Sada je: 24 lip 2026, 12:29.

Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mmm3m » 10 sij 2009, 11:17

Nek Vam je sa srecom,UZIVAJTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mama z » 10 sij 2009, 12:16

:joy :joy :joy :joy :kiss :kiss :kiss :fworks
N 2005 školarka
D 2008 predškolac
L 2014 princeza
Avatar
mama z
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 602
Pridružen/a: 29 stu 2008, 11:30

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la zauvijekmama » 10 sij 2009, 13:21

Predivna vijest!
Konacno ste docekali i taj dan.Uzivaj sa svojim najdrazima...
:joy :joy :joy
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la breg » 10 sij 2009, 16:46

Konačno, neka vam je sa srećom :joy :joy :joy
Avatar
breg
Ne damo se, idemo dalje!
 
Postovi: 724
Pridružen/a: 15 vel 2006, 23:44

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la LTL » 10 sij 2009, 22:27

preeeeeeedivno,želim vam svu sreču i puno se ljubite i mazite i grlite! :kiss :joy :proljece :srca
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nina » 11 sij 2009, 00:16

:joy :joy :joy :proljece
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nadicab » 11 sij 2009, 01:28

super, super :srca
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la MaMi » 11 sij 2009, 16:16

Baš mi je drago i za Luku i za Malog vraga. Uživajte kod kuće miru. :joy
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Tonka.M » 12 sij 2009, 22:59

STIGLI STE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! koje savršene novosti!!! :joy :joy :joy :joy :joy :joy :joy
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la lea.marijela » 13 sij 2009, 09:22

:srca Najiskrenije čestitke nadam se da uživate. Kakve su Vas sve peripetije snašle a ipak se malac izvukao. To je pravi borac uživajte :joy
LEA 0,870 - 2006 / DOMINIK 2003 / NIKA 2001 /
Avatar
lea.marijela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 338
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 11:23
Lokacija: Zaprešić

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la zauvijekmama » 13 sij 2009, 17:00

Cekam slikice!!!
:mah
Ali one prave" kucne"!
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la luda klompa » 14 sij 2009, 09:05

Super, super...uzivajte :joy
Katja i Jan 01.02.2006.
+Una 01.02.2006.
Avatar
luda klompa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 142
Pridružen/a: 25 stu 2006, 12:05

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Sreca najveca » 14 sij 2009, 16:08

ma bravo :joy :joy :joy

samo se mazite vas cetvero :srca
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la sanjalicax » 20 sij 2009, 16:20

ovo su prekrasne vijesti!!!!!!! :joy :joy :joy
:joy :joy :joy :joy :joy

Znači da su sada sva naša tri mališana - Luka, PP i Karlo (cimeri u Petrovoj) napokon doma !!!!!
to su prekrasne vijesti :srca
iza kiše uvijek dolazi sunce
sanjalicax
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 17 pro 2008, 11:00

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 20 sij 2009, 17:35

Evo mene s novostima... Luka je u petak 9.1. (na tatin rođendan) došao kući. Do četvrtka je bio na sisi, a pumpica i flašica i dudica su u kutijama!!!
Bili jednom kod tete Sanje (na žalost, malo mi je predaleko), al znamo baby-hendling i čekamo Goljak.
Bili na ctrl kalija - vrijednosti niske ali tolerantno u granicama.
Oči još treba kontrolirati, vide se obostrano proliferacije.
Bili kod pedijatra, malo je izgubio na težini (sa 3100 pao na 3050) pa se opet važemo prekosutra.
A u međuvremenu se mazimo i sisamo i mazimo i nosimo, uživamo sa sekom.
MV, kaj ima?
Cure, pozdrav!
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Beppa Joseph » 20 sij 2009, 18:28

Čitala sam vašu priču i samo vam želim čestitati i poslati :kiss
:luv Post 21,6
Avatar
Beppa Joseph
normalna mama
 
Postovi: 8112
Pridružen/a: 17 ruj 2008, 10:59

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Tonka.M » 20 sij 2009, 22:03

Lukina mama znači i vi ste bili kod naše tete Sanje :srca

bitno je sad do Goljka da se držite njenih uputa :kiss

uživajte što više u svakom trenutku! A ja bi se jaaaako razveselila bar jednoj fotkici malog Luke (s obzirom da sam malog PP već vidla - na fotki naravno ;) )
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nadicab » 21 sij 2009, 09:55

super, super :joy Nema ništa do baby handlinga - on je zakon :up
A i teta Sanja
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Miki » 21 sij 2009, 12:32

Luka,25 tjedana je napisao/la:Bili kod pedijatra, malo je izgubio na težini (sa 3100 pao na 3050) pa se opet važemo prekosutra.

:mah :srca

samo sam htjela reći da su nama na otpustu iz bolnice rekli da se ne brinemo ako privremeno opet padne na težini, da je to i za očekivati dok se opet ne navikne na novu okolinu i novi režim i da samo treba pratiti mokre i pokakane pelene (i opće stanje djeteta) i ako je to OK ne brinuti previše prvih tjedan-dva :mah i ne forsirati vaganje

mi smo se ponovo vagali tek nakon nekih mjesec dana i u tih mjesec dana je dobila nekih manje od 300g u odnosu na težinu koju je imala na otpustu - nitko se nije brinuo oko toga osim neuropedijatrice koja ju je htjela poslati kod gastroenterologa, ali smo se na kraju dogovorili da pričekamo još mjesec dana (ispričala sam što su nam rekli na otpustu) i u slijedećih mjesec dana je dobila jako puno :

npr. ona je na otpustu 3.5. bila teška 2280g, a 6.7. je imala 3800g
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2176
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mali vrag » 21 sij 2009, 22:51

Evo da se i mi javimo sa izvještajem...
Odmah da kažem MIKI puno hvala za ovaj zadnji info :kiss jer sam već luda od njegovog stajanja na kilaži...
Naime- jede ko smuk (sada i više od 4 dcl na njegovih 2800g) a pomaci na kg - prestrašno.... u 3 tjedna dobio 100g. Na bočici je, ali na mom izdojenom mlijeku da mogu pratit koliko jede....
Mučili su ga kolici pa sam u mlijeko počela stavljat Simplex kapi i to nam je olakšalo život i sad su se počeli viđat pomaci u kompletnoj probavi.
Naime, kad bi imao kolike skočla mu je hernia, jaki vjetrovi, puno plakanja, urlanja..... a dalje u krug.
Danas smo bili kod kirurga za pregled hernie... i za sada stoji tako kako stoji.
Inače PP je odlično, u svemu ostalom, od motorike, reakcija očiju.... osim vražijih kg.
Zadnji pregled oftamologa je predobar. Desno oko potpuno čisto, na lijevo ostatak poliferacije koji se raščišćava i koji nije atachiran za retinu, tako da je liječenje Avastinom bio pun pogodak iako nas je ostavio 15 dana duže u bolnici i zahvalna sam što smo ušli u taj experiment. :D
Habitacija.... mi smo kod tete Sanje već doma.... uz baby handling, već puno i vježbamo, na lopti i u krilu.... u početku smo bili svaki drugiu treći dan, a sada smo jednom tjedno. Već radimo stimulacije pikavim lopticama, istežemo se, jačamo torzo, facijalne stimulacije.... Fantastično je kako za kratko vrijeme se na djetetu vidi toliki pomak... Spavamo u indijanskom povoju(fetalnom) na boku... :proljece
S obzirom da smo po ambulantama već doma, i kako smo vani svakodnevno u šetnjama (hvala bogu na vangradskom životu i čistom zraku i životu u šumi) fascinira me kako je počeo hajcat (odnosno kakav ima krvotok) i kako regulira temperaturu.... :joy

Ma neću više ništa reći samo da se pajcek počne debljat... :angry
Avatar
mali vrag
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 05 lip 2008, 15:30

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la eli » 22 sij 2009, 00:10

MV, :hug:

nemam iskustva sa nedonoščadi, ali imam sa dojenjem pa se javljam sa malim savjetom. kod izdajanja, prvi dio mlijeka odmah odvoji u drugu posudicu i zaledi, pa nastavi sa izdajanjem drugog, donjeg mlijeka koje je masnije i to mu daj jesti sada dok je jako sitan. razlika između prvih pola deci, dec i onih drugih je drastična što se tiče masnoće. uz to što bolje deblja, masnije mlijeko nešto manje napuhnjava, pravi manje grčeva, ali je kakica češća.

puse malom borcu indijancu! :kiss
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nadicab » 22 sij 2009, 09:30

super, super, kakve prekrasne vijesti. Naravno da ne dobiva na težini jer između ostalog ima toliko puno stimulacija koji crpe energiju - to druga djeca nemaju; oni samo papaju i spavaju, a naši mali vježbači imaju puno radno vrijeme.
SUper je to za spavanje i loptu i stimulaciju - ma imam samo riječi pohvale za režim :5
Što se tiče kolika - ajme, da nije bilo Simbex kapi i onih prirodnih kapi na bazi kima, mislim da bi svi kod kuće napravili kolektivno samoubojstvo. Čitam da ima i homeopatski pripravci - da ih je bilo i u moje doba, mislim da bih ih probala. I Desni je od svega toga imao herniju i bili smo i kod kirurga na tu temu, ali on je rekao da se ne brinemo, da to još nije za operaciju. Poslije se sve sredilo. I bili smo i zbog putujućeg testisa, ali se i to s hm :da? godina sredilo
Gdje se kontrolirate za motoriku i sve ostalo?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Tonka.M » 22 sij 2009, 11:48

MV :joy :joy tak vas je lijepo čitat, mas nema do naše tete Sanje :srca

a vidimda si se ti zdušno primila treninga, samo još čekam da napišeš da si i kliker pripremila :mrgreen:

ljubi malog pujseka i kad zatopli kafenišemo! :mah
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mali vrag » 22 sij 2009, 20:04

Evo ovak... Inače smo naručeni početkom veljače na Goljak. Iako sam htjela u Krapinske (bliže i .... :whew ) završili smo u Projektu praćenja djece s neurorizicima pa po tome spadamo na Goljak.
S obzirom da sam osoba tipa bolje spriječit.... odmah smo prvi dan po izlasku iz bolnice, na staru godinu otišli privatno fizioterapeutu po osnove.... A sad smo već maheri... Zanima nas što će nam reći na Goljaku....
Imam i nekih "veza" u Ljubljani, pa razmišljam i o utome, ali mislim d ću pričekat prve nalaze UZV-a i neuropedijatra i fizijatra... pa sa svime time do LJ. Nemam pojma...

Eli, znam i za to sa prvim mlijekom i ovim masnijim. Počela sam i odvajat mlijeko... Inače, produžio se... sad je ko špaga.... :lol Inače uz sve ove finte s mlijekom još moram negdje ubacit i Legofer i D3 i da to sve ostane u njemu, a ne na mojoj trenirci ko maloprije .... kažu da su djeca jednostavna.... :drink

Tonkić... je je... klikamo.... u stvari klikam si da se smirim... :lol :lol :lol
Avatar
mali vrag
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 05 lip 2008, 15:30

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mmm3m » 23 sij 2009, 15:20

Drago mi je da su nasi decki super i da uzivaju kod svojih najdrazi :srca :srca

Ako mogu preporucit,na trzistu se dobiju kapljice BIoGaia i su fenomenalne.Ublazavaju kolike,tako da ili nestanu ili budu puno blazi i redji,djeluju na imunski sistem tako da ako dijete i dobije virozu ona nece trajati 5,6 dana vec max. 3.
Mia ih pije po preporuki alergologa da se zastiti jer viroze dolaze
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nina » 23 sij 2009, 15:28

:joy :joy
pusa hrabrim dečkićima!!!!

Mv,taj legofer je željezo,nadam se da ne lupam bez veze :lol . Roko je počeo piti nešto takvo,i grčilo ga je za poluditi. Dr na pedijatriji je rekao nek idem u trst po intrafer kapi,drugi dan su već bile kod nas, i ni g od grčeva :klanja . inače željezo teško pada,ali s ovim kapima smo se spasili.
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la zlatokosa » 23 sij 2009, 20:39

pozdrav svim mamama i bebama,čitajući ovaj forum,shvatila sam da nisam sama i puno mi znače vaše priče,iskustva i savjeti..uskoro se pripremam i ja ispričati svoju priču o mom malom zlatu...a imam puno toga za podijeliti s vama
[img]pepi[/img]
Avatar
zlatokosa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 20 ruj 2008, 19:29

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Tonka.M » 24 sij 2009, 00:29

Zlatokosa dobro nam došla :mah

Čekamo te da otvoriš topik sa svojom pričom ;)
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mali vrag » 24 sij 2009, 12:44

Nina, fala na savjetu.... Intrafer je nabavljen (u Italiji) i sutra je kod nas. ;)
Javim kako je primio lijek....
Odosmo na naše tjedne vježbe kod tete Sanje.... :naughty
Avatar
mali vrag
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 05 lip 2008, 15:30

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nina » 24 sij 2009, 14:00

:) .nadam se da će ga dobro primiti.
Dr mi je odmah rekao da su intrafer kapi puuuuno lakše od drugih!

Zlatokosa :mah
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.