Tretira se oko po oko - svaki tjedan jedno oko. Ne radi se u potpunoj anesteziji.
Vito je u tablicama (granicama) za nedonošćad sa porođajnom kilažom manjom od 1,5kg ili točnije na 25 centila. Mi se i dan danas provlačimo uz granicu od 5 centila (trenutno smo se približili na 25).... Ostalo smo po sredini krivulje (dužina i obujam glave).
30 pro 2009, 16:33
Jednostavno se čovjek navikne na sve to i kad prihvatiš... sve ti je nekako OK... Sada idemo na "vježbanje" jednom u 15 dana.... stojimo na jednoj nozi, rastežemo tabane, spuštamo pete na pod (iako PP hoda po punim plantama...).. uglavnom - igramo se....
30 pro 2009, 16:47
04 sij 2010, 12:13
04 sij 2010, 13:33
05 sij 2010, 00:01
05 sij 2010, 11:08
)
05 sij 2010, 12:25
lelon je napisao/la:a kako se zove knjiga...možda ju i mi naručimo
Zrinkica je napisao/la:Moj Marko jr rođen deset dana prije Vita, 25.1.2009. u 27. tjednu i težio je 1000g.... Tvoj Vito je bio 200 g lakši po rođenju i meni je logično da je manja beba.
nadicab je napisao/la:zanimljiv lijek...
Tko ga preporučava? Naišla sam da Roche koji ga je proizveo, se u 2008. godini jako ograđuje od njegove primjene u oftalmologiji
wikipedija - http://hr.wikipedia.org/wiki/Bevacizumab
. Tada sam saznala i cijenu (800 ili 1000EUR po injekciji). I tako.... Sad smo tu smo di smo... Nakon 3 mjeseca na pregledu oftamolog je rekao da se ne može načuditi jer je pozadina kod PP čista kako kod zdravog djeteta i da ne zna da je on i što je sve radio na očima, ne bi vjerovao. Imamo kontrolu ovaj petak. Pa ćemo vidjeti. Strabizam nam je neprimjetam, ako ga ima. lelon je napisao/la:Sad smo motorički u fazi početka samostalnog sjedenja - još nam je uvijek ekstenzija u zdjelici jako prisutna...
Koliko vidim iz svih vaših iskustava to nestane polako čim krene samostalno sjedenje i puzanje...
05 sij 2010, 14:20
05 sij 2010, 14:29
pa mi je žao ako se ponavljam a vi ste o tome već sve raspravile...
ovaj smo vikend u Ljubljani pa ću baš pitat fizioterapeutkinju. Nekako se bojim da će potvrdim moja razmišljanja.05 sij 2010, 14:32
05 sij 2010, 18:29
05 sij 2010, 21:47
s njima se stvarno treba naoruzat strpljenjem 
07 sij 2010, 18:46
), to me nekako držalo na životu
11 sij 2010, 10:53

Kad potrbuške povuće nogice ispod sebe za četveronožni stav iste sekunde se odbaci naprijed - kao da u guzi ima malu raketu
Ne znam kakva vi imate iskustva s ekstenzijama (izvijanjem) - znam da će to nestati kad propuže, ali kako će propuzati uz takvu ekstenziju ???? 
a isto sam dobila odgovor za EEG. Mislim iskreno da vam kažem da mu to nisu nikad radili? jel vama to normalno?
11 sij 2010, 15:36

12 sij 2010, 16:00
13 sij 2010, 11:03
Mi smo cijelo vrijeme probeli na KBC-u - nismo morali ići na Kantridu, tako da su nam nastavili pratiti u njihovom Analitičkom centru kroz KBC koji vodi Prpić. S time da smo mi na nagovor jedne doktorice prijateljice krenuli paralelno na kontrole i na Kantridu - totalno uzaludno vrijeme, neuropedijatrica nije uočila niti jednu neravilnost, on je za nju bio totalno zdravo dijete, a vrlo slično vrijedi i za fizijatra - nakon prva 3 prelgeda unutar 6 mjeseci - on je po njima super, ne treba ništa vježbat...ma mi nismo mogli vjerovat (kad su nam u Ljubljani sve objasnili o ekstenziji) da oni tamo to ne primjete i da im nije čudna činjenica da se on s mjesec i pol okrenuo s trbuha na leđa - tako je jaku ekstenziju imao!!! kad su nam nakom tih 6 mjeseci rekli da bi ipak mogli doć malo na vježbice, ali u stilu obično to traje 10 dana a vi možete odlučit pa doć na samo 4-5
HELLO!!! tad sam im rekla da mi već 6 mjeseci vježbamo svaki dan po Bobathu... odgovor je bio, pa dođite i kod nas od viška ne boli glava.
13 sij 2010, 11:45
11 vel 2010, 13:23